» »

Total TV- HD sprejemnik

Total TV- HD sprejemnik

damonstr ::

Pozdravljeni!

Imam sledeč problem:
Pred časom smo doma zamenjali stari CRT TV (bleh) za novega LCDja (yaaay), in ker smo že prej imeli Total TV, smo na njem ostali, vendar z SD sprejemnikom. Na žalost pa vidim, da se njihov HD sprejemnik da samo najeti, ne pa kupiti.
Ali se to splača? (5 € na mesec)?
Ali ima kdo kakšne izkušnje z njihovim HD sprejemnikom in kakšne so?
Ali pa mogoče obstaja kakšna alternativa njihovemu sprejemniku?

Hvala za odgovore.

LP

mcgeek ::

Alternative ni, ker je Total TV zakodiran skupaj s sprejemnikom, torej ne moreš uporabljati svojega.
Imam njihov HD DVR sprejemnik - hkrati pa nisem naročen na HD kanale, ker so bedni in predragi. Uporabljam ga predvsem zaradi DVR.
Ko je prišel ven, je snemanje izredno nagajalo (v 50% so bili posnetki neuporabni), sedaj se je zadeva popravila.
Sprejemnik je zelo počasen in glasen (disk je neprestano prižgan, četudi je sprejemnik ugasnjen).

A če želiš upscale na 1080i zaradi novega LCD TVja, potem je vsekakor boljši od SD sprejemnika.

Bo pa Total TV menda do konca leta ponudil nove, brezplačne HD sprejemnike, kot zamenjavo starim SD. Obstoječim uporabnikom pa bodo ukinili plačilo najema.
Vendar po mojih informacijah, bodo novi HD sprejemniki še slabši od trenutnih. Nekateri uporabniki se zato že sedaj odločajo za zamenjavo, tako da bodo dobili vsaj nekoliko boljše HD sprejemnike.

damonstr ::

OK, po pravici povedano mi je za DVR vseeno. Kaj pa so modeli teh novih HD receiverjev, če mogoče veš? Dosedaj je bil neki Argus xxx če se ne motim...
HD programi so še ekstra zakodirani? Zanimivo...
Na žalost je satelit tukaj edina opcija, kabelske ni, internet je prepočasen za Siol TV, na DVB-T je pa itak samo kakih 5 programov.

mcgeek ::

Trenutni HD sprejemniki so KAON. Čigavi naj bi bili novi, nimam pojma. Pravijo, da od drugega proizvajalca.
HD programi so v svojem paketu in so seveda dodatno plačljivi - poglej si na njihovi spletni strani.
Tudi pri meni dolgo ni bilo druge možnosti, sedaj pa zelo kmalu dobim optiko in se poslovim od Total TV. Ker je to res zadnja možnost, ki zadnja leta zelo nazaduje.

Redorange ::

mcgeek

A si lahko nastaviš priljubljene programe po svoji izbiri? Ker ta njihov razpored, ki je zdaj mi je kar nekaj.
Pa če je izvedljivo, je treba do menija priljubljeni dostopat posebej, ali lahko kar brskaš po programih.
In še, a vseeno plačuješ 5€ četudi nimaš HD programov?

mcgeek ::

Redorange je izjavil:

mcgeek

A si lahko nastaviš priljubljene programe po svoji izbiri? Ker ta njihov razpored, ki je zdaj mi je kar nekaj.
Pa če je izvedljivo, je treba do menija priljubljeni dostopat posebej, ali lahko kar brskaš po programih.
In še, a vseeno plačuješ 5€ četudi nimaš HD programov?


Programi so fiksno nastavljeni in njihovih številk se ne da spreminjati.
Obstaja sicer neka možnost, da želene kanale označiš kot priljubljene, potem pa jih lahko filtriraš na seznamu. Ampak to je tako nemogoče narejeno, da ni uporabno. Vsaj meni ne.
Ja, vsi HD sprejemniki so najeti in se zadnje plačuje posebna najemnina - za cene poglej na njihovo spletno stran - ne vem na pamet. Razlika v ceni je tudi med samo HD in HD DVR sprejemnikom. Ta najem nima veze s tem ali imaš naročene tudi HD kanale.

markasaso12 ::

Pozdravljeni en kolega mi je dal zunanji krožnik od Total tv kr ga ni rabil vrnit nazaj ga na telemach pa me zanima v kolikor bi kupil Satelitski sprejemnik Amiko MINI HD 265 in ga povezal z krožnikom ali bi lahko dobil kakšnje
tv programe brez plačevanja?

Scorpy84 ::

Odvisno kaksna so tvoja pricakovanja, ce imas rad odddaje, cvekanje vecinoma v tujem jeziku, glasbene programe se nekaj najde. Sicer si tle poglej seznam: https://www.lyngsat.com/
Bos po moje bolj razocaran, kar je pod free. Samo pozicijo 28.2 ne gledati, kjer imajo pol programov odklenjenih, ker ne bos ujel signal zaradi usmerjenega snopa, ki meri na britanski otok.

markasaso12 ::

Scorpy84 ja ampak je na Krožniku gor od total tvja še njihova glava (Kugla) ali se da preko nje dobit njihove programe ne gelede na to da ne plačam vezavo ?

Zgodovina sprememb…

msjr ::

Nope:

1. "glava" le sprejema (tako po domače bi rekel "zgosti") SAT TV signal, ki gre potem do sprejemnika - drugega se tam ne zgodi nič (e.g. ni dekodiranja)
2. Total TV programi so zakodirani - dekoder pa je prav Total TV sprejemnik

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: msjr ()

markasaso12 ::

Na internetu sem bral da se da spremljat na satelitski sprejemnik tudi Slovenke programe ampak samo z neko kartico ali je to res odvisno tudi od pozicije antene? Lp ?

markasaso12 ::

markasaso12 je izjavil:

Na internetu sem bral da se da spremljat na satelitski sprejemnik tudi Slovenske programe ampak samo z neko kartico ali je to res odvisno tudi od pozicije antene? Lp ?

msjr ::

Ja: https://www.rtvslo.si/rtv/kdo-smo/oddaj...

Ampak samo RTV SLO programi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Satelitska TV - čiste osnove, kaj potrebujem, programi... (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5311482 (7056) Scorpy84
»

TotalTV in neuporaben set-top box

Oddelek: Loža
447047 (3041) Scorpia
»

Pomoč pri nakupu TV-a

Oddelek: Zvok in slika
121765 (1424) hazlhof
»

lg50'' ali panasonic42''

Oddelek: Kaj kupiti
51434 (1278) obiwan83
»

Satelitska tv

Oddelek: Zvok in slika
2012737 (12023) Tody

Več podobnih tem