vir: Washington Post
Predstavniki Facebooka so že potrdili, da so od omenjenih agencij prejeli vprašanja in da z njimi, kot tudi z organi drugih držav, dosledno sodelujejo. Podjetje pa je sicer že vse od marca v preiskavi s strani Zvezne komisije za trgovanje (Federal Trade Commission), ki preiskuje morebitno oškodovanje potrošnikov ter spoštovanje zaobljub, ki jih je Facebook glede upravljanja s podatki dal leta 2011.
Preiskovalce zdaj prvi vrsti zanima, zakaj so predstavniki podjetja leta 2015, ko so prvikrat izvedeli za deljenje podatkov o 71 milijonih ameriških državljanov, to zamolčali javnosti in svojim vlagateljem. Pa tudi, za katere podatke je šlo in pod kakimi pogoji so razvijalcem odobravali dostop do njih. Vnovič bodo tudi preučili zadnje nastope vodstva Facebooka, da bi preverili, ali so v svojih izjavah za javnost morda lagali oz. zavajali. Pri tem se bodo osredotočili tudi na pričanje Marka Zuckerberga pred Senatom aprila letos.
Facebook je sicer od izbruha škandala marca letos na novo pregledal na tisoče aplikacij, ki so dostop do osebnih podatkov dobile pred letom 2015, ko so bila pravila uporabe še precej bolj ohlapna. Kakih dvesto so jih pri tem začasno izločili.