» »

Ali kdo igra 20 let stare igre?

Ali kdo igra 20 let stare igre?

««
12 / 15
»»

svecka ::

Če kaka dva, tri desetletja, pa bodo take škateljne izdaje zlata vredne. Mi je žal, da sem jih takrat v Mantisu vse zamenjal kot mulc za nove igre.

mtosev ::

BTW če kdo rad igra NFS 3 in 4 ima en tip na svojem website mods, da te igre delujejo na modernih sistemih. Igram NFS 3 na Win 10/11.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

D3m ::

Metal Gear Solid 1 PS1
|HP EliteBook|R5 6650U|

dolenc ::

Gagatronix je izjavil:

Half-Life je izsel leta 1998. Mislim, da rabite definirati, kaj za vas pomeni "20 let stare igre" :)


Težko si še bolj specifičen, 20 let, ali več.

Gagatronix ::

Ja glej, ne vem, mogoce me starost daje. :) Zame je Manic Miner (Manic Miner) @ Wikipedia 20 let nazaj, pa sem vec kot konkretno v letih, da se ga spomnim kot otrok. :)) Nisem nic slabega mislil samo pac ... kon(j)tekst (sorry, bad pun) ne bi skodil. :)

111111111111 ::

Jaz bi spet igral NFS porsche. To je bila res legendarna igra. :(
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

kixs ::

Gagatronix je izjavil:

Ja glej, ne vem, mogoce me starost daje. :) Zame je Manic Miner (Manic Miner) @ Wikipedia 20 let nazaj, pa sem vec kot konkretno v letih, da se ga spomnim kot otrok. :)) Nisem nic slabega mislil samo pac ... kon(j)tekst (sorry, bad pun) ne bi skodil. :)


Jap, Manic Minerja sem spilal kot mulc na Atariju... kmalu bo 40 let od releasa...

Gagatronix ::

Jaz sem skoraj ziher da ga imam se vedno nekje na kaseti :)) pa se nisem INES dotaknil ze vsaj 30 let. :))

kixs ::

Ce sem ze zacel...

 x

x



 x

x



 x

x



... pa se ni konec ;)

tony1 ::

Top 8-) Škatle hardvera je na našem trgu skoraj nemogoče dobiti (ni jih bilo prav veliko, ker smo bili reveži in kupovali OEM verzije, pa še kulture hrambe teh nimamo in jih folk ni hranil po podstrešjih :8))... So z Ebayja?

kixs ::

Ja. To je 90% eBay. Ostalo po tujih forumih. Vecina UK/USA. Nekaj DE. Pac imam rajsi angleske verzije. Voodoo5 AGP skatla (prazna) je bila podarjena s strani uporabnika tega foruma - zdej notri pociva proper V5 AGP.

Seveda so slikane le NIB/CIB/Boxed variante. Brez skatel je tega se veliko vec... :lol:

Ganon ::

Še kdo tak, ki obožuje SimCity 4? Po vseh teh letih ostaja najboljša, najbolj kompleksa simulacija gradnje mesta. Niti grafična podoba se ni postarala, izgleda fantastično. Da ne omenjam modovske skupnosti, ki je še vedno aktivna. Ahh, milina.

CoreySteel ::

svecka je izjavil:

Če kaka dva, tri desetletja, pa bodo take škateljne izdaje zlata vredne. Mi je žal, da sem jih takrat v Mantisu vse zamenjal kot mulc za nove igre.


Še zdaj ne morem verjet, kaj vse sem takrat menjal v Mantisu za eno F1 2000 igrco al neki tazga :))
Twitter: @CoreySteel_

tony1 ::

kixs je izjavil:

Ja. To je 90% eBay. Ostalo po tujih forumih. Vecina UK/USA. Nekaj DE. Pac imam rajsi angleske verzije. Voodoo5 AGP skatla (prazna) je bila podarjena s strani uporabnika tega foruma - zdej notri pociva proper V5 AGP.

Seveda so slikane le NIB/CIB/Boxed variante. Brez skatel je tega se veliko vec... :lol:


Pozoren bodi na nacin shranjevanja vsega tega papirja, da te ne pocaka plesen... Ce se da ne v kleti in ne na tleh oz. ne cisto ob steni... Sam nacrtujem tudi vso vsebino skatel dati se v zip lock vrecke...

kixs ::

Zaenkrat imam en del na podstresju, en pa v delovni sobi. Ko bo enkrat delovna soba dokoncana, manjka se nekaj malenkosti in novo pohistvo (ampak tako je ze vec kot leto :lol: ). Potem bo vse v tej sobi, na vrhu visecih omaric. Pustil jih bom tako kot so.

CoreySteel je izjavil:

svecka je izjavil:

Če kaka dva, tri desetletja, pa bodo take škateljne izdaje zlata vredne. Mi je žal, da sem jih takrat v Mantisu vse zamenjal kot mulc za nove igre.


Še zdaj ne morem verjet, kaj vse sem takrat menjal v Mantisu za eno F1 2000 igrco al neki tazga :))


Meni se ne zdi, da bo tako. Tako kot z vsako stvarjo, mora biti neka kriticna masa ljudi, ki si to zeli imeti. Pri teh retro zadevah pac gre za, vecinoma ljudi v srednjih ali poznih srednjih letih, ki pac imajo nostalgijo in prevec prostora/denarja/casa. Ko bo to mimo, bo tudi cena dol padla. Ali pa ne, ker vecina sploh ne bo zelela prodati svojih kolekcij in bo zaradi pomanjkanja se vedno drago!?

Kar se mene tice, me zanimajo samo stvari, ki sem jih imel in kar sem si zelel imeti. V nekaj drugih zadev so me spravili pa forumi :lol: Ampak, se vedno je v teh okvirih - med leti 1985 in 2005. Imam tudi novejse stvari, ampak bolj zaradi: "ker lahko".

__Devil__ ::

Jaz imam tudi še nekaj starih PC-delov doma. Creative je bil za svoje čase zelo močen. Imam zvočno od creative X-Fi titanium in škatlo, ki še danes dela brezhibno, vendar sem jo zamenjal z novejšo AE5. Vse škatle od novo sestavljenega pcja 2 leti nazaj sem shranil, jih imam še zdaj doma :)). Lahko da bodo te komponente in škatle vredne še nekaj več čez par let.

Tero ::

Mogoče ve kdo kje dobiti need for speed Porsche in ali je možno to poganjati v kakšnem emulatorju oziroma kak to igrat na modernemu pc?
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

Horas ::

jaz imam te stare nfs iz travnika pobrane in delajo na win 10 normalno.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Ecoo ::

Tole sem probal:


Ne vleče, speedrun ni več opcija :)) .

Horas ::

generals men nikol niso bli všeč. c&c 95 ra 95 in ra2. to še danes igram.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

D3m ::

RA2 raje, kot RA3
|HP EliteBook|R5 6650U|

lonewolf_ ::

Mene je pa premamil TES III: Morrowind te dni.
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

111111111111 ::

Tero je izjavil:

Mogoče ve kdo kje dobiti need for speed Porsche in ali je možno to poganjati v kakšnem emulatorju oziroma kak to igrat na modernemu pc?

Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

opeter ::

Tu so še dodatna navodila:
https://www.pcgamingwiki.com/wiki/Need_...

Predvsem glej poglavje Essential improvements.


Igra se lahko kupi npr. tukaj:
https://www.medimops.de/produkte-C0/?li...



Sicer so to nemške verzije, ampak lahko enostavno spremeniš jezik pri namestitvi.

Seveda pa igro lahko najdeš na drugih kanalih, ampak v tukaj ti ne morem pomagati.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Gagatronix ::

O boh, Mantis, to je ze tudi precej vode preteklo od takrat ko se je zaprl.

mtosev ::

Jaz sem NFS 3 kupil prek eBay-a. Igram pa modded verzijo. Veg.by je website. Prej sn ga pozabil omeniti. Dela na Win 11 in imam wide-screen mode.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

meho7 ::

Kaj pa dodatni avtomobili? Se se ukvarja kdo s tem? Vcasih se spomnim si lahko po zelji nove avtomobile dodajal v igro. Je kje kaksen arhiv?
Pri NFS Road challenge sem takrat na disketi prenasal avtomobile iz enega pcja na drugega. :))

opeter ::

Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

p0f ::

techuser je izjavil:

Igrate kaj 20 in več let stare igre? Katere?


Zadnji dve, I have no mouth and I must scream in Day of the Tentacle, obe sem igral ze kot mulc, pa sem se jih spravil se enkrat.

mtosev ::

opeter je izjavil:

Seveda je arhiv, več njih ...

https://www.nfscars.net/
https://www.nfsaddons.com/downloads/nfs...
https://nfsmods.xyz/home
https://www.nfsplanet.com/en/
https://www.moddb.com/tags/need-for-spe...

Pri nekaterih straneh boš moral za ogled/prenos "sprejeti tveganje".


Za te website sem slišal, ampak nisem nikoli probal. Rabim enkrat probati.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Twixz ::

mtosev je izjavil:

Jaz sem NFS 3 kupil prek eBay-a. Igram pa modded verzijo. Veg.by je website. Prej sn ga pozabil omeniti. Dela na Win 11 in imam wide-screen mode.


A se ne govori da bojo releasal NFS Undeground 2 na neki novi grafiki, friendly za W11? :)

mtosev ::

Ne vem. Nekaj se je govorilo. Sicer sem igral prvi underground pa mi ni tako zanimiva igrica. Police chase mi manjka.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Jerry000 ::

Gagatronix je izjavil:

O boh, Mantis, to je ze tudi precej vode preteklo od takrat ko se je zaprl.

Tega mi je res žal da se je zapru, ful špilu je mel :)

Gagatronix ::

Hja, financno mu ni zneslo na koncu. Saj je vecina zadev v Bezigrajskem dvoru zaprtih.

Kurzweil ::

Homelander ::

opeter je izjavil:

Tu so še dodatna navodila:
https://www.pcgamingwiki.com/wiki/Need_...

Predvsem glej poglavje Essential improvements.

Zanimivo da se za to igro vsako leto najde zanimanje tukaj.
Včeraj sem na PCGamingWiki videl da je eden novembra 2020 dodal controller (menu lag) fixe. Sicer pa vidim da imam napisano, da sem usposobil Xbox One gamepad že 2 leti nazaj. Drugače se pa z usposabljanjem te igre ukvarjam že od 2018, ampak se je nekako še nisem uspel lotiti. Igral/obrnil sem jo pa samo 2000-2002.
Takrat je bilo malo bolj zoprno usposobit gamepad, si moral priklopit tipkovnico in miško v USB3, gamepad pa v USB2, pa delalo je samo do ponovnega zagona.
Sicer sem pa na gamepad vedno dobil 3s slabši čas kot na tipkovnici, ne vem kje je fora. Ampak vseeno mislim, da za dirkačine gre volan > gamepad > tipkovnica.

Sem si pa rekel da jo moram iti po Forza Horizon 3. Ta naj bi bila ena najboljših dirkačin zadnjega časa, ampak ko sem bil zadnji 12-ti sem lahko normalno nadaljeval, samo tista ženska mi je po telefonu malo posmehljivo rekla, če sem bil zadnji samo da vidim kakšen je občutek. No potem sem se takoj spomnil na Porsche Unleashed in nekatere težke misije, recimo tista s 4WD v snegu. Pa to je še tista klasična igra, ko jim enkrat uideš, jim na koncu tudi za minuto. Ker pri novih igrah so nasprotniki vsi t.i. rubber band AI.
Test Drive Unlimited (2007) je bila pa tudi precej podobna FH3, samo malo slabša. To je bilo pa vse omembe vrednega od takih dirkačin. Po tem ko je izšla NFS5, sem neučakano čakal vse v Jokerju omenjene podobne dirkačine, naj bi bila ena z Lamborghiniji, pa potem ni bilo nič iz nje. World Racing (Mercedes Benz) sem celo igral, ampak je bila bolj povprečna, pa še enih BSOD-jev se spomnim. OutRun 2006 s Ferrariji se tudi spomnim da sem čakal, ampak je bila preveč arkadna zame, da bi jo kaj več kot enkrat probal. Need for Speed: Shift je bila tudi dobra, ampak to je bila pa že simulacija, ena redkih, ki sem jo igral z volanom.

Jaz imam sicer med drugim tudi original CD. Ampak to danes ne pride več v poštev, ker SafeDisc ne dela v Win10. Res pa da s temi fixi na PCGW potem dela. Ampak jaz sem dobil 4 leta nazaj na YT inštalacijsko verzijo, ki se inštalira BP na Win10.
Linki zdaj seveda ne delajo več, ampak to imam za minuto dela da uploadam, če bo kdo hotel. V imenu je PL, ker je pač delal Poljak, ampak je vse v angleščini.
CD verzija bi se po mojem spominu sicer tudi morala vsaj inštalirati, ampak zdaj se mi ustavi na 99% že ko kliknem Install, še preden sploh začne inštalirati.

Imam pa tudi zapakirano svojo kombinacijo patchev, Complete Patch iz iplounge.net, NFS5 Essentials in Verok's patch. Od prvega ni več ostalo veliko, najprej je bil exe, ampak zdaj je boljši ta od Verok. Tako da samo chrome patch, ki je mislim da tukaj najboljši od vseh. Je pa ta chrome patch edina grafična nadgradnja v vseh teh letih. Tudi se po custom avtomobilih na netu vidi da igra nima primernega engina za prave modifikacije, ker največ kar je so samo skini.

Glede dodatnih avtomobilov je pa zanimivo, da sem jih 2018 dobil celo iz EA FTP-ja. Bi si mislil da v 18 letih to vse izgine iz interneta, pa je še vse gor, tudi na parih fan straneh.

Zgodovina sprememb…

D3m ::

Collin McRae 2005
|HP EliteBook|R5 6650U|

Nesta ::

Kurzweil je izjavil:

Return to Monkey Island interface revealed


Tole pa komaj čakam :) Best serija iger EVER! :)

p0f ::

Nesta je izjavil:

Kurzweil je izjavil:

Return to Monkey Island interface revealed


Tole pa komaj čakam :) Best serija iger EVER! :)


Sva ze dva. Bojim se samo, da bojo kaj zajebali, recimo risankasti look mi je bolj pri srcu kot tole kar si postal.

Barva glasu Guybrusha je sicer pribljizno prava.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: p0f ()

Homelander ::

NFS Porsche spet ne dela z nobenimi fixi, ki so 2 leti nazaj delali. Sprememba od takrat je Windows 11 ter Radeon namesto Nvidie.

SasoS ::

Izšla je v1.3 Tie Fighter moda za XWA s prenovljeno grafiko:

https://www.moddb.com/mods/tie-fighter-...

 TFTC

TFTC



Mod je fenomenalen, eden redkih projektov, ki se dejansko razvija.
Originalna zgodba je 100% predelana, zdaj delajo na re-imagined kampanji z večjimi misijami in bolj dodelano zgodbo, itd...

Če kdo rad leti, definitivno za sprobat!

111111111111 ::

Homelander je izjavil:

NFS Porsche spet ne dela z nobenimi fixi, ki so 2 leti nazaj delali. Sprememba od takrat je Windows 11 ter Radeon namesto Nvidie.

Jaz imam enajstko, procesor ryzen, kartica je pa res nvidia.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

opeter ::

Homelander je izjavil:

NFS Porsche spet ne dela z nobenimi fixi, ki so 2 leti nazaj delali. Sprememba od takrat je Windows 11 ter Radeon namesto Nvidie.


Kaj uporabljaš, Glide ali DirectX izris grafike?
Če Glide (3Dfx), potem kateri wrapper? Nglide ali dgVoodoo?

Tudi pri DirectX-u bi ti dgVoodoo dosti pomagal, moral pa izbrati ustrezno nastavitev.

Nekaj temu podobnega:
 dgVoodoo DirectX nastavitve

dgVoodoo DirectX nastavitve



Za Glide varianto pa glej ta posnetek:


Dodatno branje v povezavi z zgodnjim posnetkom:
https://www.reddit.com/r/needforspeed/c...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

Tero ::

Če kupiš igro iz GOG je igra tako predelana da bi morala delovat na modernih pcjih ne? Prijatelj mi nekaj gnjavi da je kupil simcity 3000 pa mu ne dela na novem laptopu. Sicer res da je samo intel integrirana grafika a glede na starost igre po mojem to nebi smelo bit krivo.
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

The Player ::

Tero je izjavil:

Če kupiš igro iz GOG je igra tako predelana da bi morala delovat na modernih pcjih ne?


V teoriji ja (vsaj tako oglašujejo), v praksi pa je vćasih potrebno tudi GOG igre kdaj shecati, da jih sploh lahko zaženeš.

+ da imajo včasih te gog igre tudi kake buge, ki jih original CD verzije niso imele ;)

Xserces ::

S kolegi še kakšen cod1 ali Wolfenstein ET usekamo kdaj pa kdaj :)
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

nirburu ::

Sam en komentar na en komentar zgoraj. 20 let stare igre so v moji knjigi moderne igre (kor recimo HL1, ki jo štejem kot moderno igro).
30 let stare igre, so stare igre. 40 let so antične oz. prvotne. :D

Horas ::

no, hl1 pa res ne morš štet kot moderno, hl2 mogoče. že v grafiki je razlika pa tudi v igralnosti.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

kixs ::

To je vse relativno. Meni so stare te s cim sem zacel v sredini 80-ih. 90-ta so ze bolj normalne, konec 90-ih pa so ze prakticno "moderne" - 3D pospesevalci in podobno.

Ocitno je prislo tako dalec, da si bom po kaksnih 5-6 letih zbiranja pravih delov koncno "lahko" sestavil moj prvi PC iz 1991. Bi ga lahko ze prej, ker mi zadnjih nekaj let manjka samo se pravi HDD. Ampak tega za neko normalno ceno ne najdem in sem namesto Conner 42MB, kupil isto serijo s 84MB. Bo ze moral biti OK ;)

Kurzweil ::

Jaz to nekako tako doživljam... pred PCjem, torej ko smo imeli Atarije, Spectrume, Commodore, Amige... je "antika"... nekak stare igra za PC jemljem igre, ki so se kot medij prenašale na disketah... nek new age iger, pa recimo da je nekje z masivnim prihodom CD-roma... najkasneje nekje med leti 1998 pa do 2000... drugo pa mi je po nekem subjektivnem mnenju "moderno"... that's just me...
««
12 / 15
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaj trenutno igrate? (strani: 1 2 3 458 59 60 61 )

Oddelek: Igre
3015475249 (2285) Jernej88_
!

Iščem igro (RPG, MMORPG, FPS, RTS, ...) (strani: 1 2 3 426 27 28 29 )

Oddelek: Igre
1420430112 (15463) GupeM
»

Oldies goldies (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
6410659 (1061) blabling2
»

Katera je vaša najljubša igra vseh časov? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Igre
20536392 (14411) msms
»

Stare igre

Oddelek: Igre
407407 (6502) tintorel

Več podobnih tem