» »

Ali se splača kupiti iPhone SE v 2018?

Ali se splača kupiti iPhone SE v 2018?

«
1
2

edi45 ::

Zdravo,

zdaj že 2 dni premišljujem o nakupu iPhone SE, saj se pri telekomu dobi že za dobrih 150€. Vendar glede na to da je telefon prišel 2016, me zanima če se ga splača kupit 2 leti kasneje, saj ima manjšo/slabšo baterijo, 2 jedrni procesor, 2 gb rama? Saj pri trenutnem me moti da nima "home button" in malo prevelik mi je, SE se mi je pa vedno dopadel, saj je zadnji tisti klasičen iphone. Ga ima kdo tu?
  • predlagalo izbris: zee ()

filip007 ::

Jaz vedno preberem komentarje na GSM arena za določen telefon.

Drugače pa 300€ brez vezave vreden telefon, dobiš že kaj novejšega, Huawei je zdaj popularen.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

l0wc4 ::

Jaz sem ga kupil februrarja 2018. Moj iPhone 5S je postal prepočasen in imel je samo 16 GB RAM-a. SE sem izbral zaradi "klasičnosti". Ne uporabljam ga za igre, temveč za komunikacijo, chat, FB, LinkedIn, par fotografij in pri delu za OpenVPN dostop, SSH konzolo, ko je potrebno kaj na hitro naredit ipd. Dela mnogo hitreje kakor 5S in z njim sem zadovoljen. Vse je odvisno od tega, za kaj potrebuješ telefon. Za igre je verjetno prepočasen, za ostalo pa je idealen, pa še v žep od hlač ga enostavno spraviš.

edi45 ::

filip007 je izjavil:

Jaz vedno preberem komentarje na GSM arena za določen telefon.

Drugače pa 300€ brez vezave vreden telefon, dobiš že kaj novejšega, Huawei je zdaj popularen.


Bi ga vzel na vezavo, 150e res ni dosti. Samo hocem iphona, specificno SE. Ne huaweija

l0wc4 je izjavil:

Jaz sem ga kupil februrarja 2018. Moj iPhone 5S je postal prepočasen in imel je samo 16 GB RAM-a. SE sem izbral zaradi "klasičnosti". Ne uporabljam ga za igre, temveč za komunikacijo, chat, FB, LinkedIn, par fotografij in pri delu za OpenVPN dostop, SSH konzolo, ko je potrebno kaj na hitro naredit ipd. Dela mnogo hitreje kakor 5S in z njim sem zadovoljen. Vse je odvisno od tega, za kaj potrebuješ telefon. Za igre je verjetno prepočasen, za ostalo pa je idealen, pa še v žep od hlač ga enostavno spraviš.


Uporabljam telefon zgolj za klice, smse, fb, instagram in snapchat. Ter tu pa tam kaj pogledam na netu ali youtubu. Glih zato bi ga vzel, ker je tak mali in prirocen. Ceprav tudi igre nebi bile problem, recimo kak angry birds, to mam na vsakem iphonu, ker me prime kdaj da zastreljam par jeznih pticic8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: edi45 ()

Furbo ::

Jaz sem 5S nadomestil z njim, mislim da je bilo decembra lani, neka akcija, dela super.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Furbo ()

filip007 ::

Ja vem, samo omenjam ceno za lažjo primerjavo z ostalimi telefoni. Zame bi bil premajhen, pod 5" ne grem zaradi brskalnika in Youtube.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: filip007 ()

shadeX ::

Ima ga sorodnik in je zadovoljen. Edino kar mene moti pri SE je da dela 4:3 fotografije in ne 16:9 (wide) kot ostali iPhoni od 6 naprej. Kar pomeni, da če jih boš dal na wide zaslon (računalnik, TV,..), boš mel črnino levo in desno.

Z drugimi besedami, kot da bi kvadrat skušal spravit v pravokotnik. Ali ga raztegneš, ali pa pri straneh narediš "letterbox", da obdržiš Aspect ratio.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Rok Woot ::

Neumno vprašanje. Nobenega telefona se ne splača kupiti, razen če ga potrebuješ za službo, pa še tu je večinoma najcenejši ok. To ni investicija.

edi45 ::

Rok Woot je izjavil:

Neumno vprašanje. Nobenega telefona se ne splača kupiti, razen če ga potrebuješ za službo, pa še tu je večinoma najcenejši ok. To ni investicija.


Še bolj neumen odgovor.

nsa_ag3nt ::

l0wc4 je izjavil:

Jaz sem ga kupil februrarja 2018. Moj iPhone 5S je postal prepočasen in imel je samo 16 GB RAM-a. SE sem izbral zaradi "klasičnosti". Ne uporabljam ga za igre, temveč za komunikacijo, chat, FB, LinkedIn, par fotografij in pri delu za OpenVPN dostop, SSH konzolo, ko je potrebno kaj na hitro naredit ipd. Dela mnogo hitreje kakor 5S in z njim sem zadovoljen. Vse je odvisno od tega, za kaj potrebuješ telefon. Za igre je verjetno prepočasen, za ostalo pa je idealen, pa še v žep od hlač ga enostavno spraviš.

iPhone 5S ima 16 GB spomina za podatke, ne rama...
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

pirat ::

shadeX je izjavil:

Ima ga sorodnik in je zadovoljen. Edino kar mene moti pri SE je da dela 4:3 fotografije in ne 16:9 (wide) kot ostali iPhoni od 6 naprej. Kar pomeni, da če jih boš dal na wide zaslon (računalnik, TV,..), boš mel črnino levo in desno.

tole me pa zanima. Imam iphone7 in razmerja 16:9 ni (edini način je kasnejša obdelava fotk, zajema jih vedno 4:3, razen če slikam med snemanjem filma...) Skratka, kako si svoj iphone prepričal v 16:9 format za fotografije ?

TheBlueOne ::

Rok Woot je izjavil:

Neumno vprašanje. Nobenega telefona se ne splača kupiti, razen če ga potrebuješ za službo, pa še tu je večinoma najcenejši ok. To ni investicija.


Sluzbeni so zastonj. :)

Jaz imam dva SEja, za doma in sluzbeni. Pac kul talefon v smislu formata, odzivnosti ipd. Pac zame edini normalno velik, zato pa sem bil pripravljen na velike kompromise. Ce si na Androidu dobro premisli, ce ti je dovolj kul samo velikost, ker iOs je vsaj zame obup. Look starine, same omejitve. Res groza, ne uparbljan nic od Appla. Outlok, Chrome, One drive, Groove....

Ampak ce bi kupoval sedaj kupim istega, ker je normalne velikosti.

edi45 ::

shadeX je izjavil:

Ima ga sorodnik in je zadovoljen. Edino kar mene moti pri SE je da dela 4:3 fotografije in ne 16:9 (wide) kot ostali iPhoni od 6 naprej. Kar pomeni, da če jih boš dal na wide zaslon (računalnik, TV,..), boš mel črnino levo in desno.

Z drugimi besedami, kot da bi kvadrat skušal spravit v pravokotnik. Ali ga raztegneš, ali pa pri straneh narediš "letterbox", da obdržiš Aspect ratio.


nevem no trenutno imam iphone X in tudi ko gledam slike na računalniku imam črnine na levi in desni strani, isto je pri slikah iz časov ko sem mel iphone 8, pred X-om.

TheBlueOne je izjavil:

Rok Woot je izjavil:

Neumno vprašanje. Nobenega telefona se ne splača kupiti, razen če ga potrebuješ za službo, pa še tu je večinoma najcenejši ok. To ni investicija.


Sluzbeni so zastonj. :)

Jaz imam dva SEja, za doma in sluzbeni. Pac kul talefon v smislu formata, odzivnosti ipd. Pac zame edini normalno velik, zato pa sem bil pripravljen na velike kompromise. Ce si na Androidu dobro premisli, ce ti je dovolj kul samo velikost, ker iOs je vsaj zame obup. Look starine, same omejitve. Res groza, ne uparbljan nic od Appla. Outlok, Chrome, One drive, Groove....

Ampak ce bi kupoval sedaj kupim istega, ker je normalne velikosti.


ne, meni je pa android glih za en ku*ac :D kar se pa tiče velikosti, sem imel tudi 4 in dva 4s-a, ki so malenkost manjši mislim da? pa so mi bli super, 6s je še tudi bil vredu, 7,8 so se mi tudi dopadli, 8 plus ne toliko, sem ga imel samo 2 dni, ker mi je bil prevelik, X pa je malenkost večji od 7/8 ter manjši od 7/8 plusa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: edi45 ()

filip007 ::

Slike so normalne velikosti toda da, verjetno kak hrošč ali okvara pri tebi.
https://wccftech.com/apple-iphone-se-ca...
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

opeter ::

A poleg SE sploh obstaja kakšen telefon, ki ima velikost 4" ekrana?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

pixelzgaming ::

Nič pametnega v zadnjih treh letih
Komp: 2600X | 16GB DDR4 | 500GB NVMe | 10 + 10 + 6 + 4 TB HDD | GTX 1060 6GB
Telefon: S23 Ultra
Avto: Megane MK4 GTLine

opeter ::

Hvala za odgovor. :8)
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

filip007 ::

4" gre žal v "budget" rang.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

edi45 ::

Evo, sem si ga vzel danes, sem kar presenečen, je boljši kot sem si mislil. Pa še tako lepo priročen je, ko je manjši od X-a:))

shadeX ::

Še mal bi počakal pa bi lahk nov SE kupil. iPhone X style :P



Ta nov dizjan od X-a je brutalen. Seveda so to samo špekulacije, da ne bo kdo mislil resno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Machete ::

Kaj je na tem ceglu brutalnega? Ogaben okvir in prevelik otroški radij vogalov? Četudi je ps, je kmetavzarski.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

nejcek74 ::

iPhone SE fromat je tudi meni eden najlepsih, samo skoda ker na njem tece iOS
:)

shadeX ::

Machete je izjavil:

Kaj je na tem ceglu brutalnega? Ogaben okvir in prevelik otroški radij vogalov? Četudi je ps, je kmetavzarski.


Aha. Trg se ne strinja s tabo, tvoje mnenje drugače ne predstavlja večine. Povpraševanja po tem dizajnu je očitno ogromno, proizvajalci pa temu lepo sledijo.

TheBlueOne ::

Trenutni SE ima verjetno napram morebitnem nasledniku prednost robustnosti in rezervnih delov ter cene. Jaz ga imam v elegantnem ovitku in cez steklo in je se vedno super kompakten. Je pa na taksnem telefonu skoraj vseeno ali je iOS ali droid, ker tako ali tako ni kamot kot nadomestek za PC.

CE bi iOS dal moznost direktnega prenasanja datotek brez iTunes bedarij, potem bi mu se lahko marsikaj oprostil, tako pa v primerjavi z droidom nosi kar velik handicap. In ne mi govoriti, da na njemu deluje tudi OneDrive, ker zal ni mozno brati glasbe direktno iz njega iz drugih aplikacij.

Kar se tice novega deigna, ki ga kritizirate, tudi zame ni OK, ker je obcutljiv in ker so rezervni deli pregresno dragi. Sem bolj tehnik kot hipster. :)

jakan123 ::

TheBlueOne je izjavil:

Trenutni SE ima verjetno napram morebitnem nasledniku prednost robustnosti in rezervnih delov ter cene. Jaz ga imam v elegantnem ovitku in cez steklo in je se vedno super kompakten. Je pa na taksnem telefonu skoraj vseeno ali je iOS ali droid, ker tako ali tako ni kamot kot nadomestek za PC.

CE bi iOS dal moznost direktnega prenasanja datotek brez iTunes bedarij, potem bi mu se lahko marsikaj oprostil, tako pa v primerjavi z droidom nosi kar velik handicap. In ne mi govoriti, da na njemu deluje tudi OneDrive, ker zal ni mozno brati glasbe direktno iz njega iz drugih aplikacij.

Kar se tice novega deigna, ki ga kritizirate, tudi zame ni OK, ker je obcutljiv in ker so rezervni deli pregresno dragi. Sem bolj tehnik kot hipster. :)


Slike lahko prenašaš brez Itunes :D Drugače pa icloud. Jaz imam kabel samo še za polnit telefon in za povezavo na radio v avtu.

TheBlueOne ::

Slike gredo samo v eno smer. Ali lahko na iCloud das tudi slike, videe, mp3je in jih predvajas direktno iz telefona?

jakan123 ::

Slike in videji grejo v obe smeri. Za mp3 imaš icloud music library, tak oda bi moralo delati, nisem pa še probal.

shadeX ::

Lahko daš gor tudi mp3, sam je predvajanje nerodno. Ti daš file na iCloud, greš v app Files in tam vidiš ta file. Tapneš gor, nato se ti začne prenos in ga lahko predvajaš kadar ga prenese.

Za PDF-je je iCloud tudi super, deluje pa po istem principu.

TheBlueOne ::

No to sem imel v mislih, da je handicap. Moras poznati neko pot, ki je praviloma tezka, ker dugace bi verjetno prodali manj preko svojih iStorov. Pri droidu preneses in datoteka se pojavi v vseh programih za predvajanje, preneses lahko preko USB ali Clouda, ni vazno kako, ni treba poznati nobenih posebnih poti, bliznjic, walkarroundov...

Zame torej ni odlicno, ker deluje PDF. Je se vedno shitty. Za vsako malenkost, ki je pri droidu, pcju... samoumevna je treba narediti nov thread no slo-techu, kjer na koncu ni neke enostavne resitve.

Bi pa vseeno se enkrat kupil SEja, ker je zame normalne velikosti. :)

jakan123 je izjavil:

Slike in videji grejo v obe smeri. Za mp3 imaš icloud music library, tak oda bi moralo delati, nisem pa še probal.


Slike vsej ko sem to poskusal pred ce. pol leta niso sle v obe smeri. Iz mape sem lahko samo bral. Ali lahko predvajas tudi iz drugih programov ali samo z iPhonovim? Iphonov je namrec predpotopen.

Zgodovina sprememb…

edi45 ::

nejcek74 je izjavil:

iPhone SE fromat je tudi meni eden najlepsih, samo skoda ker na njem tece iOS
:)


nije žvaka za seljaka :)

shadeX je izjavil:

Še mal bi počakal pa bi lahk nov SE kupil. iPhone X style :P



Ta nov dizjan od X-a je brutalen. Seveda so to samo špekulacije, da ne bo kdo mislil resno.


Sem imel X-a, vendar se mi "klasičen" dizajn od iPhona, nekoliko bolj dopade, predvsem me je motilo da nima home buttona X in tisti bezel na vrhu je bil na trenutke moteč. Če bi hotel takšen dizajn, bi ostal na X-u.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Seljak ()

[D]emon ::

Sam sem iOS okolje zapustil po tistem, ko mi je poslusnost odpovedal iPod Touch 2G, imam pa v planu se eventuelno vrniti vanj; pod pogojem seveda, da se Apple spametuje in neha z vsem tem biometricnim sranjem za odklepanje telefona. Slide to unlock je cisto fejst zadeva in ce se nekomu res tako mudi da mu je tista sekunda odvec, je pac butec.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

TheBlueOne ::

[D]emon je izjavil:

Sam sem iOS okolje zapustil po tistem, ko mi je poslusnost odpovedal iPod Touch 2G, imam pa v planu se eventuelno vrniti vanj; pod pogojem seveda, da se Apple spametuje in neha z vsem tem biometricnim sranjem za odklepanje telefona. Slide to unlock je cisto fejst zadeva in ce se nekomu res tako mudi da mu je tista sekunda odvec, je pac butec.


Kolikor vem ima iPhone X s svojim prepoznavanjem obraza obvezen tudi swipe, tako da ti bo morda vsec. :)

[D]emon ::

Ne, ker ne maram tehnologij, ki forsirajo vzorce katerih ni mozno spremeniti (brez drasticnih posegov).

Biometrija izpade kul, ampak je v resnici blazen fail.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

nsa_ag3nt ::

Izklopiti se je ne da ?
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

edi45 ::

[D]emon je izjavil:

Sam sem iOS okolje zapustil po tistem, ko mi je poslusnost odpovedal iPod Touch 2G, imam pa v planu se eventuelno vrniti vanj; pod pogojem seveda, da se Apple spametuje in neha z vsem tem biometricnim sranjem za odklepanje telefona. Slide to unlock je cisto fejst zadeva in ce se nekomu res tako mudi da mu je tista sekunda odvec, je pac butec.


čist super je recimo na prstni odtis, samo stisneš pa se odklene. Slide to unlock ni praktičen, ker ti lahko vsak odklene telefon

[D]emon ::

Ne prstni odtis ni "cisto super".

Slide to unlock lahko se vedno nastavis tako, da zahteva stirimestno kodo za odklep. (Na androidih pa vzorec)

Vsak sistem avtentikacije, kjer bi za spremembo potreboval drasticne kirurske posege (obrazno prepoznavanje) ali pa bi sprememba sploh bila nemogoca (prstni odtisi) je iz vsega zacetka obsojen na propad.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

edi45 ::

[D]emon je izjavil:

Ne prstni odtis ni "cisto super".

Slide to unlock lahko se vedno nastavis tako, da zahteva stirimestno kodo za odklep. (Na androidih pa vzorec)

Vsak sistem avtentikacije, kjer bi za spremembo potreboval drasticne kirurske posege (obrazno prepoznavanje) ali pa bi sprememba sploh bila nemogoca (prstni odtisi) je iz vsega zacetka obsojen na propad.


Zakaj bi tak kompliciral za brezveze? Prstni odtis je čisto super, je hiter in na easy ter učinkovit. Brezveze bi bilo slide to unlock in potem še koda ali vzorec. Zguba časa.

[D]emon ::

Rajsi to, kot da mam telefon zakljenjen z metriko, katere ne morem po lastni volji spreminjat.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

edi45 ::

[D]emon je izjavil:

Rajsi to, kot da mam telefon zakljenjen z metriko, katere ne morem po lastni volji spreminjat.


pač pustiš tako kot je in nadaljuješ s svojim živlenjem in se ne ubadaš s takšnimi nepomembnimi stvarmi

shadeX ::

[D]emon je izjavil:

Rajsi to, kot da mam telefon zakljenjen z metriko, katere ne morem po lastni volji spreminjat.


Dej ne kompliciraj. Prstni odtis: Imaš 10 prstov katere lahko nastaviš za odklepat. Če se zgodi da se zbudiš brez obeh rok, greš z računom do proizvajalca (če je to Apple) in ti ga odklenejo.

Glede face..če se zbudiš z iznekaženim frisom, greš spet do proizvajalca z računom oz. dokazilom in ti odklene telefon.

Sicer pa , brez obeh rok boš težko telefon sploh držal, kaj šele pritisnil na gumb za odklepat. Kje je šele swipe..

ne seri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

[D]emon ::

@shadeX ti ne razumes pitfallov biometrije vec kot ocitno.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

shadeX ::

Imam čas.

z3ro ::

Kupi dobro ohranjen iPhone 6/6s z menjano baterijo :) Sam imam takšnega, sam ni naprodaj. Je kot nov, baterija menjana pred par tedni.

[D]emon ::

shadeX je izjavil:

Imam čas.


Jaz pa nimam niti dovolj casa, niti dovolj voscenk, da bi ti razlozil zakaj je uporaba biometricnih podatkov za zadeve kot so passwordi in odklepanja raznih zadev fail.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Furbo ::

[D]emon je izjavil:

@shadeX ti ne razumes pitfallov biometrije vec kot ocitno.

Saj veš, da lahko odklepaš telefon zgolj z geslom ali ga celo pustiš odklenjenega?
To ne more bit potem nek argument, da ne kupiš nekega telefona.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Furbo ()

[D]emon ::

Porabe *svojega denarja* za nenakup necesa lahko argumentiram kakor zelim. Ni pa nujno, da drugi s tem strinjajo, to je pa res.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

TheBlueOne ::

@[D]emon Torej priporocas Iphone SE v 2018, ker se da izklopit citalec prstnih odtisov in uporabit drug, nebiometricni nacin odklepa?

Furbo ::

Ne, on samo pravi, da ga zaradi možnosti uporabe čitalca prstnih odtisov noče imeti.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

shadeX ::

Porabe *svojega denarja* za nenakup necesa lahko argumentiram kakor zelim.


Dosedaj nisi povedal niti enega argumenta.

sandmat ::

z3ro je izjavil:

Kupi dobro ohranjen iPhone 6/6s z menjano baterijo :) Sam imam takšnega, sam ni naprodaj. Je kot nov, baterija menjana pred par tedni.


kje si menjal baterijo? na eni 6ki imam sporočilo, da je baterija slaba, menjava naj bi stala 30€. si nesel v iStyle?
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prepoznavanje obraza na Galaxyju S10 za odklep ni varno (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
7016547 (13593) louser
»

iPhone 5S in A7 pod drobnogledom (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
6920972 (16044) blackbfm
»

Nemški varuh zasebnosti proti čitalcu prstnih odtisov v iPhonu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
10447428 (41924) AndrejO

Več podobnih tem