» »

No sweets and soda 2014, je kdo z mano?

No sweets and soda 2014, je kdo z mano?

Free Bird ::

Torej, odločil sem se, da se v naslovu omenjenih stvari začnem v novem letu izogibati na polno (mogoče je izjema kaka zabava, da pač ne izpadeš ravno čudak). Se mi kdo pridruži?
  • zaklenil: dzinks63 ()

kixs ::

Seveda... vsi te podpiramo... ampak zakaj ne bi ze danes zacel? >:D

jype ::

K mam še dve 5kilske nutele za dokončat.

Janac ::

Tiste z zero sladkorja so izključene?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

jype ::

Brez sladkorja? A si baba?

Also, aspartam kills!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

mihec87 ::

Janac je izjavil:

Tiste z zero sladkorja so izključene?


soda is a soda...Sicer pa kok tega pa spijete in pojete da je treba delat leto brez?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

Mipe ::

Zakaj bi hoteli jest bikarbono?

hojnikb ::

Mipe je izjavil:

Zakaj bi hoteli jest bikarbono?

zato, ker lahko ? :)):))
#brezpodpisa

Free Bird ::

Hja, v zadnje pol leta sem se res zapustil, sem pridobil kar nekaj kilogramov. Kljub tebu še ne izgledam debel, ampak če se bo to nadaljevalo pa ne bo dobro. :| Ja, sem začel že včeraj nekje opoldne :D , amapak me še do novega leta čaka nekaj zabav, zato bo malo težje to dosledno upoštevati. Po novem letu pa res kolikor se le da dosledno :)

fantasycamp ::

Ne maram ekstremov ker potem se ti čez čas strga in dobiš vse nazaj, sem že probaval par mesecev in ne deluje, zmernost pri vsem je moja nova religija in po 6h zelo malo pojem. to deluje in sem zadovoljen!

ProGTX ::

Jaz sem se lani jeseni odpovedal sladkim pijačam in pijem le vodo - drugega nisem spreminjal, še vedno rad sežem po čokoladi, razen sprehodov na avtobusno postajo in poletnega kolesarjenja nič ne telovadim itd. V enem letu sem izgubil dobrih 10 kg, le zaradi prehoda na vodo. Pomembno je tudi, da si dovolj hidriran, ker ti to zavira občutek lakote. Seveda občasno spijem kakšen kozarec soka ali vina/piva, vendar nič ne pogrešam. Važno je predvsem, da se ne sekiraš glede teh stvari. Meni bi sicer dodatna telovadba koristila, glede prehrane mi pa ni nič žal.

Mipe ::

Jaz pijem predvsem vodo, čaj in navadne sokove, gaziranih pijač sploh ne maram. Imajo grozen okus, pa mehurčki... nezdravo. Če je na novoletni zabavi na voljo samo alkohol in gazirane pijače, raje grem s kozarcem do umivalnika.

Sem pa še vedno sladkosned, še posebej če so celi lešniki not!

Novoletna resolucija? Khm, vsekakor več gibanja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mipe ()

Buggy ::

cisto is firbca me zanima a se Radenska oz. katerakoli druga mineralna voda, tudi steje kot nekaj, kar se je potrebno v kontekstu sirjenja cez pas izogibati?

Mipe ::

Poglej raje za Donat. Olajša prebavo in s tem tudi pomaga vzdrževati težo.

Nikec3 ::

Tega se držim že celo zadnje leto (ni bila novoletna zaobljuba). Z izjemo, praznikov in zabav. Glede pijač sem še malo bolj strikten, ker pijem večinoma samo vodo (navadno, ker mineralne ne maram), od hrane pa si nobenih stvari dodatno ne sladkam ali solim.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Janac ::

Buggy je izjavil:

cisto is firbca me zanima a se Radenska oz. katerakoli druga mineralna voda, tudi steje kot nekaj, kar se je potrebno v kontekstu sirjenja cez pas izogibati?


Ne, ma več mineralov kot navadna.

Buggy ::

Mipe je izjavil:

Poglej raje za Donat. Olajša prebavo in s tem tudi pomaga vzdrževati težo.


Radenske spijem cca 1.5l na dan ali vec ze zadnjih 10 let...Donat me prikuje na sekret za zmeraj, ce ga zamenjam z Radensko :P

Mipe ::

Kile pa vsekakor zbije :P Res pa ni priporočeno "živet" od Donata...

vorantz ::

Te novoletne obljube so brez veze
Spomni se javit nazaj okol februarja ko boš obupal (če ne že prej)

PARTyZAN ::

Lahko se pa javim jaz. Prejšnje leto sva s prijateljico oba zdržala eno leto brez sladkarij. Del novoletne zaobljube. Sladke pijače pa že tako pijem izredno redko.

bluefish ::

Eh, nič posebnega. Jaz sem se nekako dve leti nazaj brez posebnih razlogov odločil, da preneham s pitjem raznoraznih trgovinskih sokov. Gaziranih pijač in podobnega pocukranega sranja pa že tako ali tako nisem preveč maral.
Jasno, občasno še popijem kak tak sok, vendar minimalno. Voda uber alles.

Drugo je pa sok iz sveže stisnjenega sadja.

Opažam sicer tudi na faksu, da večina pije vodo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

dottor ::

Ja jaz sem tudi že en lep čas na vodi, sokove in alkohol večinoma samo za kakšne večje žurke (rojstni dnevi, novo leto, ... ne več kot 5x na leto). Drugače pa sem večina na vodi. 1x ko se na vadiš nimaš več "potrebe" po sokovih. Čeprav si vsake tolko privoščim kak sokič.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Jerry000 ::

Če zdržiš ql, js ne bi, morm met čokolado pa nutelo. Nujno, brez tega ne morem:)

RejZoR ::

Sej je že veliko če cukrasto mlečno čokolado zamenjaš s temnejšo (od 50% naprej) in sladkor nadomestiš z medom in javorjevim sirupom. Pa pri 3/4 stvareh ko pečeš lahko količino navedenega sladkorja prepoloviš in ga zamenjaš z medom, pa bo isto čist ok.

Btw, "Nutello" si lahko delaš tud sam. Seveda okus ne bo imela isti, bo pa dost bolj naravna in sam lahko določiš delež kakava in lešnikov. Enkrat sem jo delal in niti ni bila slaba čeprav sem krepko pretiraval z medom kot sladilom in je imela zelo kako naj rečem, meden okus :D
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

jype ::

RejZoR> Btw, "Nutello" si lahko delaš tud sam.

Si nor?

Sladko majonezo s kakavom bi ti delal sam?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

korenje3 ::

Free Bird je izjavil:

Torej, odločil sem se, da se v naslovu omenjenih stvari začnem v novem letu izogibati na polno (mogoče je izjema kaka zabava, da pač ne izpadeš ravno čudak). Se mi kdo pridruži?


A si debel? koliko težek?
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Jerry000 ::

RejZoR je izjavil:

Sej je že veliko če cukrasto mlečno čokolado zamenjaš s temnejšo (od 50% naprej) in sladkor nadomestiš z medom in javorjevim sirupom. Pa pri 3/4 stvareh ko pečeš lahko količino navedenega sladkorja prepoloviš in ga zamenjaš z medom, pa bo isto čist ok.

Btw, "Nutello" si lahko delaš tud sam. Seveda okus ne bo imela isti, bo pa dost bolj naravna in sam lahko določiš delež kakava in lešnikov. Enkrat sem jo delal in niti ni bila slaba čeprav sem krepko pretiraval z medom kot sladilom in je imela zelo kako naj rečem, meden okus :D


Nutello naredim sam? Ni šans, original ej the best:), to je ravno point nutelle. Temne čokolade pa ne maram, mlečna ftw:), po medu mi je pa slabo. Tko da ostajam na tem kot sem:D

Personanonim ::

Freebird ,če bi rad shujšal oz. zaustavil nadaljno pridobivanje kilogramov bo treba začet malce migat.

Odrekanje hrani z namenom hujšanja ima ponavadi ravno obraten učinek .Yo-yo effect.

Redna pravilna telesna aktivnost ti pa poleg postranskega kozmetičnega učinka na telo prinaša vrsto pomembnejših posledic kot npr. dolgoročno boljše počutje,izboljšano psihofizično učinkovitost in predvsem zdravje."Vitkost" je zgolj posledica.

Ni treba popolnoma izločit sladkarije, če si sladkosnede narave, ampak bodi pač pozoren na količine.Kar velja tudi za t.i. zdravo hrano.Če pretiravaš s količinami se da tudi fino zredit,sploh če je pomanjkanje telesne aktivnosti.
"The internet - like a training camp for never amounting to anything."

oglaf.com

ABX ::

Jaz pijem samo vodo že ene par let. To je pravi korak za naredit, ko zmanjša cuker sladkih pijač se tudi apetit umiri in nehaš žret. Poleg tega voda čisti telo in boš zelo redko bolan.

P.S: Še vedno rad spijem kako pivo ali kaj močnejšega za vikend.

183cm, 78kg in ne migam nič.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

Free Bird ::

Visok sem 190cm, 82 kg, mišic skoraj nič :D, špeha pa nekaj. Sem že 3x v 2.5 letih shujšal na kakih 72kg (3x10kg) in sem se počutil odlično a sem seveda vse pridobil nazaj. Tekat več ne upam, ker imam probleme s kolkom, sem bil že 723467x pri zdravniku pa se na nobeni preiskavi ne vidi nič. Tako, da bom ko je le možno sedel na kolo. Preprosto nimam kontrole nad samim sabi pri hrani (pa tudi marsikje drugje) in to bi rad sedaj uredil. To je moj razlog, da sem se odločil za vsaj leto brez te svinjerije.

Za hujšanje mi pa spet ni, ker sem po kakih treh mescih že čisto naveličan in se nato pol leta bašem kot prašič. Čeprav ne bi škodilo, da bi izgubil kak kilogram.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Free Bird ()

LitralSM ::

A to je tema za newyear wishlisto?
Če da, bom kasneje spisal eno listo. Zna biti dolga.

vostok_1 ::

Sladkarije pa sladke pjače sploh niso problem...če ješ zravn normalno hrano pa si fizično aktiven 10h na dan.
Vidim iz starega očeta, ki je bil full time kmetovalec. Jedu je tako težko hrano, da je jaz niti v usta ne bi dal. Pa ima holesterol in ostale krvne parametre kot 35 letnik.
Jah, če fizično delaš od prvega sončnega žarka do zadnjega, vsak dan, skoraj vse dni v letu. 5kg nutela bi mu še prav pršla.

RejZoR ::

vostok_1 je izjavil:

Sladkarije pa sladke pjače sploh niso problem...če ješ zravn normalno hrano pa si fizično aktiven 10h na dan.
Vidim iz starega očeta, ki je bil full time kmetovalec. Jedu je tako težko hrano, da je jaz niti v usta ne bi dal. Pa ima holesterol in ostale krvne parametre kot 35 letnik.
Jah, če fizično delaš od prvega sončnega žarka do zadnjega, vsak dan, skoraj vse dni v letu. 5kg nutela bi mu še prav pršla.


Upoštevat je tud treba, da je delo dandanes 5x bolj stresno kot je bilo nekoč, kmetovalec gor ali dol, ziher mu nikol ni cel dan zvonilo sto telefonov en čez drugega, stranke niso na hard težile na vseh koncih, za vsak drek iz vodstva hočejo ne vem kakšne rezultate, non stop prekladanje nekih papirjev, pošiljanje mailov and on and on. Lahko kdorkoli reče, da so pa takrat garal, ampak večinoma slišiš drugačne zgodbe. Plus, eno je garaško delo, drugo pa stresno. In stres je eden izmed večjih razlogov za nihanje cukra, pritiska in holesterola.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Yohan del Sud ::

Kakor koli se vzame, imaš samo dve dieti. Prva je manžri, druga je večgibaj. V začetku leta 80kg/176cm. Sem dokaj hitro vzpostavil nazaj 72, samo z več gibanja. Eno uro dnevno namesto pol. Od tega enkrat na teden resno bicikl turo @ 5 ur. Večina nas nima gnarja za golf. Če je dolgcajt, pa štej divje in domače žvalce ob poti (ta teden 2 veverici, 7 psov, 2 mački, žnj rac, krap, šoja, pet srak, 261 vran, zapoznel polž in kos).
www.strancar.com

Jerry000 ::

Js bi pa rabu "dieto" za več mišične mase:)

kixs ::

Samo orenk svic ti bo dal vec misicne mase. Jes pa normalno (vem, da je za vsakega normalno nekaj drugega, vendar mislim na tisto prehrambeno piramido).

tt2advanced ::

+1 za no sweets n soda 2014->
What Else Is There?

Zgodovina sprememb…

dzinks63 ::

Prvi post je odgovoril na vprašanje teme, za razpredanje o dijetah, mišični masi, treningih takšnih in drugačnih je že dovolj drugih tem, nekaj je prikazanih spodaj pod "Vredno ogleda"


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Okus nutelle (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
32659349 (20006) Zvezdica27
»

Preveč sladkorja v sadnih jogurtih? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6713515 (11469) loveJDM
»

S katero hrano proti kislosti v želodcu (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6359717 (42085) Dajarra
»

cocacola (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12523574 (19736) Super Sonic

Več podobnih tem