» »

UTP kabli in trofazna elektrika

UTP kabli in trofazna elektrika

ThinMan ::

Mene pa zanima kako vpliva 3fazna električna (ali katera koli druga) napeljava na UTP kabel ?

Motnje, izpadi, ipd...

Ali obstaja kakšen izolator UTP kablov, ok vem za FTP kabel (oklopljen - dodatno zaščiten) ampak ali je še kaj kot recimo zaščiten kanal ali podobno.


LP,

FLADÉ


P.S. search engine ne dela zato sprašujem in ne iščem...
----
"We may not be able to control the wind, but we can always adjust our sails"

gumby ::

FTP ti je najboljša zaščita pred motnjami. kabli cat.6 in 7 imajo ponavadi še dodaten oplet okoli samih paric, kar pomeni še večjo imunost na motnje. so pa malce dražji... če je le možnost, potem uporabi vsaj navaden FTP.
pri inštalaciji kablov se pa izogibaj 230V napeljave, še posebej dolgim vpozrednim linijam med signalnimi kabli in 230V. po možnosti razmakni linije vsaj za 0,5 metra. več je boljše:)

aja... kanali za nadometno inštalacijo so plastični in čisto nič ne pomagajo pred motnjami. kovinskih kabelskih kanalov pa verjetno nočeš imet v sobi...
kovinske cevi za podometno inštalacijo se pa ne uporabljajo več. že 30 let ne:D.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gumby ()

ThinMan ::

a zo ...

Že vidim da bom pokuril 300m kabla - ker bo verjetno potrebno premostit sedanjo instalacijo.


Tnx za help,


LP,

FLADÉ
----
"We may not be able to control the wind, but we can always adjust our sails"

zebra ::

Kaj pa ce se zasciti kabel z alu folijo ali kaj podobnega?

gumby ::

tisti F v FTP pomeni ravno folijo:)

Glicerin ::

pri inštalaciji kablov se pa izogibaj 230V napeljave, še posebej dolgim vpozrednim linijam med signalnimi kabli in 230V. po možnosti razmakni linije vsaj za 0,5 metra. več je boljše:)


sej bi se izognu samo ne morem prišla bosta kabel 230V in UTP kabel v dolžini 15m drug ob drugim ;(

Zanima me ali bo povezava sploh delovala in kakšen upliv bo imela na povezavo če ne bo prekinjena ?


Hvala

Kami ::

Dvomim da bo sploh delalo, če bo pa bo prekinjalo, vsaj tak je meni.

Uporabi FTP / STP kabl.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kami ()

steev ::

Jst mam ene 10 m FTP kabla vzporedno speljanga z enmu podaljškom, pa ni nč narobe.
:|

Lucio ::

jaz imam speljano po stanovanju čez 20m in dela brezhibno, tako da brez skrbi, vsaj take so moje izkušnje.

Klenobo ::

Jaz imam v firmi v vseh kanalih skupaj mrezo in elektriko in nimam nikjer problemov z mrezo. Pa je položen navaden UTP CAT5 kabel.
Pajek.Net, (http://www.pajek.net)
Brezplačna MojaPosta.Com (http://www.MojaPosta.Com)

Futsal ::

Hmm tud men tole zanima glede na to da bom imel utp kabel in elektriko napeljano to zvezdišča in naprej po isti plastični cevi.

Kaj so res motnje, zlasti T2 TV al pa kak internet? Kok je kej resnice v tem?
Janko in Metka

gumby ::

Motnje so vedno... vprašanje je samo, če so dovolj velike, da zmedejo sprejemnik
my brain hurts

aiko ::

V tem stanovanju imam vse utp kable skupaj z 220V linijami - pač ni šlo drugače - in deluje vse bp (internet + IPTV).
Najdaljša linija pa ima cca. 20 metrov.
Kabel pa je navaden Draka UTP.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: aiko ()

Karen ::

Jaz imam tudi 220v in utp v isti fi16mm cevi. Do vseh kamer na primer. Max. ene 25m. Vse dela bp. Je pa FTP ali STP (skratka folija okrog) kabel in vse povezave laufajo na 100mbit. Skratka ni panike če mene vprašaš.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

flat utp kabel 6a ali vsaj 5e

Oddelek: Pomoč in nasveti
394661 (3174) helo
»

Kateri UTP kabel?

Oddelek: Omrežja in internet
3613988 (4163) Lonsarg
»

UTP in motnje signala

Oddelek: Omrežja in internet
51462 (1356) Bakunin
»

delilnik za ADSL linijo ?

Oddelek: Omrežja in internet
101425 (1183) Zheegec
»

kabl za RJ45 konektorje

Oddelek: Strojna oprema
61666 (1567) gumby

Več podobnih tem