» »

Plastične cevi za postavitev tunela za zaščito pridelkov

Plastične cevi za postavitev tunela za zaščito pridelkov

bauci ::

Zanima me, kje bi lahko kupil plastične cevi premera 10 do 20 mm, ki bi jih lahko uporabil na vrtu za loke na katere bi namestil protitočno mrežo ali kopreno za senčenje (za solato, čebulo, ...)?
Rabim plastične cevi, ki so mehke, da se dajo upogniti v lok.
  • spremenil: bauci ()

krneki0001 ::

10 ali 20mm plastična cev ne bo zdržala pritiska. Boš rabil debelejše cevi. Iz sivih za odtoke se da veliko narediti:



Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Assass1n ::

Se dobijo namenske palice za to iz fiberglasa. Vprašaj v kmetijski zadrugi, bauhaus, merkur kar ti je bližje.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

fikus_ ::

Mogoče kaj takšnega:

https://trgovina.ziveks.si/rastlinjaki-...

Nekateri uporabljajo 1" alkaten cevi, samo se ob sončnih dneh pri višjih temperaturah rade upognejo.

Unknown_001 ::

PVC ali PE cevi niso krasne kot nosilni element. Oz bi potreboval velike premere, da bi naredil nekaj robustnega.

Kupi raje lesene kole, ki jih nabiješ v zemljo in čez napneš mrežo.

PS. PVC in PE cevi lahko kriviš in preoblikuješ le segrete. Hladne ti bo počile.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

Magic1 ::

Amerikanci imajo take priročne cevi iz plastike za vodo, ki jih enostavno poljubno sestavljaš. Ker to uporabljajo masovno, je to tam zelo poceni in te cevi uporabljajo za vse živo. Pri nas se cevi za vodo na podoben način uporablja iz kovine. Pa še to vedno manj, zdaj večinoma uporablajo giblive cevi:
https://www.instal.si/index.php?c=304
Magic

Unknown_001 ::

Magic1 je izjavil:

Amerikanci imajo take priročne cevi iz plastike za vodo, ki jih enostavno poljubno sestavljaš. Ker to uporabljajo masovno, je to tam zelo poceni in te cevi uporabljajo za vse živo. Pri nas se cevi za vodo na podoben način uporablja iz kovine. Pa še to vedno manj, zdaj večinoma uporablajo giblive cevi:
https://www.instal.si/index.php?c=304


Dreklajtunga po domače...
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Invictus ::

To ni dreklajtunga, cevi za vodo so drugačne od te...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Unknown_001 ::

Invictus je izjavil:

To ni dreklajtunga, cevi za vodo so drugačne od te...


Povečini so polietilenske, ja.

Oboje imajo fittinge za sestavljanje. Je pa to čisto mimo za OP-ov namen. Nabije naj kole v zemljo in ima mir. Te cevi bodo popokale pod obremenitvijo in degradirale na soncu.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

Unknown_001 ::

Btw.

Če bi na vsak način rad imel lok...

Zakaj ne vzameš jeklenih palic za armature? Enostavno zakriviš in napičiš...
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

telexdell ::

Nekateri za to uporabijo kar armaturno mrežo. Mreža dolžine 6 m ti da tunel višine tam 2,2 m in širine 3 m.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

janezl ::

Jaz imam tiste iz Živeksa (fi40mm x 6m)že 2 leti. Tunel, dolg cca. 3.5m. Loke je potrebno potisnit v zemljo >40cm, med seboj prečno in diagonalno povezat. Folija se pritrdi s plastičnimi objemkami (priporočljivo pod njih dati debelejši papir ali karton da se ne poškoduje folije).
Čez imam položeno 6m UV folijo, ki je ob dolžini obtežena z silažnimi vrečami (napolnjene z finim peskom/mivko).
Vse funkcionira, dokler ne zapiha orkanski veter, saj je prednji/zadnji konec odprt. Upam, da ga letos ne bo.
Doslej sem preko zime snel folijo, morda izzovem obtežbo s snegom letos.

Uporabljam tudi palice iz fiberglasa, ki pa niso dovolj dolge, da bi bila zadeva prehodna.
73 de Jani

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: janezl ()

bauci ::

Hvala za odgovore a se ocitno nismo razumeli. Rastlinjak že imam. Na zunanji gredi pa imam malo solate, radiča, čebule in bi rad naredil tunel višine cca pol metra. Podobne cevi sem že kupil v Hofer/Lidl kjer je bila zraven tudi pokrivna folija. To so plastične cevi premera 12 mm dolžine 1 meter, ki jih zlahka upogneš in ki jih sestavljas skupaj z eno kratko bolj debelo cevjo (ta tanki dve vtakneš v ta debelo. Teh plastičnih cevi imam premalo in jih moram nekaj dokupiti samo jih je v Hofer/Lidlu že zdavnaj zmanjkalo zato iščem nadomestek.

ToniT ::

V Merkurju se dobijo kovinski trakovi, ki so namenjeni za loke nad gredo.

Irbis ::

bauci ::

Irbis hvala za poslano. Bom sel pogledat.

motoVILkA ::

@bauci, mene pa zanima, ce si dobil primerne cevi? Tudi sama sem pred par dnevi na YT nasla video, kjer v tla zabije zelezne palice in nanje natakne bele PvC cevi in jih potem se na vrhu poveze s posbnimi konektorji in ravno cevjo. Namesto tega bi jih lahko tudi z navadno zico povezala po vrhu. Sem med zgornjimi odg dojela, da alkaten cevi, ki sem jih nameravala iti iskat v Merkur, ocitno ne bodo ok, ce se na soncu lahko toliko zmecajo, da izgubijo nosilnost? Sem tudi ze razmisljala o zeleznem traku, da bi mi ga nekdo narezal in ukrivil, ampak najbrz zarjavi in potem groba struktura strga kopreno ali mrezo, ce jo npr veter malo dviguje in drgne po zarjaveli palici/traku? Moski boste to bolje vedeli. Vem, da se dobijo poliuretanski koki v kmetijskih trgovinah, ampak je kom od 4,20€ naprej, potrebujem jih pa vsaj 25kom, zato iscem cenejsi moznost. Ze v naprej hvala za konstruktivne odgovore.
LpM

starfotr ::

A nekdo ti bo pa po meri naredil ceneje, kot za 4 eur na kos?

bauci ::

Ja kupil sem nosilce tople grede Trival (glej zgoraj). Imajo dve dolžine cca 2,5 in 3,5 metra, na koncu so plastične konice, da lok pritrdiš v zemljo. Zelo zadovoljen. Čez sem napel mrežo proti toči in še kuvertan, da mi senči gredo. To je pripeto na loke s plastičnimi "pritrdilci" od iste firme. Res je pa, da zadeva ni poceni. Ker sem kupil večjo količino (65 komadov) sem šel na firmo v Kamnik in tam kupil malo cenenje (se ne spomnim več cene). Sem pa pred kratkim pri njih kupil 100 plastičnih (pritrdilcev) cena cca 25EUR.
Je pa zadeva trajna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bauci ()

sajmon ::

Mogoče ideja: sosed je postavil ogrodje rastlinjaka iz starih palic in ogrodja trampolina.

motoVILkA ::

bauci je izjavil:

Ja kupil sem nosilce tople grede Trival (glej zgoraj). Imajo dve dolžine cca 2,5 in 3,5 metra, na koncu so plastične konice, da lok pritrdiš v zemljo. Zelo zadovoljen. Čez sem napel mrežo proti toči in še kuvertan, da mi senči gredo. To je pripeto na loke s plastičnimi "pritrdilci" od iste firme. Res je pa, da zadeva ni poceni. Ker sem kupil večjo količino (65 komadov) sem šel na firmo v Kamnik in tam kupil malo cenenje (se ne spomnim več cene). Sem pa pred kratkim pri njih kupil 100 plastičnih (pritrdilcev) cena cca 25EUR.
Je pa zadeva trajna.


@bauci , sem vprašala v Trival, imajo 2,2m in 3,3 m dolge loke. 2,2 m so po 3,99 pri količini 20 kom. Na sliki na njihovi strani se ne vidi in nikjer ne najdem podatka kako globoko se loki zapičijo v tla? Ti jih imaš doma, mi lahko poveš iz prve roke, preden grem v Kamnik, ki mi ni tako blizu.
A ti plastični pritrdilci se najbrž preko kovertana/mreže od zunaj pritrdijo na lok, ga objamejo? A ti si šel tja in tam plačal? Ne po predračunu?

Trival se mi zaenkrat zdi najugodnejši, ker loki, ki jih po zadrugah prodajajo so nad 4,5€, cenejši so so https://www.rotar.si/sl/OPREMA-ZA-VRT-D... , kjer en kom pride manj kot 3€, a so že fiksno ukrivljeni, za gredice širine 120 cm in pridejo visoki 89cm. Pri teh me malo moti, da so fiksno ukrivljeni, ker moje gredice so širine 1m.

bauci ::

Plačal sem z gotovino na firmi. Kartic ne sprejemajo.
Loke imam na visokih gredah 150x80. Trije loki na gredo. S pritrdilci sem pritrdil protitočno mrežo in kuvertan za senco. Na visoko gredo sem na vsaki daljsi strani našraufal 3 vijake na katere sem pripel mrežo in kuvertan, da ju veter ne privzdigne in ko zalivam ali delam na gredi samo staknem mrežo in kuvertan z vijakov in ju dvignem. Mrežo in kuvertan imam na loke pripete samo na vrhu loka. Je manj dela pri dvigovanju mreže.
Na nizkih gredah 200x100 pa imam 4 loke. Da so loki bolj fiksni sem jih po dolžini po vrhu povezal z enim lokom, ki sem mu odrezal konice in na to pritrdil protitočno mrežo in kuvertan. Ostalo enako kot pri visokih gredah.
Če posadiš fižol ali kaj podobnega kar bolj zraste v višino je treba 2,2 metrske loke zamenjat za 3,3 metrske loke.
Lok je dolg 2,2 ali 3,3 metra. Na vsaki strani je plastična špica v obliki puščice (če si predstavljaš da je večina špica na koncu pa krilca). Kompletna špica s klici je dolga cca 25 cm, samo špica pa 15 cm.
Če mi na ZS pošlješ svoj mail, ti lahko pošljem sliko te špice, za vikend pa slike kako to zgleda v praksi :), da boš videla ali je to zate prava stvar.

Matejjjjj ::

definitivno Trival. vse ostalo za take tunele je skropucalo. uporabljam jih že 3 ali 4 leta. za protitočne mreže, preprečevanje pozebe, proti ptičem, Folijo....
kako se zapičijo v tla? ja kako, imajo plasticno konico, gredo v tla zlahka s pomočjo stopalke na konici na katero pritisneš z nogo.

kupil sem jih v Kalii. ne vidim smisla za krajse, saj dobre 4 metre v loku ni veliko... takoj bi imel tudi daljše če bi bili na voljo.

motoVILkA ::

OMG, poslati ZS je zgleda mala znanost.... pošlji mi na nasmeh@gmail.com. Ne vem, če jih ne bom šla jutri kar iskat, bom pa vseeno vesela, če mi pošlješ kakšno fotko, kako imaš zrihtano v praksi. tudi potrebujem za nizke in visoke, oboje širine 1m. pri špicah me je zanimalo le, če se dajo dovolj globoko zpičiti, da so max stabilni. Ja, sem že brala, da jih je najbolje povezati in na krajih ¨sidrati¨v tla.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Obremenitev

Oddelek: Loža
102000 (1583) fikus_
»

Izdelava rastlinjaka

Oddelek: Loža
2116387 (15454) Doman
»

Poves jeklene cevi, vpete na enem koncu (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
6519294 (17828) energetik
»

rastlinjak

Oddelek: Loža
107383 (7142) tsh2
»

UTP kabli in trofazna elektrika

Oddelek: Strojna oprema
134365 (3452) Karen

Več podobnih tem