» »

Točenje goriva prekinja

Točenje goriva prekinja

Gaius ::

Že cel mesec se dogaja, da pri točenju goriva na bencinski črpalki [neodvisno ali je to Petrol ali OMV], ne glede na lokacijo [zgodilo se je na več različnih krajih po Slo], z dvema različnima avtomobiloma [a oba sta DIZLA], ko pač vstaviš "pištolo" v luknjo in pritisneš ročko da začne tečt, takoj prekine, kot da je rezervoar že poln, [kot sicer ponavadi prekine ko je rezervoar dejansko poln]. Pištolo vstavim vedno normalno globoko, ni nobenih drugih anomalij ali težav. Tako sploh ni moč, da pištolo zataknem da teče samo, ampak je edini način, da napolnim rezervoar ta, da držim ročko zelo na rahlo, tako da teče gorivo ven zelo počasi.

Mogoče je še kdo opazil podobno težavo?

GupeM ::

Ročko slabo vtakneš v rezervoar. Potegni jo za nekaj milimetrov/centimeter ven, ali pa jo porini bolj noter. Včasih pomaga če jo obrneš pod drugim kotom, tako da je malo postrani. Sem imel včasih pri Puntotu podoben problem, dokler nisem ugotovil, da je bolje, če zapeljem na "napačno stran" točilnega avtomata in potegnem cev na drugo stran avta. V tem primeru je bila cev že sama po sebi toliko pod kotom, da je normalno točilo.

Gaius ::

GupeM je izjavil:

Ročko slabo vtakneš v rezervoar. Potegni jo za nekaj milimetrov/centimeter ven, ali pa jo porini bolj noter. Včasih pomaga če jo obrneš pod drugim kotom, tako da je malo postrani. Sem imel včasih pri Puntotu podoben problem, dokler nisem ugotovil, da je bolje, če zapeljem na "napačno stran" točilnega avtomata in potegnem cev na drugo stran avta. V tem primeru je bila cev že sama po sebi toliko pod kotom, da je normalno točilo.



Ne skrbi, poskusil sem jo vtakniti po vseh možnih globinah, kotih, širinah itd.. pač na vsak način sm poskusu. Pa na noben način ni delalo kot bi moralo. Pa do zadnjega meseca ni blo nikoli tega problema.

Machete ::

Poškodovana / zarotirana mrežica za smeti?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

TehDucky ::

Imaš možnost poklicat enega izmed prodajalcev na črpalki, pa naj on preveri. 2 glavi bosta ziher več vedli. V kolikor ne najdeš informacije, lahko vprašam kolega, ki je tehnik/serviser pump za Petrol, če kaj ve.

GupeM ::

Če je neodvisno od avta in neodvisno od črpalke ter ostali uporabniki nimamo teh problemov, potem več kot očitno delaš nekaj narobe. Ali pa se ti je nekaj zgodilo na obeh avtih (svinjarija na mrežici za smeti, če jo imaš ali neka druga svinjarija, ki ti ob točenju povzroča penjenje goriva). Ja, tudi pena ustavi ročko.

Trupl0 ::

ročke so zjahane.
Drži ročko in toči.
V prihodnje na isti črpalki pejt na drugo ročko
If you are going through Hell, keep going !

GupeM ::

Pa saj je napisal, da na različnih črpalkah in z dvema različnima avtoma. Povsod isto ... Edina skupna točka je on.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

Trupl0 ::

to ali pa veliko zjahanih ročk...
If you are going through Hell, keep going !

GupeM ::

Potem bi imeli vsi te težave.

SendID ::

Imel podobne težave. Pri meni je bila počena cev za dotok goriva v rezervar.
Pelji do mehanika naj preveri situacijo.

Petrol Slo ::

Gaius je izjavil:

Že cel mesec se dogaja, da pri točenju goriva na bencinski črpalki [neodvisno ali je to Petrol ali OMV], ne glede na lokacijo [zgodilo se je na več različnih krajih po Slo], z dvema različnima avtomobiloma [a oba sta DIZLA], ko pač vstaviš "pištolo" v luknjo in pritisneš ročko da začne tečt, takoj prekine, kot da je rezervoar že poln, [kot sicer ponavadi prekine ko je rezervoar dejansko poln]. Pištolo vstavim vedno normalno globoko, ni nobenih drugih anomalij ali težav. Tako sploh ni moč, da pištolo zataknem da teče samo, ampak je edini način, da napolnim rezervoar ta, da držim ročko zelo na rahlo, tako da teče gorivo ven zelo počasi.

Mogoče je še kdo opazil podobno težavo?


Spoštovani,

predlagamo, da se na bencinskem servisu neposredno obrnete na prodajno osebje. Če težava ne bo rešena na licu mesta, boste dobili kontakt za dodatno pomoč.

V primeru dodatnih nejasnosti pa se lahko vedno obrnete na nas preko sistema Povej Petrolu.

Lep pozdrav,

Petrol d.d., Ljubljana

GupeM ::

SendID je izjavil:

Imel podobne težave. Pri meni je bila počena cev za dotok goriva v rezervar.
Pelji do mehanika naj preveri situacijo.

Pri dveh avtih hkrati? Na meji neverjetnega.

ian wolf ::

Tole se je meni zgodilo pred nekaj dnevi na Mol-ovi črpalki v Šmarju pri Jelšah. Potem sem se prestavil na sosednjo črpalko in sem nalil brez težav. Verjetno je res kaj narobe z ročkami.
Errare humanum est...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tankanje AdBlue na petrolu (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5532414 (16908) bbbbbb2015
»

Rezervar VW Golf 5

Oddelek: Na cesti
5717 (582) bronco
»

Nove oznake goriv (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
597952 (5628) dxx
»

Čudno tankanje bencina na Petrolu - nateg ali ne? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5013454 (9452) r3dkv1c4
»

Točenje goriva? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7927725 (25398) SkIDiver

Več podobnih tem