» »

Macron želi uvesti obvezno enomesečno služenje državi za najstnike

Macron želi uvesti obvezno enomesečno služenje državi za najstnike

1 2
3
»

vostok_1 ::

Saj ne trdim, da si grozil. Šlo je za postavljanje.

Hendlaš strelno orožje v prostem/službenem času oz. kdaj si ga nazadnje?
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

Poldi112 ::

Pa kolikokrat ti mora še povedati, da ni bil on? In kolikokrat te bo treba še prosit, da že najdeš ta ubogi citat?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

AndrejO ::

vostok_1 je izjavil:

Saj ne trdim, da si grozil. Šlo je za postavljanje.

Hendlaš strelno orožje v prostem/službenem času oz. kdaj si ga nazadnje?

Ha, mislim da sem pogruntal! Verjetno si me zamešal s Fritz-om.

Delam za Google. Na Irskem. Lokalno v pisarnah podjetja kot redno zaposlen. Če odšteješ projekt Maven in ostale zadeve pri katerih nimam nič, ker nisem državljan ZDA in ne živim v ZDA, razmisli koliko kaj "handlam orožje" v službenem/prostem času in to kakršnokoli orožje.

Sicer po javnem razkritju projekta Maven nisem dal protestne odpovedi, tako kot nekaj mojih sodelavcev in sodelavk, kar pomeni, da zagotovo imam nekaj kognitivne disonance, ampak nikakor pa ne takšno in toliko, kot si ti pomislil, da jo imam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AndrejO ()

vostok_1 ::

Nisem vprašal kje delaš in me ne zanima ter je nevmesna informacija za našo dilemo.

Torej potrjuješ, da strelnega orožja nisi hendlal tako ali drugače zadnje 3-4 leta v nikakršni obliki?

Če je to res, pol se iskreno opravičujem, my mistake.
V primeru laži pa seveda ne morem vedet.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

AndrejO ::

vostok_1 je izjavil:

Nisem vprašal kje delaš in me ne zanima ter je nevmesna informacija za našo dilemo.

Torej potrjuješ, da strelnega orožja nisi hendlal tako ali drugače zadnje 3-4 leta v nikakršni obliki?

Kar me sedaj sprašuješ ni niti v isti kategoriji, kot tvoja predhodna navedba: "... se postavljaš s svojim znanjem strelnega orožja in se spogleduješ z, o njegovi uporabi nad drugimi".

"Tako ali drugače" sem v zadnjih 3-4 mesecih "hendlal" marsikaj, med drugim tudi strelno orožje. "Postavljanje" in predvsem "spogledovanje o njegovi uporabi nad drugimi", pa preprosto niso izjave, za katere bom pustil, da me z njimi neizzvano javno blati neka anonimna persona na nekem forumu.

Zatorej pokaži, kje sem naspial kaj takšnega ali pa STFU.

vostok_1 je izjavil:

Če je to res, pol se iskreno opravičujem, my mistake.

Nice pivot ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AndrejO ()

vostok_1 ::

Ok.
Če smem vprašat.

Torej si uporabnik strelnega orožja? Reden?
Lahko vprašam ali je katero od strelnega orožja, uporabljeno v zadnjih 3-4 letih bilo strelno orožje, ki se ne bi po slovenskih/evropskih merilih klasificiralo kot športno/lovsko orožje in je po originalnem namenu namenjeno necivilni uporabi?
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

vostok_1 ::

Bazirano na to temo https://slo-tech.com/forum/t362591/649 lahko sklepam, da si intimni poznavalec postopkov posedovanja/uporavljanja z orožjem.
Samo po sebi sicer nič ne implicira, lahko da si pravnik ali si bil soudeležen v kakem postopku. Ampak dejstvo je, da si v top few percent, ki tako dobro to pozna.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

vostok_1 ::

There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

vostok_1 ::

Zadeva je taka: po spominu se je, trenutno neznani, avtor izrazil, da je pred kratkim bil na strelišču in preizkusil nekakšne vrste jurišno puško oz. neko military type strelno orožje.
V naslednji povedi ali dve je omenil nekaj v stilu, vperjeno/namenjeno meni, da je sposoben ga tudi uporabit oz. nekaj v tem smislu. Ni sicer izpadlo kot grožna, ampak bolj, bahanje kako se on spozna in je sposoben uporabe.

Glede na to, da je bila neka kontroverzna in vneta tema, je zelo možno, da sploh ne obstaja več oz. je nedostopna. Mogoče kot moderator imaš boljše opcije iskanja.

Ampak kakorkoli že, seveda, razen pomankljivega spomina trenutno ne morem z gotovostjo trdit in seveda se lahko motim. Zatorej vzamem besede nazaj in se opravičujem, če sem pogrešil osebo.

Lahko pa, če žeilš, poveš ali si v zadnjih nekaj letih že streljal z jurišno puško ali some other military grade-ish firearm.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

nekikr ::

Nisem dobro spremljal tega prepucavanja ampak kaj ima to veze s čimerkoli? Jaz sem recimo tudi v zadnje 3-4 letih streljal z M4 in kalašnikom, pa nekaj manjšega kalibra, na strelišču. Glede na probano je z M4 precej enostavno postreliti precej tarč v kratkem roku na solidni razdalji. Če se ne zatakne 3x vmes. Kaj ti pove ta informacija?

AndrejO ::

Da, dobro poznam področno zakonodajo, kar samo po sebi ne pove še nič. Da bi kakršnokoli orožje uperil v splošni smeri drugega človeka, mi je nepredstavljivo. V splošnem svojih težav nikoli nisem in ne bom reševal z nasiljem.

Ker mi takšno blatenje ni všeč, pokaži izjavo ali pa STFU.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AndrejO ()

jype ::

Eh, navadi se. luli mene brez slabe vesti označi za kriminalca. Desničarji manj idiotskega dialoga niso sposobni.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: thramos ()

vostok_1 ::

AndrejO je izjavil:

Da, dobro poznam področno zakonodajo, kar samo po sebi ne pove še nič. Da bi kakršnokoli orožje uperil v splošni smeri drugega človeka, mi je nepredstavljivo. V splošnem svojih težav nikoli nisem in ne bom reševal z nasiljem.

Ker mi takšno blatenje ni všeč, pokaži izjavo ali pa STFU.


Kot prvo, ne gre za nobeno blatenje. To, da nekdo je pripravljen uperit orožje v smeri nekoga se dogaja na dnevni ravni povsem legitimno in legalno. Samoobramba, vojna itd.
Jz nisem nič trdil, da si ti uperil v kogarkoli konkretnega orožje in še manj v slabe namene.

In kot rečeno nimam neposrednega citata. Zatorej vzamem besede nazaj in se opravičujem.

Je pa vsekakor par nedorečenih zanimivih naključji v tej zgodbi. Vem da dogodek ni izmišljen in tudi nerad lažem.

jype je izjavil:

Eh, navadi se. luli mene brez slabe vesti označi za kriminalca. Desničarji manj idiotskega dialoga niso sposobni.


Mislim, da krivdo za idjotske dialoge lahko v veliki meri kar sam prevzameš.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

tryhard ::

nekikr je izjavil:

Nisem dobro spremljal tega prepucavanja ampak kaj ima to veze s čimerkoli? Jaz sem recimo tudi v zadnje 3-4 letih streljal z M4 in kalašnikom, pa nekaj manjšega kalibra, na strelišču. Glede na probano je z M4 precej enostavno postreliti precej tarč v kratkem roku na solidni razdalji. Če se ne zatakne 3x vmes. Kaj ti pove ta informacija?

Da si delal z zastarelim in neservisiranim orožjem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tryhard ()

Furbo ::

Dobri stari kalašnik te čisto dobro ubije, kot dokazuje vsesplošna uporaba po svetu.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

jbj__ ::

in kje piše, da služenje vojaškega roka,
ne bi moglo biti nekakšno dobrovoljno služenje državi.
(ala poplave, pa podobni vremenski neobičaji, ali pomoč starejšim in podobno....)

tryhard ::

Furbo je izjavil:

Dobri stari kalašnik te čisto dobro ubije, kot dokazuje vsesplošna uporaba po svetu.

Statistika za osamosvojitev sicer pravi nasprotno. Več sto ali tisoć kosov Kalašnika se je v rokah osamosvoboditeljev tako dobro izkazalo, kot ena m16 v rokah ameriškega blazneža. Sicer ta podatek kaže bolj na nesposobnost rokovanja z orožjem, pa tudi na nepotrebnost vojske.

jbj__ je izjavil:

in kje piše, da služenje vojaškega roka,
ne bi moglo biti nekakšno dobrovoljno služenje državi.
(ala poplave, pa podobni vremenski neobičaji, ali pomoč starejšim in podobno....)

Dobrovoljno ali prostovoljno. Ker dobrovoljen sem lahko tudi, kot prostovoljec, ki pomaga sodržavljanom in dobrovoljen kot tisti, ki raje vleče soco, kot pa da grem za bare minimum delat v Službo domovine.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tryhard ()

jbj__ ::

a ne more bit nekakšen dobrovoljen državni obvezni rok?
(nekak je dobrovoljno, v služenje dobrega v državi)

dobr posamezniki so še zmer lahko nezadovoljni.

nekikr ::

Da si delal z zastarelim in neservisiranim orožjem.

Preberi še enkrat. Zatikala se je M4. Sicer superiorna kalašniku po točnosti in uporabi ampak kaj ti to pomaga, če jo je bilo treba razstaviti 3x tekom streljanja. Vmes te zombiji že pojejo :)

Furbo ::

jbj__ je izjavil:

a ne more bit nekakšen dobrovoljen državni obvezni rok?
(nekak je dobrovoljno, v služenje dobrega v državi)

dobr posamezniki so še zmer lahko nezadovoljni.

Misliš obvezni prostovoljni? Hmm.

In ne, ne more biti. Ker Slovenija še svoje 'profesionalne' vojske ne zna obleči, obuti in usposobiti.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

tryhard ::

Tko kot v Koreji? V državi, kjer sami sebi pravimo, da imamo večne študente, kar je samo po sebi dovolj, da v Južni Koreji ne rabš da budeš v vojsk?
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Avstrijci za ohranitev obveznega služenja vojaškega roka (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
10119180 (17064) BigWhale

Več podobnih tem