» »

Mobi oglaševanje...

Mobi oglaševanje...

T-Majo ::

Celi prejšni mesec sem dobil SMS-je od 6655 številke. In po celem tedno sem izvedel, da je vsak SMS, ki ga dobim 2.49€. Kličem na Mobitel d.d. in jih vprašam, kaj naj storim. Rečejo mi, da sem se prijavil, in zato dobivam SMSje, ki jih morem plačati. Gre za neke kreditne točke. Ko se končno odjavim in nekako skoraj že požgrem vse skupaj dobim včeraj SMS 6400, ki se glasi ''Hej, poglej si to... wap.gettymobile.si''.

Spet po*ukanih 2.49€.

In Mobitel misli, da se jaz prijavljam na spletne strani.


Lahko spoh kaj naredim?

ZaOstali ::

Ja, pokliči na
Mobitel in reči naj te odjavijo od vsega tega sranja. Oni bodo to storili z 1klikom.
........................
Pokliči na 041 700 700
Reči, da dobivaš nadležna reklamna sporočila, zdaj pa ne veš kako se odjaviti.
Operater, bo na Mobitelu storil vse namesto tebe.
........................
PS: pravilno bi bilo "moral" heh, šala mala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ZaOstali ()

koyotee ::

http://si.funmobile.com/tandc.do

ne bodo te oni odjavili, se boš moral kar sam.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: koyotee ()

koyotee ::

odjava IME KLUBA FM STOP na 6655
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

netanyahu ::

In Mobitel misli, da se jaz prijavljam na spletne strani.

Model, točno to si naredil, očitno ne samo enkrat. Ha ha ha.

AndrejS ::

Nič ni zastonj... Pošlji info na telefonsko številko in dobiš vse podatke.

ZaOstali ::

http://si.funmobile.com/tandc.do

ne bodo te oni odjavili, se boš moral kar sam.

Kako da ne?
Meni so oni odjavli, ko sem jih poklical. Moji matki tudi. Frendu tudi.

Tilen ::

Lepo služijo. >:D
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

koyotee ::

stupid people^^
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

T-Majo ::

Sej so me zdaj odjavili Mobitelovci. Mater jim. Vsaj spomnim se ne, da bi kdaj se vpisoval v takšen klub.

T-Majo ::

stupid people^^


Pa tudi če bi se zavestno prijavil kam, misliš da piše z 16pt fontom,''2x na mesec boš dobil SMS- sej bo samo 5€/teden''?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: T-Majo ()

NorK ::

Si poslal kak SMS za sodelovanje v nagradni igri ali čem podobnem? Ali pa mobitel posodil komu drugemu?

T-Majo ::

Ne. Je pa bila na eni zelo komercialni spletni strani reklama za IQ test. Na koncu pa je bilo treba št. vtipkat, da so ti kao rezultat poslal.

Ampak jaz govorim o dveh različnih clubih.

ERGY ::

Tisti labirint z svinčnikom 8-) Potem pa še vtipkaš številko telefona, da ti lahko pojejo denarce ;)

bluefish ::

Ne. Je pa bila na eni zelo komercialni spletni strani reklama za IQ test. Na koncu pa je bilo treba št. vtipkat, da so ti kao rezultat poslal.
No, enega si že našel.

Vsaj spomnim se ne, da bi kdaj se vpisoval v takšen klub.
Si nalagal kake melodije, igre,...?

T-Majo ::

Ne, tega pa 100% nisem. Dobiš preko Torrentov itak vse zastonj, sicer pa spoh ne uporabljam. 2GB mini SD imam, in od tega je 160mb map in 5mb pesem za zvonenje.

darkolord ::

Dej mi na privat pošlji tvojo telefonsko številko, pa bom preveril, kako je dejansko bilo. Če je res tako kot praviš, boš dobil povrnjen denar.

T-Majo ::

Poslal, hvala.

ERGY ::

Verjetno si kdaj takega naredil pa se ne spomniš več. Sporočila sama od sebe ne prihajajo.

Furbo ::

Ne. Je pa bila na eni zelo komercialni spletni strani reklama za IQ test. Na koncu pa je bilo treba št. vtipkat, da so ti kao rezultat poslal.

Ampak jaz govorim o dveh različnih clubih.


Hhahahaha, tisti test sem tudi sam delal, samo imam očitno zadosten IQ da nisem dal telefonske.

Sorry ampak kar sam si se vpisal.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Furbo ()

darkolord ::

V njegovem primeru je očitno bila punca "kriva".

Bilo pa je dovolj jasno sporočeno (z ločenim SMS sporočilom), v kaj se prijavljaš in kako se od tega odjaviš.

Zgodovina sprememb…

misek ::

No, jaz poznam en primer kolega, ki je sodeloval v neki nagradni igri na Petrolu. Na prijavnico je vpisal svojo tel. številko skupaj z ostalimi podatki. In potem je lepo prejemal takšne SMS. Morda se je posredno res prijavil na kakšno storitev, ampak je to verjetno pisalo na drugi strani v drobnem tisku ;((

NorK ::

A tudi "Petrol" je zaračunaval? :D

darkolord ::

No, jaz poznam en primer kolega, ki je sodeloval v neki nagradni igri na Petrolu. Na prijavnico je vpisal svojo tel. številko skupaj z ostalimi podatki. In potem je lepo prejemal takšne SMS. Morda se je posredno res prijavil na kakšno storitev, ampak je to verjetno pisalo na drugi strani v drobnem tisku
Fino je, če stvari prebereš, preden jih podpisuješ...

ta_ki_tke ::

Nestrpni cenzor in privrženec sloga Political Correctness (http://www.ourcivilisation.com/pc.htm), ki je spremenil naslov teme, naj spremeni še drugi prispevek po vrsti, da se ne bo kdo ubadal s pripombo
PS: pravilno bi bilo "moral" heh, šala mala.

Mimogrede, kje se sploh spreminja že objavljen prispevek?

dronyx ::

Skoraj vsak SMS klub pomeni natego in težave, kot jih opisuješ. Najprej organizirajo nagradno igro, ti pošlješ SMS, v drobnem tisku s pisavo velikosti 2 pa piše, da si postal član kluba in boš prejemal plačljive SMSe. Kako se pa odjaviš, pa tudi piše v drobnem tisku, ki ga brez povečevalnega stekla sploh ne moreš brat, na TV pa je pisava manjša, kot velikost piksla, tako da v tem primeru pa verjetno sploh nihče ni sposoben razumet kaj piše.

To sranje je po moje pravna praznika in nekdo bi tem nategatorjem moral pošteno stopiti na prste.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Avenger ::

Ne. Je pa bila na eni zelo komercialni spletni strani reklama za IQ test. Na koncu pa je bilo treba št. vtipkat, da so ti kao rezultat poslal.

Ampak jaz govorim o dveh različnih clubih.


Hhahahaha, tisti test sem tudi sam delal, samo imam očitno zadosten IQ da nisem dal telefonske.

Sorry ampak kar sam si se vpisal.



Sleparije v tem stilu jasno niso zakonite in take nepridiprave je treba preganjat, kdor je pa nasedel pa ni 'sam kriv' ampak ga je nekdo čisto načrtno nategnil, tko da ne mi govort, da je punca ki obleče mini kiklo in jo potem posilijo, sama kriva, češ kaj pa izziva.

Mene tudi kličejo iz vsega mogočega, ok, ne na mobitel pač na stacionarnega, pač pogledajo v imenik. Zadnjič so me klicali iz faking Tokia, če verjamete.


Nekaj let nazaj je bil na nekem drugem forumu banner z mravljo, ki trka na zaslon (vsaki 2 minuti +/-) in ta trk se dejansko sliši, mislm, annoying do amena. In sem naročniku bannerja poslal rahlo jezen e-mail, pa so odgovorili, da je banner tudi pri meni povzročil odziv, torej je njihov cilj dosežen. Tko da vidte kakšno filozofijo imajo, če nekdo kupi njihovo stvar zaradi oglasa, je oglas pozitiven, če jim gre oglas ali oglasi na živce in zato mečejo telefone ob tla ali pilote v tv je oglas nevtralen. Tko da bi oglaševalcem bilo čisto sprejemljivo da ti na telefon vsako minuto pošljejo eno oglasno sporočilo in da se ti v IEju popup okenca z oglasi odpirajo tako hitro, da jih ne morš sprot zapirat, dokler bo 1 promil tega folka eno od njihovih stvari tudi kupil. Bolano, skratka.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

darkolord ::

Eni malo preveč posplošujete te zadeve - kot da bi rekel, da so vse pogodbe sleparije, ker te ima z njimi nekdo moznost nategnit.

Utk ::

Sleparije niso zakonite, ampak to na žalost niso sleparije. Jaz sem prijavljen tudi v kak "klub", ampak za vsakega dobro vem, kaj mi lahko pošlje. Nekatere stvari so čisto koristne. Če pa kar mečeš okoli številke, brez da si prebereš pogoje, si si pa sam kriv. Kako pa lahko drugač še napišejo pogoje. Velikost pisave je takšna, da jo lahko prebereš, če hočeš. Če ne moreš, recimo na tv, kjer niti nimaš dost časa, si pa prebereš na internetu. Če ne zmoreš, pa se ne prijavi.
Še največje taka finta je bila, ko so na sladkorjih po gostilnah bile reklame "dajmedol.nekaj" ali nekaj podobnega, splošni pogoji pa na internetu. Nek pijan potrebnež se takoj prijavi, drug dan se ne spomne niti kje je bil, kaj šele kaj je z mobitelom delal, potem pa ima še 3 mesce enkrat večji račun. In kdo mu je kriv? Je to res nelegalno? Ni. Če bi blo, bi nekdo že dobil kazen.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

sms 6655

Oddelek: Mobilne tehnologije
104169 (810) Kolovrat
»

SMS spam?

Oddelek: Loža
365053 (2714) vorantz
»

zakaj dobivam smse

Oddelek: Mobilne tehnologije
91780 (1460) bluefish
»

Zaslišanje pred senatom zaradi zavajanja kupcev prek interneta

Oddelek: Novice / Zasebnost
92780 (2252) Icematxyz

Več podobnih tem