» »

Innbox V60U Home Gateway in webserver

Innbox V60U Home Gateway in webserver

cendof ::

Pozdravljeni,

naletel sem na en problemček. Rad bi postavil en webserver, ki je "skrit" za Innbox V60U Home Gateway (Telekom). Torej rabim NAT iz porta 80 na port 80 na server IP. To ni težava, težava je, da če hočem dostopati do serverja iz domačega omrežja (recimo, da vseeno vpišem trenutni zunanji IP - z DDNS se bom igral kasneje) me vedno vrže na web stran od modema/routerja, pa čeprav me obvesti, da naj bi bil port 8080 za ta dostop.

Ima kdo kakšen namig? Hvala!

Mavrik ::

To pomeni da Innobox ne dela NAT loopbacka pravilno. Poglej nastavitve ampak bojim se da je rešitev "kupi router ko ni drek".
The truth is rarely pure and never simple.

cendof ::

Hm, si mi dal misliti. Namreč pri nastavitvah imam res opcijo NAT loopback, vendar po pravici povedano jo ne razumem čisto. Drugače pa se čisto zavedam, da je ta škatla pač od operaterja in je res en crap.

DamirK ::

Ta modem/router v resnici ne preusmeri nobenih vrat čeprav javi da jih je in na podpori pravijo da je zadeva znana.
Zamenjava Siolovega Innbox V50U Home Gateway-a s PC kartico
Najbolje da si nabaviš lastno napravo, ki bo delovala kot router, modem pa potem na Siolu prestavijo v bridged mode.
Tole pravijo na podpori:

Pozdravljeni,

modema ne morate zamenjati z routerjem, lahko pa, kot ste omenili, nastavimo modem v bridge način in PPPoE povezavo vzpostavljate prek svojega routerja.


Tega sam uporabnik ne more naredit, zato je potrebno zahtevo sporočiti Siolu in oni to uredijo.
Jaz sem decembra pisal na tehnicna.pomoc@telekom.si in jih prosil naj to vklopijo, za modemom sem pa priklopil najcenejši router kar jih je bilo v BigBang-u in na njem preusmeril porte do serverja iz domačega omrežja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DamirK ()

Highlag ::

Meni tudi ni uspelo Innboxa ustrezno nastaviti. Prevezava enostavno ni delovala.
Se je pa zadeva sfižila po eni nadgradnji programske opreme, ki jo je opravil Telemach na daljavo. (prej je namreč delovalo)

Na koncu sem Telemachu pisal in so mi router preklopili v bridge način in sedaj zadeva deluje, kot bi hotel.
Never trust a computer you can't throw out a window

mitfif ::

Preizkušeno deluje iz domačega omrežja, če pri odpiranju porta označiš NAT loopback ( INNBOX V60U - SIOL ).

Mikrohard ::

Kot že večkrat omenjeno v tej temi, Innbox podpira NAT loopback... je pa odvisno od operaterja, če ti omogoča dostop do te nastavitve. Očitno je Telekom edini operater, ki ima to nastavitev odprto. Pri Telemachu in T-2 pa ne.

dussan ::

Ali lahko v Innbox V60U konfiguriraš IPSec VPN?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

innbox v60u nastavitve (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
8931690 (10598) Lonsarg
»

T-2 in porti

Oddelek: Omrežja in internet
484850 (2300) gazibo
»

Dostop do lastnega strežnika preko zunanjega IP

Oddelek: Pomoč in nasveti
111310 (920)          
»

Telekomov broadband router optika

Oddelek: Strojna oprema
81270 (1042) Daniel
»

SIOL modem

Oddelek: Omrežja in internet
122523 (2140) telexdell

Več podobnih tem