» »

Kateri 75" in večji televizor?

Kateri 75" in večji televizor?

klasicni ::

Pozdravljeni,

upam da ne bo preveč slabe volje ker odpiram tole temo, ampak v temi "Kateri 55" in večji LCD televizor?" se dejansko govori samo o 55" in 65" TVjih. Parkrat sem tam že dal par postov v zvezi s TVji večjimi od 65", pa se nekako v poplavi drugih odgovor ti kar porazgubijo oz. se o tem niti ne razglablja.

V kolikor moderator ne bo smatral da gre za neustrezno temo, bi vas prosil za ideje/nasvete glede nakupa 75" TVja.

Situacija:
- razdalja gledanja 5,5 m.
- 30% gledanje TV programom - optika T-2 (HD programi, v prihodnje novi 4K predvajalnik) - gleda se predvsem šport in risanke seveda :)
- 70% gledanje filmov, serij preko Apple TV 4K
- vredno omeniti da je prostor precej svetel
- budget - optimalno 2.500 EUR, bi šlo do 3.000 EUR

Moj trenutni top pick je tale (če bo cena do SP v nogometu dosti padla):
https://geizhals.eu/sony-kd-75xf9005-a1...

Kaj mislite o teh:
https://www.electronic4you.at/samsung-q...
https://www.electronic4you.at/samsung-u...

Je tole sploh smiselno za to velikost?
https://www.electronic4you.at/samsung-u...

Če ima kdo kako idejo, kak predlog, vam bom hvaležen. Vsekakor sem zainteresiran za nakup kake zadeve v akciji...
  • spremenil: klasicni ()

klasicni ::

Mogoče bi tale glede na ceno bila še optimalna?
https://www.electronic4you.at/samsung-u...

mgermo ::

Samsung 2 leti tava v temi. Enostavno ne more narediti konkurenčen tv v višjem razredu. Tako, da ti ostane le tvoj top pick (dejansko izvrstni tv) oz. še bolje, če dobiš kje ugodno lanski Sony KD-75XE9405.

mozaik ::

da bo vsaj 5 let miru kupi
Sharp LV-70X500E
saj je danes kupovati TV že zastarelo (ne rabiš več TV tunerja, zvočnikov....)

edi45 ::

Samsung MU7000/8000 odpadeta, sta slaba TVja. QLED je malo boljši, vendar ni zmožen prikazat prave črne, vse vleče bolj na modro. Sony, ki si dal prvi link še je najboljši tu.

klasicni ::

Hvala vsem za input. Bom skušal najt neko dobro akcijo za Sonya... bi res bil najboljši :)

A kdo slučajno pozna tole trgovino, ima kakšne izkušnje s pošiljanjem tako velikega TV v SLO?
https://www.gamingoase.de/de/kategorie3...

Goody ::

mgermo je izjavil:

Samsung 2 leti tava v temi. Enostavno ne more narediti konkurenčen tv v višjem razredu. Tako, da ti ostane le tvoj top pick (dejansko izvrstni tv) oz. še bolje, če dobiš kje ugodno lanski Sony KD-75XE9405.


Kaj bluzite tole o Samsungu? Letošnji Q9 je povsod izjemno ocenjen, glede črne na nivoju oleda, glede svetilnosti, puncha pa spredaj...

neverjetni99 ::

Goody je izjavil:

mgermo je izjavil:

Samsung 2 leti tava v temi. Enostavno ne more narediti konkurenčen tv v višjem razredu. Tako, da ti ostane le tvoj top pick (dejansko izvrstni tv) oz. še bolje, če dobiš kje ugodno lanski Sony KD-75XE9405.


Kaj bluzite tole o Samsungu? Letošnji Q9 je povsod izjemno ocenjen, glede črne na nivoju oleda, glede svetilnosti, puncha pa spredaj...


tu ni govora o letošnjem, čeprav dvomim. Še vedno imam rajše oled

Goody ::

neverjetni99 je izjavil:

Goody je izjavil:

mgermo je izjavil:

Samsung 2 leti tava v temi. Enostavno ne more narediti konkurenčen tv v višjem razredu. Tako, da ti ostane le tvoj top pick (dejansko izvrstni tv) oz. še bolje, če dobiš kje ugodno lanski Sony KD-75XE9405.


Kaj bluzite tole o Samsungu? Letošnji Q9 je povsod izjemno ocenjen, glede črne na nivoju oleda, glede svetilnosti, puncha pa spredaj...


tu ni govora o letošnjem, čeprav dvomim. Še vedno imam rajše oled


Ja ker si si že ogledal Q9 ane...Pa burn in ti je všeč.

neverjetni99 ::

Goody je izjavil:

neverjetni99 je izjavil:

Goody je izjavil:

mgermo je izjavil:

Samsung 2 leti tava v temi. Enostavno ne more narediti konkurenčen tv v višjem razredu. Tako, da ti ostane le tvoj top pick (dejansko izvrstni tv) oz. še bolje, če dobiš kje ugodno lanski Sony KD-75XE9405.


Kaj bluzite tole o Samsungu? Letošnji Q9 je povsod izjemno ocenjen, glede črne na nivoju oleda, glede svetilnosti, puncha pa spredaj...


tu ni govora o letošnjem, čeprav dvomim. Še vedno imam rajše oled


Ja ker si si že ogledal Q9 ane...Pa burn in ti je všeč.


imam vsaj oled za razliko od tebe in ni nobenega burn in-a

Goody ::

neverjetni99 je izjavil:

Goody je izjavil:

neverjetni99 je izjavil:

Goody je izjavil:

mgermo je izjavil:

Samsung 2 leti tava v temi. Enostavno ne more narediti konkurenčen tv v višjem razredu. Tako, da ti ostane le tvoj top pick (dejansko izvrstni tv) oz. še bolje, če dobiš kje ugodno lanski Sony KD-75XE9405.


Kaj bluzite tole o Samsungu? Letošnji Q9 je povsod izjemno ocenjen, glede črne na nivoju oleda, glede svetilnosti, puncha pa spredaj...


tu ni govora o letošnjem, čeprav dvomim. Še vedno imam rajše oled


Ja ker si si že ogledal Q9 ane...Pa burn in ti je všeč.


imam vsaj oled za razliko od tebe in ni nobenega burn in-a


Si res neverjetni LOL, sam sem že gledal OLED, ti pa še ne Q9. Pa vseeno lahkotno trdiš da imaš OLED raje. Tako nepristrano in objektivno. Tele teme o TVjih so res smeh, kakšen folk se tukaj zbira.

neverjetni99 ::

Goody je izjavil:

neverjetni99 je izjavil:

Goody je izjavil:

neverjetni99 je izjavil:

Goody je izjavil:

mgermo je izjavil:

Samsung 2 leti tava v temi. Enostavno ne more narediti konkurenčen tv v višjem razredu. Tako, da ti ostane le tvoj top pick (dejansko izvrstni tv) oz. še bolje, če dobiš kje ugodno lanski Sony KD-75XE9405.


Kaj bluzite tole o Samsungu? Letošnji Q9 je povsod izjemno ocenjen, glede črne na nivoju oleda, glede svetilnosti, puncha pa spredaj...


tu ni govora o letošnjem, čeprav dvomim. Še vedno imam rajše oled


Ja ker si si že ogledal Q9 ane...Pa burn in ti je všeč.


imam vsaj oled za razliko od tebe in ni nobenega burn in-a


Si res neverjetni LOL, sam sem že gledal OLED, ti pa še ne Q9. Pa vseeno lahkotno trdiš da imaš OLED raje. Tako nepristrano in objektivno. Tele teme o TVjih so res smeh, kakšen folk se tukaj zbira.


ti si pa res slaboumen, si opazil glede katerega QLED-a je govora? Ni Q9, q6/7/8 so pa vsi daleč vstran od prave črne barve, kot je na oledu. Vem, saj sem ga skoraj sam kupil in sem vesel da ga nisem :)

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Goody ()

Goody ::

Za razliko od tebe ne bom sodil o tvoji inteligenci, lahko pa upravičeno dvomim o tvoji sposobnosti razumevanja v threadu napisanega (hint: "Če ima kdo kako idejo, kak predlog, vam bom hvaležen." Pa še post na katerega sem odgovarjal: "Samsung 2 leti tava v temi. Enostavno ne more narediti konkurenčen tv v višjem razredu." ).

Če še zmeraj misliš da tu ni in ne sme biti govora o Q9 poišči pomoč.

edi45 ::

Goody je izjavil:

Za razliko od tebe ne bom sodil o tvoji inteligenci, lahko pa upravičeno dvomim o tvoji sposobnosti razumevanja v threadu napisanega (hint: "Če ima kdo kako idejo, kak predlog, vam bom hvaležen." Pa še post na katerega sem odgovarjal: "Samsung 2 leti tava v temi. Enostavno ne more narediti konkurenčen tv v višjem razredu." ).

Če še zmeraj misliš da tu ni in ne sme biti govora o Q9 poišči pomoč.


Si opazil ko je napisal budget optimalno 2500EUR max 3000EUR? Q9 75" pa pride 5600EUR+ iz nemčije, kaj šele pri nas,tako da ni govora o Q9 seriji, postal pa je Q8F

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: edi45 ()

neverjetni99 ::

edi45 je izjavil:

Goody je izjavil:

Za razliko od tebe ne bom sodil o tvoji inteligenci, lahko pa upravičeno dvomim o tvoji sposobnosti razumevanja v threadu napisanega (hint: "Če ima kdo kako idejo, kak predlog, vam bom hvaležen." Pa še post na katerega sem odgovarjal: "Samsung 2 leti tava v temi. Enostavno ne more narediti konkurenčen tv v višjem razredu." ).

Če še zmeraj misliš da tu ni in ne sme biti govora o Q9 poišči pomoč.


Si opazil ko je napisal budget optimalno 2500EUR max 3000EUR? Q9 75" pa pride 5600EUR+ iz nemčije, kaj šele pri nas,tako da ni govora o Q9 seriji, postal pa je Q8F


To mu že hočem skoz dopovedat..

Goody ::

Da bi pa vidva opazila na kateri post sem odgovarjal, pa ne gre?

edi45 ::

Goody je izjavil:

Da bi pa vidva opazila na kateri post sem odgovarjal, pa ne gre?


je pa tudi dosti dražji, tak da se ne splača. Vendar je sony LED XE9 serija bolj svetla.

"Excellent peak brightness in HDR. The Samsung Q9F is one of the brightest TVs we have tested. The TV's local dimming is very effective at producing extremely bright small highlights in dark scenes as shown by the 2% and 10% window brightness.

The Z9D, X930E and X940E are brighter in our real scene test, but small highlights on test patterns are not as bright as the Q9FN."

mgermo ::

cink..malo bralnega razumevanje, a bo šlo? Enostavno ne more narediti konkurenčen tv v višjem razredu.
A je tvoj q9 cenovno konkurenčen? In ne, črno nima na ravni oleda. Do you see why?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mgermo ()

Han ::

QE75Q9FN lahko dobiš pri Makspro (dobava iz Nemčije, 2 leti garancije) za dobrih 4600 eur, Mimovrste ga ima za 5149 eur in 5 let garancije do konca meseca.

Glede na to, da ima Sony android, imam rajši Samsung.

klasicni ::

Kako se vam pa kaj zdi tale?
https://www.bigbang.si/tv-sprejemniki/k...

Mikrohard ::

Sicer verjamem, da ima Sony odlično sliko... dotičnega sicer nisem še videl v živo, toda imam dva Sony-ja letnik 2016 doma.

Bi te pa glede Sony-ja rad opozoril na eno "malenkost". Chipset na teh televizijah (z izjemo slikovnega procesorja) je še vedno isti kot v TV-jih iz sredine leta 2016 (kar pomeni, da je 2 leti stara platforma). Glede na to, da je bila že ob izidu podhranjena (počasen quad-core CPU, malo rama, buggy software), ti močno odsvetujem nakup Sony-ja, dokler ne izdajo nekaj novega. Android TV ima kar nekaj "no go" stvari iz mojega stališča (ki sem jih opazil šele z uporabo zadnji dve leti). Native aplikacije ne znajo delati passthrough poljubnega audia (max je AC3)... edina aplikacija, ki to zna, je Sonyjeva Video aplikacija, ki pa je (milo rečeno) slaba. Glede na to, da si Apple TV user (tudi jaz ga imam)... Android TV ni sposoben delat passthrough multichannel PCM-ja na audio receiver (torej boš obsojen na Dolby Digital, če boš želel surround iz Apple TV-ja). Lagganje grafičnega vmesnika pri spreminjanju glasnosti na Sony-ju je tako žalostno, da je že smešno (kako ti lahko tako osnovna stvar na TV-ju lagga). Random rebooti (sicer večinoma v standbyu, tako da jih večina niti ne opazi) so stalnica. Slika je pa odlična... tu pa nimam pripomb. Skratka... jaz osebno bi gledal karkoli drugega... samo Sony-ja ne več. Verjetno Samsung ali LG.

urosh ::

Zakaj sem vedel, da se bo tema sprevrgla v čiknfajt?
Enako kot v kateri "55 in večji". Jao jao.

edi45 ::

klasicni je izjavil:

Kako se vam pa kaj zdi tale?
https://www.bigbang.si/tv-sprejemniki/k...


sem imel točno ta tv, vendar 65" in sem bil več kot zadovoljen. Zelo dober TV, VA 100hz panel, črna je res črna, barve so lepe žive in svetle. Imel sem edino par problemov pri streamanju in gledanju 4k vsebin iz USB diska. Drugače pa zelo dober tv. Vendar ne grem več iz OLED-a, ker je nekaj čisto druga. :) Nisem pa imel nikoli takšnih problemov, kot bluzi mikrohard. Preprosto pobrišeš tiste aplikacije, ki ne rabiš in izklopiš obvestila in dela dosti lepše in bolj gladko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: edi45 ()

Mavrik ::

Mikrohard je izjavil:


Bi te pa glede Sony-ja rad opozoril na eno "malenkost". Chipset na teh televizijah (z izjemo slikovnega procesorja) je še vedno isti kot v TV-jih iz sredine leta 2016 (kar pomeni, da je 2 leti stara platforma). Glede na to, da je bila že ob izidu podhranjena (počasen quad-core CPU, malo rama, buggy software), ti močno odsvetujem nakup Sony-ja, dokler ne izdajo nekaj novega. Android TV ima kar nekaj "no go" stvari iz mojega stališča (ki sem jih opazil šele z uporabo zadnji dve leti). Native aplikacije ne znajo delati passthrough poljubnega audia (max je AC3)... edina aplikacija, ki to zna, je Sonyjeva Video aplikacija, ki pa je (milo rečeno) slaba. Glede na to, da si Apple TV user (tudi jaz ga imam)... Android TV ni sposoben delat passthrough multichannel PCM-ja na audio receiver (torej boš obsojen na Dolby Digital, če boš želel surround iz Apple TV-ja). Lagganje grafičnega vmesnika pri spreminjanju glasnosti na Sony-ju je tako žalostno, da je že smešno (kako ti lahko tako osnovna stvar na TV-ju lagga). Random rebooti (sicer večinoma v standbyu, tako da jih večina niti ne opazi) so stalnica. Slika je pa odlična... tu pa nimam pripomb. Skratka... jaz osebno bi gledal karkoli drugega... samo Sony-ja ne več. Verjetno Samsung ali LG.


NOBEN TV ne dela passthrough PCM multichannel audija. Vsaj dokler ne pride eARC (omejitev je v ARC / SPDIF protokolu, ki podpira samo PCM stereo, DTS in DD/AC3).

Multichannel PCM, DD+/EAC3, DTS TrueHD, DD MasterAudio in ostale high def protokole lahko nosiš IZKLJUČNO po HDMIju v smeri od predvajalnika do receiverja (torej postavitev Apple TV / Shield TV / BR predvajalnik / kerkakoli druga kišta - AV sprejemnik - TV). Nobena druga znamka TVja tega ne bo spremenila dokler se ne nadgradijo protokoli po kablovju.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

Mikrohard ::

Ok... če je passthrough audio omejitev ARC-a, potem pač to črtajte iz seznama pomanjkljivosti. Ostalo pa drži kot pribito (pa čeprav pravite, da bluzim). Sem samo želel podati dobronameren nasvet, da Sony ni več to, kar je bil. Jaz sem kupil Sony-ja v dobri veri, da bo to Android TV kot se šika... in bil na koncu rahlo razočaran. Sicer pa... naj se vsak odloči po svoji volji. Tudi z buggy Sony Android TV-jem se da normalno živeti. https://community.sony.co.uk/t5/android...

PS: Sem si izbrisal kar precej Sony-jevih preinstalled appov (tudi SonyShelf, tako da imam clean leanback launcher). Ampak odzivnost TV-ja je še vedno daleč od tega, kar bi pričakoval za napravo, ki je stala več kot 2000EUR. So Samsungi in LG-ji za 500EUR bolj odzivni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mikrohard ()

klasicni ::

Jaz imam vse predvajalnike s HDMI-jem povezane na receiver, potem pa iz njega s HDMIjem na TV, tako da če vas prav razumem težav z zvokom ne bo če dela passthrough ustrezno na predvajalniku?

Vedno bolj razmišljam da bi vzel tega, ker ne vem če višja cena opravičuje nakup 75XF9005 modela.
https://www.harveynorman.si/tv-sprejemn...

Rabim še nasvet glede stenskega, fiksnega nosilca. So kakšna priporočila?

Mavrik ::

klasicni je izjavil:

Jaz imam vse predvajalnike s HDMI-jem povezane na receiver, potem pa iz njega s HDMIjem na TV, tako da če vas prav razumem težav z zvokom ne bo če dela passthrough ustrezno na predvajalniku?


Tako je.
The truth is rarely pure and never simple.

klasicni ::

edi45 ::

klasicni je izjavil:

Jaz imam vse predvajalnike s HDMI-jem povezane na receiver, potem pa iz njega s HDMIjem na TV, tako da če vas prav razumem težav z zvokom ne bo če dela passthrough ustrezno na predvajalniku?

Vedno bolj razmišljam da bi vzel tega, ker ne vem če višja cena opravičuje nakup 75XF9005 modela.
https://www.harveynorman.si/tv-sprejemn...

Rabim še nasvet glede stenskega, fiksnega nosilca. So kakšna priporočila?


XF je letošnji model, medtem ko XE je lanski. 9005 ima boljši procesor, direct led osvetlitev in ne edge led(lepše barve, večji kontrast-boljše za HDR) manj backlight bleedinga(že xe8596 ga nima) in več dimming con. Slika bo vsekakor lepša na XE/XF9 seriji.

klasicni ::

Vem da je XF letošnji model, samo razlika v ceni je vsaj 1200 EUR (v primeru dostave iz DE), ne vem če tako velika razlika opraviči nakup novega modela...

A je XE8596 vsaj boljši od Samsuga serije 8000, ki je približno ista cena?

https://www.displayspecifications.com/e...

Kje se dejansko opazi razlika v HDR?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: klasicni ()

edi45 ::

Black uniformity ima dosti boljsi, sliko tudi tak da ja. Pa bolj kvaliteten je tudi sony overall, predvsem ze pri sami izdelavi. Recimo pri HDR vsebinah na netflixu, amazon prime, partis, je vedno bolj razsirjena stvar to.
Saj razlika je ze recimo pri tem sonyu ko vzges HDR je nekaj cisto drugega, vendar ce bi hotel se vecjo razliko opazit pa rabis potem 9. Serijo ali pa OLED. S tem sonyem nemores zgresit

klasicni ::

Sem se odločil za Sony KD-75XE8596, ker sem ga dobil za dobro ceno. Nisem ga še uspel nič kaj veliko sprobat, bom čez vikend.

Imam vprašanje, a obstajajo kje kakšne optimalne nastavitve za ta TV na podlagi kakšnega kalibriranja, ali je to za vsak TV drugače?

puginho ::

Poglej na rtings.com

JanezH ::

Kateri 75" tv do cca 1300 eur naj vzamem?

DarwiN ::

Pri dobrih 1300 se začnejo quantum dot zasloni. Torej srednji rang TVjev z boljšim kontrastom.. Najcenejšega takšnega najdeš v Sammyju GQ75Q60T tukaj oz tukaj za 1390€.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

JanezH ::

Kako pa se to primerja s sony KD-75XH8096B?
https://acssony.si/kd-75xh8096baep-189c...

DarwiN ::

Sony 7000 in 8000 serija je nižji razred. Slabše od zgornjega Sammyja. Slabši kontrast, svetilnost, in če se ne motim je Sammy 100Hz panel, medtem ko so tile Sonyji 50Hz.
Če gledaš budget, potem mogoče kar boljše vzet čist vstopni model Samsung/LG za 900EUR in bo ravno tako dober, če nisi zahteven uporabnik.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

tusi ::

Kaj je trenutno best buy za cca 2k?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung qled televizije (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
11127224 (17311) Mirkokovačec

65" LCD televizor do 1500€?

Oddelek: Zvok in slika
202101 (1700) edi45
»

TV tech novosti, novi modeli, dogodki (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
7416014 (7819) fpbs
»

Najboljši in čimvečji TV za 2500-3000 evrov

Oddelek: Zvok in slika
61618 (1320) fpbs

Več podobnih tem