» »

Peugeot Boxer 2000 key code lučka

Peugeot Boxer 2000 key code lučka

xda develope ::

Zdravo!
Imamo problem z peugeot boxerjem letnik 2000 mašina 2.5 dizel, in sicer kar na enkrat ob vstavitvi ključa prižiga lučko key code in posledično ne zažene črpalke za gorivo tako da samo vergla. Pa smo tuhtali da bi lahko dali stalno napajanje na bosch pumpo ampak ta ima 3pine na dveh izmerimo 12v na tretjem pa nič, sklepam da gre za kakšen signal ki je potreben za delovanje. Ima kdo kakšno idejo kako urediti da bo laufal? Verjetno bo kdo rekel da naj gremo kupit nov ključ in ga vprogramirati samo gre za tako staro vozilo da se marsikomu neda zafrkavati z njim.

Highlag ::

Nisem siguren, ampak verjetno roling koda ključa preveč odstopa od zabeležene v avtu. Uporabljaš kakšen rezerven ključ?
Bi moral uradni servis uredit. Sinhronizacija ključa z avtom.
Never trust a computer you can't throw out a window

xda develope ::

nope. Isti ključ se uporablja že vsaj 7let.(od kar je pri nas)

sandmat ::

kjuč ima notri en rfid, ki ti ga morda ni prebralo. imaš na ključih še kakšne obeske (ključki za dostop/kavomat/whatever)?

xda develope ::

Živcira me dejstvo da če bi ga kdo hotel ukrasti bi ga odpeljal v 2min brez ključa mi ga pa z ključom ne moremo.

Aja ne na ključu ni nič drugega.

Zgodovina sprememb…

sandmat ::

vzemi rezervo in poskusi. Če se pumpa ne prižge, verjetno ključavnica ni dala signala (lahko je pa tudi rele pumpe in 100 drugih stvari, ki so manj verjetne).

xda develope ::

Nimam rezervnega...na pumpi je 12v stalno potem je pa tam še tretji pin. Med njim in groundom ne zmerim nič. Na ducatu ki pa je tako rečeno rebrandan boxer sem med tretjim pinom in groundom med verglanjem izmeril 0.9v. Tako da gre gotovo za nek signal..

sandmat ::

definitivno je to signal. 0.9V je sicer sumljivo malo, sumil bi, da bi moral dobivati 12V (preveri shematiko na spletu, ne priklapljat 12V brez predhodnega pregleda podatkov o pumpi).

Če se po danem signalu pumpa prižge, je problem ključ ali ključavnica (reader).

smacker ::

Maš daljinsko odklepanje? Ti ključi imajo baterije in pri enih avtih je ob menjavi (ali prekinitvi kontakta ob padcu ključa) treba ključ sprogramirat, da oddaja pravo kodo. Navadno je to kaka kombinacija pritiskov tipk na ključu in obračanj v ključavnici.

IL_DIAVOLO ::

Centralno zaklepanje dela?

xda develope ::

Nima centralnega.

val46 ::

Meni je tako večkrat naredilo pri pego 206 isti letnik.Res je od tega že dosti let, kar nimam več tega avta, se pa dobro spomnim, kaj vse sm mogu delat...in sicer, najprej pojdi iz avta in ga parkrat zakleni in odkleni vrata...nato zakleni, počakaj enih 5 min, pol pa spet odleni in poskusi vžgat avto.

Zdej, ne se smejat, ker nimam pojma zakaj mi je to delalo, ampak meni je pomagalo. Ko ni hotel vžgat(in to je blo večkrat), sem vedno tako naredil, ker mi je en kolega predlagal, ker je takrat delal na pežo servisu in je vedno pomagalo. Popravljal tega nisem, sm raje čez kako leto avto prodal. Pa ne zaradi tega, da ne bo kdo reku, da sm nekoga hotel najebat, ampak zato, k sm enostavno rabil večji družinski avto.

Poskusi, če ti rata, ok, če pa ne, boš pa tam kjer si zdej...zgubit nimaš kej.

sandmat ::

to deluje, ko se aktivira immobiliser, tudi na drugih avtomobilih - 5x odkleneš, odpreš vrata, zapreš vrata, zakleneš.

Zveni kot vraža, ampak je resničen postopek :D

xda develope ::

Pri meni ne deluje. Verjetno zato ker nima centralnega. In je v vratih samo fizična ključavnica brez elektro povezav tako da se mi je zdelo da nebo delalo a sem vseeno poskusil.

val46 ::

probat ni greh...zgubu itak nisi nič. No, za kak drug nasvet ti pa ne morem oz.znam pomagat

xda develope ::

To je res. Sem malo gruntal pa sem prišel do ugotovitve da ta gajba sploh nima ECUja ampak ima samo na bosch pumpi neko elektroniko..


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Avto mrzel ne vžge (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5018471 (11413) jalovec09
»

audi A4, 2.0 D

Oddelek: Na cesti
217168 (5168) Zajec123
»

Clio 1.5 dci ne vžge - topel

Oddelek: Loža
4614082 (10739) BorutK-73
»

Avto crknil (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6712665 (11224) andromedar
»

Zaklenjen pasat (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5716896 (14310) Malajlo

Več podobnih tem