» »

Operacija kolena

Operacija kolena

Scaramouche ::

Potrebujem operacijo kolena..

Zanima me ali ima kdo kako dobro priporočilo za operacijo križnih in meniskusa?

VaeVictis ::

Let's Go Brandon!
Slo-tech.com je postal greznica in izguba časa!
Adijo!

stevemcq_ ::

Obrni se na zdravstveno ustanovo Artros, tam deluje izjemen zdravnik specializiran za operacijo kolena. Lp

Scaramouche ::

stevemcq_ je izjavil:

Obrni se na zdravstveno ustanovo Artros, tam deluje izjemen zdravnik specializiran za operacijo kolena. Lp


Iščem ljudi ki so bili pri kom operirani in zadovoljni, tukaj vidim ni preko napotnice...

DamijanD ::

Artros mislim, da se da na napotnice - ampak šele po prvem pregledu.
dr. Veselko je pomoje tudi vredu, samo ne vem, če še operira.

Massacra ::

Scaramouche je izjavil:

stevemcq_ je izjavil:

Obrni se na zdravstveno ustanovo Artros, tam deluje izjemen zdravnik specializiran za operacijo kolena. Lp


Iščem ljudi ki so bili pri kom operirani in zadovoljni, tukaj vidim ni preko napotnice...


Dr. Robi Kelc, dr. med. UKC MB (+Inštitut za špprtno medicino; tukaj začetni pregled plačaš, a si takoj po tem v sistemu ortopedije UKC).

Scaramouche ::

DamijanD je izjavil:

Artros mislim, da se da na napotnice - ampak šele po prvem pregledu.
dr. Veselko je pomoje tudi vredu, samo ne vem, če še operira.


Vidim da imajo neke nove tehnike...

doc. dr. Mohsen Hussein
dr. med., spec. ortopedije

Specializiran je za zdravljenje poškodb in obolenj kolenskega sklepa. Najsodobnejša znanja s tega področja je pridobil na Kliniki za športne poškodbe v Kopenhagnu ter pri prof. Fu-ju, na Centru za športno medicino in Ortopedskem oddelku Univerze v Pittsburghu, ZDA. Pri slednjem se je seznanil tudi z najsodobnejšo dvosnopno (double-bundle) tehniko rekonstrukcije poškodovane sprednje križne vezi kolena, ki jo je leta 2005 uspešno prvi uvedel v Sloveniji.

buttcrack ::

bil večkrat že pri Husseinu, nimam pripomb. Res pa je, da mi ni nikoli svetoval operacije, sva vedno reševala s terapijami. Imam pa jebo zaradi mikro brazgotin tik ob kosti od prvotne artroskopije (v ZD preko napotnice).

TheBlueOne ::

Sodelavec je svojega sina, ki je profi sportnik poslal v neko kliniko na Hrvaskem. Morda poglej se pri sosedih. Ne vem tocno katera klinika ampak menda se tam zdravijo tudi slovenski profi sportniki. V Sloveniji so mu rekli, da lahko na profi sport pozabi, Hrvati pa so ga dejansko postimali. V Sloveniji so naredili tudi nekaj napak v smislu cakanja na poseg.

Ce se prav spomnem je sam poseg stal ca. 2500€ in se kaksen tisocak za preglede.

googleg1 ::

Jaz imam dobre izkusnje z MD Medicina (nasproti UKC) in dr. Ambrozicem. Zal je celotna obravnava samoplacnisko. Operacija je bila 3 mesece nazaj. Na napotnico, brez vez, bi imel operacijo verjetno konec leta. Cena rekonstrukcije sprednje krizne je bila ~4k.

V zadnjih letih je prav pri operacijah kolena bil dolocen premik v smeri samoplacniskih operacij, ker je mnogo dobrih ortopedov prenehalo delovanje v okviru javnega zdravstva. Eden izmed razlogov naj bi bil tudi stevilo dnevih operacij, ki jih ZZZS omejuje na 3, privat pa jih lahko naredijo do 10.

s51as ::

2016 dr. Katja Štruc v UKC Ljubljana. Zaenkrat vse super. Imel sem rekonstrukcijo sprednjih križnih vezi.
It's just me myself and I

Scaramouche ::

TheBlueOne je izjavil:

Sodelavec je svojega sina, ki je profi sportnik poslal v neko kliniko na Hrvaskem. Morda poglej se pri sosedih. Ne vem tocno katera klinika ampak menda se tam zdravijo tudi slovenski profi sportniki. V Sloveniji so mu rekli, da lahko na profi sport pozabi, Hrvati pa so ga dejansko postimali. V Sloveniji so naredili tudi nekaj napak v smislu cakanja na poseg.

Ce se prav spomnem je sam poseg stal ca. 2500€ in se kaksen tisocak za preglede.


https://www.svkatarina.hr/ ?

GupeM ::

googleg1 je izjavil:

Operacija je bila 3 mesece nazaj. Na napotnico, brez vez, bi imel operacijo verjetno konec leta.

Sem imel tudi jaz rekonstrukcijo ACL. Travmatološka klinika, dr. Marko Macura. Napovedali so mi čakalno dobo cca 3 mesece, na vrsti sem bil po cca mesecu in pol od prvega pregleda po MRI. Vse preko napotnice. Tako da se ne čaka preveč dolgo.

googleg1 ::

GupeM je izjavil:

Sem imel tudi jaz rekonstrukcijo ACL. Travmatološka klinika, dr. Marko Macura. Napovedali so mi čakalno dobo cca 3 mesece, na vrsti sem bil po cca mesecu in pol od prvega pregleda po MRI. Vse preko napotnice. Tako da se ne čaka preveč dolgo.
Po koroni so bile cakalne dobe nenormalne. Res pa da sem se zanimal samo za kirurge po priporocilih fizioterapevtov. Konec maja bi prisel sele do prvega pregleda, kjer bi dolocili datum operacije. Po njihovih besedah bi bilo za cakati vsaj 6 mesecev.

GupeM ::

googleg1 je izjavil:

GupeM je izjavil:

Sem imel tudi jaz rekonstrukcijo ACL. Travmatološka klinika, dr. Marko Macura. Napovedali so mi čakalno dobo cca 3 mesece, na vrsti sem bil po cca mesecu in pol od prvega pregleda po MRI. Vse preko napotnice. Tako da se ne čaka preveč dolgo.
Po koroni so bile cakalne dobe nenormalne. Res pa da sem se zanimal samo za kirurge po priporocilih fizioterapevtov. Konec maja bi prisel sele do prvega pregleda, kjer bi dolocili datum operacije. Po njihovih besedah bi bilo za cakati vsaj 6 mesecev.

Aja, pozabil na sranje s korono. Jaz sem med ležanjem v bolnišnici poslušal po TV-ju, da se je zadeva začela širiti po svetu. V Sloveniji je bil pa prvi primer odkrit kakšnih 14 dni po moji operaciji.

Scaramouche ::

DamijanD je izjavil:

Artros mislim, da se da na napotnice - ampak šele po prvem pregledu.
dr. Veselko je pomoje tudi vredu, samo ne vem, če še operira.




To so mi napisali...


Dr. Hussein ima trenutno proste termine v samoplačniški ambulanti, cena pregleda znaša 90,00 EUR. Z napotnico vas lahko naročimo pri drugem prostem ortopedu, trenutno naročamo za september oziroma oktober 2021.


Kar zadeva operativni poseg, artroskopija kolena je možna tako samoplačniško kot z napotnico, medtem ko je artroskopska rekonstrukcija križne vezi pri nas samoplačniški poseg.

cena artroskopije enega kolena se giblje med 1400 in 1700 EUR, glede na vrsto anestezije, ki jo določi operater. Cena artroskopske rekonstrukcije sprednje križne vezi enega kolena znaša 3500 EUR.

Zgodovina sprememb…

klemenSLO ::

s51as je izjavil:

2016 dr. Katja Štruc v UKC Ljubljana. Zaenkrat vse super. Imel sem rekonstrukcijo sprednjih križnih vezi.

Mislim da je Katja Štrus
Bil pri njej na rekonstukcij ACL. Super. Če se ne motim je 'učenka' dr.Senekoviča... ta mi je pa samo meniskus 2x rihtal BP.
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

IL_DIAVOLO ::

Kaj ste sami profi sportniki?
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Scaramouche ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Kaj ste sami profi sportniki?


Jaz rad kolesarim, da dobim samo parcialen uspeh ki mi garantira neko hojo in da tečem 100m mi ni dovolj...

GupeM ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Kaj ste sami profi sportniki?

Pri rekreativnem športi si križne vezi ne moreš strgat? Al pa pri hoji s hriba?

klemenSLO ::

rekreacija basket....tik pred doskokom me je en mal spodnesu in se je slišal kt da bi staro zaveso strgu...
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

VaeVictis ::

Sam sem si strgal sprednjo križno vezo v prafaktorje pri košnji trave.

Še pred tem je bila stara poškodba košarke.

Mi jo je dr. Senekovič rekonstruiral in vzel drugo vezo iz iste noge, poleg tega še odstranil popolnoma stgan meniskus.

Edino kar me je motilo pri operaciji je una inekcija v hrbet in potem sploh ne čutiš spodnjega dela telesa nekaj ur, osebno sem imel v glavi ornk paniko, ko sem malce pomigal z mizincem nekaj ur po operaciji sem bil za 100% boljše volje in miren, zraven lahko celo gledaš kaj ti delajo po nogi na monitorčku.

V sobi nas je bilo 6, od tega sta si 2 strgala pri smučanju, 1 pri košarki, 2 sta imela samo operacijo meniskusa in sta šla še isti dan domov, 1 je bil pa na operaciji rame (pri njemu so tudi vzeli drugo vez iz noge in mu rekonstruirali ramo), ostali smo prenočili in so nas drugi dan odpustili iz bolnice.

Po operaciji pa prvo bergle in tedenski pregledi, spiš z povštrom pod gležnjem, da je noga čim bolj ravna, dosti ljudi ne upa stegniti noge in si tako zakomplicirajo fizioterapijo.

Delaš vaje, ki jih dobiš, za koleno, dobiš določena zdravila proti strjevanju krvi in proti bolečinam, tudi hladiš z obhladki zraven, hodiš z berglami, da ne obremenjuješ preveč operirane noge.

Na tedenskem pregledu mi je potem doktor z inekcijo odstranjeval vodo iz kolena, ki se je nabirala po operaciji, to ti tudi že v bolnici naredijo, čez dober mesec sem bil boljši in šel na fizioterapijo.

Fizioterapija dela čudeže in sem bil na cca. 85% po fizioterapiji, potem doma še koleasril za ojčanje mišic na nogi.

Po fizioterapiji sem dobil še 14 dni v toplicah, katere si sam izbereš iz liste možnih destinacij.

Sedaj je noga na 95%, 5% je problem, ker zaradi manjka vezi ne morem določenih gibov narediti, sva se dr. hecala, da baletnik ne bom nikoli... :D

Taki in drugačni problemi s kolenom se lahko zgodijo tudi pri čisto navadni hoji po ravnem, soseda, ki redno hodi v hribe, si jo je strgala, ko sta z možem ravno do nekega hriba hodila, kolegica si jo je strgala, ker je na pločniku malce grdo stopila.

Baje je dostikrat kriva dehidracija.
Let's Go Brandon!
Slo-tech.com je postal greznica in izguba časa!
Adijo!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: VaeVictis ()

GupeM ::

Ja, jaz sem na rehabilitaciji v toplicah govoril z enemu, ki si je strgal ahilovo tetivo. Z ženo sta šla na bližnji hrib, katerega sta že neštetokrat prehodila. Ob navadnem koraku navzgor sta zaslišala pok, on pa ni več mogel premakniti stopala gor/dol. Kar tako. Na lepem. Prej nikoli nobenih težav.

IL_DIAVOLO ::

In koliko treningov nog so imeli v zivljenju? Vem ja, zero.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Badwolff ::

Spet en pameten...

dvihtelic ::

Scaramouche je izjavil:

stevemcq_ je izjavil:

Obrni se na zdravstveno ustanovo Artros, tam deluje izjemen zdravnik specializiran za operacijo kolena. Lp


Iščem ljudi ki so bili pri kom operirani in zadovoljni, tukaj vidim ni preko napotnice...


Jaz sem bil pri Artrosu, operiran na kolenu, kjer sem imel hudo poškodovan miniskus. Operiral me je dr.Husein in ti povem, da je top zdravnik, tudi drugi ko so slišali so se strinjali, da so zanj že slišali in da je najboljši zdravnik oz kirurg z koleno.

Scaramouche ::

dvihtelic je izjavil:

Scaramouche je izjavil:

stevemcq_ je izjavil:

Obrni se na zdravstveno ustanovo Artros, tam deluje izjemen zdravnik specializiran za operacijo kolena. Lp


Iščem ljudi ki so bili pri kom operirani in zadovoljni, tukaj vidim ni preko napotnice...


Jaz sem bil pri Artrosu, operiran na kolenu, kjer sem imel hudo poškodovan miniskus. Operiral me je dr.Husein in ti povem, da je top zdravnik, tudi drugi ko so slišali so se strinjali, da so zanj že slišali in da je najboljši zdravnik oz kirurg z koleno.


Vem samo ni na napotnico, tvoj meniskus je, medtem moram pa operirat križno,kar pa računajo 3500€,pa ne vem ali je spet tok boljši...

Invictus ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

In koliko treningov nog so imeli v zivljenju? Vem ja, zero.

Lahko nabildaš nmoge kakor hočeš, poškodba Ahilove pete nima veze. Mal napačen gib, pa si pečen.

Za koleno pomagajo vaje, sam z leti jih delaš manj, ker si bolj len, pa pride ven obraba...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

dvihtelic ::

Scaramouche je izjavil:

dvihtelic je izjavil:

Scaramouche je izjavil:

stevemcq_ je izjavil:

Obrni se na zdravstveno ustanovo Artros, tam deluje izjemen zdravnik specializiran za operacijo kolena. Lp


Iščem ljudi ki so bili pri kom operirani in zadovoljni, tukaj vidim ni preko napotnice...


Jaz sem bil pri Artrosu, operiran na kolenu, kjer sem imel hudo poškodovan miniskus. Operiral me je dr.Husein in ti povem, da je top zdravnik, tudi drugi ko so slišali so se strinjali, da so zanj že slišali in da je najboljši zdravnik oz kirurg z koleno.


Vem samo ni na napotnico, tvoj meniskus je, medtem moram pa operirat križno,kar pa računajo 3500€,pa ne vem ali je spet tok boljši...



Boljši ali ne, ne vem samo če bi se jaz odločil in pa moral iti na operacijo bi šel definitivno k njemu. Po priporočilu drugih, ki sem jih spraševal, je štručko za te stvari. Eden najboljših.
Pa zdaj kakor sem bral nekaj ne dela več na napotnico..

c00L3r ::

Ne pričakovati čudežev od operacije. Sem imel pred 4 leti operacijo kolena, strgana vez. Največ bo vplival na dobre rezultate lasten vložek po operaciji. Na fizioterapiji ti pokažejo vaje in potem 14 dni v zdravilišču še malo bolj intenzivne terapije in vaje. Nato pa boš moral več mesecev delat vaje, ali še boljše hodit v fitnes na naprave, da se krepijo mišice.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c00L3r ()

foofighter ::

Verjamem da so v Artrosu vrhunski, temu primerna tudi cena.

Cca 5 let nazaj strgal sprednjo križno. Rekonstrukcijo opravil dr. Iskra v NM.
Zelo zadovoljen, operacija rutinska, brez težav.
Rehabilitacija pričakovano dolga, ampak kot jih je nekaj že pred mano povedalo. Če hočeš priti nazaj v top formo je večji del odvisen od tebe. To je bistvo!

Najprej vaje, ki jih dobiš, kasneje sem imel 2x fizioterapijo, mislim da po 8 obiskov. Potem še 2 tedna toplic. Vse to prek napotnice. Za tem je sledila zima, sem nabavil karto za fitnes in intenzivno delal na napravah par mesecev. Mišične mase po operaciji izgubiš ogromno. Če se prav spomnim, merijo obseg noge ene 10-15 cm nad kolenom. V toplicah so mi namerili 4,5 cm manjši obseg...
V glavnem tudi ko je noga praktično že ok, je še vedno prisotnega malo psihološkega strahu, ampak sčasoma izgubiš tudi to. Po vsem tem lahko rečem da je noga 100%. Športam isto kot prej. Smučanje, tenis, odbojka na mivki, košarka, pač športi kjer je koleno obremenjeno in se hitro zgodi napačen gib. Gibljivost polna, nič ne zateka, nič bolečin, pozabil da se je kar koli zgodilo...

bobby ::

Imel v ponedeljek v Artrosu, meniskus se na desnem kolenu (2 leti nazaj na levem) in sem se za njih odlocil samo zaradi preteklih pozitivnih izkusenj.

Me je prvic in tudi sedaj pod noz vzel dr. Andrej Lahajner in ekipa. Sprosceno vzdušje, za moje pojme na nivoju, kot prvič in pac zadovoljen tako ali drugače.
Mojih 5 centov doprinosa k temi.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

cresh ::

Evo pa je tudi mene doletelo, strgana sprednja križnja, natrgana stranska in poškodovan meniskus.

Bil na pregledu v Artrosu, svetuje rekonstrukcijo križnjih in artroskopija meniskusa.

Kam se zdej hodi na operacijo na napotnico?

klemenSLO ::

Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

cresh ::

Pa delajo oni sploh rekonstrukcije? K pod storitve imajo samo razne preglede napisane.

klemenSLO ::

Ko sem bil prvič pri njemu je bil še na travmatologiji. Tam je izedel popravil poškodovan meniskus in tudi rekonstrukcijo.
Ko sem bil drugič zaradi meniskusa pa je bil že na kliniki... bitenc tam na gorenskem... tudi na napotnico.
Pokliči in vprašaj
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kardiolog z čimkrajšo vrsto ?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5914894 (2790) mailer
»

Dodatna poskodba na fizioterapiji (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
567917 (2819) RenatoBr
»

Poškodba kolena (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5610570 (6081) oo7
»

Zavarovanja samoplačniški pregledi

Oddelek: Loža
212993 (2029) GupeM
»

Operacija sprednjih križnih vezi

Oddelek: Loža
3712578 (11215) sodnicaN

Več podobnih tem