» »

VPN povezava PC-laptop

VPN povezava PC-laptop

Pina ::

Živjo,

rada bi se z laptopom povezala na PC preko VPNja. Na obeh računalnikih imam win 7. Sledila sem navodilom: . In ko sem se prvič povezala je delovalo :). To je bilo že kar nekaj časa nazaj. PCju sem nastavila stalni IP, tako da je bila nastavitev portov vedno prava.
No, sedaj stvar več ne deluje, ponavadi mi javi error 919 ali 720 ali 807 :)... Danes sem na PCju in Laptopu na novo postavila VPN povezava, vendar vseeno ne deluje. Imamo router Linksys.

VPN povezavo potrebujem za oddaljen dostop do datotek, ki so na PCju. V drugih VPN temah sem zasledila neki OpenVPN vendar ne vem, če to meni kaj pomaga...???
Ima kdo kakšne napotke kako se zadeve lotiti?

Hvala,
Lp, B

eric_cartman ::

Ali je kakšen poseben razlog za neuporabo TeamViewer-ja, ki je namenjen temu?

Tudi pripravljen je za uporabo v roku ene minute.

Zgodovina sprememb…

ToniT ::

Lahko poskusiš s SoftEther VPN.

Pina ::

eric_cartman je izjavil:

Ali je kakšen poseben razlog za neuporabo TeamViewer-ja, ki je namenjen temu?

Tudi pripravljen je za uporabo v roku ene minute.


V bistvu bi rada delala na teh datotekah več časa, se pravi cel šiht pa še malo :). TeamViewer poznam, vendar mi je VPN bolj všeč za tako delo.
Vseeno hvala za predlog.
LP, B

Pina ::

ToniT je izjavil:

Lahko poskusiš s SoftEther VPN.


Živjo Toni,
Doma imamo en PC, ki služi kot server (dejansko je navaden PC). Nanj sta preko mreže priklopljeni dve delovni postaji. Imamo pa še laptop, s katerim bi se potem povezala preko tega VPNja direktno na "server" PC.
Predvidevam, da moram na strani https://www.softether.org/1-features gledati VPN for Enterprise in Remote access to LAN? Bega me, ker je narisana cela mreža računalnikov, jaz pa rabim povezavo samo do "server" PCja.
Vse te računalnike uporabljamo kot podjetje. Nismo pa tako veliki, da bi imeli svoje IT-jevce :)
Lahko prosim pogledaš, če je to to, kar iščem.

Hvala,
LP B

ToniT ::

Pri SoftEther imaš dve možnosti:
Povežeš se samo na strežnik ali pa daš VPN v bridge in se tvoj računalnik obnaša kot da je v tvojem lokalnem omrežju.
Dol si potegneš SoftEther VPN server in ga inštaliraš.
Na delovni postaji pa si downloadaš VPN client.
Na strežniku si kreiraš uporabnika - jaz uporabljam zmeraj avtentifikacijo s certifikati in nato na klientu uporabiš certifikat za povezavo.

Pina ::

Ok, bom probala.
Hvala,
Lp, B


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Alternativa TeamView-erju ali zamenjava IDja (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
9217315 (13471) MrStein
»

Potrebujem nekoga, da mi postavi VPN

Oddelek: Omrežja in internet
71629 (1140) peko_deko
»

VPN

Oddelek: Programska oprema
213201 (2759) mk766321
»

Kateri router za VPN dostop...

Oddelek: Omrežja in internet
51289 (1094) kihc
»

VPN Server

Oddelek: Pomoč in nasveti
5725 (618) misek

Več podobnih tem