» »

Nadgradnja znanja programiranja

Nadgradnja znanja programiranja

i33a ::

Pozdravljeni,
že nekaj časa programiram in imam željo nadgraditi nivo moje kode (večja učinkovitost, berljivost, natančnost...). Največ uporabljam programski jezik Python.
Pripogočate kakšen course ali knjigo, s pomočjo katere bi nadgradil svoje znanje?
Vse neke osnovne stvari že poznam, zato introduction coursi ne pridejo v poštev, ker le ponavlajo moje do sedanje znanje (rezen, če je course/knjiga res dolga in gre iz nič do precej naprednega znanja).

gozdar1 ::

Loti se nekega resnega projekta to je najboljša izkušnja, sploh ko se s potoma soočiš s težavami.

TheBlueOne ::

Kar se mene tice imas dve metodi. Ena je, da beres in studiras za napisano programsko kodo, ki jo je spisal kdo, katerega stil ti je vsec in cenis njegovo znanje. Drugo je, da spoznavas funkcinalnost knjiznic ipd.

Programiranje je kakor literatura. Ko znas enkrat pravilno pisati, je najboljse, da beres druge.

FTad ::

TheBlueOne je izjavil:

Kar se mene tice imas dve metodi. Ena je, da beres in studiras za napisano programsko kodo, ki jo je spisal kdo, katerega stil ti je vsec in cenis njegovo znanje. Drugo je, da spoznavas funkcinalnost knjiznic ipd.

Programiranje je kakor literatura. Ko znas enkrat pravilno pisati, je najboljse, da beres druge.


Se vedno pa je na koncu najbolj koristno, da sam nekaj pise.

<b>klima</b> ::

Priporočam knjigo Clean code.

Razloži vse od A do Ž za pisanje čiste kode in ima precej primerov. Koda je sicer napisana v Javi, toda koncepte se lahko prenese tudi na druge programske jezike.

LP K

i33a ::

Hvala za predloge.
Sem že delal kar resen projekt (seveda relativno na kaj gledaš) za plačilo.
Projekt sem sicer uspešno dokončal, ampak sigurno obstajajo precej boljši načini načrtovanja programa ter tudi samega pisanja kode.
Bolj, kot to da stvar na koncu deluje (to mi do zdaj kar uspeva) bi rad, da je tudi dobro načrtovana in lepo napisana.

Knjigo Clean Code bom zagotovo pogledal. Ima še kdo kak predlog knjiga/mooc/youtube tutoriali/github repo?

Rok Woot ::

Kakšna numerična matematika ne škodi. Je pa odvisno kaj programiraš.

To je ciljano na probleme tipa:

0.0002 * 0.0002 * 1000 je slabše kot 0.0002 * 1000 *0.0002

Pač pri zelo mahnih ali velikih številih zgubljaš informacije. Potem so tu matrike, kako ne izgubljati informacij.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Rok Woot ()

Rok Woot ::

Pa poglej kako programski jezik deluje. Kaj naredi kakšna komanda, kaj se izvede prej. Ne samo kakšen je rezultat komande, ampak kako se izvede. Na kakšen način se izračuna, kakšne algoritme uporablja. Potem boš vedel, zakaj je ena komanda v nekem primeru boljša od druge.

import inspect
from numpy import mean
inspect.getfile(mean)

Tkole recimo, pa poglej kaj not piše. Ali pač mogoče že veš na pamet koliko je natančen in od česa je to odvisno? Kaj narediti če hočeš več, kaj če hočeš hitreje. Zakaj naresti "mean" tu, ne korak prej pozneje.

Aja sam jaz sem laik, mogoče sem kaj napisal kar ni res. Tudi kode zgoraj nisem preveril.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Rok Woot ()

LaTrinity ::

Poišči kakšno knjigo o Design Patternih.

dope1337 ::

LaTrinity je izjavil:

Poišči kakšno knjigo o Design Patternih.


Podpišem
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

i33a ::

Predlagate kakšno knjigo/course o design patternih?

@Rok Woot: Poznaš kakšno dobro knjigo/mooc o teh zadevah?

bajsibajsi ::

i33a je izjavil:

Predlagate kakšno knjigo/course o design patternih?

@Rok Woot: Poznaš kakšno dobro knjigo/mooc o teh zadevah?


Imam Python design patterns (original, digitalno) https://www.packtpub.com/application-de... Ce zelis, lahko ob priliki nekam uploadam.

ragezor ::

Fluent Python: http://shop.oreilly.com/product/0636920...

Effective Python: https://www.amazon.com/Effective-Python...

edit: python je dinamicen jezik brez private/protected zadev in funkcijami/classi kot first class citizeni. zato vecina "klasicnih" design patternov odpade. zato odsvetujem tole python design patterns knjigo. poglej tudi reviewe, se mi zdi da so bli za to knjigo precej slabi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ragezor ()

bajsibajsi ::

Saj ni knjiga, video je. :) Ni nujno, da odpade saj tudi ni nujno, da pride v postev le v Pythonu, ampak lahko recimo public/private koncept uporabis v npr. .NET okolju.

Pa tudi slabe 3 ure posnetka ne more nadomestiti 700 strani knjige. :) Imam se eno, katere nisem (se) bral in se tocnega naslova ne spomnim. Nekaj v smislu "Pythonic code...".


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Update tehnologij za zadnjih 10 let

Oddelek: Programiranje
61235 (574) amacar
»

Kako nadgraditi znanje programiranja

Oddelek: Programiranje
51006 (685) noraguta
»

Kaj programirati?

Oddelek: Programiranje
386704 (4189) brodul
»

Programiranje (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
6310044 (8355) steee
»

Naprednješa knjiga o programiranju (koncepti, ...)

Oddelek: Programiranje
365777 (4948) noraguta

Več podobnih tem