» »

Placevanje s telefonom

Placevanje s telefonom

1
2
3

anketar ::

aja za mbills, sm mislu da govoriš za n26, my bad

OvCa77 ::

Mbills je posodobil cenik, in obljubil da bo tako vsaj 1 leto.
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

xardas ::

Danes sem na svoj Nexus 4 želel naložiti aplikacijo Abadenarnica. Pogoj za namestitev naj bi bila podpora za NFC in android verzija >=5. Na google play mi napiše, da aplikacija ni združljiva s telefonom, čeprav izpolnjuje oba omenjena pogoja. Na GP strani aplikacije ni zapisana nobena obrazložitev za nekompatibilnost. Na rootanem telefonu trenutno teče Nougat (7.0), drugače je naprava uradno ostala pri verziji 5. Ideja je, da bi si kolega prenesel in namestil aplikacijo, ter mi nato posredoval datoteko .apk, vendar me pred tem zanima, ali je imel še kdo probleme s kompatibilnostjo in če morda kdo ve, kaj je vzrok za nezmožnost namestitve?

Naabo ::

Bi rekel, da je problem v rootu.

Mavrik ::

xardas je izjavil:

Danes sem na svoj Nexus 4 želel naložiti aplikacijo Abadenarnica. Pogoj za namestitev naj bi bila podpora za NFC in android verzija >=5. Na google play mi napiše, da aplikacija ni združljiva s telefonom, čeprav izpolnjuje oba omenjena pogoja. Na GP strani aplikacije ni zapisana nobena obrazložitev za nekompatibilnost. Na rootanem telefonu trenutno teče Nougat (7.0), drugače je naprava uradno ostala pri verziji 5. Ideja je, da bi si kolega prenesel in namestil aplikacijo, ter mi nato posredoval datoteko .apk, vendar me pred tem zanima, ali je imel še kdo probleme s kompatibilnostjo in če morda kdo ve, kaj je vzrok za nezmožnost namestitve?


Večina bančnih aplikacij ne bo delala na rootanih telefonih.
The truth is rarely pure and never simple.

xardas ::

Hvala obema.

Sem s SuperSu izvedel unroot, ponovno zagnal napravo in preveril stanje z aplikacijo Root checker, kjer je zapisano, da nimam root pravic. Aplikacije se še zmeraj ne da namestit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xardas ()

Mavrik ::

Gleda se SafetyNet bolj kot pa trenutno stanje roota.
The truth is rarely pure and never simple.

stara mama ::

OvCa77 je izjavil:

Mbills je posodobil cenik, in obljubil da bo tako vsaj 1 leto.

Petrolu zaupat da se ne bo podražil, je kot prostitutki zaupat da bo samo še tvoja.

Zgodovina sprememb…

greatdrakon ::

torej je po novem mbills takorekoč zastonj? (za casual plačevanje in položnice) je kje kak catch? lahko z mbills na telefonu plačaš kjerkoli ali mora bit podpora? (ker ni kao nfc?). gledam ker N26 pač tega ne omogoča...

kokica2000 ::

Če ostanemo zgolj v okviru teme (plačevanje s telefonom), potem mora biti podpora na plačilnem mestu (https://www.mbills.si/lokacije/). Sicer pa ima mBills zdaj tudi MasterCard kartico, s katero lahko seveda plačuješ povsod.

krepki ::

Zanima me na telefonu imam naloženo Abadenarnico,prav tako imam naloženi dve kartici Google Pay in sicer Revolut in mBills,kako plačat na blagajni in kako veš iz katere kartice bo potekalo plačilo?

Anney ::

Pri mBillsu moraš zagnat njihovo aplikacijo in generirati kodo (deluje samo kjer je možno plačevanje z mBills, za vse ostalo moraš imeti njhovo mastercart, ki je zastonj in lahko plačuješ povsod), Abadenarnica pri meni dela ko vžgem NFC in odklenem zaslon (same aplikacije ne rabim odpirat, v aplikaciji imaš lahko master card ali maestro, izbereš privzeto)), kako ima Revolut ne vem.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

TgT ::

Vrjetno ima Revolut vnešen v Google Pay appu. V nastavitvah Tap&Pay si nastavis katero plačilno storitev ( Abadenarnica ali GPay ) bos imel kot default. Mogoče imaš celo opcijo nastavitve da te vedno vpraša katero želiš uporabit.
Hit'N'Run

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TgT ()

krepki ::

Ja Revolut in mBills imam vstavljeno v Google Pay appu,kje naajdem te nastavitve Tap&Pay?

kokica2000 ::

Na androidu 8 in 9 (za starejše ne dam roke v ogenj) je v sistemskih nastavitvah možnost "Plačilo z dotikom" (v meniju s povezavami, tam kjer so tudi nastavitve za NFC).

Običajno ima prioriteto pri NFC komunikaciji trenutno odprta aplikacija (in v njej izbrana kartica). Če ni odprta nobena aplikacija, ki podpira plačila, se bo plačilo izvedlo prek aplikacije, ki je nastavljena kot privzeta.

krepki ::

Ja privzeto imam abadenarnico,verjetno ti pa na pos terminalu pokaže z katero kartico plačuješ?

krepki ::

Danes poskusil plačat z abadenarnico v Tušu,plačilo ni uspelo,prvo nisem imel vklopljenih mobilnih podatkov,po vklopu plačilo prav tako ni uspelo.
V NFS nastavitvah sem imel abadenarnico za privzeto ampak sem imel tudi označeno,pritisni in plačaj z odprtimi aplikacijami.

V telefonu imam naloženi za google pay,kartici Revolut in mBills,ki pa nista imeli toliko stanja za plačilo,a mislite,da zato ni bilo uspešno plačilo,ker je mogoče prebralo eno od kartic,samo zakaj je potem na abadenarnici,da plačilo ni uspelo?

mat11 ::

Jaz sem imel problem, ker je NFC antena čisto na vrhu telefona(kar nisem vedel) in sem naroben del telefona pritiskal ob čitalec.
mat

krepki ::

Ja ampak jaz sem dobil obvestilo v abadenarnico,da je plačilo neuspešno.
Telefon je pa samsung s10e.

Mare2 ::

krepki je izjavil:

imam naloženi za google pay

Mogoče se abadenarnica in google pay grebeta, kdo bo plačal sploh? :)

krepki ::

Možno,ker ko sem imel še iphone sem imel na hrbtni strani telefona nalepljeno od NLB predplačniško nfc nalepko, istočasno sem imel v telefonu naložem boon kartico in plačilo je bili uspešno z nlb čeprav se mi je na zaslonu prikazalo kot da plačilo poteka z boonom.
Ampak v tem primeru z abadenarnico,je baje na terminalu v trgovini izpisalo da kartica ni pravilna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krepki ()

krepki ::

Verjetno je res da ni bil nfc zaznan saj če doma poskušaš izvest plačilo dobiš enako obvestilo,zdaj je potrebno samo ugotovit,kje se nahaj ta nfc senzor v telefonu,če mogoče kdo ve,telefon je samsung s10e.Google ne najde ničesar.

chucki ::

nlb pay ter s10+ , nikoli nobenih težav, prej pa s8+ ... Zdaj lahko še na bankomatu dvignem denar :)
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

WizzardOfOZ ::

Meni pa na bankomatu ni hotelo prepoznat kartice preko NLB Pay, medtem ko na posih lahko plačujem brez problema. Imaš kako idejo?

chucki ::

Mislim, da ne dela na vseh bankomatih
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: chucki ()

WizzardOfOZ ::

Sem bil na bankomatu, ki ima nfc podporo, pa mi izpiše, da kartica ni podprta. Na posh pa brez problema plačujem s telefonom.

techtronic ::

Vsaj za IPhone se bo zadeva poenostavila z Apple Pay, ki očitno prihaja (končno) tudi v Slovenijo :D

https://www.macrumors.com/2019/03/27/ap...

krepki ::

Zadeva sedaj deluje odlično na samsung s10e in sicer naložil sem si aplikacijo google pay,naložil revolut mastercard in plačevanje dela brez problemov.
Bom pa še poskusi tudi z abadenarnico.

M.B. ::

Glede na reklamo na desni baje tudi N26 podpira Apple pay. Baje pa slovenske banke uvajajo plačevanje preko telefonovov z imenom Flik. Baje bo jeseni fertig. Omogočajo celo plačevanje izven delovnega časa bank in med vikendom. :O Pravnim osebam boš lahko plačal zastonj. (Kasirali bodo seveda pravnim osebam). Med fizičnimi bo pa neka provizija. Baje tehnologija od dancev.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

matobeli ::

Če slučajno ni širše znano; Delavska Hranilnica je dala pred kratkim ven app DH Hranilnik, pač kartica prek NFC, plačal sem sicer samo enkrat, ampak je takrat delovalo v prvo.

ideep ::

OvCa77 je izjavil:

misek je izjavil:

XS!D3 je izjavil:

Ni ravno brez provizije, ker je treba denar najprej spravit na denarnico, kjer plačaš provizijo in to dvojno (najprej banki potem pa še mbills).
Nakazilo na Petrolu z gotovino je samo z enkratno provizijo za mbills.

OvCa77 je izjavil:

Še ena draga kartica. Računajo 1e na mesec za uporabo.
V splošnih pogojih piše Mesečno nadomestilo: brezplačno.

Do 31.1.2019


To nikjer ne piše v pogojih, razen, če sem postala nepismena. vso vodenje je brezplačno, prenakazilo iz banke v denarnico pa je prav tako 0.
Pravkar si urejam mbills - če prav razumem, je zadeva dobra za plačevanje položnic brez provizije.
Dokler N26 ne uredi plačila položnic preko QR kode, je mbills očitno dobra rešitev. Njihova debetna kartica je opcijska, jaz je ne rabim, ker imam zato N26. Je pa dober mbills, da si iz N26 prenakažem točen znesek za položnice v denarnico in lepo plačam brez provizije. Edino kar me moti je zdaj to, da mi ne bo treba do občine peš, da si razgledam vso celjsko bedo in da bom zdaj ja še bolj debela, ker bom stisnla le 1 klik brez hujšega fizičnega napora.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ideep ()

OvCa77 ::

ideep je izjavil:

OvCa77 je izjavil:

misek je izjavil:

XS!D3 je izjavil:

Ni ravno brez provizije, ker je treba denar najprej spravit na denarnico, kjer plačaš provizijo in to dvojno (najprej banki potem pa še mbills).
Nakazilo na Petrolu z gotovino je samo z enkratno provizijo za mbills.

OvCa77 je izjavil:

Še ena draga kartica. Računajo 1e na mesec za uporabo.
V splošnih pogojih piše Mesečno nadomestilo: brezplačno.

Do 31.1.2019


To nikjer ne piše v pogojih, razen, če sem postala nepismena. vso vodenje je brezplačno, prenakazilo iz banke v denarnico pa je prav tako 0.
Pravkar si urejam mbills - če prav razumem, je zadeva dobra za plačevanje položnic brez provizije.
Dokler N26 ne uredi plačila položnic preko QR kode, je mbills očitno dobra rešitev. Njihova debetna kartica je opcijska, jaz je ne rabim, ker imam zato N26. Je pa dober mbills, da si iz N26 prenakažem točen znesek za položnice v denarnico in lepo plačam brez provizije. Edino kar me moti je zdaj to, da mi ne bo treba do občine peš, da si razgledam vso celjsko bedo in da bom zdaj ja še bolj debela, ker bom stisnla le 1 klik brez hujšega fizičnega napora.

A si slučajno videla, kdaj je bilo to napisano?
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

OvCa77 ::

Od danes dela Google Pay tudi z Monese EU karticami: https://monese.com/blog/2019/09/google-.... tudi v sloveniji
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

AtaStrumf ::

Sem prebral tale thread pa se zdaj nisem ziher a je kaka opcija placevat preko iPhone-a? Vceri sem pozabil kartico v Hoferju in sem mogu dam pa se enkrat v vrsto in se enkrat vse skenirat, lol.

kokica2000 ::

Ja, če imaš kartico od Monese, N26 ali Revolut, lahko plačuješ s telefonom (glej https://support.apple.com/sl-si/HT206637 ).

AtaStrumf ::

OK super, imam Revolut in sem dodal kartico v Apple pay, samo ne vem a je to podprto povsod ali samo v dolocenih trgovinah?

kokica2000 ::

Povsod, kjer imajo brezstični POS, torej praktično povsod. :D

AtaStrumf ::

Sweet! Bom sprobal danes :) Vidim da je tale apple pay support še zelo sveža, komaj od 27. avgusta 2019, glede na datum tega članka: https://support.apple.com/sl-si/HT204506

EDIT: 26.6.2019 je bilo že objavljeno na https://siol.net/digisvet/novice/apple-...

Je pa crazy da ta velike slo banke tega ne podpirajo, lol.

Zgodovina sprememb…

delfinus ::

destroyer2k ::

AtaStrumf je izjavil:

Sweet! Bom sprobal danes :) Vidim da je tale apple pay support še zelo sveža, komaj od 27. avgusta 2019, glede na datum tega članka: https://support.apple.com/sl-si/HT204506

EDIT: 26.6.2019 je bilo že objavljeno na https://siol.net/digisvet/novice/apple-...

Je pa crazy da ta velike slo banke tega ne podpirajo, lol.


Apple ne dovoli uporabo nfc. Zato je bilo na androidu že dolgo in na iphone komaj sedaj z apple pay.

AtaStrumf ::

Evo sem sprobal in deluje :) Skoda k nisem vedel zadnjic v Hoferju, sem sel brez veze gor in dol ;((.

destroyer2k je izjavil:

Apple ne dovoli uporabo nfc. Zato je bilo na androidu že dolgo in na iphone komaj sedaj z apple pay.


Ja Apple mora bit vedno nekaj posebnega, sem gledal NLB pay in je bilo samo na Andoridu. Hvala bogu zdaj stvar koncno dela, ker tole v Hoferju ni bilo prvic da sem bil v shoppingu brez denarnice :D, zdaj pa upajmo da to ne bo vec problem :).

Zgodovina sprememb…

e-marko ::

NKBM pa še ne ponuja mobilne denarnice?

Lp
...somebody, somewhere...

martincek1 ::

Zakaj za vraga mi na Google Pay aplikaciji napiše, da ne morem plačevati v trgovinah? Probal z N26, Transferwise ..

modelno1 ::

n26 v Sloveniji ne podpira GPaya, jaz sem si uredil s Curve.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

miko22 ::

jaz pa lahko plačujem z GPAY(Revolut), pa aplikacije ne najdem na telefonu :)

martincek1 ::

Zanimivo. Curve pa deluje preko Google Pay z uporabo N26 / Transferwise? Al je spet kakšen catch?
Je možno plačevati povsod v trgovinah, kjer imajo POS?

miko22, ima tvoj telefon NFC?

modelno1 ::

Ja, GPay ne dela s karticami s slovenskim BINom, Curve izdaja kartice z UK BINom, zato dela. Delalo mi je tudi s prvo Revolut MC kartico, nadomestna je na žalost Visa, ki ne dela.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

stara mama ::

Se pravi, vi si nakažete denar na N26, potem pa preko Curva plačate z GPay.
Trije posredniki? Kdo je tu nor?

Tody ::

Trije posredniki sigurno ne ;)

WaterBoy ::

Če nič ne stane, zakaj pa ne.

Jaz si nakažem iz A-banke na revolut, potem pa če plačam z telefonom, je posrednik še Gpay

je pa res da ko mi poteče virtualna kartica na revolutu, verjetno ne bo več delovalo, saj bom dobil novo z slovenskim ibanom
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Curve - več kartic v eni (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Loža
598132034 (6068) buttcrack
»

VALÚ vs. Mbills

Oddelek: Mobilne tehnologije
225101 (1633) Badwolff
»

Plačevanje z mobilnim telefonom

Oddelek: Mobilne tehnologije
204619 (3082) LitralSM
»

Hrvaška dobila Google Pay (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
6017946 (13261) Jerry000

Več podobnih tem