» »

nadležni google?

nadležni google?

mulc007 ::

Na telefon sem dobil sms (ni pisalo od koga) notri pa piše:
____, prejeli ste novo fotografijo...___Link___

Prižgem wifi in grem na link in notri je večkrat napisan Google, oblika besedila je nekako uradna in v slovenskem jeziku piše v smislu da se udeležim nagradne igre za iPhone. Na sredini možnost potrditve *DA*
Ker ne verjamem v tovrstne nagradne igre sem pritisnil tipko nazaj. Odziv je bil kot da sem se strinjal in odprla se je nova stran tudi v slovenščini Nagrade za članstvo Google... Čestitamo...in še cel kup besedila ki ga nisem utegnil prepisat....nižje je bilo objavljenih nekaj slik in komentarjev FB uporabnikov. Šel sem pogledat od koga sem pravzaprav dobil SMS ampak tega ne piše. Ko sem šel nazaj se je povazava že prekinila. HPonovno sem šel na link ampak tokrat je odprla druga stran. Dobil sem SMS iz 3322. Potrdi DA na 3322! Prijava Momoxxio iPhonex, pogoji: momoxxio.com strosek 2x2,49 eur/tedensko, Odjava: STOP na 3322, T: 018888689. Potrdi z DA na3322! Čez 10 minut sem spet dobil isti nadležni SMS.
Mi lahko kdo pove za kaj se gre? Meni deluje kot da gre za vsiljevanje da nekaj potrdiš in potem ti pošiljajo smsje ki jih potem plačuješ.
  • spremenil: mulc007 ()

Mavrik ::

Nekdo te hoče poscammati za kup denarja z uporabo Googlovega branda :)
The truth is rarely pure and never simple.

Andrejpan ::

Dobiš sporočilo od neznane osebe/bota... najprej zbrišeš sporočilo in zadeve je konec. V primeru večkratne ponovitve, pokličeš mobilnega operaterja in mu razložiš situacijo. V 99% ti bodo znali pomagati.

LilStalker ::

In kaj ma google pri tem ce sam neznas skrbeti za svoj telefon?!

Master_Yoda ::

Nekdo ti poslje phishing SMS, ti pa lepo vklopis WIFI in kliknes na link ? In na koncu mislis da je to od googla ?

MadMen ::

Če je mulc no :D

abyssus ::

In dejansko kar kliknes link neznanega izvora? Whi does that...

modelno1 ::

Še enkrat poglej link. Pri meni je bilo yourgoogl.com/nekaj in mi je bilo takoj jasno.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

mulc007 ::

če sem kliknil na link sem tudi dobil virus ali kaj podobnega na telefon? Na tisto številko nisem pošiljal SMS...

borut_p ::

Kje so tisti casi ko smo bili mi tolk naivni in mislili da je na svetu kaj zastojn :):)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

www.momoxxio.com, sms-i

Oddelek: Loža
611340 (5792) Daniel
»

Viber "scam"?

Oddelek: Pomoč in nasveti
2014353 (3820) mat xxl
»

Aleš Metličar

Oddelek: Loža
4718344 (4868) CaqKa
»

Mobi oglaševanje...

Oddelek: Loža
283936 (2426) Utk

Več podobnih tem