» »

Strešna okna - kontrola odprto/zaprto

Strešna okna - kontrola odprto/zaprto

floyd1 ::

Zdravo.

Zanima me, če ve kdo od vas za kak enostaven (tudi poceni) način, da bi lahko prek el. naprave (npr. telefon?) na hitro preveril, če so strešna okna zaprta ali ne. Fajn bi bilo, da lahko to narediš tudi ko nisi doma. Razmišljal sem že v smeri alarmne centrale (GSM) in daljinskih senzorjev za okna/vrata. Za te vem, da so precej poceni. Kablov do teh oken nimam in jih zdaj, ko je vse narejeno, tudi ne bi več polagal.

V zadnjem času se nam je že nekajkrat zgodilo, da je kdo pozabil okno priprto in je začelo deževati. Sicer so super narejena in ne gre praktično nič vode v hišo, bi pa bil to velik problem ob konkretnem nalivu, ki jih je pa zadnje čase kar nekaj.

Že vnaprej hvala za odgovore.

Go-ahead ::

Pa še podvprašanje

obstaja kakšen motorni zapiralec okna, da bi ga lahko odprl- zaprl na daljavo ?

cekr ::

https://www.velux.si/izdelki/avtomatiza...

Samo potem moraš imeti samo na daljinca.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

floyd1 ::

Osebno mi je to predrago. Ker če bi že take motorčke tiščal notri, bi jih moral dati na vsa strešna okna.

Pobes ::

Če rabiš samo pogledat ali so odprta ali zaprta, je najbolj enostaven način xiaomi door sensor.(gearbest) Zadeva deluje na baterijo in applikacija je kar dobra. Za začetek rabiš tudi njihov gateway.
Za zapiranje pa ni poceni komercialne rešitve, diy pa ni lepe rešitve. Brez kablov pa sploh ne bo šlo.

floyd1 ::

Pobes je izjavil:

Če rabiš samo pogledat ali so odprta ali zaprta, je najbolj enostaven način xiaomi door sensor.(gearbest) Zadeva deluje na baterijo in applikacija je kar dobra. Za začetek rabiš tudi njihov gateway.
Za zapiranje pa ni poceni komercialne rešitve, diy pa ni lepe rešitve. Brez kablov pa sploh ne bo šlo.


Hvala, super zgleda tole. Ima to kdo doma, da iz prakse pove, kako dolgo (povprečno) zdržijo baterije?

Zapiranja potem niti ne rabim. Preverim ob dežju ali zvečer, pred spanjem in je to to. Samo da ne rabim do vseh oken laufat, ko otročad že spi...

Pobes ::

Jaz imam okoli 10 temperaturnih sensorjev in enega za vrata cca 10-12 mesecev. Zaenkrat mi najbolj prazna baterija kaže 70%
Zadeva deluje tudi kot alarma naprava, pac lahko skombiniras razne scenarije.

floyd1 ::

Super, to je potem to. Enkrat do penzije pa mogoče še električno odpiranje in zapiranje :D. Hvala za pomoč.

IL_DIAVOLO ::

Go-ahead je izjavil:

Pa še podvprašanje

obstaja kakšen motorni zapiralec okna, da bi ga lahko odprl- zaprl na daljavo ?


Seveda, na luft.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kompatibilni daljinec za garazna vrata

Oddelek: Loža
3712559 (425) c3p0
»

Smart Home Kit

Oddelek: Kaj kupiti
62272 (899) theanswer3
»

Arduino kot časovni rele

Oddelek: Pomoč in nasveti
81480 (1066) davor92
»

Spanje pri odprtem oknu (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5510227 (8853) Jst
»

Javljalnik dežja ob odprtih oknih

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
112243 (1828) rotom

Več podobnih tem