» »

okvara UPS-a

okvara UPS-a

Baja ::

torej, pokvaril se nam je ups. iz njega je zacelo smrdeti, ven je vrglo tudi varovalko. v stand-by ne povzroči izpada varovalke, če ga prižgem, vrze takoj ven varovalko.

zadevo sem delno razstavil in ni videti kakšnih očitnih znakov na elektroniki, da bi se kaj smodilo. tudi smrdi ne več. ampak očitno je nekaj v kratkem stiku.

ma kdo kakšne izkušnje ali pa idejo kaj bi lahko bilo? je možno da je v samem battery packu kaj narobe? tega se nisem razdrl.

gre pa za firmo Riello, moč 6kVA

Pobes ::

Kaj pomeni standby glede na to da ko ga prižges vrže varovalko ven?
Batery pack izmeri z voltmetrom da vidiš če je še živ.
Večina ups-ov brez akumulatorja ne štarta, samo glede na to da se je nekaj zasmodilo, je potrebno locirat vir smojenja.kaj se zgodi če ga vklopiš brez akumulatorjev?
Kakšne slike ne bodo škodile.
Iz mojih izkušenj je vedno nekaj povezano z slabimi akumulatorji.

darkolord ::

Po mojih izkušnjah so prav tako takšni simptomi skoraj vedno rezultat slabih baterij.

Baja ::

s stand-by sem mislil priklopljena na elektriko, vendar ugasnjena. ko ga prizgem, puf!

ok, grem nad baterije. hvala zaenkrat.

edit: odprl battery packe in zgleda da so baterije stekle. so mastne in korodirane pri kontaktih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Baja ()

Baja ::

še eno vprašanje. notri so baterije 12v 360w. bo kaj narobe, če jih zamenjam z mocnejsimi? :)

predvidevam, da je elektronika (al pa vsaj fw) narejena za določeno moč in ne bi bilo glih pametno/učinkovito.

Baja ::

ce bo slucajno kaj podobnega padlo še komu drugemu na pamet :)

A Word of Caution
I learned this the hard way.. it cost me a UPS, and nearly a fire.

The transformer in these UPS's are cheap. They are not designed to be run at 100% capacity for extended periods of time (such as what you will be capable of using this size battery) When I ran my UPS's at 300 watts for more than 30 minutes, the transformer melted through the case. When I pulled out my infrared thermometer it read nearly 400 degrees F!!

int47 ::

Nisem še doživel, da bi zaradi slabih baterij v UPS-u izklopila dovodna varovalka (čeprav ni čisto nemogoče).
Na tvojem mestu ne bi kupoval novih baterij, dokler ne bi bil 100%, da je z napravo vse OK.

Če ima UPS tovarniško možnost priklopiti dodatne baterije, s stališča varnosti ne bo nič narobe, če vgradiš malo močnejše.
Odvisno od naprave in kapacitete baterij se lahko zgodi:
-Bo vse OK.
-Izpisana avtonomija bo napačna in s tem tudi shutdown parametri.
-UPS pri majhnem bremenu ne bo imel bistveno večje avtonomije.
-Pri polnenju bo po določenem času (v katerem bi original baterije morale biti že polne) javil napako.

Če imaš namen vgraditi veliko močnejše baterije, poglej v specifikacije, pri kateri kapaciteti je zahtevan dodaten polnilec.
Poglej v nastavitve UPS-a, če je preko uporabniškega vmesnika možno nastavljati, ali prebrati kapaciteto baterij.
Nekateri modeli imajo vgrajen polnilec v vsak dodatni baterijki modul (baterijski modul ima priklop na 230V AC).
Nekateri proizvajalci uporabljajo dodatne kontakte, ali poseben kabel za detekcijo števila / kapacitete / proizvajalca baterij.

Baja ::

hvala za izčrpne informacije.

gre pa za tole zadevo: https://assets-cf.ecopowersupplies.com/...

bom zamenjal kar z originalnimi. mam še enega, ki mu menjava baterij tudi verjetno nebi škodila, pa se mogoče s tistim poigram.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zamenjava baterije na UPS-u (močnejše baterije)

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
233088 (2683) int47
»

Ups se ne prižge

Oddelek: Pomoč in nasveti
111906 (1757) darkolord
»

UPS močnejša baterija

Oddelek: Pomoč in nasveti
222851 (2263) darkolord
»

Predelava računalniškega UPS-ja

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
173743 (3093) Azrael
»

Nihanje napetosti v vticnicah (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
6310350 (8289) Pyr0Beast

Več podobnih tem