» »

UPS močnejša baterija

UPS močnejša baterija

malix ::

Imam 1000va ups, ki ima dve bateriji 12v 7a vezani zaporedno.
Bateriji sta zanič zato razmišljam o nakupu novih.
Zanima me ali lahko zamenjam za baterije z večjo močjo 12v 12a?
V UPSu je dovolj prostora za omenjeni bateriji, kako je z elektroniko za polnjenje baterij?

Na ups imam priključeno 9w črpalko, ki more delovati 24/7
www.malix.si

francek1 ::

Noben problem ni namestitev zmogljivejšega akumulatorja, polnilec itak omeji polnilni tok.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Pyr0Beast ::

Če je placa dost ni problema
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

malix ::

Hvala za info,
Že grem v nakup močnejše baterije.
www.malix.si

Kamran ::

Živjo,

Sam sem pred nekaj tedni razstavil eden "star" UPS in ven pobral 2x 12 V 5 Ah Pb-gel akumulatorčka. Obadva sta bila na 0 V, torej praktično (zares) zanič in za na odvoz na HTE/Just d.o.o. ;((

Za zabavo sem se odločil, da bi bateriji poizkusil nekako spraviti k življenju. Oče ima eden desulfator (elektronsko vezje), katerega sem lahko uporabil za delo. Prej sem pa naletel še na tale članek in bateriji "odprl", da sem lahko dolil nekaj ml destilirane vode v vsako celico (približno 1,2 mL).

Eden akumulator, če ga malce streseš oz. stresaš v roki, ima zvok kot kakšen Kinder Jajček. Ko sem malce z LED svetilko svetil v celice, mi je uspelo ven pobrati precej velike koščke očitno odlomljene svičneve elektrode, tako da z njem verjetno ne bo nič. Vseeno ga bom poizkusil prav odpreti in ven pobrati še večji košček, ki pa ne gre skozi odprtino za dolivanje vode.
Namreč ta akumulator, ko sem ga oživljal, je prišel tudi do napetosti 9 V in je imel toliko "žumfta", da je lahko LED diodo/tudi 3 V halogensko žarnico napajal. 8-O

Drug akumulator, pri katerem pa ni videti, da bi bilo kaj odlomljeno, pa še za časa oživljanja prvega (oba sem vzporedno oživljal - desulfator in polnjenje s stalnim el. tokom oz. napetostjo) ni kazal znakov življenja. Napetost je komaj da prilezla do 1 V, vendar moči (torej el. toka) pa ni imel, da bi niti eno LED diodo v eni različici "Joule Thief-a" napajal. No sedaj je zgodba precej drugačna.
Napetost je skoraj pri 2,5 V, usmernik se ne segreva preveč (je mlačen), lahko napaja diodo in zaenkrat kaže dobro. Sploh glede na to, da to počnem (pri drugem) le komajda kakšen teden dni. Po mesecu dni znajo biti rezultati sigurno boljši, čeprav polne kapacitete ne bom obnovil. :P

Kakšen pameten nasvet kaj lahko še poizkusim, da proces obnavljanja pospešim/utrdim ?
Hvala Vam že za vnaprej.

opeter ::

Zanima me, kje se lahko kupijo takšnee baterije/akumulatorji za UPS. Program od UPS-a kaže, da je kapaciteta baterije okoli 15 %, ampak v realnem primeru to pomeni, da zdrži zadeva manj kot dve minuti ...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

joze67 ::

Delko BTC Ljubljana, če si s teh koncev.

Kamran ::

HTE je tudi možnost, sam pa drugače že nekaj časa preko eBay-a nakupujem. :O

Verjetno pa, da bi se dalo te baterije kaj "restavrirati" - tako kot sam to počnem trenutno.

black ice ::

Najdeš tudi "paciente", ki za nadomestno baterijo uporabijo kar avtomobilski akumulator ali akumulator za motor. :)

opeter ::

black ice je izjavil:

Najdeš tudi "paciente", ki za nadomestno baterijo uporabijo kar avtomobilski akumulator ali akumulator za motor. :)


Uh, to pa ... raje ne bom komentiral.
Ne, žal nisem z ljubljanskih koncev. Sem mislil, če kakšna internetna prodajalna to prodaja ...

Kamran je izjavil:

HTE je tudi možnost, sam pa drugače že nekaj časa preko eBay-a nakupujem. :O


Lahko daš kakšen link? Hvala.

Pa še eno vprašanje bi imel. Kam s staro baterijo? Lahko odnesem to v lokalni/regijski DINOS? Ali pa na odlagališče?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

Kamran ::

opeter je izjavil:


Ne, žal nisem z ljubljanskih koncev. Sem mislil, če kakšna internetna prodajalna to prodaja ...

Uf škoda, ker potem bi se sam priporočil sprejem te baterije... ;)

opeter je izjavil:


Lahko daš kakšen link? Hvala.
Pa še eno vprašanje bi imel. Kam s staro baterijo? Lahko odnesem to v lokalni/regijski DINOS? Ali pa na odlagališče?

http://www.hte.si/
http://www.just.si/
No to sta ti2 podjetji za kateri 100 % vem, da sprejemata izrabljene, pokvarjene, itn. akumulatorje. HTE ti dajo tudi popust pri nakupu novega akumulatorja, ob dostavi starega.
Dinos bi verjetno bila tudi možnost, da.

Dr_M ::

black ice je izjavil:

Najdeš tudi "paciente", ki za nadomestno baterijo uporabijo kar avtomobilski akumulator ali akumulator za motor. :)



Zakaj pa ne? Sej ni nic drugacen, razen velikosti :)

black ice ::

Vem. Poor man's replacement battery. :)

Dr_M ::

Pomoje bl kapaciteta.
Ves kok stane en soliden UPS, ki zdrzi tako dolgo?

darkolord ::

Sej ni nic drugacen, razen velikosti
Seveda je drugačen.

black ice ::

Those small UPSs are designed to only run as long as the small battery they came with would allow them to run. In other words they are often only rated for a 5 minute duty cycle at 100% load. If you put them on a battery that allows them to run 45 minutes at 100% load, the solder on the PCB will melt and things will burn up.

The only safe way to do it is to ensure the load is well below what the "rating" is. In other words, they are often rated up to 2x what they can actually do continuous, because of the guaranteed short duty cycle.


Torej... Se na koncu res splača? Ne pozabimo še, da avtomobilski akumulatorji niso deep cycle.

Dr_M ::

darkolord je izjavil:

Sej ni nic drugacen, razen velikosti
Seveda je drugačen.



Barva ne steje :))

darkolord ::

Šaljivec.

Avtomobilske baterije v nasprotju s SLA ne tolerirajo deep-cyclinga.

black ice ::

darkolord je izjavil:

Šaljivec.

Avtomobilske baterije v nasprotju s SLA ne tolerirajo deep-cyclinga.

Kaj pa če daš gor deep cycle baterijo?

Recimo (nekaj na blef) tole

Dr_M ::

darkolord je izjavil:

Šaljivec.

Avtomobilske baterije v nasprotju s SLA ne tolerirajo deep-cyclinga.


Ce bi dnevno to delal, res nebi dolgo zdrzale.
Ampak ne vem, zakaj ti to delal tako pogosto.

Kamran ::

Kamran je izjavil:

Napetost je skoraj pri 2,5 V, usmernik se ne segreva preveč (je mlačen), lahko napaja diodo in zaenkrat kaže dobro. Sploh glede na to, da to počnem (pri drugem) le komajda kakšen teden dni. Po mesecu dni znajo biti rezultati sigurno boljši, čeprav polne kapacitete ne bom obnovil. :P

Prehitro sem se hvalil - pred nekaj dnevi, ko sem zadevo imel spet na desulfatorju (in sem še malo destilirane vode dolil v vsako izmed 6-ih odprtin) je očitno dokončno odpovedal. Sedaj kaže 0,00 V. ;((

Verjetno je kakšna povezava med celicami prekinjena ali... ? :P

kronik ::

A majo vsi UPS regulatorje toka ali samo smart variante? Ker mi doma ležita 2 stara UPSa in bi jih uporabil, če lahko uporabim drugi/močnejši aku.

darkolord ::

Offline/standby UPSi nimajo nobene regulacije - takih je sicer bolj malo.

Razni "smart" UPSi so ponavadi vsaj line interactive, kar pomeni, da imajo neko stopnjo regulacije napetosti...

Poglej modele, pa boš takoj videl, na čem si...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

UPS? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
13027247 (8658) Vuli
»

fotovoltaika, solarni paneli kje jih dobit ugodno ?

Oddelek: Znanost in tehnologija
2510393 (5707) BigWhale
»

Zamenjava baterije na UPS-u (močnejše baterije)

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
232937 (2532) int47
»

Kateri UPS (do 50 eur) naj kupim?

Oddelek: Pomoč in nasveti
376639 (5439) suhi
»

DC-AC pretvornik

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
176730 (5244) cegu

Več podobnih tem