» »

GDPR - objava fotografij

GDPR - objava fotografij

Kleemen ::

Sem fotograf in zanima me kako je po novem zakonu z objavo fotografij na spletu. Večina strank mi dovoli objavo fotografij na spletni strani, socialnih omrežjih, itd. zanima me samo še kako je sedaj po novem zakonu in če je dogovor med fotografom in stranko dovolj, ali morajo izpolniti še kakšen poseben GDPR obrazec za privolitev? Hvala za pomoč.

sandmat ::

GDPR še ni implementiran v Sloveniji, zaenkrat si safe. :D

Glede privolitve se pozanimaj pri profesionalcih. Ko sem sam sodeloval "v davnih časih pred GDPR", sem dobil za podpisat precej obsežen obrazec. GDPR tega bistveno ne spreminja, ergo, če si sedaj v prekršku, si zelo verjetno bil tudi prej.

Kleemen ::

A ni od 25.5. dalje?

sandmat ::

EU direktiva je že 2 leti zunaj, implementacije zakona še ni.

Šimpanz ::

Ne vem če imaš prav, kajti drugače ne bi imeli v zadnjem mesecu poplav emailov različnih podjetij, ki hočejo tvojo potrditev da bojo kompatibilna z GDPR. Tudi v našem podjetju smo iz vseh elektronskih medijev pobrisali vse fotografije strank na različnih eventih.

c3p0 ::

Uredba že velja...

sandmat ::

Uredba velja, ampak nimamo zakona, ki bi jo uveljavljal. Ergo? :P

Miha 333 ::

sandmat je izjavil:

Uredba velja, ampak nimamo zakona, ki bi jo uveljavljal. Ergo? :P

Uredba se zato uporablja neposredno (ker je uredba in ne direktiva).

Vice ::

Kleemen GDPR vpliva na to kar ti sprašuješ saj kot fotograf veš, da moraš imeti sklenjeno pogodbo, ki točno opredeljuje namen uporabe fotografij in vse ostalo vezano na to. Karkoli drugega in ustnega je brezpredmetno ko pride do komplikacij. Sedaj pa moraš omogočiti še pravico do pozabe oz. izbrisa

sandmat GDPR je uredba in ima neposredno pravno veljavo. Upam da ne zavajaš ljudi okoli sebe...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vice ()

Kleemen ::

Pogodbe ponavadi ne sestavimo, čeprav to ni problem, če je to dovolj, samo da vem za naprej. Ustno in tudi pisno (mail) pa je, tako da neke vrste dokaz je. Kje si lahko pogledam kakšna točna pravila glede tega?

K0l1br1 ::

Privolitev rabiš s par klavzulami. Pogledaš GDPR prvih nekaj členov ali pa na strani info pooblaščenca, je razloženo pri GDPR....

Kleemen ::

Mene zanima bolj za primer na področju objave fotografij (promocijski nameni, itd.) od tistih strank katere se strinjajo da je dovoljena objava.

Evolve ::

St235 ::

K0l1br1 je izjavil:

Privolitev rabiš s par klavzulami. Pogledaš GDPR prvih nekaj členov ali pa na strani info pooblaščenca, je razloženo pri GDPR....


Imet moras izrecno pisno privoljenje, kjer je razvidbo, da je bil podpisnik seznanjen s svojimi provicami. Jasno mora bit dedinirano za kaksen namen in na kaksen nacin se bo ravnalo s slikami in koliko casa.

Ravno tako svojih storitev ne smes pogojevat z obdelavo podatkov ce se stretja oseba ne strinja. V kolikor seveda podatki niao nujni za sklenitev posla oziroma izvedeno storitev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Kleemen ::

Aha, že obstaja kakšen obrazec s sestavljenimi členi in pravicami, tako da si lahko samo sprintam in dam podpisat stranki?

no comment ::

Googlaj za "model release form".


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

GDPR je tu, kaj pa zdaj (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
6427468 (17961) AndrejO
»

Dobre prakse Informacijskega pooblaščenca glede rabe piškotkov so se že ustalile (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / NWO
5215813 (13031) slitkx
»

Transparentna Slovenija #5: Spletni trgovini s spolnimi pripomočki razkrili svoje kup (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
12547802 (25516) Saul Goodman
»

GDPR, se ze veselite? :) (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Omrežja in internet
33187709 (59816) Mikrohard
»

Mejli, spam,... od kje email

Oddelek: Loža
4711475 (7931) japol

Več podobnih tem