» »

potovanje - zda

potovanje - zda

1
2
»

korenje3 ::

St235 je izjavil:

Od narave ni veliko za videt.

To lahko izjavi samo slep idiot, tako da ne lagat da si kdaj v življenju zapustil spodnji duplek.

A ni zgornji duplek?
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

borut_p ::

Imas oba Dupleka :)

In ja, narave je v ZDA nenormalno veliko. Tudi mene vlece nazaj, sploh na zahodno obalo ter sever - Galacier national park.
Samo bi rabu spet 2 meseca dopusta :)

sunshine403 ::

Sicer je brez veze razpravljati z nekim slovenskim redneckom, ki v zivljenju se ni pogledal iz svoje vasi, ampak tole je res vrhunsko.

korenje3 je izjavil:


Večinoma so vsa mesta v ameriki neko sranje. Po sprehodu žvižgajo za tvojo punco, včasih tudi poskušajo optipavat. Veliko je beračev in brezdomcev. Dobesedno tako izgleda kot da bi se smrdljive podgane sprehajale med zravimi ljudmi.
Od narave ni veliko za videt. Sploh če nimaš avtokempa. Centralna amerika so njive.
ZDA ima zelo malo kulturne dediščine, zato je tudi tako nezanimiva.

Hkrati pa napise par sekund pred tem tole:

korenje3 je izjavil:

Pišem iz maldivov. Sem na poti domov preko južne afrike in moroka.

Maldivi se res ponasajo z neverjetno kulturno dediscini in zelo raznoliko naravo. Prav tako se Juzna Afrika ponasa z visoko kakovostjo zivljenja, kjer revscine ni in ni niti najmanjse opcije, da bi kjerkoli srecal beraca (za razliko od tebe sem ze bil tam... in ja mi je bilo celo vsec, enako kot recimo ZDA). No razen ko gres seveda dol in vidis, da so beraci v ZDA relativno dobro situirani ljudje v primerjavi z vecino crncev v JAR, ter da kriminal v ZDA sploh ni tako problematicen kot v JAR ;)
Ti vseeno priporocam, da se kdaj odpravis vsaj do Dunaja ce ze ne kam dlje. Ne bos verjel, ampak je zares veliko za videt po svetu in tvoja vas ni ravno epicenter sveta, vse ostalo je pa brez veze.

D3m ::

v LA me pa živega več ne zvlečeš.


Kako to?

Pa saj so najbolj odprto mesto.
|HP EliteBook|R5 6650U|

hipertija ::

Osebno bi si šel pogledat San Francisco... ko bom velik, pa ko me ne bo na smrt strah višine - do takrat bom pa igral Watch dogs 2, to ni troll.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hipertija ()

Kumbaja ::

D3m je izjavil:

v LA me pa živega več ne zvlečeš.


Kako to?

Pa saj so najbolj odprto mesto.


Stvar osebnih preferenc. Že v osnovi ne maram mest in imam rajši naravo. LA mi je pač pustil slab vtis z neskončnimi gužvami, hordami "priložnostnih brezdomcev" na plaži, manjkom resne turistične ponudbe in odsotnost zanimivih turističnih toč. Pač pofotkaš napis Hollywood in par zvezd pa je to to. Ampak kot že rečeno, to je čisto osebno mnenje, verjamem, da je komu ravno to všeč.

hipertija je izjavil:

Osebno bi si šel pogledat San Francisco... ko bom velik, pa ko me ne bo na smrt strah višine - do takrat bom pa igral Watch dogs 2, to ni troll.


LOL v SF te pa res ne rabit bit strah višine, tisti kucli spet niso tako hudi. Drugače je bil meni SF še najbolj zanimivo mesto na zahodni obali, kar sem jih obiskal (še vedno ne bi šel nazaj :)).

Je pa bistveno bolj kot LA in SF zanimiva pot med njima (Big Sur).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kumbaja ()

GupeM ::

LA je tudi mene pustil zelo ravnodušnega. Najboljša stvar tam mi je bil Griffith park in observatorij na njem, vse ostalo je bilo bolj "meh". San Francisco mi je bil zelo všečen za s kolesom, pa Alcatraz je fajn pogledat. Pa tudi nasplošno je kar zanimiv. Zelo navdušen sem bil nad Yosemite national parkom in Death Valleyem. Malo manj nad Grand Canyonom, ker sem pomoje preveč pričakoval od njega pa tam sem bil pa premalo časa (samo en dan sem šel po tej njihovi razgledni poti). NY je tudi fajn za pogledat, to je pa tudi to. Večinoma Manhattan in Brooklyn, ko pa zatavaš malo bolj v Queens oz še bolj na obrobje, je pa vse skupaj videti precej bogo in nisem bil nikoli prepričan, od kje naju bo kakšna tolpa napadla. Sicer nisem doživel nobenega incidenta, niti ga nisem videl, ampak vseeno mi je bilo kar malo neprijetno.

Drugače pa je vselic pomoje imel v mislih strah pred letenjem, kar ni isto kot strah pred višino. Tudi sam imam namreč strah pred višino, na letalo grem pa brez problema. Če pa imaš res samo strah pred višino, se pa v SFju res nimaš česa bati. V tem primeru bi te verjetno bilo bolj strah v Chicagu na Willis Tower SkyDeck.

https://www.pinterest.com/pin/317785317...

Ali pa v Yosemite, če bi se odločil kam na višino iti. Pa seveda Grand Canyon.

Kvinta ::

V nekaterih državah ti celo plačajo da prideš tja živet v Us tega ne bo nikoli.

Na prehodu za pešce pa žvižgajo za tabo samo homosexualci :O
A.C.A.B

Kumbaja ::

GupeM je izjavil:

LA je tudi mene pustil zelo ravnodušnega. Najboljša stvar tam mi je bil Griffith park in observatorij na njem, vse ostalo je bilo bolj "meh". San Francisco mi je bil zelo všečen za s kolesom, pa Alcatraz je fajn pogledat. Pa tudi nasplošno je kar zanimiv. Zelo navdušen sem bil nad Yosemite national parkom in Death Valleyem. Malo manj nad Grand Canyonom, ker sem pomoje preveč pričakoval od njega pa tam sem bil pa premalo časa (samo en dan sem šel po tej njihovi razgledni poti). NY je tudi fajn za pogledat, to je pa tudi to. Večinoma Manhattan in Brooklyn, ko pa zatavaš malo bolj v Queens oz še bolj na obrobje, je pa vse skupaj videti precej bogo in nisem bil nikoli prepričan, od kje naju bo kakšna tolpa napadla. Sicer nisem doživel nobenega incidenta, niti ga nisem videl, ampak vseeno mi je bilo kar malo neprijetno.

Drugače pa je vselic pomoje imel v mislih strah pred letenjem, kar ni isto kot strah pred višino. Tudi sam imam namreč strah pred višino, na letalo grem pa brez problema. Če pa imaš res samo strah pred višino, se pa v SFju res nimaš česa bati. V tem primeru bi te verjetno bilo bolj strah v Chicagu na Willis Tower SkyDeck.

https://www.pinterest.com/pin/317785317...

Ali pa v Yosemite, če bi se odločil kam na višino iti. Pa seveda Grand Canyon.


Meni je bil daleč najbolj všeč Bryce national park. Sploh če imaš čas za kak hike, recimo Fairyland Loop.

Glede Grand Canyona sem bil prvič tudi jaz razočaran, ker smo imeli samo en dan na južni strani. Leto dni kasneje s terencem in šotrom na severni strani je bila poezija.

buttcrack ::

Če se greš resno avanturo po parkih v zda, potem mora bit časa več kot dovolj na razpolgao sicer samo tavaš in kljukaš lokacije.
Samo za manhattan imaš hitro 10 dni premalo, seveda ob predpostavki da te intersira tudi kultura. Muzeji v NYC so za prste obliznit.

Lonsarg ::

Jaz sem zaradi omejitve časa poleg pohajkovanja ob robu šel čez Grand Canyon z helikopterjem, glede na njegovo velikost je to res pravi način da ga konkretno vidiš, res močno priporočam (cirka 250EUR na osebo)!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

borut_p ::

GupeM je izjavil:

LA je tudi mene pustil zelo ravnodušnega. Najboljša stvar tam mi je bil Griffith park in observatorij na njem, vse ostalo je bilo bolj "meh". San Francisco mi je bil zelo všečen za s kolesom, pa Alcatraz je fajn pogledat. Pa tudi nasplošno je kar zanimiv. Zelo navdušen sem bil nad Yosemite national parkom in Death Valleyem. Malo manj nad Grand Canyonom, ker sem pomoje preveč pričakoval od njega pa tam sem bil pa premalo časa (samo en dan sem šel po tej njihovi razgledni poti). NY je tudi fajn za pogledat, to je pa tudi to. Večinoma Manhattan in Brooklyn, ko pa zatavaš malo bolj v Queens oz še bolj na obrobje, je pa vse skupaj videti precej bogo in nisem bil nikoli prepričan, od kje naju bo kakšna tolpa napadla. Sicer nisem doživel nobenega incidenta, niti ga nisem videl, ampak vseeno mi je bilo kar malo neprijetno.

Drugače pa je vselic pomoje imel v mislih strah pred letenjem, kar ni isto kot strah pred višino. Tudi sam imam namreč strah pred višino, na letalo grem pa brez problema. Če pa imaš res samo strah pred višino, se pa v SFju res nimaš česa bati. V tem primeru bi te verjetno bilo bolj strah v Chicagu na Willis Tower SkyDeck.

https://www.pinterest.com/pin/317785317...

Ali pa v Yosemite, če bi se odločil kam na višino iti. Pa seveda Grand Canyon.


Na teh visokih stolpih je hecno gledat kozarec vode. Kljub ukrepom, se zadeva še vedno maje. Po moje so najboljša velemesta Chicago in pa Seattle (ob obali). NYC je must see, Washington je zarad muzejev zanimiv.

Los Angeles so ena velika čreva, umazano mesto; San Francisco je tud bolj ..meh.. vsaj meni

St235 ::

Na teh visokih stolpih je hecno gledat kozarec vode. Kljub ukrepom, se zadeva še vedno maje.
v bistvu je ravno obratno. Ce se ne bi majal bi te moralo skrbet.

sivistol ::

za prestop v montreal canada rabis eTA za canado ali ne ?

UganiKdo ::

da

sivistol ::

UganiKdo je izjavil:

da



tole costa 50evrov ?

UganiKdo ::

niti pod razno!!!!!!

eTA stane točno 7 CAD in urediš v 5 minutah online.

50 EUR mora vključevat tako lubrikant kot konkretno batino s katero te bodo nategnili.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

GupeM ::

UganiKdo je izjavil:

niti pod razno!!!!!!

eTA stane točno 7 CAD in urediš v 5 minutah online.

50 EUR mora vključevat tako lubrikant kot konkretno batino s katero te bodo nategnili.

Bolj verjetno brez lubrikanta, pa zato toliko večja batina, da pokrije razliko v ceni.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Potovanje v New York ali San Francisco? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10335922 (32609) Miha_T
»

Zahodna obala Amerike - 21 dni (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6312870 (9926) piskotk
»

Vzhodni del ZDA - potovanje

Oddelek: Loža
3110792 (8009) jernejl
»

A must see in California/Nevada...

Oddelek: Loža
123054 (2486) tsuklj1
»

Potovanje ZDA - Kalifornija, Nevada, Arizona?

Oddelek: Loža
2211115 (10073) Oxford

Več podobnih tem