» »

Potrebujem nekoga, da mi postavi VPN

Potrebujem nekoga, da mi postavi VPN

korkor22 ::

VPN je ime, ki ga poznam. Če je za moje potrebe primerna kakšna alternativa, potem naredimo to kar je bolj primerno.

Imam nekaj računalnikov na različnih lokacijah (v slo). Do njih trenutno dostopam prek teamviewerja in vse dela v redu. Ampak ko je potreba po čemu intenzivnejšemu (spletna stran, cpu...) gre vse skupaj po diapozitivih, ker je pri nekaj računalnikih uplink 1mbit. PCji pa so core2duo, tako da je na trenutke boleče.

Nekaj dni se zdaj zafrkavam s postavitvijo VPNja za test, in uspelo mi je le s softether in vpnje sem vzpostavil in deluje, ampak povezava pa je grozna. Na lokaciji je speedtest na 9/1, prek vpnja 3/0,5.

Če delam prek teamviewerja, je ozko grlo cpu in uplink. Če delam prek virtualnih mašin in vpnja, je problem zdesetkana linija. Ne gre se mi za varnost, temveč za odzivnost. Pomembno pa je, da se vidi ip in dns (in karkoli drugega) od računalnika na lokaciji.

Bila bi tudi opcija postaviti ruter in nanj VPN. Toda ne vem kakšne so to cene in če bi delovalo zadovoljivo glede na to kar potrebujem (potreboval bi jih več in ne gre se mi za varnost). Morda so tudi kakšne preproste proxy rešitve? Se ne spoznam na to in mi je po nekaj dneh dovolj vsega.

Plačilo po dogovoru.

woow ::

Koliko lokacij?

korkor22 ::

Lokacij je 7, v Ljubljani in okolici.

Ales ::

korkor22 je izjavil:

... pri nekaj računalnikih uplink 1mbit. PCji pa so core2duo, tako da je na trenutke boleče.

Nekaj dni se zdaj zafrkavam s postavitvijo VPNja za test, in uspelo mi je le s softether in vpnje sem vzpostavil in deluje, ampak povezava pa je grozna. Na lokaciji je speedtest na 9/1, prek vpnja 3/0,5.


Čudno, da si sploh uspel priti do tega rezultata. Mogoče se mi blede od vročine, a sam bi glede na upload na lokaciji pričakoval preko VPN hitrosti do 1/1 (minus ves overhaed, v praksi še konkretno manj od 1/1). Se mi zdi, da metodologija speedtesta v tem primeru laže.

Če delam prek teamviewerja, je ozko grlo cpu in uplink. Če delam prek virtualnih mašin in vpnja, je problem zdesetkana linija. Ne gre se mi za varnost, temveč za odzivnost. Pomembno pa je, da se vidi ip in dns (in karkoli drugega) od računalnika na lokaciji.


Ozko grlo je predvsem hitrost povezav in to najbolj upload. Če tega ne moreš spremeniti, potem nimaš druge, kot da optimiziraš trenutno stanje in trpiš. V glavnem:

- VPN črtaj
- za varnost oddaljenega dostopa se zanesi na dobro nastavljen požarni zid in enkripcijo
- testiraj, ali je v tvojih pogojih učinkovitejši TeamViewer ali VNC (ne pozabi na enkripcijo povezave) ali kar RDP.

Pri tem sem sklepal, da rabiš Windows namizje in da brez ne gre.

Če pa povezave lahko spraviš recimo na 10/10, bi bilo vse dosti lažje. Ali pa 4/4, 5/5, karkoli bi bilo bolje, kot je zdaj.

SeMiNeSanja ::

Dvomim, da se bo kakšen profi ponudil, da ti postavi VPN z neko hudo improvizacijo.

Če bi imel povsod kakšne Mikrotik routerje, bi se že dalo malo bolj resno zastaviti zadevo - varnost na splošno, bi bila tam nekje kot zdaj, bi pa VPN povezava delovala kolikor toliko zanesljivo.

Žal pa v tvoji zgodbi ni vse samo v povezavi - problem je tudi aplikacija, ki jo boš uporabljal preko te povezave. Če ta laufa v 'diapozitivih' na razpoložljivi pasovni širini, potem ti tudi VPN tega ne bo rešil.

Da se ne vržeš na vrat na nos v nekaj, si izberi najbolj problematično lokacijo (tisto z najslabšo povezavo) in na njej vzpostavi povezavo s kakšnim Mikrotikom (enega na oddaljeni lokaciji, drugi pri tebi) in sprobavaj z različnimi aplikacijami, kaj ti bo delovalo še nekako sprejemljivo. Tako boš rešil en problem (ta največjega) - pa tudi če ga ne, se ne boš vrgel v nevemkakšne stroške - tisti Mikrotik ti bo tako ali tako še dobro služil.

Če pa se zadeva obnese, boš pa točno vedel, koliko te bo stalo 'poštimat' še ostale kritične lokacije.

Invictus ::

Če imaš probleme z brzino, najprej preveri vse možne ISPje kakšna je največja možna hitrost na vsaki lokaciji...

In seveda, če to sploh rabiš ;). Se je že marsikdaj izkazalo, da se ob potrebe zelo zmanjšajo ob pogledu na predračun ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Pesimist ::

Z takim niskim uploadom nevem ce se da kaj dosti resit. Ti nujno potrebujes remote desktop app ki zna kodirati sliko. To zmore splashtop remote desktop v navezi lastni VPN je zastojn. Ampak glede na tvoje cpuje bi upal trditi, da potrebujes vsaj Nvidia graficno v vseh server pcjih da prevzame kodiranje. AMD je kompletno zanic.
Potem podobno zmore tudi http://remotrapp.com/ kateri ne potrebuje VPN in steam in home streaming kateri potrebuje VPN.
Zadnja dva se specijalizirata bolj na gaming logicno, vendar v osnovni vsi kodirajo sliko v h264 z pomočjo graficne.
Teamviwer bi tudi naj delal v tej smeri in video part slike bolj optimiziral, vendar mi ni znano da podpira gpu.

Tudi windows RDP ima nastavitve da optimiziras za low bandwith, vendar meni ni uspesno delovalo ko sem probal TV sliko skozi RDP spraviti tekoce na 40Mbit upload linku v 1080p. Zgledalo je kot da hoce, vendar faila na trenutke.

peko_deko ::

a mora to vse nujno met gui?

ker če črtaš to pa se prek sshja povežeš na oddaljeni računalnik in v bashu nardiš kar je treba pol gre zadeva komot čez te vaše zanič uploade


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

VPN povezava PC-laptop

Oddelek: Pomoč in nasveti
61586 (1411) Pina
»

VPN in legalnost le-tega

Oddelek: Pomoč in nasveti
233750 (3030) SeMiNeSanja
»

Mikrotik multisite IPSec

Oddelek: Omrežja in internet
161075 (870) damirj79
»

Prekinjanje VPN povezave

Oddelek: Omrežja in internet
212196 (1846) ircr
»

Router z možnostjo VPN povezave

Oddelek: Kaj kupiti
91678 (1494) PhotoBlaz

Več podobnih tem