» »

Samsung qled televizije

Samsung qled televizije

1 2
3
»

neocodexx ::

Js bi sam to dodal če se kdo odloča za nakup tvja glede na to katere kodeke za zvok ima podprte in kako hiter je vmesnik, je to malo zgrešeno. Za te stvari se uporabi spodoben android box kot nvidia shield, in dela vse 100% kot mora in veliko hitreje še od najboljših tvjev, ker se procesorji ki laufajo OS na namenskih boxih ne morejo primerjati s tem kar dajejo v tv (vsaj tako je pri nvidia shield) in še gamestream + steamlink podpora ima (zraven dobiš tudi namenski kontroler), ne rabiš niti hdmi kabla lahko streamaš karkoli iz pcja preko mreže brez opaznega laga, celo na wifi dela presenetljivo dobro:)

Res da je to dodatni strošek če še tega nimaš (in zakaj ne?) imaš pa potem mir, in si popolnoma neodvisen od OS in podpore kodekov na tvju (v bistvu več ne rabiš niti nobene konzole, namesto 400€ za PS4 raje ta budget nameniš za boljši tv), ter lahko izbiraš tv na podlagi drugih, dejansko pomembnih lastnosti.

@BradatiMož: razlika med C8 in B8 je minimalna, in nikakor ne upraviči razlike v ceni, kupi B8 dokler ga lahko še dobiš ker je sedaj že kriminalno poceni..

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

morosito je izjavil:

v čem se razlikuje tale samsung QE55Q60RAT z QE55Q65RAT ? mimovrste ima q65rat...v ita amazon pa je q60rat..??
Razlika je v barvi okvirja televizorja.
Razlika je v barvi okvirja in svetilnosti: https://www.displayspecifications.com/e...

morosito ::

Torej q65rat je boljsi?

Samo me skrbi ker imam cam kartico za tivusat na dvb-s2 pa me zanima da ni tale q65rat firmwarsko nastavljen za vzhodno EU.

Ker tale italijanski je oznacen kot Italia in ima verjetno tudi italijanski firmware in posledicno tudi podporo za tivusat/sky italia

morosito ::

https://www.amazon.it/dp/B07PZXZNLJ/ref...

645 za 55 q60r...je to dobra cena? nekaj me mantra tale q65rat...zakaj take razlike med trgi ?

zavajon ::

Zadnjič sem v Leclercu videl Samsung QE43Q60R. Čudovite barve, izjemen kontrast, slika na vseh ostalih se mi je zdela medla v primerjavi s to. Res pa so predvajali neko animacijo, ki je imela povdarek na barvah in kontrastu, tako da moje opažanje morda ni nevtralno. Si morda kdo lasti QLED TV, je res toliko boljša slika kot pri navadnih LED?

andrej69 ::

zavajon je izjavil:

Zadnjič sem v Leclercu videl Samsung QE43Q60R. Čudovite barve, izjemen kontrast, slika na vseh ostalih se mi je zdela medla v primerjavi s to. Res pa so predvajali neko animacijo, ki je imela povdarek na barvah in kontrastu, tako da moje opažanje morda ni nevtralno. Si morda kdo lasti QLED TV, je res toliko boljša slika kot pri navadnih LED?


Večina se na Samsung modelih predvajajo demo vsebine, zato tudi razlika napram drugim televizorjem:)) Pa tudi tovarniško je Samsung nastavljen tako, da prikazuje kar se da velik kontrast, osvetlenje panela in najboljšo barvno reprodukcijo.. Toda v domačem okolju pa se te zadeve kar spremenijo:)Ker doma pa ne moreš imet teh nastavitev..

kremenko1 ::

VSI sprejemniki v trgovinah so nastavljeni na "trgovinske" nastavitve, kar pomeni ,da je slika veliko bolj agresivna/dinamična. Imam lanski model ,po moje je razlika opazna predvsem pri črni ,ni pa to nekaj drastičnega v primerjavi s cenovno podobnimi modeli.

zavajon ::

Hvala. Ja, vem da imajo po trgovinah take nastavitve, da se ti zdi tam super slika, a doma tega ne bi mogel gledati več kot par minut, pa tudi demo videi so skrbno izbrani. Zato me je zanimalo mnenje koga, ki si tak TV lasti. Opazil sem po trgovinah nedvoumno razliko med OLED in LED, ne glede na demo video (OK, lahko so goljufali pri nastavitvah), vendar zaradi omejitve prostora lahko računam le na 43", takih OLED pa ni. Še QLED je ta edini. Pa mi ni jasno, zakaj so si dali te omejitve, a tako pač je.

edi45 ::

neocodexx je izjavil:

Js bi sam to dodal če se kdo odloča za nakup tvja glede na to katere kodeke za zvok ima podprte in kako hiter je vmesnik, je to malo zgrešeno. Za te stvari se uporabi spodoben android box kot nvidia shield, in dela vse 100% kot mora in veliko hitreje še od najboljših tvjev, ker se procesorji ki laufajo OS na namenskih boxih ne morejo primerjati s tem kar dajejo v tv (vsaj tako je pri nvidia shield) in še gamestream + steamlink podpora ima (zraven dobiš tudi namenski kontroler), ne rabiš niti hdmi kabla lahko streamaš karkoli iz pcja preko mreže brez opaznega laga, celo na wifi dela presenetljivo dobro:)

Res da je to dodatni strošek če še tega nimaš (in zakaj ne?) imaš pa potem mir, in si popolnoma neodvisen od OS in podpore kodekov na tvju (v bistvu več ne rabiš niti nobene konzole, namesto 400€ za PS4 raje ta budget nameniš za boljši tv), ter lahko izbiraš tv na podlagi drugih, dejansko pomembnih lastnosti.

@BradatiMož: razlika med C8 in B8 je minimalna, in nikakor ne upraviči razlike v ceni, kupi B8 dokler ga lahko še dobiš ker je sedaj že kriminalno poceni..


Ce hoces boljso sliko in par nitov visjo svetilnost bos dal vec in kupil c8. Isto sem bil istega mnenja, dokler nisem primerjal side by side b8 in c8. Ne rabim povdarit da sem odsel domov z c8 :D

morosito ::

gledal sem razliko med q60r/q65r in q70r....q70r je za ta denar po mojem mnenju 2x boljsi od q65r. q65r je res nek cheap tv in ni nic boljsi od navadnega ultra 4k.
sem zagledal akcijo za samsung qled q70r v unieuro v centru montedoro...cena 999€ pa še bi mi dali tivusat hd cam kartico za satelitsko za gledat italijanske programe zastonj ki so kodirani in nekaj od sky.

sem se pozanimal za SW od samsung slovenia...je nek estern eu verzija (p,cz,sk,bg,ro,slo,hu)...3/4 funkcije so blokirane. Tudi amazon prime nagaja z jeziki in podnapisi...tako kot netflix (ne podpira italijanskega jezika). Pa se DVB-t2 je nastavljen samo za Slo (kar meni odpade saj lovim samo ITA programe)....verjetno so sama jajca....

voltaire ::

Zdravo. Se splača tega kupt?

https://www.enaa.com/televizorji/televi...

Mirkokovačec ::

Zdravo imam nov TV samsung https://www.samsung.com/si/tvs/qledtv-q... in me zanima kako si lahko na TV namestim voyo, ker mi ga na trgovini, ki je na TVju ne kaže.
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri 65-70'' televizor?

Oddelek: Zvok in slika
165215 (3880) neocodexx
»

Kateri televizor (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5117605 (7338) Mirkokovačec

Več podobnih tem