» »

65" LCD televizor do 1500€?

65" LCD televizor do 1500€?

357M ::

Obvezno 65", kvalitetna slika in dobra povezljivost z ostalimi pametnimi napravami, predvsem Androidom zaželjena. Na podlagi pozitivnega reviewa Sony KD-55XE8596 (John Archer: https://www.trustedreviews.com/reviews/... sem gledal KD65XE8596, a za razliko od njegovega manjšega brata za slednjega nekih reviewov nisem zasledil.

Sony KD-65XF8505BAEP 1200€
Sony KD-65XE8596 1290€

Kaj je trenutno v rangu do 1500€ bestbuy? Hvala!
  • zaklenil: AndrejO ()

AapocalypseE ::

357M ::

Hvala. Je Samsung QE65Q6FN torej boljši od Sony KD-65XF8505BAEP?

AapocalypseE ::

Da.

rs1975 ::

KAj pa QE65Q6FN vs 65XF9005? Kaj je boljše?

AapocalypseE ::

Sony ma boljši kot gledanja, ampak vseeno je boljši Samsung v tem primeru.

AapocalypseE ::

Kdor hoče kvaliteto, naj vzame ta televizor:

https://www.mimovrste.com/oled-televizo...

Ni 65inch, ampak poseka vse zgornje modele.

edi45 ::

AapocalypseE je izjavil:

Sony ma boljši kot gledanja, ampak vseeno je boljši Samsung v tem primeru.


Daj ne bluzi, če nimaš pojma. Q6FN je boljši od XE85, ampak XF9005 pa je med Q8FN in Q9FN. Kako bo imel Sony boljše vidne kote, saj sta oba VA panel in ni IPS.

rs1975 je izjavil:

KAj pa QE65Q6FN vs 65XF9005? Kaj je boljše?


XF9005 je konkretno boljša zadeva. Saj je namreč en najboljših LED TVjev na tržišču.

Zgodovina sprememb…

AapocalypseE ::

Obnašaj se...



edi45 ::

AapocalypseE je izjavil:

Obnašaj se...





Joj ta malenkost, drugače se primerjajo vidni koti bolj samo VA panel ali IPS. No ne samo da je v vsem ostalim boljši XF9005, še v vidnih kotih je. Pa vseeno ne rabiš bluzit če ne veš, da je Q6FN konkretno slabša zadeva kot XF9005

Zgodovina sprememb…

AapocalypseE ::

Zgleda so lahko tudi med istimi paneli razlike, tako da ne bluzi...

Kakor za koga je katera boljša.

Zakaj pa si tako napadalno nastrojen?

Idi malo na svež zrak ven, če ti škodi topel zrak not ali pa kak antidepresiv vzet.

Sem pa itak napisal, če hočeš top sliko, se vzame LG C8.

Zgodovina sprememb…

edi45 ::

AapocalypseE je izjavil:

Zgleda so lahko tudi med istimi paneli razlike, tako da ne bluzi...

Kakor za koga je katera boljša.

Zakaj pa si tako napadalno nastrojen?

Idi malo na svež zrak ven, če ti škodi topel zrak not ali pa kak antidepresiv vzet.

Sem pa itak napisal, če hočeš top sliko, se vzame LG C8.


Ne tu ni tako. Ni kakor za koga je katera boljša. Ker je v vsem slabši Q6FN, ker je nižji razred. Slabši panel, navaden edge led, slabši procesor, nižja svetilnost, slabša HDR podpora, slabši OS. Edino input lag ima malo nižji, čeprav ima že Sony 25ms kar je nizko. Imaš OLED? Verjetno nimaš, tako da ne vem na kakšni podlagi upaš to trdit? Sam sem imel OLED in sedaj imam XF90 in ti lahko povem, edino kar je boljše na OLEDu je črnina, čeprav se XF90 zelo približa OLEDu kar se tiče črnine, v drugih segmentih ga pa poseka. V hitrih scenah, svetilnosti, ne more priti do burnina itd.. Drugače pa slabše OLED prebavlja hitre scene, potem je tu banding, ki je podobna hiba pri OLEDih kakor backlight bleeding pri navadnih LEDih, sam sem imel vertikalne črte prisotne pri zelo temnih ali pri zelo svetlih scenah. Sam ne povoham OLEDa naslednjih par let še, dokler še malo ne izpilijo same tehnologije.

AapocalypseE ::

LG C8 je miles ahead od teh tvojih sonyev ;)

edi45 ::

AapocalypseE je izjavil:

LG C8 je miles ahead od teh tvojih sonyev ;)


No te pa je, ti strokovnjak z katodno televizijo ;)

AapocalypseE ::

Je, je kar verjemi. Saj dobro, da gre tehnologija tako naprej.

edi45 ::

AapocalypseE je izjavil:

Je, je kar verjemi. Saj dobro, da gre tehnologija tako naprej.


Se strinjam da je dobra stvar, da gre tehnologija tako naprej. Ampak idi rajši nekomu bučke prodajat, ki ni imel OLEDa, sam namreč vem kako je na stvari.

AapocalypseE ::

Si mel C8?

Že med B8 in C8 je velika razlika.

mgermo ::

Ti si mel Philipsa, ker te je andrej nasral. Če bi imel pravi tv, bi bil zadovoljen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mgermo ()

edi45 ::

mgermo je izjavil:

Ti si mel Philipsa, ker te je andrej nasral. Če bi imel pravi tv, bi bil zadovoljen.


Ti pa še tega nimaš, tako da ne vem kaj si pameten. Imel sem namen kupiti B7 ampak je imel lepšo sliko philips, za to sem ga vzel, čeprav je bil dražji. Če bi vedel kaj o tem, bi tudi vedel da še dražji OLEDi imajo hujše probleme z bandingom in uniformiranostjo panela, sam sem imel srečo s tem, vendar me je vseeno motilo.

rs1975 ::

edi45 je izjavil:

AapocalypseE je izjavil:

Sony ma boljši kot gledanja, ampak vseeno je boljši Samsung v tem primeru.


XF9005 je konkretno boljša zadeva. Saj je namreč en najboljših LED TVjev na tržišču.


Kot da bi poslušal prodajalca v HN. :) Bil včeraj pri njih in ga je spljuval Samsunga do konca. Osebno sicer nisem mogel preveriti, ker Samsunga nimajo priklopljenega na DVB-T, ampak vrtijo samo predstavitveni video. JE bila pa na Sony-ju slika po kvaliteti zelo primerljiva s Panasonicom OLED 55FZ800E, ki je 500 EUR dražji..

edi45 ::

rs1975 je izjavil:

edi45 je izjavil:

AapocalypseE je izjavil:

Sony ma boljši kot gledanja, ampak vseeno je boljši Samsung v tem primeru.


XF9005 je konkretno boljša zadeva. Saj je namreč en najboljših LED TVjev na tržišču.


Kot da bi poslušal prodajalca v HN. :) Bil včeraj pri njih in ga je spljuval Samsunga do konca. Osebno sicer nisem mogel preveriti, ker Samsunga nimajo priklopljenega na DVB-T, ampak vrtijo samo predstavitveni video. JE bila pa na Sony-ju slika po kvaliteti zelo primerljiva s Panasonicom OLED 55FZ800E, ki je 500 EUR dražji..


Dejstvo, xf9005 in q8 in q9fn so v vrhu, ampak ima samsung vec hib.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri 75" in večji televizor?

Oddelek: Zvok in slika
375483 (1561) tusi
»

Samsung qled televizije (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
11127548 (17635) Mirkokovačec

Več podobnih tem