» »

USB ključ se segreva

USB ključ se segreva

hermes ::

Pozdrav vsem skupaj,

zgodila se mi je hecna "nesreča" z resnimi posledicami. Pes mi je zgrizel (tehnično gledano enkrat ugriznil) USB ključ, na katerem imam res pomembne podatke. Sedaj ko dam USB v komp mi ga sicer prepozna, vendar mi ga DiskCryptor noče več odkleniti, poleg tega pa USB v 15 sekundah postane vroč, da se spečeš na njem. Na netu našel, da je očitno poškodav polprevodnik in se zato segreva, kar je resna okvara in reševanje podatkov zelo zelo drago. Ampak just in case preverim, če je imel že kdo podobno težavo in našel enostavno rešitev.

Hvala vsem za odgovor.

_Denny_ ::

Odstrani ohišje in preglej vezje za poškodbami; večinoma je krivec za segrevanje kratek stik.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

flbroker ::

Ce so ti podatki tako pomembni da brez njih ne mores zivet je bolje da ne storas nic vec in kljucek takoj predas nekemu podjetju ki se ukvarja z resevanjem podatkov. Bolj kot ga bos gnjavil vec skode bos povzrocil.

hermes ::

Težava je, da imam vse podatke razmetane po mejlih, dropboxu....tako, da bom videl kaj se mi boljs plača, plačati servis, ali si vzeti čas in ve zbrati na kup. Vsekakor hvala za feedback!

b3D_950 ::

Mogoče je kakšn pin v stiku, reč bi moral odprt in pogledat s kakšni dobrim povečevalnim. Ampak to bi moral naredit preden si priklopil na PC. Verjetno je sedaj too late. USB ključki so samo za kakšne mp3je.
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem z zunanjim diskom - POMOČ (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6111891 (10861) Jerry000
»

neberljiva micro sd kartica

Oddelek: Pomoč in nasveti
71766 (1540) HighBane
»

odstranjevanje virusov, trojancev? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
579808 (8468) solatko
»

Reševanje podatkov z defektnih trdih diskov (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
527660 (6116) kretnichar
»

zunanji disk se ne odziva

Oddelek: Pomoč in nasveti
152218 (1932) Pyr0Beast

Več podobnih tem