» »

Cviljenje

Cviljenje

Shatzy ::

Imam precej nadležen problem z računalnikom. Med delovanjem namreč nemogoče piska. Ne gre toliko za glasnost, kakor za frekvenco. Slišim ga namreč čez dvojna zaprta vrata. Opazil sem, da potem, ko se računalnik postavi, piskanje preneha. Če pa recimo začnem scrollat spletno stran, pa se piskanje zasliši samo ko zavrtim kolešček na miški. Zvok ne prihaja iz zvočnikov, pravtako ne iz miške.

Se komu sanja kaj bi to lahko bilo? Disk? Procesor? Grafična?

PacificBlue ::

Hm to glede scrollanja pri spletni strani in tega cviljenja,se je meni že zgodilo..samo zanimivo, da to na samo eni dotični strani..izvor zvoka pa tudi nisem mogel ugotoviti..krivil sem pa rame ali grafično..
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

dëych ::

Napajalnik v monitorju/računalniku. Po vsej verjetnosti v računalniku. Probaj dat močnejši napajalnik. Je pa povezano z graficno kartico, ki prevec obremenjuje procesor, ta pa, ker je preveč obremenjen vleče več toka iz napajalnika.

Driver za graficno imas instaliran?

Shatzy ::

Se opravičujem za pavzo, dalj časa nisem delal ničesar na tem računalniku, zdaj pa se spet oglašam. Torej, driver za grafično (Sapphire Radeon 9000 PRO) je inštaliran, problem ostaja. Najbolj očitno se piskanje sliši, ko računalnik pustim pri miru, ko pa zaženem brskalnik začne pisakt. Ko se spletna stran naloži, piskanje utihne, nato pa ko zascrollam spletno stran, se piskanje sliši samo takrat, ko se kolešček vrti.

Napajalnik je 420W z 12 cm ventilatorjem, mislm da je od LC.

WarpedGone ::

Ti zvočna uredu špila al maš kakšne napake v reprodukciji ko recimo skrolaš stran?
Zbogom in hvala za vse ribe

kitewing ::

Največkrat piska napajalnik, lahko pa tudi kakšna druga komponenta.

Shatzy ::

Zvočna kartica je integrirana na matični in dela normalno. Sej računalnik piska tudi ob drugih obremenitvah, ne samo ob scrollanju strani. Ko recimo odprem dokument, ali pa brskam po mapah.

Če res piska napajalnik, je to lahko odpravljiva napaka, ki jo zna narest splošni računalniški servis, ali se mi bolj splača kupit nov napajalc?

3p ::

Ene nForce 2 plošče so imele to težavo... V gonilniku je bilo potrebno nastaviti (ne vem če vključiti ali izključiti) nekakšen digitalni vhod ali izhod, pa je piskanje izginilo.

Shatzy ::

Plošča je Asrock P4v88+, chipset je pa VIA PT880.

thaumasein ::

ISTA TEMA V ČRIČEK V KIŠTI

faceonline ::

Po mojem kak si zadevo opisal se sliš hdd k se suče
in vleče štroma in z tem moti zvočno kartico.
Probaj napajanje hdd-ja priklopit na drugega priključka če maš rezervo.
Pa poglej če maš audio kabel povezan med plato in optično enoto(cdrw,dvd...ne vem kaj maš) pa tega ven pobrat.

faceonline ::

Hmmm... nisem dobr prebral....
Če se na zvočnikih cviljenje ne sliš...
Potem je zagotovo hdd proti koncu al pa napajalnik.
Najboljše disk preverit z programom HDTUNE če ma bad sectorje itn...

Shatzy ::

Po skoraj letu se spet oglašam. Ker do sedaj nisem ne vem kolko delal na tem računalniku, me ni ravno motilo. To pa se bo zdaj spremenilo, zato bi rad to zadevo popravil. Torej, ravnokar sem zamenjal ta napajalnik ki sem ga pred nekaj leti naknadno vgradil (420 W LC) napajalnik s starejšim 250 W. Glede na to da nimam neki hudih perifernih zadev notr, mislm da bi mogal zadeva delat. Notr mam dva diska, card reader, ki se napaja iz USB-ja, pa DVD-RW enoto, se prav samo en disk več je notr.

Ravnokar inšatliram update, in piskanje se sliši, lahko torej kot krivca izključim napajalnik, in ga iščem kje drugje?

Zalaufu sem tudi HD Tune, in tole je log iz Health kartice:

HD Tune: WDC WD800BB-00CAA1 Health

ID Current Worst ThresholdData Status
(01) Raw Read Error Rate 200 1 51 0 Failed
(03) Spin Up Time 101 96 21 4033 Ok
(04) Start/Stop Count 97 97 40 3379 Ok
(05) Reallocated Sector Count 178 178 140 345 Ok
(07) Seek Error Rate 100 253 51 0 Ok
(09) Power On Hours Count 69 69 0 22978 Ok
(0A) Spin Retry Count 100 100 51 0 Ok
(0B) Calibration Retry Count 100 100 51 0 Ok
(0C) Power Cycle Count 97 97 0 3108 Ok
(C4) Reallocated Event Count 103 103 0 97 Ok
(C5) Current Pending Sector 190 189 0 143 Ok
(C6) Offline Uncorrectable 190 190 0 138 Ok
(C7) Ultra DMA CRC Error Count 200 253 0 0 Ok
(C8) Write Error Rate 192 192 51 139 Ok

Power On Time : 22978
Health Status : Failed

Ravnokar pa laufam Error scan, in za enkrat mi še ni našel poškodovanih blockov.

Kaj naj torej nardim, da se bo cviljenje nehal?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Trdi disk umira? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5112365 (9616) radmannsdorf
»

HDD napake - uveljavitev garancije?

Oddelek: Strojna oprema
192900 (2139) bijoloh
»

Disk Seagate st31000340as 1TB barracuda

Oddelek: Pomoč in nasveti
423442 (1680) KTr1sk
»

Težave s trdim diskom

Oddelek: Strojna oprema
191459 (1181) [SpydeR]
»

Ali je disk nov? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
645662 (4072) Pyr0Beast

Več podobnih tem