» »

Kateri sušilni stroj kupiti

Kateri sušilni stroj kupiti

1
2
3

Sinaloa ::

Sam imam vse aparate od Miele in presegam na njih. Pri starših že tretja generacuja aparstov. Malce višji rang ampak deluje 15let+. Sušilni stroj da je najbolj zanesljiv je kondenzacijski. Z toplotno so malce manj kvalitetni neglede na znamko. Imam v sorodu 2 serviserja gosp. apratov in presegata po izkušnjah samo Miele, AEG, Gaggenau, BOSCH EXLUSIVE linija in SIEMENS kar je enako.

Drevesce je izjavil:

Kupi enega boscha, ki ima samočistilni kondezator. Cene varirajo med 600-900€, odvisno kateri model kupiš. Sam imam Boscha in posuši super, programsko pa ima vse kar potrebuješ.


Tukaj je velika “caka” da moraš na leto ali dve plačevat serviserja da ti to učisti, ker nekje se pač nabira “svinjarija”. Ker če ga ne čistiš meče ven napake, slabo suši itd. Overall so pa dobri sušilci.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sinaloa ()

Mare2 ::

Mene zanima kako rešiti problem edinega odtoka, ki je v uporabi za pralni stroj. Obstaja kak razdelilec še za pomivalni?

Mare2 ::

Kateri od novejših sušilnih stroj ima tudi opcijo, da zares posuši npr. tudi srajce tako, da jih v resnici ni potrebno likati?

Nekaj v zvezi s paro naj bi bil. Hvala za info. :)

kokpa ::

Kater sušilni stroj predlagate za te razprodaje nekje do 400eur?

T-Back ::

Mene pa zanima, ko gledam ponudbe preko MediaMarket, Saturn... v Avstriji so na voljo povsem drugačni modeli, ki jih pri nas sploh ni oziroma naših ni pri njih. Predvsem gledam Beko, Gorenje, Bosch. V čem je fora ali samo v oznakah ali imajo gor kakšne druge modele za drug trg-avstrijski pri nas pa bolj za balkanski trg Ž roba?
Zato ker cene so pa zelo ugodne po specifikacijah tudi cenejše od podobnih modelov pri nas. Samo nisem siguren ali je "varno" it to iskat gor.

Utk ::

Jaz imam skoraj vse z nemškega trga. Sicer se ni še nič pokvarilo v 6 letih, da bi lahko kaj rekel o servisu, ampak verjetno ni slabša roba gor, in dvomim, da se pri nas zato ne bi dalo dobit delov.

T-Back ::

Bi prej rekel da je gor boljša kvaliteta, novejši modeli...
Ja kot garancij, ker je EU bi verjetno moralo veljati povsod, mislim da ni treba ravno vozit nazaj v trgovino kjer si ga kupil ali klicat avstrijske serviserje.
Kot primerjavo gledam ta dva modela: BEKO DE8533PA0 in DS8433RX.
DE8533PA0 pri nas sploh ni, medtem ko DS8433RX gor ni?
https://www.mediamarkt.at/de/product/_b...
https://www.bigbang.si/susilni-stroji/d...
Kot razumem sta po specifikacijah tam tam, DE8533PA0 je še cenejši kljub temu da ima še malo boljše lastnosti A+++...
Recimo do Celovca imam pa tudi isto km kot recimo do LJ.

Ganon ::

Še vedno drži, da se oblačila hitreje starajo oz. obrabljajo ob uporabi sušilnega stroja?

T-Back ::

T-Back je izjavil:

Mene pa zanima, ko gledam ponudbe preko MediaMarket, Saturn... v Avstriji so na voljo povsem drugačni modeli, ki jih pri nas sploh ni oziroma naših ni pri njih. Predvsem gledam Beko, Gorenje, Bosch. V čem je fora ali samo v oznakah ali imajo gor kakšne druge modele za drug trg-avstrijski pri nas pa bolj za balkanski trg Ž roba?

???

zmaugy ::

Mare2 je izjavil:

Kateri od novejših sušilnih stroj ima tudi opcijo, da zares posuši npr. tudi srajce tako, da jih v resnici ni potrebno likati?

Nekaj v zvezi s paro naj bi bil. Hvala za info. :)

Srajce se pri sušenju v sušilcu lahko skrčijo. Glede na to, da se kupujejo čimbolj po meri, je to lahko veliko sranje.

laguna1 ::

mi imamo tega, zelo zadovoljni

https://www.ga.si/pranje-in-susenje/sus...

cena 380 eur, toplotna črpalka, 5 let garancije

laguna1 ::

Mare2 ::

zmaugy je izjavil:

Mare2 je izjavil:

Kateri od novejših sušilnih stroj ima tudi opcijo, da zares posuši npr. tudi srajce tako, da jih v resnici ni potrebno likati?

Nekaj v zvezi s paro naj bi bil. Hvala za info. :)

Srajce se pri sušenju v sušilcu lahko skrčijo. Glede na to, da se kupujejo čimbolj po meri, je to lahko veliko sranje.


A se ne da naštimat do 30ºC?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mare2 ()

zmaugy ::

Zaradi zelo velike količine perila, se pri nas običajno uporablja nastavitev za bombaž, srajce in občutljivo se suši na preklah/obešalnikih in ker imamo talno gretje, se tudi tam posuši v nekaj urah.
Ko mine dovolj časa od nakupa stroja, se zaradi poenostavitve tudi sam način uporabe malce "poenostavi".

T-Back ::

laguna1 je izjavil:

mi imamo tega, zelo zadovoljni

https://www.ga.si/pranje-in-susenje/sus...

cena 380 eur, toplotna črpalka, 5 let garancije

Kerga koli sem še vprašal pravi bejž od Candya.

BladE_ ::

Sinaloa je izjavil:

Sam imam vse aparate od Miele...

Ja če ste ga kupili 10-15 let nazaj potem verjetno deluje še danes. Ima tudi moja mama 25let star Gorenje pa se samo ležaj na vsake toliko zamenja, dela še danes. Cca dva meseca ni več v uporabi, ker sta kupila novega ampak mama še kar trdi da ji ni novi všeč in da bo nazaj vzela starega :)

BTW: Hotel sem ti povedati, da poznam serviserja(celo 2 ali 3) za Miele pa verjemi, da imajo dela za vsak dan preveč.
Akcija - Reakcija

avtek ::

Kaj je best-buy za cca 400eur? Je sploh vredno za ta denar kaj kupiti? :)

Nesta ::

Malo iščem če je kak boljši danes v akciji. Predvsem ki je varčen in čim manj mečka pereilo.

kaj mislite o teme:
https://www.mimovrste.com/susilni-stroj...

Nesta ::

Oldocam se med Candyem in tem:

https://www.mimovrste.com/susilni-stroj...

FuriousG ::

En mesec imamo Candya GVS H8A2TCE. Moti me posoda za kondenzacijsko vodo, ki je locirana na vratih. Med posodo in filtrom je cca 1cm lufta. Tam notri se rada zabaše kakšna nogavica, tako da "mucki" ne grejo v filter. Bo treba odvod vode speljati direktno v odtok.

Mogoče kdo ve, zakaj je v navodilih izrecno prepovedano speljati cev direktno v sifon?

Sicer pa sušilec dobro posuši. Je precej hiter in tih. Cunj zaenkrat še ni uničil.

marko71 ::

Stran od Candy-a in Hooverja, slabi stroji in podpora

BlackLight ::

Kakšni predlogi za dober sušilni stroj? Nekateri priporočajo da se vrti v obe smeri ? in tudi da se splača A+++?

APPluk ::

Povej budget, drugače je malo težko svetovati. Imamo Bosch seria 6, star približno pol leta in ni problemov. Prej smo imeli Electrolux 11 let in tudi ni bilo problemov, razen, da je na koncu eni dve leti 1 urni program trajal 2,5h.
Glej samo da ima toplotno črpalko in inverter motor pa bi moglo bit naslednjih 10 let mir.
Pa jaz bi se iz svojih izkušenj iz ostalih aparatov izognil Gorenju.

vaščan ::

Stvari so takele stojijo pa tkole. Da najprej omenim inverter motor to jih imajo vsi stroji že dolga leta je pa razlika ali so s krtačkami ali brez. Brez krtačk imajo daljšo življensko dobo so tišji in imajo približno 10% boljši izkoristek kot tudi boljši navor. Da grem naprej toplotna črpalka v sušilcih je ok zadeva. Je pa en velik problem pri sušilcih ampak res velik to bi morali mi potrošniki pritisnit na proizvajalce da porihtajo zadeve. Da povem v čem je problem. Stroji s toplotno črpalko so popolnoma zaprti tako da kondenza in muck ki se nabirata pod toplotno črpalko ne moreš spucat ta reč počasi postane leglo svinjarije lahko začne tudi smrdet rata kot neka plesen uglavnem grdo. Hec je ker se to ne vidi ljudje tega ne vedo. Zrak v novih strojih kroži ker je bolj varčno kot, če bi ga pihal ven in ubistvu cunje sušimo s umazanim zrakom sploh, če je stroj že star in je svinjarije pod toplotno veliko. Cunje so ponavadi prepojene s kemikalijami in praški tako, da tista svinjarija spodaj mimo katere zrak kroži se malo dezinficira ampak ko je tega preveč začne smrdet in stroj je po parih letih nujno za spucat.
Moj stroj po petih letih






Še en video sem našel
Nekako bi morali proizvajali omogočit predal pod kondenzatorjem in toplotno kjer se svinjarija nabira, da se ga lahko potegne ven in spuca to svinjarijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vaščan ()

vaščan ::

No končno sem nekaj našel na ta način kot sem omenil zgoraj da je predal za ven potegnt pod toplotno črpalko kamor se te mucke z vodo zmiksane odtekajo.
Me pa zanima ima kdo tak stroj da malo bolj podrobno opiše ali stvar deluje kot je treba?
https://www.bosch-home.com/si/seznam-pr...

markolino ::

Jaz sem danes naročil boscha serja 8 exclusive
Ta najboljsi model..
Kej več Povem ko ga dobim in ob 1 mesecu uporabe

MrStein ::

ZPS ima skupinski nakup (z kao bolj ugodnimi cenami) za tele modele:

- Bosch WQG233D0BY za 749,90 EUR
- Bosch WTH85291BY za 599,90 EUR
- Samsung DV80TA020DE/LE za 537 EUR

Mimogrede, kako se obnesejo cenejši sušilci, ranga 300-400 EUR (gledam sicer cene v tujini).
Na papirju so "enaki" kot zgoraj omenjeni.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

koyotee ::

MrStein je izjavil:

ZPS ima skupinski nakup (z kao bolj ugodnimi cenami) za tele modele:

- Bosch WQG233D0BY za 749,90 EUR
- Bosch WTH85291BY za 599,90 EUR
- Samsung DV80TA020DE/LE za 537 EUR

Mimogrede, kako se obnesejo cenejši sušilci, ranga 300-400 EUR (gledam sicer cene v tujini).
Na papirju so "enaki" kot zgoraj omenjeni.


Tega Boscha za 599 mi je glih pripeljal pred eno uro.
Bomo videli kako se obnese, prej smo bili brez.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

MrStein ::

Ima tipke na dotik?
Kako se obnesejo?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Kawl6 ::

Mare2 je izjavil:

Mene zanima kako rešiti problem edinega odtoka, ki je v uporabi za pralni stroj. Obstaja kak razdelilec še za pomivalni?


Obstaja plastični razdelilec za oba stroja.Ima zaporo katera preprečuje vdor vode iz pralnega stroja v sušilec.

https://tapro.si/hl2-0-dvojni-prikljuce...

starfotr ::

Ne vem a je ponudba ZPS v redu ali ne?

barakus ::

In kako se to kupi prek zps?

koyotee ::

barakus je izjavil:

In kako se to kupi prek zps?


Maš dve levi roki?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

aborko ::

Kako so pa glasni tile sušilci za cca 600€? Imam enega A++ Hooverja za 350€ s TČ že par let in je načeloma čisto ok, ampak glasen pa je preveč (67db). Bi ga podaril naprej v družini in zase vzel kaj tišjega. Tisti Bosch zgoraj za 600€ zgleda ima 65db, kar je kar nekaj tišje (logaritemska lestvica), ampak verjetno še vedno preveč. ČE hočem 62db bi moral verjetno dati jurja? Še kakšna tiha alternativa, ki je cenejša?

buttcrack ::

Kawl6 je izjavil:

Mare2 je izjavil:

Mene zanima kako rešiti problem edinega odtoka, ki je v uporabi za pralni stroj. Obstaja kak razdelilec še za pomivalni?


Obstaja plastični razdelilec za oba stroja.Ima zaporo katera preprečuje vdor vode iz pralnega stroja v sušilec.

https://tapro.si/hl2-0-dvojni-prikljuce...

Meni se tole ni obneslo, sem testiral pralni stroj in lavor…

Tukaj imaš precej cenejšo izvedbo, če boš testiral.

https://vafra.net/izdelek/pvc-koleno-za...

Kawl6 ::

Sem odgovarjal na staro vprašanje 8-)
Tega katerega link sem objavil uporabljam cca 4 leta.
Ta tvoj izgleda O.K.:)

starfotr ::

Najbolje je razbit in naredit 2 sifona. Tele zadeve niso ok.

Boobiz ::

aborko je izjavil:

Kako so pa glasni tile sušilci za cca 600€? Imam enega A++ Hooverja za 350€ s TČ že par let in je načeloma čisto ok, ampak glasen pa je preveč (67db). Bi ga podaril naprej v družini in zase vzel kaj tišjega. Tisti Bosch zgoraj za 600€ zgleda ima 65db, kar je kar nekaj tišje (logaritemska lestvica), ampak verjetno še vedno preveč. ČE hočem 62db bi moral verjetno dati jurja? Še kakšna tiha alternativa, ki je cenejša?


jaz bom rekel samo, da se ne zanasaj na cifre hrupa proizvajalcev. pri hrupu vsi lazejo.

cifra ti tudi ne pove za kaksen hrup gre, ker niso vsi stroji enako ali pa vsaj na enak nacin moteci.
I'm drunk, what's your excuse?

matobeli ::

starfotr je izjavil:

Ne vem a je ponudba ZPS v redu ali ne?


Za tistega 599eur Boscha sem šel takoj googlat kakšna je drugje cena, in najdem na mimovrste zadnji kos za cca 480eur :))

Za ostale tri pa enako, preveriš pri trgovcih. Načeloma bo dobra cena, ampak ne tako dobra če najdeš kakšnega v odprodajo oziroma z nekim boljšim popustom.

edit: je bila cena 580eur...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

koyotee ::

matobeli je izjavil:

starfotr je izjavil:

Ne vem a je ponudba ZPS v redu ali ne?


Za tistega 599eur Boscha sem šel takoj googlat kakšna je drugje cena, in najdem na mimovrste zadnji kos za cca 480eur :))

Za ostale tri pa enako, preveriš pri trgovcih. Načeloma bo dobra cena, ampak ne tako dobra če najdeš kakšnega v odprodajo oziroma z nekim boljšim popustom.

edit: je bila cena 580eur...


Ja ja matobeli, mimokrste sploh nima tega modela v ponudbi.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

matobeli ::

Ni pa možno da je bil umaknjen ker je bil "zadnji kos"?

koyotee ::

Ne. Mimokrste kaže izdelek tudi če ni na zalogi.

No boš našel še kje ceneje od 599? Najceneje je v bigbangu 740.
Pa sploh tu ne gre za kake stare stroje da bi bila odprodaja.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: koyotee ()

matobeli ::

Potem je pa prav gotovo morala bit podobna oznaka in nisem dovolj natančno preveril.

Napiš še za ostala dva koliko so normalne cene, ker objavljena redna cena na zps je bullshit.

hbgqzR ::

O tem za 579 polemizirate?

Na zalogi v skladišču 5+ artikli

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hbgqzR ()

koyotee ::

hbgqzR je izjavil:

O tem za 579 polemizirate?

Na zalogi v skladišču 5+ artikli


Ne.
WTH85291BY

Pa kaj ste vsi slepi?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: koyotee ()

hbgqzR ::

Maš prav, MV zavede, za WTH85291BY vrne WTH85203BY...

Good point.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hbgqzR ()

matobeli ::

Sicer je druga številka in rahlo različna barva vrat, ampak da bi bilo kaj drugega razlike...

100točk tistemu ki najde razliko:
WTH85291BY
WTH85203BY

difftool ::

matobeli je izjavil:

Sicer je druga številka in rahlo različna barva vrat, ampak da bi bilo kaj drugega razlike...

100točk tistemu ki najde razliko:
WTH85291BY
WTH85203BY

WTH85291BY ima cev za odtok vode in set za odvod kondenzirane vode, WTH85203BY tega nima.

dunda ::

Ima kdo pralno-sušilni stroj? Torej kombinacijo. Sem že večkrat prebral, da ni ne tič ne miš, ampak naša sitnari, da sušilec pa rabimo, prostora za dva stroja pa ni.
So mogoče dražji vseeno sprejemljivi? Saj to čudo lahko uporabljaš tudi kot samo pralni stroj? Kako je sploh s priključki, katere cevi gredo ven/noter?
https://www.kacnje.eu

matobeli ::

Notr in ven gredo iste cevi kot pri pralnem, torej odtok vode, pritok vode in štrom. Glavna razlika je da VEČINA pralno-sušilnih nimajo toplotne črpalke in filtrov kamor se lovijo mucke, tko da vzameš tistega z 5let garancije in ko se zabaše pokličeš servis.

Sem pa opazil v najvišjem razredu da so tudi že z toplotno črpalko in filtri.

Je pa kombiniran fajn k mu naštimaš časovnik zvečer in ko prideš iz šihta maš žehto sveže oprano in posušeno, ko se mal zverziraš lahko nastaviš da je končano na +-15min od prihoda. Edin res se moraš držat omejitev količine.

So pa pač požrešni. Če sta sama je ok, če so zraven otroc in pereta vsak dan pol bo pa treba vedet da sušenje nekaj stane.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri pralni stroj (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Loža
782181126 (1333) dope1337
»

Susilni stroj

Oddelek: Kaj kupiti
206880 (2943) edi123
»

Kateri sušilni stroj ? Test sušilnih strojev? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5521083 (9697) LeXani
»

Kateri sušilni stroj s TČ (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8830170 (22132) oberskitona
»

Kateri sušini stroj

Oddelek: Loža
304438 (2685) Dajarra

Več podobnih tem