» »

Nasilje/nemir v družini - Alkoholizem

Nasilje/nemir v družini - Alkoholizem

««
«
1 / 9
»»

ZuPk0 ::

Zdravo. Naj vam najprej na hitro povem par pomembnih stvari:

-v hiši živimo jaz, oče in babica
-oče že par let nima sociale/denarne pomoči, ne išče zaposlitve, ni zavarovan, živi od babičine pokojnine s katero si kupuje veliko količino alkohola in cigaret
-oče je težek alkoholik že 30+ let, dnevno se izživlja nad babico katera je pa v 2. stopnji demence, zelo slabo pa tudi vidi in sliši. Babica je v čakalni vrsti za dom ostarelih, zato ker za ljudi z demenco je potrebna posebna nega in trenutno ni prostega mesta v nobenem domu.

-oče se dobesedno vsak dan zapije (3-4 litre vina dnevno), da dokonca naglas glasbo na TV-ju, vse pošilja v PM, je v svojem svetu, babica pa potem luta okoli hiše po cele dneve ker notri ni miru
-ne samo da zapija njejo pokojnino, on sploh ne skrbi zanjo, dostikrat mi babica pravi da ni nič jedla cel dan, ko sem ji jaz parkrat gor šel narediti topli obrok mi je oče prišel dihat za vrat in mi grozil in govoril da mi bo razbil pičko če se ne bom brigal zase. Parkrat sem ji šel skuhati kosilo potem je pa oče zaklenil vrata na stopnišču da nisem mogel do nje da bi ji pomagal.

-na CSD (center za socialno delo) sva s stricem šla decembra 2017 in povedala zgodbo. do tega dneva je bila soc. delavka na obisku samo 1x in niso mogli nič ker se je babica bala povedati resnico ker se boji očeta. Soc. delavko zadnje pol leta redno obveščam o dogajanju ampak ne naredijo ničesar.
-policijo kličem vsake 3-4 tedne, nazadnje so bili tukaj v ponedeljek 9.7-ga
-policisti so mi rekli naj grem do očetove osebne zdravnice zaprosit prisilno hospitalizacijo za očeta ampak ni bilo nič iz tega.

Prilagam video ki sem ga posnel 16.3.2018. Do tega je prišlo ker je oče imel ponovno do konca naglas TV (ob 22h) babica ni mogla spati. Odločil sem se da namesto da spet kličem policijo(ker tako ne bodo nič naredili), da bom šel gor in iz zadnje strani televizije vn potegnil tisto kartico, da bo mir in da bo babi lahko spala.
Kartico sem vzel ko je bil oče na WC-ju, se pravi nisva imela nobenga soočanja, video se začne ko sem slišal da je stopil v klet in brskal po omari z orodjem in vzel velik ključ za matice in mi začel razbijati po zaklenjenih vratih moje sobe. Tisti večer so policisti klicali rešilca ampak ker oče ni bil takrat več agresiven in ker prostovoljno ni hotel na zdravljenje so mu dali samo napotnico katere pa seveda ni uporabil. Ko je policija tisti večer odšla je oče odprl še eno flašo vina in dal ponovno do konca naglas TV. Čakal sem do pol enih zjutraj in potem spet klical policijo. Ko so prišli so ga napizdili in potem je končno bil mir. Po tem incidentu je bil mir kakšnih slabih 14 dni potem pa spet ista zgodba, spet klicanje policije.
Oče je tisti dan dobil 625€ kazni katero je pa seveda plačal z babičino pokojnino.




Prosil bi za kak nasvet, obupan sem, babica je stalno v solzah, njeno psihično stanje zelo trpi. Mislim da bi prvi korak bil to da se očetu odvzame dovoljenje da dviguje babičin denar, kako naj naredim to? stric se očeta boji in mi ne bo pomagal s tem. S stricem sva bila na CSD-ju in takrat povedala dogajanje. Opcija je da za babico skrbi stric ki živi 10min stran od nas ali pa celo jaz če ne bo druge možnosti.
Star sem 26 let, trenutno prejemam denarno pomoč, imam ločeno gospodinjstvo v spodnjem nadstropju, skrbim zase in odplačujem dolgove za nazaj. Ne morem si privoščiti da bi očeta spravil na sodišče, preprosto nimam denarja za to.
Stvar bi vzel v svoje roke ampak potem bom jaz dobil kazen in pa zna se zgoditi da me bodo odpeljali v pripor. Brez skrbi, tega ne bom storil, škoda mojega življenja.
Vse kar trenutno lahko naredim je to da vsakič kličem policijo v upanju da bodo pomirili situacijo.

Imate moje dovoljenje da če želite da zgornje napisano delite s komerkoli...če bo kaj pomagalo.


Zahvaljujem se vam za vnaprej.
Lp, Gašper
  • zaklenilo: zee ()

D3m ::

ZuPk0 je izjavil:

Zdravo. Naj vam najprej na hitro povem par pomembnih stvari:

-v hiši živimo jaz, oče in babica
-oče že par let nima sociale/denarne pomoči, ne išče zaposlitve, ni zavarovan, živi od babičine pokojnine s katero si kupuje veliko količino alkohola in cigaret
-oče je težek alkoholik že 30+ let, dnevno se izživlja nad babico katera je pa v 2. stopnji demence, zelo slabo pa tudi vidi in sliši. Babica je v čakalni vrsti za dom ostarelih, zato ker za ljudi z demenco je potrebna posebna nega in trenutno ni prostega mesta v nobenem domu.

-oče se dobesedno vsak dan zapije (3-4 litre vina dnevno), da dokonca naglas glasbo na TV-ju, vse pošilja v PM, je v svojem svetu, babica pa potem luta okoli hiše po cele dneve ker notri ni miru
-ne samo da zapija njejo pokojnino, on sploh ne skrbi zanjo, dostikrat mi babica pravi da ni nič jedla cel dan, ko sem ji jaz parkrat gor šel narediti topli obrok mi je oče prišel dihat za vrat in mi grozil in govoril da mi bo razbil pičko če se ne bom brigal zase. Parkrat sem ji šel skuhati kosilo potem je pa oče zaklenil vrata na stopnišču da nisem mogel do nje da bi ji pomagal.

-na CSD (center za socialno delo) sva s stricem šla decembra 2017 in povedala zgodbo. do tega dneva je bila soc. delavka na obisku samo 1x in niso mogli nič ker se je babica bala povedati resnico ker se boji očeta. Soc. delavko zadnje pol leta redno obveščam o dogajanju ampak ne naredijo ničesar.
-policijo kličem vsake 3-4 tedne, nazadnje so bili tukaj v ponedeljek 9.7-ga
-policisti so mi rekli naj grem do očetove osebne zdravnice zaprosit prisilno hospitalizacijo za očeta ampak ni bilo nič iz tega.

Prilagam video ki sem ga posnel 16.3.2018. Do tega je prišlo ker je oče imel ponovno do konca naglas TV (ob 22h) babica ni mogla spati. Odločil sem se da namesto da spet kličem policijo(ker tako ne bodo nič naredili), da bom šel gor in iz zadnje strani televizije vn potegnil tisto kartico, da bo mir in da bo babi lahko spala.
Kartico sem vzel ko je bil oče na WC-ju, se pravi nisva imela nobenga soočanja, video se začne ko sem slišal da je stopil v klet in brskal po omari z orodjem in vzel velik ključ za matice in mi začel razbijati po zaklenjenih vratih moje sobe. Tisti večer so policisti klicali rešilca ampak ker oče ni bil takrat več agresiven in ker prostovoljno ni hotel na zdravljenje so mu dali samo napotnico katere pa seveda ni uporabil. Ko je policija tisti večer odšla je oče odprl še eno flašo vina in dal ponovno do konca naglas TV. Čakal sem do pol enih zjutraj in potem spet klical policijo. Ko so prišli so ga napizdili in potem je končno bil mir. Po tem incidentu je bil mir kakšnih slabih 14 dni potem pa spet ista zgodba, spet klicanje policije.
Oče je tisti dan dobil 625€ kazni katero je pa seveda plačal z babičino pokojnino.




Prosil bi za kak nasvet, obupan sem, babica je stalno v solzah, njeno psihično stanje zelo trpi. Mislim da bi prvi korak bil to da se očetu odvzame dovoljenje da dviguje babičin denar, kako naj naredim to? stric se očeta boji in mi ne bo pomagal s tem. S stricem sva bila na CSD-ju in takrat povedala dogajanje. Opcija je da za babico skrbi stric ki živi 10min stran od nas ali pa celo jaz če ne bo druge možnosti.
Star sem 26 let, trenutno prejemam denarno pomoč, imam ločeno gospodinjstvo v spodnjem nadstropju, skrbim zase in odplačujem dolgove za nazaj. Ne morem si privoščiti da bi očeta spravil na sodišče, preprosto nimam denarja za to.
Stvar bi vzel v svoje roke ampak potem bom jaz dobil kazen in pa zna se zgoditi da me bodo odpeljali v pripor. Brez skrbi, tega ne bom storil, škoda mojega življenja.
Vse kar trenutno lahko naredim je to da vsakič kličem policijo v upanju da bodo pomirili situacijo.

Imate moje dovoljenje da če želite da zgornje napisano delite s komerkoli...če bo kaj pomagalo.


Zahvaljujem se vam za vnaprej.
Lp, Gašper


Stvari se bodo začele reševati, ko bodo trupla.

Vztrajaj pri osebni zdravnici naj ti že napiše dokument za hospitalizacijo.
|HP EliteBook|R5 6650U|

link_up ::

Mi je hudo takole pisati, ker verjamem, da ni enostavno! Zelo zalostno! :(

Drugace pa brez "podtikanja" ne bo slo oz. bodo posledice prehude. Recimo pred policisti naj se znese nad tabo.
In and Out

ZuPk0 ::

link_up je izjavil:

Mi je hudo takole pisati, ker verjamem, da ni enostavno! Zelo zalostno! :(

Drugace pa brez "podtikanja" ne bo slo oz. bodo posledice prehude. Recimo pred policisti naj se znese nad tabo.



Razumem. V videu sem se zelo bal in sem hotel odvrniti pozornost od sebe, zato sem omenjal vrata pa "kaj maš to v roki"
Po eni strani mi je žal da ga nism spravociral da bi me udaril...tako bi zdej bil že v polju.

shadeX ::

Mislim da bi prvi korak bil to da se očetu odvzame dovoljenje da dviguje babičin denar, kako naj naredim to?


Ti sam tega ne moreš narediti. Če je račun babičin ga je v prvi vrsti ona za to pooblastila in ona mu tudi lahko ukine te pravice.

- Mislim, da si do sedaj uporabil že večino sredstev, ki jih bi normalen človek v teh situacijah. CSD (babica), Policija (nasilen oče). Sicer pa tudi policija nima več kot toliko pooblastil, kar si tudi sam opazil. Če se počutiš ogroženega (ali babica), je tvoje delo da pokličeš policijo.

Meni se zdi da razmišljaš pravilno. V tem primeru bi tudi sam ustavil dotok babičinega denarja v očetove roke, skrbi me pa potem ena zadeva: Da bi oče postal nasilen do babice in na silo zahteval denar.

dnevno se izživlja nad babico


Psihično ali tudi fizično?

ZuPk0 ::

shadeX je izjavil:

Mislim da bi prvi korak bil to da se očetu odvzame dovoljenje da dviguje babičin denar, kako naj naredim to?


Ti sam tega ne moreš narediti. Če je račun babičin ga je v prvi vrsti ona za to pooblastila in ona mu tudi lahko ukine te pravice.

- Mislim, da si do sedaj uporabil že večino sredstev, ki jih bi normalen človek v teh situacijah. CSD (babica), Policija (nasilen oče). Sicer pa tudi policija nima več kot toliko pooblastil, kar si tudi sam opazil. Če se počutiš ogroženega (ali babica), je tvoje delo da pokličeš policijo.

Meni se zdi da razmišljaš pravilno. V tem primeru bi tudi sam ustavil dotok babičinega denarja v očetove roke, skrbi me pa potem ena zadeva: Da bi oče postal nasilen do babice in na silo zahteval denar.

dnevno se izživlja nad babico


Psihično ali tudi fizično?



To bo zelo težko, babica je v takem stanju da se niti podpisat ne more.
Psihično, krivi jo za vse, sam si pa govori da nima problemov.

DOOM_er ::

sem bil v podobni situaciji, hvala bogu da ne več. Rešitev je bila v mojem primeru da sem fotra nakloftal in se odselil. Težko je s pijanci, razumejo tako ali tako nič, edino kar razumejo da ga zluftaš ene parkrat pa še to bolj slabo zaleže.
Kdo je pa sicer lastnik hiše? Ker sicer bi skoraj da moral obstajati mehanizem pri katerem bodo tvoji sosedi/bližnji itd zastavili svojo besedo zate in boš lahko očeta popolnoma razlastil in vrgel na cesto. Obrni se na kakšnega odvetnika, društvo za pomoč pri nasilju v družini ipd. Ponavadi imajo neke probono odvetnike ki ti lahko vsaj svetujejo.
Robots will steal your job. But that's OK

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DOOM_er ()

shadeX ::

Rešitev je bila v mojem primeru da sem fotra nakloftal in se odselil


Mogoče je delovalo zate, ampak to ni rešitev. Dejstvo je da OP babice ne more pustit same. Prva stvar je da se babico spravi od tam proč, tega si namreč noben ne zasluži.

Kdo je pa sicer lastnik hiše?


V posnetku reče fotr, da je pod njegovo streho torej verjetno oče.

ZuPk0 ::

DOOM_er je izjavil:

sem bil v podobni situaciji, hvala bogu da ne več. Rešitev je bila v mojem primeru da sem fotra nakloftal in se odselil. Težko je s pijanci, razumejo tako ali tako nič, edino kar razumejo da ga zluftaš ene parkrat pa še to bolj slabo zaleže.
Kdo je pa sicer lastnik hiše? Ker sicer bi skoraj da moral obstajati mehanizem pri katerem bodo tvoji sosedi/bližnji itd zastavili svojo besedo zate in boš lahko očeta popolnoma razlastil in vrgel na cesto.


Verjemi da bi z veseljem tudi jaz naredil isto ampak ni vredno da dobim 650€ kazni za takega izmečka. Delam na tem da si najdem zaposlitev in da se potem čimprej odselim. Kaj bo z babico ko bom jaz šel ne vem in me skrbi.

Stric/babi/oče, vsak ima tretjino hiše. Ko bo babi preminila bosta imela ona dva 50/50.
Žal nimam takih sosedov da bi z mano stopili. Ubistvu nikoli niso bili priča nasilju, jaz jim pa tudi nisem šel jokati tja. To danes je prvič da sem javnosti povedal o tem dogajanju, no razen CSD/policiji.

shadeX ::

To se dogaja vsaki dan? A mine sploh dan, da ne bi pil oz. da bi bil trezen? Kakšen je kadar je trezen?

ZuPk0 ::

shadeX je izjavil:

To se dogaja vsaki dan? A mine sploh dan, da ne bi pil oz. da bi bil trezen? Kakšen je kadar je trezen?


Pije dobesedno vsak dan oz. čisto relano povedano pije 6 od 7 dni v tednu, velike količine. Ko je trezen je mir, jajca ima samo takrat ko je mrtvo pijan in takrat se potem spravlja nad babico/mene.

mm888mb ::

Klasika.

Če je v takšnem stanju verjetno ne. Babico boš težko v kaj prepričal, sploh če je njen sin? Verjetno bo tudi po tem, ko se vsi odselite naprej propadal.

V kolikor se ga ne rešite za stalno, tako ali drugače, se bo to ponavljalo - žal.

Lahko ga nabiješ, spraviš par dni nekam stran, bilo kaj - ko bo nazaj bo ista zgodba. Razen če ga spravite na zdravljenje, to pa verjetno proti njegovi volji nebo šlo, tudi treznemu mu tega ne boš dopovedal.

Aja pa še ena stvar, ne podcenjuj odnosa babica-oče, vprašanje kako dolgo je babica pripravljena to trpet in kako to vidi (kje vidi krivdo, kdo se komu smili, kaj še sploh razume, če je problem demenca).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mm888mb ()

ZuPk0 ::

mm888mb je izjavil:

Klasika.

Če je v takšnem stanju verjetno ne. Babico boš težko v kaj prepričal, sploh če je njen sin? Verjetno bo tudi po tem, ko se vsi odselite naprej propadal.

V kolikor se ga ne rešite za stalno, tako ali drugače, se bo to ponavljalo - žal.

Lahko ga nabiješ, spraviš par dni nekam stran, bilo kaj - ko bo nazaj bo ista zgodba. Razen če ga spravite na zdravljenje, to pa verjetno proti njegovi volji nebo šlo, tudi treznemu mu tega ne boš dopovedal.

Aja pa še ena stvar, ne podcenjuj odnosa babica-oče, vprašanje kako dolgo je babica pripravljena to trpet in kako to vidi (kje vidi krivdo, kdo se komu smili, kaj še sploh razume, če je problem demenca).


Razumem ja. Drugače je pa babica zdaj nazadnje (in še parkrat prej) sama poskušala poklicati 113 ampak ni mogla ker je oče razbil stacionarni telefon pred parimi meseci. Na srečo sem takrat enkrat jaz prišel domov in potem sam poklical policijo. Ko so prišli je babica sama šla do njih in v solzah prosila "dejte prosm pomagat, ni kraja ne konca tega"

mm888mb ::

Potem je vsej jasno kje stoji pri vsem skupaj.

Drugače pa na policijo tukaj žal ne moraš računati, ker nimajo pristojnosti, ker nimajo interesa ali pa tudi če bodo očeta odpeljali bo čez par dni nazaj in se bo zgodba nadaljevala. Verjemi, da večine alkoholikov to ne strezni, poznam takšne, ki si šli že čez vse to in še več in še kar propadajo.

Babico spravit v dom, čim prej, mogoče jim poskušaj zadevo razložiti oziroma ne vem kako gredo te stvari in ali se dajo pospešiti, če pokličeš tja kjer vlogo obravnavajo ti bodo verjetno znali razložit.

Sam pa se odseliš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mm888mb ()

pero50 ::

oba z babico se preselita k stricu, potem pa zrihtajte, da ne bo več mogel dvigovat denarja. Upam, da ima stric dobra vhodna vrata in da policija ne rabi 2 uri za posredovanje.

ZuPk0 ::

mm888mb je izjavil:

Potem je vsej jasno kje stoji pri vsem skupaj.

Drugače pa na policijo tukaj žal ne moraš računati, ker nimajo pristojnosti, ker nimajo interesa ali pa tudi če bodo očeta odpeljali bo čez par dni nazaj in se bo zgodba nadaljevala. Verjemi, da večine alkoholikov to ne strezni, poznam takšne, ki si šli že čez vse to in še več in še kar propadajo.


Zdravje očeta me ne skrbi, upam da ga bo čimprej obiskala ciroza ker vidim da prej ne bo miru. Ko sem bil majhen in nemočen me je velikokrat pijan pretepal s pasom (po obrazu in telesu) za brezveze... se pravi ne disciplinsko ampak samo da se je on zluftal nad nekom ki se ne more branit. Vse sem povedal psihologu v osnovni šoli pa niso nič naredili. S tem hočem samo povedati da njegova agresija ni nekaj novega, da je tak že odkar se spomnim.

mm888mb ::

ZuPk0 je izjavil:

mm888mb je izjavil:

Potem je vsej jasno kje stoji pri vsem skupaj.

Drugače pa na policijo tukaj žal ne moraš računati, ker nimajo pristojnosti, ker nimajo interesa ali pa tudi če bodo očeta odpeljali bo čez par dni nazaj in se bo zgodba nadaljevala. Verjemi, da večine alkoholikov to ne strezni, poznam takšne, ki si šli že čez vse to in še več in še kar propadajo.


Zdravje očeta me ne skrbi, upam da ga bo čimprej obiskala ciroza ker vidim da prej ne bo miru. Ko sem bil majhen in nemočen me je velikokrat pijan pretepal s pasom (po obrazu in telesu) za brezveze... se pravi ne disciplinsko ampak samo da se je on zluftal nad nekom ki se ne more branit. Vse sem povedal psihologu v osnovni šoli pa niso nič naredili. S tem hočem samo povedati da njegova agresija ni nekaj novega, da je tak že odkar se spomnim.


Potem si sam videl in veš, da je v Sloveniji to še vedno taboo tema ter, da se večini pristojnih organov ne, da ukvarjati s tem, še več se takšnih stvari izogibajo in jih poskušajo omiliti, zatreti.

pero50 je izjavil:

oba z babico se preselita k stricu, potem pa zrihtajte, da ne bo več mogel dvigovat denarja. Upam, da ima stric dobra vhodna vrata in da policija ne rabi 2 uri za posredovanje.


Vprašanje če mu je to v interesu (stricu), pa še v tem primeru ne bo mira v hiši.

ZuPk0 ::

mm888mb je izjavil:

ZuPk0 je izjavil:

mm888mb je izjavil:

Potem je vsej jasno kje stoji pri vsem skupaj.

Drugače pa na policijo tukaj žal ne moraš računati, ker nimajo pristojnosti, ker nimajo interesa ali pa tudi če bodo očeta odpeljali bo čez par dni nazaj in se bo zgodba nadaljevala. Verjemi, da večine alkoholikov to ne strezni, poznam takšne, ki si šli že čez vse to in še več in še kar propadajo.


Zdravje očeta me ne skrbi, upam da ga bo čimprej obiskala ciroza ker vidim da prej ne bo miru. Ko sem bil majhen in nemočen me je velikokrat pijan pretepal s pasom (po obrazu in telesu) za brezveze... se pravi ne disciplinsko ampak samo da se je on zluftal nad nekom ki se ne more branit. Vse sem povedal psihologu v osnovni šoli pa niso nič naredili. S tem hočem samo povedati da njegova agresija ni nekaj novega, da je tak že odkar se spomnim.


Potem si sam videl in veš, da je v Sloveniji to še vedno taboo tema ter, da se večini pristojnih organov ne, da ukvarjati s tem, še več se takšnih stvari izogibajo in jih poskušajo omiliti, zatreti.

pero50 je izjavil:

oba z babico se preselita k stricu, potem pa zrihtajte, da ne bo več mogel dvigovat denarja. Upam, da ima stric dobra vhodna vrata in da policija ne rabi 2 uri za posredovanje.


Vprašanje če mu je to v interesu (stricu), pa še v tem primeru ne bo mira v hiši.


Ni možnosti da bi jaz in babi šla k stricu, on živi v mali garsonjeri z ženo in ni nikakor prostora.

ZuPk0 ::

Ime/email soc. delavke sem zbrisal ker imam občutek da ji bo nek pacient šel groziti zakaj nič ne naredijo, to pa nikakor ne bo pomagalo.
Ta mail sem dobil maloprej, ne vem pa kaj točno to pomeni, vprašal sem jo ali je kontaktirala očeta/strica oz. kako naprej.

Highlag ::

Ko bo ful pijan pokliči policijo, da je nasilen in da se bojiš za življenje. Bodo morali priti pogledat. Mogoče boš imel srečo pa se bo na njih spravil. Potem lahko tudi sodišče kaj ukrene če ti ne moreš.

Kar se banke tiče lastnik računa lahko naredi marsikaj. Tudi odpove pooblaščenca.
Never trust a computer you can't throw out a window

shadeX ::

Ko bo ful pijan pokliči policijo, da je nasilen in da se bojiš za življenje. Bodo morali priti pogledat. Mogoče boš imel srečo pa se bo na njih spravil. Potem lahko tudi sodišče kaj ukrene če ti ne moreš.


Če bi bral temo bi videl, da to že dela.

ZuPk0 ::

Highlag je izjavil:

Ko bo ful pijan pokliči policijo, da je nasilen in da se bojiš za življenje. Bodo morali priti pogledat. Mogoče boš imel srečo pa se bo na njih spravil. Potem lahko tudi sodišče kaj ukrene če ti ne moreš.

Kar se banke tiče lastnik računa lahko naredi marsikaj. Tudi odpove pooblaščenca.


Ok, se pravi recimo da stric pelje babico na banko da bi vzeli pooblastilo očetu...kaj pa ko se babica ne bo mogla podpisati? Njeno stanje je zelo slabo.

Ganon ::

CSD je očitno dogovorjen glede nadaljnje oskrbe. Čimprej si poišči delo in zbeži ven iz hiše. Tam nikoli ne bo miru. Ni vredno vztrajati.

xardas ::

Ganon je izjavil:

CSD je očitno dogovorjen glede nadaljnje oskrbe. Čimprej si poišči delo in zbeži ven iz hiše. Tam nikoli ne bo miru. Ni vredno vztrajati.


To.

MxxW5 ::

Dalo bi se precej napisati o vsem skupaj, tudi s pravnega vidika (npr. o kaznivem dejanju grožnje po drugem odstavku 135. člena KZ-1). Ampak je po mojem odveč. Kaj boš imel od tega, če oče dobi pogojno obsodbo?

Rešitev je le ena. Odseli se. Takoj. Šestindvajset let si star. Verjetno si zdrav. Najdi si službo in garsonjero. Težko bo, ampak se da. VSE bo boljše od sranja, ki ga sedaj doživljaš iz dneva v dan. Nihče si ne zasluži takega življenja.

Babica? Žal in grdo, ampak ni tvoj problem. Tvoj stric in CSD naj poskrbita zanjo. Ti pa poskrbi zase.

Odseli se. Right fucking now!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MxxW5 ()

Alien123 ::

MxxW5 je izjavil:

Dalo bi se precej napisati o vsem skupaj, tudi iz pravnega vidika (npr. o kaznivem dejanju grožnje po drugem odstavku 135. člena KZ-1). Ampak je po mojem odveč. Kaj boš imel od tega, če oče dobi pogojno obsodbo?

Rešitev je le ena. Odseli se. Takoj. Šestindvajset let si star. Verjetno si zdrav. Najdi si službo in garsonjero. Težko bo, ampak se da. VSE bo boljše od sranja, ki ga sedaj doživljaš iz dneva v dan. Nihče si ne zasluži takega življenja.

Babica? Žal in grdo, ampak ni tvoj problem. Tvoj stric in CSD naj poskrbita zanjo. Ti pa poskrbi zase.

Odseli se. Right fucking now!


Kak se naj odseli, če nima dela?..
Sorry, ampak bos moral narediti red v bajti.. tvoj foter gor al dol, kdaj pa kdaj mu kaki šamar spusti.. al pa ko si bo šel po vino mu jo bek vrži.. pa nič neš kazni placeval, reci lepo da nic ne ves pa da je vecni pijanec..

mm888mb ::

Alien123 je izjavil:

MxxW5 je izjavil:

Dalo bi se precej napisati o vsem skupaj, tudi iz pravnega vidika (npr. o kaznivem dejanju grožnje po drugem odstavku 135. člena KZ-1). Ampak je po mojem odveč. Kaj boš imel od tega, če oče dobi pogojno obsodbo?

Rešitev je le ena. Odseli se. Takoj. Šestindvajset let si star. Verjetno si zdrav. Najdi si službo in garsonjero. Težko bo, ampak se da. VSE bo boljše od sranja, ki ga sedaj doživljaš iz dneva v dan. Nihče si ne zasluži takega življenja.

Babica? Žal in grdo, ampak ni tvoj problem. Tvoj stric in CSD naj poskrbita zanjo. Ti pa poskrbi zase.

Odseli se. Right fucking now!


Kak se naj odseli, če nima dela?..
Sorry, ampak bos moral narediti red v bajti.. tvoj foter gor al dol, kdaj pa kdaj mu kaki šamar spusti.. al pa ko si bo šel po vino mu jo bek vrži.. pa nič neš kazni placeval, reci lepo da nic ne ves pa da je vecni pijanec..


Pozabi. Fizično nasilje nebo pomagalo, samo dodatne težave si lahko nakopa. Prav tako skrivanje alkohola ne bo pomagalo. Verjetno bo očeta prej ubil preden bo red naredil v hiši, da o tem na kakšne ideje bo potem prišel oče, ko bi vinjen raje sploh ne govorimo.

Najdi si šiht, garsonjero in adijo.

Unknown_001 ::

Druge kot da jih pijanc dobi po buči in ga zrušiš na tla ni, če bi rad da se neha znašat nad vami. Dokler lahko izsiljuje z grožnjami in doseže svoje pozabi preobrat. Tudi če pride policija boš bolj kredibilen vir informacij o situaciji kot pijanc z 1.5 promila v riti.

Me pa zanima kaj čakate z banko... takoj rezat pooblastilo. Kartice zamenjat... Trenutno ta oseba ni več tvoj oče, (razen biološko)... je samo še kronična pijandura, ki bo ugonobila celo družino.

Pa odselt se bo treba čim prej. Magar greš v najslabšem primeru v vojsko, pa maš đabe bivanje v kasarni.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

shadeX ::

tvoj foter gor al dol, kdaj pa kdaj mu kaki šamar spusti.


Druge kot da jih pijanc dobi po buči in ga zrušiš na tla ni, če bi rad da se neha znašat nad vami.


Oba nasveta sta daleč mimo, ker na dolgi rok to nikoli ne pomaga.

1. Fotr res da je pijanc ampak ne zgleda lih švoh, sploh s tistim orodjem v roki. Kadar bo dobil zadosten razlog ga bo uporabil.
2. OP bo samo enkrat podrl starga, ta ga bo pa s ključem po glavi kadar bo spal.

Nehite srat z nasiljem, ker to ne pomaga, sploh pa v takih situacijah ko je človek nalit in v popolnoma drugem svetu.

@Raptor, welcome back.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Unknown_001 ::

shadeX je izjavil:

tvoj foter gor al dol, kdaj pa kdaj mu kaki šamar spusti.


Druge kot da jih pijanc dobi po buči in ga zrušiš na tla ni, če bi rad da se neha znašat nad vami.


Oba nasveta sta daleč mimo, ker na dolgi rok to nikoli ne pomaga.

1. Fotr res da je pijanc ampak ne zgleda lih švoh, sploh s tistim orodjem v roki. Kadar bo dobil zadosten razlog ga bo uporabil.
2. OP bo samo enkrat podrl starga, ta ga bo pa s ključem po glavi kadar bo spal.

Nehite srat z nasiljem.

@Raptor, welcome back.


Mimo sta zato, ker se je predolgo čakalo in toleriralo teror v bajti.

You missed me, eh?
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

kingsix ::

Glede na to, da so razni organi odpovedali..

Odvzet finance in vstran vlit ves alkohol... Nato pa se skušat s stricem z njim pomenit.

Ali

Nabutat ga.

Unknown_001 ::

Kje je dr. Rugelj, ko ga človek rabi...
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

mm888mb ::

kingsix je izjavil:

Glede na to, da so razni organi odpovedali..

Odvzet finance in vstran vlit ves alkohol... Nato pa se skušat s stricem z njim pomenit.

Ali

Nabutat ga.


Upaš potem s takšnim človekom spat pod isto streho? Pa očitno še niste imeli opravka z odvisnikom, ker kar podcenjujete, na koncu bo lepega dne babico in njega prebutal z nekim orodjem, ker sta mu pijačo stran zlila. Pa tudi če nebo bo še vedno našel način kako do pijače, ker mu je to prioriteta pred hrano in vsem drugim v življenju.

janig ::

1 na 1 bo tezka. Vzami se enega bolj mocnega s sabo

Unknown_001 ::

mm888mb je izjavil:

kingsix je izjavil:

Glede na to, da so razni organi odpovedali..

Odvzet finance in vstran vlit ves alkohol... Nato pa se skušat s stricem z njim pomenit.

Ali

Nabutat ga.


Upaš potem s takšnim človekom spat pod isto streho? Pa očitno še niste imeli opravka z odvisnikom, ker kar podcenjujete, na koncu bo lepega dne babico in njega prebutal z nekim orodjem, ker sta mu pijačo stran zlila. Pa tudi če nebo bo še vedno našel način kako do pijače, ker mu je to prioriteta pred hrano in vsem drugim v življenju.


No, da se tudi zahrbtno.
Odvajalo v vino in... Naj ga šraufa.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

BivšiUser2 ::

Jaz ga bi pa še z dodatnimi dozami filal. Najprej samo začasni KO, potem pa...
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

SimplyMiha ::

Toliko nasilnih nasvetov... preveč berete jypeta.

techuser ::

V Sloveniji povsod odpovejo pravni organi tam kjer bi bilo treba narest red. Žalostno, da se taki stvari dogajajo.

facepalm ::

pri nas je tako, da ce hoces kaj doseci, mores tvegati.
ce bi se sam nameraval resiti problema po legalni poti, bi tvegal svoje ali babicino zdravje/zivljenje.
ob naslednjem izpadu bi poklical policijo in odklenil vhodna vrata. med klicem in prihodom policistov, bi ga nepredstavljivo sprovociral (najbrz ves kako) in bi pustil, da me pretepe vsaj toliko, da so vidne poskodbe. nato bi zahteval prepoved priblizevanja zase in babico. ce imas sreco, se lahko celo zgodi, da ga ti poskodujes v samoobrambi;)

glede financ pa.. unici mu bancno kartico. zaradi tega bo verjetno dvigoval gotovino 1x mesecno na banki. moznost zate, da mu ga skrijes, ko gre npr na wc:)

vsekakor pa redno snemaj dogodke, morda ti bodo nekoc prisli prav..

Unknown_001 ::

Posnetki ti pol pi*de mrzle vode ne pomagajo na sodišču.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

mlamat ::

Takšne posnetke je prepovedano objavljati.

Odseli se, saj si polnoleten. Babico peljati k zdravniku, da ugotovi poslovno nezmožnost.

Bo že moral CSD poskrbeti zanjo, če ne bo drug. Bodo pa prodali hišo, če drug ne bo prevzel odgovornosti.

xardas ::

Unknown_001 je izjavil:

Posnetki ti pol pi*de mrzle vode ne pomagajo na sodišču.


Ni res.

facepalm ::

Unknown_001 je izjavil:

Posnetki ti pol pi*de mrzle vode ne pomagajo na sodišču.

ce bi OP cez n let sel cez rob, bi se posnetki lahko uporabili kot olajsevalne okoliscine.
pac namesto, da bi odsedel 18 mesecev, bi dobil 3 leta pogojne:)

SimplyMiha ::

Vsekakor je najbolj smiselna selitev. Če vaju ne more sprejeti stric, dom starejših pa itak vsi do smrti čakajo, je tu še varna hiša, ki nudi začasno nastanitev dokler se zadeve ne uredijo. Čimprej naj se uredi sprememba pooblaščene osebe za transakcijski račun s tem, da se očetu onemogoči dostop. V tem času čim prej poiščete stanovanje, ni treba da je prostorno, ker babica že čaka na dom.

Iz osebnih izkušenj vam povem, da šele selitev (izpraznitev hiše) prisili problematičnega človeka, da se spremeni. Oče bo moral iskat službo, ki je najbrž ne bo tako zlahka dobil, denarna pomoč namreč ne bo zadostovala za kritje vseh njegovih potreb. V najslabšem primeru bo postal brezdomec, zato upam, da se bo prej skuliral.

In ja, najdi si službo, ni važno kakšno. Glede na to, da si že polnoleten in še živiš pri problematičnem očetu ter dementni babici, je res skrajni čas, da se naučiš samostojno živeti.

To je to.

kalorijagr ::

Seveda je večina nasvetov tukaj brezpredmetnih in gostilniških. Policija mora posredovati vedno, ko se nekdo dere in razbija, saj gre za kaznivo dejanje nasilje v družini. Vedno ko je oče vznemirjen in razgraja pokliči policijo in mirno povej, da doživljaš psihično nasilje in opiši, kaj človek počne.

Glede babice... edina rešitev je, da ti ali stric začneta s postopkom odvzema poslovne sposobnosti. Če je postopek uspešen, potem se babici dodeli skrbnika, ki upravlja v celoti z njenim premoženjem.

Vsi drugi nasveti so bedarija in gostilniška logika reševanja težav. Verjetno ti je jasno, kakšne rezultate lahko ponudijo gostilniški nasveti. Srečno!

SimplyMiha ::

Žal so pravno-socialni mlini veliko prepočasni. Selitev bo prinesla takojšnje olajšanje.

ZuPk0 ::

mm888mb je izjavil:

kingsix je izjavil:

Glede na to, da so razni organi odpovedali..

Odvzet finance in vstran vlit ves alkohol... Nato pa se skušat s stricem z njim pomenit.

Ali

Nabutat ga.


Upaš potem s takšnim človekom spat pod isto streho? Pa očitno še niste imeli opravka z odvisnikom, ker kar podcenjujete, na koncu bo lepega dne babico in njega prebutal z nekim orodjem, ker sta mu pijačo stran zlila. Pa tudi če nebo bo še vedno našel način kako do pijače, ker mu je to prioriteta pred hrano in vsem drugim v življenju.


Se strinjam s tabo, dodatno nasilje ne bo nič rešlo problem. Drugače mam pa tole dvoje ob postelji za samoobrambo že od marca ko je bil tist konflikt, better safe than sorry jaz pravim.
Papagajke: +1 grip (malo se moram pohecat, sploh v težkih časih, smisel za humor je še edina stvar ki me gor drži)

facepalm ::

@frances OP si ne more s 26letnim posredovanjem policije niti riti obrisat..

@ZuPk0 tisti "grip" bi te lahko stal obtozbe "naklepnega umora".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

BivšiUser2 ::

Pazi tudi, da tvoj stari ta video (tudi temo) ne vidi, če ga , te lahko spravi v še bolj neugoden pa položaj, tudi pred sodišče kjer si bo sam plačeval z babičinim kešom.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

kalorijagr ::

Seveda to ni res, ker policist ob sumu kd nasilja v družini iz hiše odstrani nasilnika za 48 ur. Ob nadaljnjih kršitvah pa sodišče lahko izreče pripor. Morajo pa te kršitve biti evidentirane, kar pa ne morejo biti, če nekdo ne prijavlja nasilja.

Ne govori na pamet, ker delaš škodo žrtvam nasilja. Je pa nenavadno, da ljudje dajete nasvete, da naj nekdo ukrepa nasilno. Čeprav veste, da je človek star 26 in da zapor ni ravno biti v vrtcu nekaj časa.

Zgodovina sprememb…

««
«
1 / 9
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Denarno nadomestilo po končani diplomi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
528337 (6750) Meizu
»

Podhranjena otroka - zbiranju sredstev, obveščanje medijev in javnosti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10124213 (13169) stara mama

Protestniki pomagajte, prosim! Pustite pri miru vnuka! (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
29346581 (40558) OmegaBlue

Več podobnih tem