» »

Prometna nesreča:Kaj bi bili raje: hromi od vratu navzdol ali mrtvi?

Prometna nesreča:Kaj bi bili raje: hromi od vratu navzdol ali mrtvi?

«
1
2

Pilot007 ::

Primer: Udeleženi ste v prometni nesreči, poškodbe so tako hude, da ste nezavestni in ne kažete znakov življenja. Če bi lahko izbirali (hipotetično), kaj bi raje: da vas naključni mimovozeči vozniki izvlečejo iz vozila, vam pri tem poškudujejo hrbtenjačo in vas s tem naredijo hromega ali da vas pustijo v vozilu, in čakajo na reševalce? (s tem imate sicer manjšo možnost preživetja, vendar se tudi verjetnost, da vas med reševanjem naredijo hromega praktično izniči) Torej: Kaj bi bili raje, bili hromi od pasu navzdol do konca življenja ali mrtvi, ter zakaj? Sam bi bil definitivno raje mrtev, sem mnenja da se kvaliteta življenja toliko poslabša, da bi bilo življenje potem bolj eno samo mučenje, kot kaj drugega.
  • predlagalo izbris: SloLord ()

kuall ::

mrtev itak. ko sem bil mlad in neumen se še nisem mogel odločit ali je bolje bit mrtev ali živet v peklu dobesedno, da te nekaj vsak dan žge počasi.

koyotee ::

Op: as ti philit2?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Pilot007 ::

Ne, nism, zakaj? Bi blo zanimiu slišat zakaj se nekateri odločjo, da bi bli raje hromi.Ker če stvar direktno pogledamo kaj pa maš od tega?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Pilot007 ()

Dimnik ::

Mene zanima koliko si star, da sprašuješ taka neumna vprašanja...resno?

joze67 ::

Smrt lahko počaka.

Pilot007 ::

ALe123: Vprašanje se kr samo zastavlja pri učenju za izpit za prvo pomoč, je boljš da te naključni vozniki zvlečejo iz avtomobila, te oživljajo in ti s tem rešijo življenje, vendar si nato zaradi poškodovane hrbtenjače celo življenje hrom, ali je boljš da počakajo na reševalce, ki so uposobljeni za reševanje iz avtomobila. Če čakajo na reševalce, se vsako minuto možnost za uspešno oživljanje zniža za cca 10%, vendar se tudi možnost, da te naredijo hromega praktično izniči. Sedaj se pa odloči kaj bi raje, oz. kaj bi bilo boljš? ps:zgrešil si point. vpašanje ni neumno

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Pilot007 ()

MasterTade ::

Raje sem mrtev. Sicer pa, vlečenje nekoga iz avtomobila je ok le če se avto vžge

mmcmmc ::

Jesus Crist dude.

Pilot007 ::

MasterTade: Knjiga za prvo pomoč pravi, da ga moraš ven iz avto zvleč tudi, če ne diha (nato ga začneš oživljati). Ker piše da je bolje hrom, kot mrtev. Pol se pa človk mau vpraša, pa a je to res? Nevem.. predstavlej si sebe hromega, celo življenje životariš, še riti si nemoreš sam obrisat, če mal karikiram...

zobnik ::

Sestro imam v domu zaradi hude bolezni, se ne premika in prehranjuje se preko cevk, je brez zob....kruto je to življenje, tolk kolikor me je že v življenju presentlo s takimi žalostnimi novicami mi ne more niti ena več zgodba do živega, ko si na dnu lahko greš samo še navzgor.

Unknown_001 ::

Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

kuall ::

še veste ne kako eni trpijo. v takem primeru je edina rešitev iluzija, da bo prišel čudež. plus človek se hitro prilagodi na novo situacijo. reče si "še dobro da lahko vsaj vidim" ali kaj podobnega. ker če bi začel razmišljat kako bi bolje živel brez nesreče/bolezni bi se mu zmešalo.

mtosev ::

v takšnem primeru sem rajše mrtev.
ni fajn biti rastlina
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Unknown_001 ::

kuall je izjavil:

še veste ne kako eni trpijo. v takem primeru je edina rešitev iluzija, da bo prišel čudež. plus človek se hitro prilagodi na novo situacijo. reče si "še dobro da lahko vsaj vidim" ali kaj podobnega. ker če bi začel razmišljat kako bi bolje živel brez nesreče/bolezni bi se mu zmešalo.


Vem za enega takega, ki je po nesreči postal paraplegik... plus kasneje nem (ne vem zakaj)... Je večkrat poskušal z vozičkom storiti samomor. Po stopnicah ali v dolino... če si ga samo spustil iz oči.

mtosev je izjavil:

v takšnem primeru sem rajše mrtev.
ni fajn biti rastlina


Dafaq... toše je vstal od mrtvih !
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

PaX_MaN ::

od vratu navzdol

hromi od pasu navzdol

Čega zdaj, ker razlika je, hmmm, življenjska.

Unknown_001 je izjavil:

Have some faith...
https://www.bbc.co.uk/news/health-29645...

https://academic.oup.com/neurosurgery/a...

Maybe... one day you will walk.

Če bi bil mlajši bi morda imel kaj optimizma da me - čisto iz časovnega vidika - to kdaj v prihodnosti odreši mrtvoudnosti, tako pa, žal, živjo živ...errrm, črnina!

Pilot007 ::

PaX_MaN: od vratu navzdol je blo misljeno (lapsus), ampak ok, dejmo razsirit vprasanje na oba primera, seprav enkrat ce bi bil hrom od vratu navzdol, in enkrat ce bil hrom od pasu navzdol.

perci ::

Jst bi si vseen žele videt otroke odrast...če jih ne bi imel pa raje smrt. Ma kurc, kaj jst vem. To znaš odgovort takrat, ko si v taki situaciji.

TESKAn ::

Vprašanje: na koncu vsak umre. Zakaj bi hitel?
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

tryhard ::

Pilot007 je izjavil:

MasterTade: Knjiga za prvo pomoč pravi, da ga moraš ven iz avto zvleč tudi, če ne diha (nato ga začneš oživljati). Ker piše da je bolje hrom, kot mrtev. Pol se pa človk mau vpraša, pa a je to res? Nevem.. predstavlej si sebe hromega, celo življenje životariš, še riti si nemoreš sam obrisat, če mal karikiram...

Pravi tudi, da v kolikor nimaš pojma kaj počneš, raje pokliči reševalce in se umakni.

Unknown_001 ::

perci je izjavil:

Jst bi si vseen žele videt otroke odrast...če jih ne bi imel pa raje smrt. Ma kurc, kaj jst vem. To znaš odgovort takrat, ko si v taki situaciji.


Ob PTSD boš res trezno razmišljal kaj narest, ja...
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

perci ::

Zakaj bi pa moral trezno razmišljati? Tebi že brez PTSD ne rata :).

D3m ::

Med nami je živi mrtvec...toše. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Unknown_001 ::

D3m je izjavil:

Med nami je živi mrtvec...toše. :)


Poslušam vse živo... pa tošeta.

Najraj pa stare vice obujam.

perci je izjavil:

Zakaj bi pa moral trezno razmišljati? Tebi že brez PTSD ne rata :).


Ti kar podjebavaj... ne bom ti ostal dolžan. Ob priliki vrnem. 100%
Sam ne potem pizdit da sem jst nesramen OK ? Al pa če... BMK
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

Glugy ::

Pilot007 je izjavil:

kaj bi raje: da vas naključni mimovozeči vozniki izvlečejo iz vozila, vam pri tem poškudujejo hrbtenjačo in vas s tem naredijo hromega ali da vas pustijo v vozilu, in čakajo na reševalce? (s tem imate sicer manjšo možnost preživetja, vendar se tudi verjetnost, da vas med reševanjem naredijo hromega praktično izniči)


Raje bi videl da se počaka na reševalce da se ne poškoduje hrbtenjača, pa čeprav je tveganje za smrt večje. Biti hrom ; živeti s tem ..to je men nepredstavljivo..grozljivka. Se spomniš ko si še lahko hodil; kolesaril ; vozil ; sam hodil na WC ; sam se kopal; risal; se preoblačil ...mislim...jz bi bil žalostn cel preostanek življenja ; nevem če je to sploh življenje tud če si telesno živ pač nekak v nekem temeljnem smislu sploh nisi živ.

perci ::

Unknown_001 je izjavil:


perci je izjavil:

Zakaj bi pa moral trezno razmišljati? Tebi že brez PTSD ne rata :).


Ti kar podjebavaj... ne bom ti ostal dolžan. Ob priliki vrnem. 100%
Sam ne potem pizdit da sem jst nesramen OK ? Al pa če... BMK

Mal te jebem, malo pa tudi resno mislim. Zakaj misliš, da bi moral trezno razmišljat takrat? In zakaj je pravilni odgovor samo trezen? Vprašanje preživetja je vse kaj drugega kot trezno razmišljanje. Je nagon.

Mimogrede, relax bro. Čist preveč ti dogajajo tele mini provokacije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

dexterboy ::

Rahlo off topic, ampak tole sem zasledil teden nazaj;
"Heroji umrejo enkrat, jokice umirajo tisočkrat"
In izzid nesreče ne moreš izbirati...
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

B8S88 ::

Hrbtenjača je eno, kaj pa rakavi bolniki v zadnjem stadiju? Sem slišal kar nekaj zgodb na to temo, vse z istim koncem in mnogo trpljenja vmes..Zakaj se konju ko zlomi nogo skrajša trpljenje, človek pa mora trpet do konca, tudi če sam želi drugače..

krneki0001 ::

Glede na to, da se naj bi spravljali presaditi glavo, bi raje počakal s smrtjo in upal, da bodo znali take zadeve "popraviti" in da bom nekoč spet hodil.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

shadeX ::

krneki0001 je izjavil:

Glede na to, da se naj bi spravljali presaditi glavo, bi raje počakal s smrtjo in upal, da bodo znali take zadeve "popraviti" in da bom nekoč spet hodil.


Žal mi tega ne bomo dočakali, ko bojo ljudje šli samo k zdravniku pa jim bo predpisal "nov del" telesa od glave navzdol. Seveda ko se dobi donator.

Prav tako, bo to tako drago da si bodo lahko privoščili samo bogati. Da bi kdaj to zavarovalnica plačala no go.

MostWanted ::

https://www.imdb.com/title/tt0369702/?r...

tale film si poglejte, govori o tem. zelo dober film, po resnični zgodbi španeskega moškega.

PrihajaNodi ::

perci je izjavil:

Jst bi si vseen žele videt otroke odrast...če jih ne bi imel pa raje smrt. Ma kurc, kaj jst vem. To znaš odgovort takrat, ko si v taki situaciji.



Pa ti ves da bi s svojim življenjem samo spravil otroke v drek.

111111111111 ::

Definitivno mrtev. Dobro zavarovan, družina dobi nadomestilo, plačane kredite in ti jim nisi več v breme. Skratka zmaga.

perci ::

PrihajaNodi je izjavil:

perci je izjavil:

Jst bi si vseen žele videt otroke odrast...če jih ne bi imel pa raje smrt. Ma kurc, kaj jst vem. To znaš odgovort takrat, ko si v taki situaciji.



Pa ti ves da bi s svojim življenjem samo spravil otroke v drek.

A smrt starsa mislis da je pa blagodejna za male otroke?

krneki0001 ::

shadeX je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Glede na to, da se naj bi spravljali presaditi glavo, bi raje počakal s smrtjo in upal, da bodo znali take zadeve "popraviti" in da bom nekoč spet hodil.


Žal mi tega ne bomo dočakali, ko bojo ljudje šli samo k zdravniku pa jim bo predpisal "nov del" telesa od glave navzdol. Seveda ko se dobi donator.

Prav tako, bo to tako drago da si bodo lahko privoščili samo bogati. Da bi kdaj to zavarovalnica plačala no go.


Ni poanta da bi dobil nov del telesa, ampak da bodo živčna vlakna znali popravljat.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

imagodei ::

perci je izjavil:

Jst bi si vseen žele videt otroke odrast...če jih ne bi imel pa raje smrt. Ma kurc, kaj jst vem. To znaš odgovort takrat, ko si v taki situaciji.

Zadnjič sem bil na enemu predavanju; psihologinja nam je zastavila dve vprašanji:

1.) Ali mislimo, da bi bili bolj srečni, če bi zadeli npr. 10 milijonov na Euro Jackpotu?
2.) Ali mislimo, da bi bili izredno nesrečni, če bi bili v prometni nesreči in bi ostali paralizirani od vratu navzdol.

Priznam, da nisem šel preverjat, vendar je realnost menda taka, da se občutek sreče/nesreče v obdobju 6-12 mesecev v obeh primerih vrne približno na nivo pred enim ali drugim dogodkom. (Ja, psihologinja je seveda pojasnila, da ljudje nismo vsi enaki in da lahko kdo doživi drugače, pa da se v primeru tetraplegije depresija lahko kasneje spet vrne in spet izboljša in spet vrne - a generalno velja, da se nobena juha ne poje tako vroča, kot se skuha.)
- Hoc est qui sumus -

PrihajaNodi ::

imagodei je izjavil:

perci je izjavil:

Jst bi si vseen žele videt otroke odrast...če jih ne bi imel pa raje smrt. Ma kurc, kaj jst vem. To znaš odgovort takrat, ko si v taki situaciji.

Zadnjič sem bil na enemu predavanju; psihologinja nam je zastavila dve vprašanji:

1.) Ali mislimo, da bi bili bolj srečni, če bi zadeli npr. 10 milijonov na Euro Jackpotu?
2.) Ali mislimo, da bi bili izredno nesrečni, če bi bili v prometni nesreči in bi ostali paralizirani od vratu navzdol.

Priznam, da nisem šel preverjat, vendar je realnost menda taka, da se občutek sreče/nesreče v obdobju 6-12 mesecev v obeh primerih vrne približno na nivo pred enim ali drugim dogodkom. (Ja, psihologinja je seveda pojasnila, da ljudje nismo vsi enaki in da lahko kdo doživi drugače, pa da se v primeru tetraplegije depresija lahko kasneje spet vrne in spet izboljša in spet vrne - a generalno velja, da se nobena juha ne poje tako vroča, kot se skuha.)


Kar pa še vedno ne reši težave prostovoljne evtanazije, ki je oh in sploh tabu. Že samomorilcem bi morali prvo nuditi pomoč in če še vedno želi se mu pač proda/podari inekcijo.

shadeX ::

Priznam, da nisem šel preverjat, vendar je realnost menda taka, da se občutek sreče/nesreče v obdobju 6-12 mesecev v obeh primerih vrne približno na nivo pred enim ali drugim dogodkom. (Ja, psihologinja je seveda pojasnila, da ljudje nismo vsi enaki in da lahko kdo doživi drugače, pa da se v primeru tetraplegije depresija lahko kasneje spet vrne in spet izboljša in spet vrne - a generalno velja, da se nobena juha ne poje tako vroča, kot se skuha.)


Zlo zanimiv podatek, če tole res drži.

Looooooka ::

Dead.
Kdor pravi drugace mora bit neverjetno optimisticen in verjeti v nove zdravstvene metode v kratkem casu ali pa imeti tako bedno zivljenje, da mu je res vseeno ce do konca presedi na vozicku. Obenem mora biti precej egoisticen ce ga niti malo ne moti, da bo v breme in v napoto svojim najblizjim.

MIHAc27 ::

Ko pomislim na Hawkingsa, si mislim, da je mogoče živeti tudi hrom. Ampak v resnici ne vem, če bi si želel dolgo tako živeti.

Kot drugo, če umrem so žena in otroci preskrbljeni še za vsaj 10 let ker sem zavarovan, v primeru hromosti pa bi bil le v breme... tko da....

energetik ::

Glede OP:
- od vratu navzdol: definitivno mrtev
- od pasu navzdol: najverjetneje živ, si vseeno lahko dosti samozadosten (WC, oblačenje, umivanje itd), da nisi v hudo breme drugim, prav tako imaš lahko še vedno nebroj hobijev, aktivnosti, da lahko živiš dokaj polno

tikitoki ::

Imas skoaj tako polno zivljenje, k vecina tukaj, glede nato, da lahko uporabljas PC;)

imagodei ::

Hm... Na eni strani se pogovarjamo, da smo tik pred prelomnimi odkritji v medicini, biotehnologiji, bioinženiringu and whatnot; razpravljamo, da smo tik pred 3D printanjem organov, da znamo z gensko terapijo pozdravit nekatere prirojene dedne bolezni (AAV5-Factor VIII Gene Transfer in Severe Hemophilia A, Gene therapy 'cures' boy of blood disease that affects millions), CRISPR metodo dopolnjujejo in vse kaže, da gre za precej revolucionarno orodje, ljudem v možgane vstavljamo elektrode, da lahko upravljajo z računalnikom, VR je vsako leto boljša...

Po drugi strani bi pa nekateri zavrgli življenje takoj, ko bi postali tetraplegiki...

Ne rečem, če bi živeli v letu 1950 ali 1980. Kdor je pa danes mlajši od 30 let, pa bi se takole lahkotno odločil za smrt - v naslednjih 30 letih nas IMO čakajo takšni preboji na zgoraj omenjenih področjih, da si niti ne predstavljamo. Smrt lahko počaka.
- Hoc est qui sumus -

111111111111 ::

Še superman se ni izvlekel. Pa se bom jaz. Smrt, dobra prijateljica pridi in me stisni v objem. :D

imagodei ::

Ta te bo tako ali tako.
- Hoc est qui sumus -

xardas ::

Mrtev. Sem imel že večkrat priliko bit na kraju v zadnjih trenutkih (ali aftermathu) nekoga, pa te takšne stvari kar postavijo na mesto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xardas ()

dexterboy ::

Ko gledaš smrti v oči, spremeniš poglede in normative.
Jaz sem bil prepričan, da je to - to že trikrat.
Začneš ceniti TUKAJ in ZDAJ. In ugotoviš, da materijalne dobrine ne delajo človeka srečnega.
To, da ti nekdo reče, da te ima rad, da ti kot oseba nekomu pomeniš zelo veliko v njegovem življenju je neprecenljivo.

Hec: za vse ostalo je tu MasterCard :D
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

krneki0001 ::

imagodei je izjavil:

perci je izjavil:

Jst bi si vseen žele videt otroke odrast...če jih ne bi imel pa raje smrt. Ma kurc, kaj jst vem. To znaš odgovort takrat, ko si v taki situaciji.

Zadnjič sem bil na enemu predavanju; psihologinja nam je zastavila dve vprašanji:

1.) Ali mislimo, da bi bili bolj srečni, če bi zadeli npr. 10 milijonov na Euro Jackpotu?
2.) Ali mislimo, da bi bili izredno nesrečni, če bi bili v prometni nesreči in bi ostali paralizirani od vratu navzdol.

Priznam, da nisem šel preverjat, vendar je realnost menda taka, da se občutek sreče/nesreče v obdobju 6-12 mesecev v obeh primerih vrne približno na nivo pred enim ali drugim dogodkom. (Ja, psihologinja je seveda pojasnila, da ljudje nismo vsi enaki in da lahko kdo doživi drugače, pa da se v primeru tetraplegije depresija lahko kasneje spet vrne in spet izboljša in spet vrne - a generalno velja, da se nobena juha ne poje tako vroča, kot se skuha.)


Enako je s plačo. Ko se ti plača dvigne si vesel in več zapravljaš, potem pa v pol leta do enega leta hočeš večjo plačo, ker je ta prenizka.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

PrihajaNodi ::

imagodei je izjavil:

Hm... Na eni strani se pogovarjamo, da smo tik pred prelomnimi odkritji v medicini, biotehnologiji, bioinženiringu and whatnot; razpravljamo, da smo tik pred 3D printanjem organov, da znamo z gensko terapijo pozdravit nekatere prirojene dedne bolezni (AAV5-Factor VIII Gene Transfer in Severe Hemophilia A, Gene therapy 'cures' boy of blood disease that affects millions), CRISPR metodo dopolnjujejo in vse kaže, da gre za precej revolucionarno orodje, ljudem v možgane vstavljamo elektrode, da lahko upravljajo z računalnikom, VR je vsako leto boljša...

Po drugi strani bi pa nekateri zavrgli življenje takoj, ko bi postali tetraplegiki...

Ne rečem, če bi živeli v letu 1950 ali 1980. Kdor je pa danes mlajši od 30 let, pa bi se takole lahkotno odločil za smrt - v naslednjih 30 letih nas IMO čakajo takšni preboji na zgoraj omenjenih področjih, da si niti ne predstavljamo. Smrt lahko počaka.



Oprosti ampak glede na to kaj se dogaja v našem zdravstvu je situacija slabša kot v Jugi. Da o zobozdravstvu ne govorimo. Nekateri šparajo po več mesecev da si popravijo zobe. Nimajo vsi plače 5 ali 10k na mesec ampak živijo s 700 ali še manj na mesec.

Smrt je odrešitev, še posebno, če ne verjameš v pravljice, ki si jih zgoraj opisal.

tryhard ::

krneki0001 je izjavil:

imagodei je izjavil:

perci je izjavil:

Jst bi si vseen žele videt otroke odrast...če jih ne bi imel pa raje smrt. Ma kurc, kaj jst vem. To znaš odgovort takrat, ko si v taki situaciji.

Zadnjič sem bil na enemu predavanju; psihologinja nam je zastavila dve vprašanji:

1.) Ali mislimo, da bi bili bolj srečni, če bi zadeli npr. 10 milijonov na Euro Jackpotu?
2.) Ali mislimo, da bi bili izredno nesrečni, če bi bili v prometni nesreči in bi ostali paralizirani od vratu navzdol.

Priznam, da nisem šel preverjat, vendar je realnost menda taka, da se občutek sreče/nesreče v obdobju 6-12 mesecev v obeh primerih vrne približno na nivo pred enim ali drugim dogodkom. (Ja, psihologinja je seveda pojasnila, da ljudje nismo vsi enaki in da lahko kdo doživi drugače, pa da se v primeru tetraplegije depresija lahko kasneje spet vrne in spet izboljša in spet vrne - a generalno velja, da se nobena juha ne poje tako vroča, kot se skuha.)


Enako je s plačo. Ko se ti plača dvigne si vesel in več zapravljaš, potem pa v pol leta do enega leta hočeš večjo plačo, ker je ta prenizka.

Ne govorita o isti zadevi.
Moj argument o zaljubljenosti nekako izhaja iz tistega, kar je spisal imagodei. Bi rekel, da kar drži.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Presaditev glave (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21242554 (19398) c3p0
»

O smrti in življenju po njej (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
678125 (5902) c3p0
»

Bi pomagali majhnemu otroku v recimo trgovini, če je videti izgubljen? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1089762 (7337) Samael
»

Darovanje organov (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13420372 (17210) Pika na i

Več podobnih tem