» »

Kampiranje

Kampiranje

1
2
»

Kleemen ::

No super, midva greva "na blef" do Poreča, potem pa vidimo kako je zasedenost. Če bo vse polno pa se zapeljemo še malo naprej, v najslabšem primeru še dobre pol urce in smo na rt kamenjaku, če bo bolj gor vse zasedeno. :)

cresh ::

Mi se vrnili s korzike, kampiranje, letos prvič bili, nekatere cene kampov so res smešne.

perci ::

Trajekt pa ...

Badwolff ::

Kaj pa naj bi imeli od tega, da rečeno, da je vse zasedeno ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Badwolff ()

Curly ::

Veliko kampov ima "neparcelirano" cono, tam ni rezervacij, postavis kjer najdes luknjo, vzames kolikor da, vedno se kaj najde.

perci ::

Jah, to je za cez noc ok, za daljsi dopust pa niti ne. V bohinju te zdajle natlacijo kot sardine. Tam v gozdu se sicer najde plac za sotor ampak mas avto potem precej stran. S prikolico pa v tisti del itak ne mores.

Curly ::

Sem bil parkrat v Straško, Pag, je ta cona kar obsežna in sem tudi v največji sezoni dobil prostor za prikolico 4.5m+ tenda+ avto. Je pa res da gre za velik kamp, in je ta cona cez celotno dolžino, bohinj predvidema, da se s tem ne more primerjat.

Tudi npr. Na Krku v Ježevac sem bil enkrat začetek Avgusta in smo isto našli prostor, sicer za 2 majhna šotora ampak smo ga :)

Tako da jaz si v vse malo večje kampe upam iti brez rezervacije, ker verjamem da se vedno kaj dobi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Curly ()

perci ::

Pa dobr, strasko je za 10 bohinjskih, to ni primerjave. To so ogromni kampi.

Jst tudi v sobec grem brez rezervacije v sezoni ampak ce prides v soboto zvecer...se bos kar najebal dobit normalen plac. Ne govorim o sotoru 2x2m.

cresh ::

perci je izjavil:

Trajekt pa ...


Trajekt me prišel 150€ v obe smeri.
2 odrasla + 2 otroka (5+8L) + avto (focus).

Tko, da če se dobi ugodne karte za trajekt, si kr zmagu.

perci ::

Ja, to je pa res poceni. Jst mam mondeota in sotorsko prikolico, tako da bi bilo verjetno opazno drazje. Sicer pa isto 2 plus 2. Pa planirat je treba dost naprej, ker si er ne dobis vec kart. Maybe next year.

velikBrokoli ::

Temo si bom sposodil, da ne odpiram nove teme o kampiranju.

Zanima me kaj vse človek potrebuje za kampiranje s prikolico na Hrvaškem (poleti)? Nikoli še nisem postavljal vsega, vedno sem bil le gost in nisem potreboval razmišljati o tem :) najbolj osnovno bi kupil prikolico + baldahin + paviljon (oz. arafat ali kakorkoli), na avto bi pa montiral kljuko za vleko. Kaj vse potem sabo jemljete za kampiranje, od raznih hladilnikov in žarov na plin/elektriko? Po dolgem času se odpravljam na takšno kampiranje in bi bil vesel nasvetov :))

ToniT ::

Jaz imam prikolico Montana Explorer s predprostorom, ki je nujen za daljše kampiranje.
Zraven potrebuješ hladilnik, štedilnik na plin ali elektriko (v Italiji nujno na plin, ker imajo prešvoh varovalke v kampih). Štedilnik naj bo na kamp kuhinji, spodaj pa spraviš posodo, ki naj bo plastična.
Potrebuješ še neko večjo plastično posodo ali košaro za umazano posodo.
Stoli in miza so nujni, kot tudi svetilka (baterijska in na 220V), nekaj proti komarjem, metlo oz. omelo, plastično preprogo za tla v oz. pred predprostorom, rezervoar (balon) za vodo, pa še kaj bi se našlo...

nejclp ::

Predvsem hladilnik na plin in mrežo med dvema borovcema.

velikBrokoli ::

Nimajo nove prikolice tudi že hladilnik notri, najbrž, če vzameš parcelo v kampu z elektriko in vodo, si OK? :D

nejclp ::

Že, ampak izpostavil sem bistveno. Kaj imaš okoli hladilnika in mreže niti ni pomebno.

BorutO ::

Tisti, ki imate avtodome ali počitniške prikolice in bolj na veliko potujete ... obstaja kakšna aplikacija za nas, kje lahko parkiramo vse po sloveniji in po drugih državah? sicer sem našel eno aplikacijo CampMap, ki res vse pokaže, ampak je aplikacija malo mimo ...

Pa če obstaja kakšna mednarodna karta, recimo za EU, kjer lahko bolj ugodneje zaradi tega parkiramo kjer koli po kampih po EUju?

nejc_nejc ::

perci ::

Park4night

BorutO ::

Obstaja kakšna kartica, ki se jo plača in potem imaš po nekaterih kampih po sloveniji ali po euju ceneje?
Pa po kakih kampih, ki ni morje, jezero ali kakšen priljubljen kraj, lahko parkiraš brez predhodne rezervacije ali se moreš povsod javiti? Recimo na Bledu zraven supermarketa mercator, kjer je velik parking za kampiranje, ampak je stalno prazen skoraj.

Z ženo sva si kupila avtodom, vendar nimava nobenih izkušenj s tem. Sem pa od nekoga slišal, da moreš povsod rezervirati parking.

nejc_nejc ::

Rezervacija kakor kje, košta te praktično nič, telefonski klic.

Nikoli si ne delam plana v mikro, temveč tam okoli 2 do 4 popoldan, malo pokličem naokoli (kampe v bližini_iz zgornjega naslova) in kjer je frej je.

Magic1 ::

BorutO je izjavil:

Obstaja kakšna kartica, ki se jo plača in potem imaš po nekaterih kampih po sloveniji ali po euju ceneje?
Pa po kakih kampih, ki ni morje, jezero ali kakšen priljubljen kraj, lahko parkiraš brez predhodne rezervacije ali se moreš povsod javiti? Recimo na Bledu zraven supermarketa mercator, kjer je velik parking za kampiranje, ampak je stalno prazen skoraj.

Z ženo sva si kupila avtodom, vendar nimava nobenih izkušenj s tem. Sem pa od nekoga slišal, da moreš povsod rezervirati parking.

Nič ni več zastonj in tudi "popustov" ni letos. Prej dobiš bonus doplačilo za vsako malenkost in 2x dražje storitve/hrano v kampu.
Magic

WizzardOfOZ ::

Nekateri kampi imajo popust če imaš Camping kartico, nekateri pa tudi z AMZS kartico.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

perci ::

Najmanj te stane Avtokampi.si kartica, ker je zastonj. Je kar dosti zastopana v SLO in CRO. Ponavadi s to kartico dobiš v sezoni 5% na gotovino, izven sezone pa še kaj drugega.

V tujini pa ACSI kartice.

BorutO ::

Hvala za informacije.

MIHAc27 ::

Park4Night ima še največ lokacij. Uporabljam včasih še camperstop. Pa google maps tudi... včasih prečekiram sploh street view, za kakimi tablami "za kamperje prepovedano"

Itak je pa najbolj zakon, ko ti uspe najt kako osamljeno lokacijo, kjer lahko v miru prespiš.

Pa ne vem, kdo te je nahecal, da rabiš rezervacije. V 12letih kar potujem z AD/prikolico sem pred kampom ostal mogoče 2x (še to zaradi pozne ure). Ponavadi poiščem drugega v bližini, včasih lahko prespiš tudi kar pred kampom ali pač na črno nekje v eni ulici. Sploh z AD se to da zlahka, z prikolico je to res težje. Razen v vrhuncu sezone, in če je kamp majhen... rezervacije ponavadi ne rabiš.

Pa kampov niti ne rabiš, razen če se hočeš zasidrat v istem kraju za več dni. Za prespat rabiš samo PZA, po možnosti takega z elektriko. Ostalo imaš itak v AD-ju.

WizzardOfOZ ::

Če si zmontiraš še par solarnih na streho, niti elektrike več ne rabiš.
Meni je 120W panel in 74Ah akumulator dovolj, da mi 40 litrski kompresorski hladilnik (Engel MR40F-G) dela brez problema 3 tedne kampiranja, brez kakršnegakoli priklopa na elektriko. Pa hladilnik lahko hladi na -18 stopinj celzija. (ima 12/24/220V priklop)

https://www.mixi-caravaning.si/p708-370...
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

BorutO ::

Ja, sem že študiral o solarnem panelu na strehi ravno zaradi hladilnika ... pa kakšno luč in tv.
Ali pa, da bi solarni panel imel premičen, da bi avto lahko parkiral v senco, panel pa bi par metrov stran prestavil na sonce.

Wizzard, imaš mogoče na spletu kje kakšno bolj razširjeno razlago o montaži solarnih panelov pa kaj vse rabim?

Machete ::

Solarni panel v teh 'gabaritih' ti bo počasi napolnil kak laptop, ne pa gnal hladilnika, luč in tv. (Pa nimam pojma o elektriki in panelih, sam stavim 2 eur, da imam prav).
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

MIHAc27 ::

Jaz si avtodom sposojam, in tazadnji ima lepo hladilnik na plin. Še hladilna skrinja je dovolj močna, da banca sladoleda ostane lepo zmrznjena. Solarni panel tudi ima, ampak to je bolj za luči, pa da voda dela.

Fiv3er ::

S familijo vsako leto hodimo v Simune na Pag v mobilno hišico na pavšalu. Ker bi nam je postalo nekoliko predaleč za vikend skoke iščemo podoben kamp v Istri. Sprobali smo Lanterno, ki pa nam ni bila niti malo všeč - glomazno velik kamp, stvari niso pri roki.

Kaj priporočate in da ima:
- možnost veza za čoln
- srednje velik kamp z animacijo za otroke
- lahek dostop v vodo (brez lazenja po skalah)

perci ::

Če denar ni problem - Bale.

Mato989 ::

Fiv3er je izjavil:

S familijo vsako leto hodimo v Simune na Pag v mobilno hišico na pavšalu. Ker bi nam je postalo nekoliko predaleč za vikend skoke iščemo podoben kamp v Istri. Sprobali smo Lanterno, ki pa nam ni bila niti malo všeč - glomazno velik kamp, stvari niso pri roki.

Kaj priporočate in da ima:
- možnost veza za čoln
- srednje velik kamp z animacijo za otroke
- lahek dostop v vodo (brez lazenja po skalah)


Probaj Vrsar... v onem kampu "pred" Vrsarjem je kr ok smo bili tam ene 4 leta nazaj 3 sezone.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kampiranje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7212756 (9795) Go-ahead
»

Dopust 2017 (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8928991 (26312) maco-maco
»

Kampi, hišice, morje..

Oddelek: Loža
102858 (2234) maco-maco
»

Malo samote na hrvaški obali ... (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5121468 (19347) msjr
»

Dobri avtokampi na Hrvaškem in v Sloveniji (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5957745 (27980) shinko

Več podobnih tem