» »

Tehnični pregled v Italiji

Tehnični pregled v Italiji

cincinatus ::

Trenutno sem začasno (3 mesece) v Italiji. Medtem časom mi bo potekla registracija avtomobila. Plan je, da na daljavo uredim zavarovanje, napišem pooblastilo in potem registracijo uredi oče.

Ker pa je avtomobil star 9 let, potrebujem za podaljšanje registracije tudi opravljen tehnični pregled. Pravilnik o tehničnih pregledih motornih in priklopnih vozil v 3.odstavku 26. člena predvideva možnost, da se ustrezen tehnični pregled opravi v tujini in zapisnik predloži v Sloveniji. Do tu vse OK.

Ko sem se skušal pozanimati (Logo, AMZS), kako to deluje v praksi, sem naletel na nekaj neznank. Kot sem razumel, mora tuj zapisnik v Sloveniji "potrditi" oseba, ki sicer dela na tehničnih pregledih.
Povedali so mi, da mora zapisnik:
- vsebovati potrebne elemente (meritev zavorne sile, luči, izpuhi ...),
- biti razumljiv (najbrž bo potreben prevod iz italijanščine) in
- biti od verodostojne inštitucije.

Na vprašanje, ali obstaja, kakšen seznam "verodostojnih" inštitucij, sem dobil negativen odgovor.
Mogoče kdo ve, katera je "najbolj" verodostojno, veliko podjetje v Italiji (Bologna), ki opravlja tehnične preglede, da bi imel kar najmanj težav tu v Sloveniji z dokazovanjem. Italijanski "AMZS"?

Invictus ::

Pelji se na izlet v Slovenijo in opravi vso birokracijo tukaj.

Pač problem expatov, ki vozijo avto, registrirane v domovini...

Imam kolega, ki gaje vsakoletna vožnja v Slovenijo in nazaj zaradi registracije prišla več kot je bil vreden avto :D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

RedDrake ::

Sem pričakoval da si kje na jugu IT.
Ampak od Bologne do Gorice je 3h vožnje. Si prepričan da se splača komplicirati zaradi 8-ih ur?
Drugače, IT ekvivalent AMZS-ja je ACI.
Njihovi tehnični se imenujejo revisioni
Tule je recimo seznam za Bologno in okolico:
Bologna revisioni

mlamat ::

A ni tako da moraš po 6 mesecih zamenjati tablice (uvoziti avto v drugo državo). Kazni so zelo visoke.

r3dkv1c4 ::

mlamat je izjavil:

A ni tako da moraš po 6 mesecih zamenjati tablice (uvoziti avto v drugo državo). Kazni so zelo visoke.

vir?
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

McHusch ::

Magic1 ::

Sej je nekako logično. Ne moraš plačevati cestne takse pri nas, ceste uporabljati pa drugje.
Magic


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Avtolog.si (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Na cesti
464104901 (7684) jklč
»

Uvoz avtomobila iz tujine

Oddelek: Na cesti
4524352 (4423) benjaminp
»

Najem mehanika za prisostvovanje pri nakupu rabljenega avtomobila v Lj (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11015062 (11410) solatko
»

Nakup rabljenega avtomobila iz Nemčije.

Oddelek: Na cesti
2918549 (15736) pr2501
»

Registracija avtomobila

Oddelek: Na cesti
3714888 (7625) ...:TOMI:...

Več podobnih tem