» »

Prekarnost in zdravje: Kaj je bolniški dopust?

Prekarnost in zdravje: Kaj je bolniški dopust?

1
2
»

Phantomeye ::

Mato989 je izjavil:

Torej nekdo, ki noče delat preko S.P. bi se moral sprijaznit z delom za minimalca??


Ne govorim to... govorim o tem, da kdorkoli DANES dela preko SP in si ne more izplačat VSAJ minimalca + potne stroške in malico je BOLJE da sp zapre po domače odjebe delodajalca in gre delat v fabriko za minimalca... ker danes ni problem najt službo VSAJ za minimalca, razen če si invalid ali nosečnica...

Zato se čudim da folk jamra da dela preko spja in ne dobi niti minimalca na koncu čistega...

Nekomu pogojevat sluzbo s sštudentskim statusom ali sp je zloraba sistema.


Se strinjam... ampak ko meni nekdo ponudi delat za njega preko spja sem mu vedno izračunal koliko bo stala moja urna postavka njega in koliko ur mesečno je minimum da mi zagotovi... in takrat so večinoma vsi začeli mutit... sem jim samo rekel... zmenjeno bom delal preko sp, ampak pričakuje se pogodba kjer jasno piše da mi zagotovite delo za 140ur mesečno minimum in 12EUR/uro... in če se ne strinja enostavno povem da za manj se ne morem it SPja.



Meni se zdi, da hočeš povedat, da če bo posameznik želel opravljati zaposlitev, ki mu je VŠEČ in mu omogoča karierni razvoj, bo moral delati preko S.P.-ja. V primeru, da pa zaslužek ne bo zadosten (beri:vsaj minimalc), bi moral it opravljati zaposlitev za minimalca, ki mu verjetno ne odgovarja (dejstvo je, da večina zaposlitev za minimalca ni fajna in zaposlenemu ne omogoča razvijanja kariere).

S tem praktično bremeniš posameznika, in ne sistem. Češ posameznik si je sam kriv, da preko S.P. ne zasluži dovolj.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

Phantomeye je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Torej nekdo, ki noče delat preko S.P. bi se moral sprijaznit z delom za minimalca??


Ne govorim to... govorim o tem, da kdorkoli DANES dela preko SP in si ne more izplačat VSAJ minimalca + potne stroške in malico je BOLJE da sp zapre po domače odjebe delodajalca in gre delat v fabriko za minimalca... ker danes ni problem najt službo VSAJ za minimalca, razen če si invalid ali nosečnica...

Zato se čudim da folk jamra da dela preko spja in ne dobi niti minimalca na koncu čistega...

Nekomu pogojevat sluzbo s sštudentskim statusom ali sp je zloraba sistema.


Se strinjam... ampak ko meni nekdo ponudi delat za njega preko spja sem mu vedno izračunal koliko bo stala moja urna postavka njega in koliko ur mesečno je minimum da mi zagotovi... in takrat so večinoma vsi začeli mutit... sem jim samo rekel... zmenjeno bom delal preko sp, ampak pričakuje se pogodba kjer jasno piše da mi zagotovite delo za 140ur mesečno minimum in 12EUR/uro... in če se ne strinja enostavno povem da za manj se ne morem it SPja.



Meni se zdi, da hočeš povedat, da če bo posameznik želel opravljati zaposlitev, ki mu je VŠEČ in mu omogoča karierni razvoj, bo moral delati preko S.P.-ja. V primeru, da pa zaslužek ne bo zadosten (beri:vsaj minimalc), bi moral it opravljati zaposlitev za minimalca, ki mu verjetno ne odgovarja (dejstvo je, da večina zaposlitev za minimalca ni fajna in zaposlenemu ne omogoča razvijanja kariere).

S tem praktično bremeniš posameznika, in ne sistem. Češ posameznik si je sam kriv, da preko S.P. ne zasluži dovolj.


Niti ne, govorim izključno o tem, da danes kdorkoli jamra da preko S.P. zasluži manj od minimalca in da nima izbire kot da to sprejme... to seveda ni res ob dejstvu da kar nekaj podjetij tudi večjih mrzlično išče kader.

Da pa zdaj izpostavim še tvoje mišljenje... če je nekomu nekaj všeč, potem itak to odtehta marsikaj... da ti povem primer, imel sem izbiro it delat v Graz kot CNC operater za cca. 1600€ na mesec (kot junior 6-12 mesecev nato povišica na cca. 1900€) od pon-petka... in 13 in 14 plača... pa sem raje vzel servis telefonov in ostalega v MB za cca. 820€ NETO. Ker mi je to ljubše in raje dobim manj kot pa več za delo ki mi ni všeč. Enako je o tem kar govoriš ti.

Pač bottom line je da tak spjevec ni dovolj dobro preštudiral svojega poslovnega načrta in oblike zaposlitve ter kaj pomeni sp preden se je odločil!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kamiKaZaA ::

Se povsem strinjam s tem kar je napisal "Mato989". Še 3 leta nazaj, te je lahko delodajalec stiskal v kot. Danes več ne. Služb je ogromno. Če si pripravljen poprimit za karkoli, potem ti definitivno ni treba delat preko s.p.-ja ampak si najdeš direktno zaposlitev pri delodajalcu in še odpikaš razna Addeko zaposlitvena sranja. Če pa nimaš vse v glavi porihtano in ti računanje osnov dela težave, pol si si pa sam kriv, če izbereš v današnjem času, ko se delodajalci jočejo po TV, da nenajdeno kadra, ti sam pa si pol izbereš najslabšo opcijo ( zaposlitev preko s.p. ) ali pa drugo najslabšo opcijo ( Addeko,... ) zaposlitev preko posrednika.

Razumem pa delodajalce. Dokler se bo našlo na trgu dovolj ljudi, ki so pripravljeni delat preko posrednika ali preko s.p.-ja se bo tudi ponujalo take službe. Kaj hitro bodo ljudje odpikali takšne vrste zaposlitev, bodo tudi ekspresno hitro ti isti delodajalci zaposlovali direktno na firmo, ker nebodo imeli druge opcije. Do takrat pa si bo delodajalec iskal sebi bolj ugodno zaposlitev delavcev, tisti največji škrtuhi seveda, torej taki, ko še grejo srat, pa na koncu pogledajo za wc školjko, da jim ni ki kaki cent padel ven iz žepa.

Sam vem, da preko posrednika negrem delat, kaj šele preko s.p., oz. s.p. je opcija kot je napisal "Mato989" 12€/h. No, jaz bi postavil minimalno 15€/h, vem da tega nebi dobil, ampak zato pa sem tudi napisal, da na s.p. niti podrazno nebi delal in bi iskal delodajalca, kateri bi ponujal zaposlitev direkt na firmo. In danes je takih ogromno, dosti več kot je delavne sile na voljo. Imaš izbiro!

jype ::

kamiKaZaA je izjavil:

Če pa nimaš vse v glavi porihtano in ti računanje osnov dela težave, pol si si pa sam kriv
Hm? A ni naloga družbe, da te nauči osnov računanja? A ni to primarna funkcija obveznega družbeno financiranega osnovnega šolstva? Če te naloge ne opravlja, so spremembe nujne.

Mato989 ::

jype je izjavil:

kamiKaZaA je izjavil:

Če pa nimaš vse v glavi porihtano in ti računanje osnov dela težave, pol si si pa sam kriv
Hm? A ni naloga družbe, da te nauči osnov računanja? A ni to primarna funkcija obveznega družbeno financiranega osnovnega šolstva? Če te naloge ne opravlja, so spremembe nujne.


Šola te je naučila računat in vse, če si jo korektno opravil... če pa ne znaš VPRAŠAT ali uporabit interneta (tudi to te v šoli naučijo!) potem pa si kriv sam ne družba!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

jype ::

Mato989 je izjavil:

Šola te je naučila računat in vse, če si jo korektno opravil... če pa ne znaš VPRAŠAT ali uporabit interneta (tudi to te v šoli naučijo!) potem pa si kriv sam ne družba!
Če ne znaš vprašat, te v šoli očitno tega niso naučili.

[D]emon ::

Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Phantomeye ::

Mato989 je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Torej nekdo, ki noče delat preko S.P. bi se moral sprijaznit z delom za minimalca??


Ne govorim to... govorim o tem, da kdorkoli DANES dela preko SP in si ne more izplačat VSAJ minimalca + potne stroške in malico je BOLJE da sp zapre po domače odjebe delodajalca in gre delat v fabriko za minimalca... ker danes ni problem najt službo VSAJ za minimalca, razen če si invalid ali nosečnica...

Zato se čudim da folk jamra da dela preko spja in ne dobi niti minimalca na koncu čistega...

Nekomu pogojevat sluzbo s sštudentskim statusom ali sp je zloraba sistema.


Se strinjam... ampak ko meni nekdo ponudi delat za njega preko spja sem mu vedno izračunal koliko bo stala moja urna postavka njega in koliko ur mesečno je minimum da mi zagotovi... in takrat so večinoma vsi začeli mutit... sem jim samo rekel... zmenjeno bom delal preko sp, ampak pričakuje se pogodba kjer jasno piše da mi zagotovite delo za 140ur mesečno minimum in 12EUR/uro... in če se ne strinja enostavno povem da za manj se ne morem it SPja.



Meni se zdi, da hočeš povedat, da če bo posameznik želel opravljati zaposlitev, ki mu je VŠEČ in mu omogoča karierni razvoj, bo moral delati preko S.P.-ja. V primeru, da pa zaslužek ne bo zadosten (beri:vsaj minimalc), bi moral it opravljati zaposlitev za minimalca, ki mu verjetno ne odgovarja (dejstvo je, da večina zaposlitev za minimalca ni fajna in zaposlenemu ne omogoča razvijanja kariere).

S tem praktično bremeniš posameznika, in ne sistem. Češ posameznik si je sam kriv, da preko S.P. ne zasluži dovolj.


Niti ne, govorim izključno o tem, da danes kdorkoli jamra da preko S.P. zasluži manj od minimalca in da nima izbire kot da to sprejme... to seveda ni res ob dejstvu da kar nekaj podjetij tudi večjih mrzlično išče kader.

Da pa zdaj izpostavim še tvoje mišljenje... če je nekomu nekaj všeč, potem itak to odtehta marsikaj... da ti povem primer, imel sem izbiro it delat v Graz kot CNC operater za cca. 1600EUR na mesec (kot junior 6-12 mesecev nato povišica na cca. 1900EUR) od pon-petka... in 13 in 14 plača... pa sem raje vzel servis telefonov in ostalega v MB za cca. 820EUR NETO. Ker mi je to ljubše in raje dobim manj kot pa več za delo ki mi ni všeč. Enako je o tem kar govoriš ti.

Pač bottom line je da tak spjevec ni dovolj dobro preštudiral svojega poslovnega načrta in oblike zaposlitve ter kaj pomeni sp preden se je odločil!


To zato, ker se ljudje za S.P. ne odločijo, ker bi se radi spustili v podjetniške vode, ampak ker so jih delodajalci zmanipulirali v to. Hočeš službo, odpri S.P. Jaz sem preko štud. napotnice v JAVNI ustanovi delal 3 leta. Ko mi je potekel status so mi ponudili dve opciji; izposodi si napotnico ALI odpri S.P.

Sem rekel, hvala, adijo. Študensko delo je po eni strani fino, samo če bi ostal, bi si sebi pljuval v skledo.

kamiKaZaA je izjavil:

Se povsem strinjam s tem kar je napisal "Mato989". Še 3 leta nazaj, te je lahko delodajalec stiskal v kot. Danes več ne. Služb je ogromno. Če si pripravljen poprimit za karkoli, potem ti definitivno ni treba delat preko s.p.-ja ampak si najdeš direktno zaposlitev pri delodajalcu in še odpikaš razna Addeko zaposlitvena sranja. Če pa nimaš vse v glavi porihtano in ti računanje osnov dela težave, pol si si pa sam kriv, če izbereš v današnjem času, ko se delodajalci jočejo po TV, da nenajdeno kadra, ti sam pa si pol izbereš najslabšo opcijo ( zaposlitev preko s.p. ) ali pa drugo najslabšo opcijo ( Addeko,... ) zaposlitev preko posrednika.

Razumem pa delodajalce. Dokler se bo našlo na trgu dovolj ljudi, ki so pripravljeni delat preko posrednika ali preko s.p.-ja se bo tudi ponujalo take službe. Kaj hitro bodo ljudje odpikali takšne vrste zaposlitev, bodo tudi ekspresno hitro ti isti delodajalci zaposlovali direktno na firmo, ker nebodo imeli druge opcije. Do takrat pa si bo delodajalec iskal sebi bolj ugodno zaposlitev delavcev, tisti največji škrtuhi seveda, torej taki, ko še grejo srat, pa na koncu pogledajo za wc školjko, da jim ni ki kaki cent padel ven iz žepa.

Sam vem, da preko posrednika negrem delat, kaj šele preko s.p., oz. s.p. je opcija kot je napisal "Mato989" 12EUR/h. No, jaz bi postavil minimalno 15EUR/h, vem da tega nebi dobil, ampak zato pa sem tudi napisal, da na s.p. niti podrazno nebi delal in bi iskal delodajalca, kateri bi ponujal zaposlitev direkt na firmo. In danes je takih ogromno, dosti več kot je delavne sile na voljo. Imaš izbiro!


Daj, daj. Pet let nazaj folk ni množično odpiral S.P.jev. Vse je šlo preko študentskih napotnic. To se je na polno zlorabljalo. Potem so malo zaostrili pogoje pri napotnicah, in kar naenkrat je bil pogoj za delo S.P.

Ko mi je v eni izmed mojih študentskih del sodelavka razlagala, da bo odprla S.P., sem jo vprašal, s čim se bo ukvarjala, pa mi je rekla, da bo še vedno tu delala, ampak preko S.P. Pa sem bil presenečen. Zakaj bi nekdo odprl podjetje, pa še vedno delal isto, na isti lokaciji, za enak denar.

Zgodovina sprememb…

Phantomeye ::

kamiKaZaA je izjavil:

Se povsem strinjam s tem kar je napisal "Mato989". Še 3 leta nazaj, te je lahko delodajalec stiskal v kot. Danes več ne. Služb je ogromno. Če si pripravljen poprimit za karkoli, potem ti definitivno ni treba delat preko s.p.-ja ampak si najdeš direktno zaposlitev pri delodajalcu in še odpikaš razna Addeko zaposlitvena sranja. Če pa nimaš vse v glavi porihtano in ti računanje osnov dela težave, pol si si pa sam kriv, če izbereš v današnjem času, ko se delodajalci jočejo po TV, da nenajdeno kadra, ti sam pa si pol izbereš najslabšo opcijo ( zaposlitev preko s.p. ) ali pa drugo najslabšo opcijo ( Addeko,... ) zaposlitev preko posrednika.

Razumem pa delodajalce. Dokler se bo našlo na trgu dovolj ljudi, ki so pripravljeni delat preko posrednika ali preko s.p.-ja se bo tudi ponujalo take službe. Kaj hitro bodo ljudje odpikali takšne vrste zaposlitev, bodo tudi ekspresno hitro ti isti delodajalci zaposlovali direktno na firmo, ker nebodo imeli druge opcije. Do takrat pa si bo delodajalec iskal sebi bolj ugodno zaposlitev delavcev, tisti največji škrtuhi seveda, torej taki, ko še grejo srat, pa na koncu pogledajo za wc školjko, da jim ni ki kaki cent padel ven iz žepa.

Sam vem, da preko posrednika negrem delat, kaj šele preko s.p., oz. s.p. je opcija kot je napisal "Mato989" 12€/h. No, jaz bi postavil minimalno 15€/h, vem da tega nebi dobil, ampak zato pa sem tudi napisal, da na s.p. niti podrazno nebi delal in bi iskal delodajalca, kateri bi ponujal zaposlitev direkt na firmo. In danes je takih ogromno, dosti več kot je delavne sile na voljo. Imaš izbiro!


Sicer eno je imeti službo, drugo pa je imeti THE službo. Mislim, da je v večini primerov vsakemu v interesu najti najboljšo službo, ne samo službo.

Nekdo, ki je sposoben početi zahtevnejša opravila verjetno ne bo pograbil prve službe, ki se mu pojavi, razen če gre za neko predhodno obdobje.

Mato989 ::

To zato, ker se ljudje za S.P. ne odločijo, ker bi se radi spustili v podjetniške vode, ampak ker so jih delodajalci zmanipulirali v to. Hočeš službo, odpri S.P. Jaz sem preko štud. napotnice v JAVNI ustanovi delal 3 leta. Ko mi je potekel status so mi ponudili dve opciji; izposodi si napotnico ALI odpri S.P.

Sem rekel, hvala, adijo. Študensko delo je po eni strani fino, samo če bi ostal, bi si sebi pljuval v skledo.


In to glih govorim, to je bilo ok leta 2013 mogoče še 2014/15... ne pa danes... Danes pa greš do šefa, mu rečeš da te naj normalno zaposli ali zviša urno postavko NAD minimalno plačo ali pa greš drugam...

Še 1x, govora je o tem da nekateri delajo preko SPja za plačo ki je NIŽJA od minimalne enako število ur(40urni delovnik) in jaz trdim da sta opcije samo dve

1. jim je delo tako všeč da je plača nepomembna
2. so zelo neumni ker ne vidijo da je dela vsaj za minimalca dovolj

Če je prvo potem itak nimajo kaj za jamrat ker delajo kar jih veseli, če je drugo pa jim ne more noben pomagat ker to je ena stvar kjer smo nemočni če se sami ne želijo pobrigat zase!

Sicer eno je imeti službo, drugo pa je imeti THE službo. Mislim, da je v večini primerov vsakemu v interesu najti najboljšo službo, ne samo službo.

Nekdo, ki je sposoben početi zahtevnejša opravila verjetno ne bo pograbil prve službe, ki se mu pojavi, razen če gre za neko predhodno obdobje.


Tako je... ampak če nekdo ki je sposoben početi zahtevnejša opravila ni sposoben izračunat koliko mora zahtevat urno postavko da bo z SPjem prišel skozi in vračunat not potencialnih 10 delovnih dni bolniške letno in 20 delovnih dni dopusta potem se jaz sprašujem ali je tip primeren za odprtje spja in za sploh kakršnokoli zahtevnejšo delo =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Phantomeye ::

Mato989 je izjavil:

To zato, ker se ljudje za S.P. ne odločijo, ker bi se radi spustili v podjetniške vode, ampak ker so jih delodajalci zmanipulirali v to. Hočeš službo, odpri S.P. Jaz sem preko štud. napotnice v JAVNI ustanovi delal 3 leta. Ko mi je potekel status so mi ponudili dve opciji; izposodi si napotnico ALI odpri S.P.

Sem rekel, hvala, adijo. Študensko delo je po eni strani fino, samo če bi ostal, bi si sebi pljuval v skledo.


In to glih govorim, to je bilo ok leta 2013 mogoče še 2014/15... ne pa danes... Danes pa greš do šefa, mu rečeš da te naj normalno zaposli ali zviša urno postavko NAD minimalno plačo ali pa greš drugam...

Še 1x, govora je o tem da nekateri delajo preko SPja za plačo ki je NIŽJA od minimalne enako število ur(40urni delovnik) in jaz trdim da sta opcije samo dve

1. jim je delo tako všeč da je plača nepomembna
2. so zelo neumni ker ne vidijo da je dela vsaj za minimalca dovolj

Če je prvo potem itak nimajo kaj za jamrat ker delajo kar jih veseli, če je drugo pa jim ne more noben pomagat ker to je ena stvar kjer smo nemočni če se sami ne želijo pobrigat zase!

Sicer eno je imeti službo, drugo pa je imeti THE službo. Mislim, da je v večini primerov vsakemu v interesu najti najboljšo službo, ne samo službo.

Nekdo, ki je sposoben početi zahtevnejša opravila verjetno ne bo pograbil prve službe, ki se mu pojavi, razen če gre za neko predhodno obdobje.


Tako je... ampak če nekdo ki je sposoben početi zahtevnejša opravila ni sposoben izračunat koliko mora zahtevat urno postavko da bo z SPjem prišel skozi in vračunat not potencialnih 10 delovnih dni bolniške letno in 20 delovnih dni dopusta potem se jaz sprašujem ali je tip primeren za odprtje spja in za sploh kakršnokoli zahtevnejšo delo =)



Spet problematiziraš posameznike, namesto sistema. Podjetjem je treba onemogočiti, da zlorabljajo S.P. Potem bodo pa prisiljeni zaposlovati na ustrezen način.

To pričakovat od posameznikov, ne bo rešilo problema. Folk ne more bojkotirat takšnih delodajalcev, če morajo hkrati nahraniti sebe in družino.

Pa tudi "če si ne morejo izplačati minimalca". Prosim te. Minimalc tak kot je je že tako premalo. Ne moreš pričakovat, da bo cilj posameznika, da si najde službo za minimalca. Cilj je najti nekaj VEČ. Sploh, če gre za delo, ki je običajno na višjem plačilnem nivoju, pa več kot za minimalca ne gre, ko se odločiš, da se boš "zaposlil" preko minimalca.

Podjetja bi morala po zakonu vzeti posameznika, ki izpolnjuje vse pogoje delovnega razmerja (8 urni delavnik, lastna pisarna, itd.).

fikus_ ::

Problem je, ker se še vedno najdejo ljudje, ki so pripravljeni tako delat, firme pa to izkoriščajo. In ne jokat, da se ne da dobiti službe za minimalno plačo (ali je dovolj visoka ali ne, pa nima smisla pisat). Torej, če imaš izbiro sp za minimalno plačo ali redna služba za minimalko, izberem takoj službo pri delodajalcu! Mnogi so "navezani" na eno službo, zaposlitev, delo, .... da so pripravljeni sprejet riziko nase in odpret sp, pri tem pa ne vedo, kaj jih čaka.
In to prvo odpiranje sp-je je "priljubljeno" zaradi olajšav! Vsi, ki odpirajo sp, se ne zavedajo, da morajo že na začetku zaslužiti (ali vsaj po nekaj mesecih) za polne prispevke+plačo, ki jo želijo imeti. Računati morajo, če želijo, da bodo imeli dopust, npr. 20 dni, imeti/računati morajo rezervo za bolniško do 30 delovnih dni. Vse to je potrebno vkalkulirati v urno postavko! Če je ta postavka "delodajalcu" previsoka, se ne gre v takšno delovno razmerje!

[D]emon ::

Nekaterim tu se vidi, da se niste bili v situaciji, ko druge izbire niste imeli. Lahko je s polno ritjo srat. :)
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Invictus ::

Večina ljudi nima ne znanja, ne samodiscipline, ne prodornosti, da bi lahko na trgu delovali kot s.p.

Če zraven dodaš še ponarodelo "dejstvo" raje, da biti lastnik pravne osebe osebe (s.p. ali d.o.o) pomeni, da služiš cel kup denarja in da "ziher goljufaš", potem stanje je kot je...

Večina bodočih s.p.jev bi najprej potrebovala en tečaj o obveznostih do države in o stroških, ki se jih davčno preprosto ne moreš izogniti. Sicer se o tem veliko piše, ampak glede na ta forum, folk ne zna osnovnega vprašanja vpisati v Google, še manj pa razumeti napisano.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mato989 ::

Spet problematiziraš posameznike, namesto sistema. Podjetjem je treba onemogočiti, da zlorabljajo S.P. Potem bodo pa prisiljeni zaposlovati na ustrezen način.


Ti povem kako to onemogočimo? Ukinit S.P.... Več kot očitno je da dovolj inšpektorjev nimamo in tudi več kot očitno je da je podkupovanje inšpektorjev redna stvar, ukinitev oblike S.P. in hkrati zvišanje zahtevo za D.o.o. nazaj na 7.500€ bo prineslo več reda nazaj... ampak to seveda folku ni všeč =)

To pričakovat od posameznikov, ne bo rešilo problema. Folk ne more bojkotirat takšnih delodajalcev, če morajo hkrati nahraniti sebe in družino.


Zakaj? Ljudje smo država... Spet govoriš o tem kot da ni dovolj dela za redno zaposlitev... Naj ti še 1x razložim, DANES, dobiš redno zaposlitev praktično takoj, če imaš 2 nogi in 2 roki(ne dveh levih!) brez pogoja S.P. ali napotnice... in ti je zagarantirana mesečna plača vsaj skoraj 650€ NETO (ob dodatni splošni olajšavi) + malica + prevoz. Ti pa meni tu prodajaš, da SPjevec ne mre odjebat izkoriščevalca ki mu daje recimo 800€ bruto na S.P. ker more "nahranit otroke"... a drugje bi dobil več, samo bo treba delat v fabriki ne bluzit.

Pa tudi "če si ne morejo izplačati minimalca". Prosim te. Minimalc tak kot je je že tako premalo. Ne moreš pričakovat, da bo cilj posameznika, da si najde službo za minimalca. Cilj je najti nekaj VEČ. Sploh, če gre za delo, ki je običajno na višjem plačilnem nivoju, pa več kot za minimalca ne gre, ko se odločiš, da se boš "zaposlil" preko minimalca.


Jaz ne diskutiram o tem... jaz govorim o tem, da eni S.Pji jamrajo da dobijo na konc meseca MANJ kot minimalca za povrh pa nimajo plačanih bolniških prvih 30 dni in ne dopusta... Ampak po vseh regijah se išče na stotine delavcev ki bi jih ZAPOSLILI REDNO za vsaj MINIMALCA (torej več kot jamrajo da dobijo zdaj) + malica in prevoz, ampak ti espejevci NOČEJO it tja delat in odjebat svojih spjev...

Kolikokrat bom moral še to ponovit?

Podjetja bi morala po zakonu vzeti posameznika, ki izpolnjuje vse pogoje delovnega razmerja (8 urni delavnik, lastna pisarna, itd.).


Še 1x, tole ni to o čem jaz debatiram, poglej zgornjo boldano!

Nekaterim tu se vidi, da se niste bili v situaciji, ko druge izbire niste imeli. Lahko je s polno ritjo srat.


Še 1x, se strinjam če bi bilo leto 2014... ampak danes ti povem da v Talumu iščejo na desetine dobrih delavcev, da v ADKju iščejo delavca, Boxmark te zaposli redno za vsaj minimalca itd... skratka danes imaš izbiro, in če raje delaš kot sp za MANJ kot minimalca kot pa v Talumu za VSAJ minimalca, ne moreš krivit svojega delodajalca da te izkorišča ampak sebe da se pustiš...

Večina ljudi nima ne znanja, ne samodiscipline, ne prodornosti, da bi lahko na trgu delovali kot s.p.


Tako je... to se vidi že pri tem ko si računajo kakšna urna postavka je ok za sp...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

fikus_ ::

Ja, serjem s polno ritjo, ker prej premislim in prekalkuliram!

Za vse bodoče in novopečene sp-je bi morali obvezno narediti temeljit tečaj sp-jevstva namesto ugodnosti! Bi bilo veliko več koristi!

[D]emon ::

Dej izbij si te kurceve SP-je iz betice.

Govorim o jebeni minimalni placi, ki to ni.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Mato989 ::

[D]emon je izjavil:

Dej izbij si te kurceve SP-je iz betice.

Govorim o jebeni minimalni placi, ki to ni.


Imaš prav v Sloveniji dejansko ni minimalne plače ampak je UZAKONJENO minimalno izplačilo za polni delovni čas... to bo pravilna izbira besed... SLOVENIJA MINIMALNE PLAČE NE POZNA!

Niti ministrstvo ne pozna pravilnega izraza!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

fikus_ ::

Demon, očitno te nekaj boli, pa še sam ne veš kaj, zato se najpraj zamisli nad seboj.

En link do kalkulacije minimalnih stroškov za življenje iz leta 2016:

http://www.mddsz.gov.si/fileadmin/mddsz...

Za odraslo osebo so pod 450 €/mesec (za leto 2016). Verjetno marsikaj ni upoštevano in kvaliteta življenja je verjetno tudi temu primerna!

Invictus ::

s.p. si ne izplačuje "plače", zato zanj zakon o "minimalni" plači ne velja ;).

Dohodski s.p.ja so že last ustanovitelja. Seveda pa je treba plačati prispevke in davke ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Wrop ::

Mato989 je izjavil:


Nekaterim tu se vidi, da se niste bili v situaciji, ko druge izbire niste imeli. Lahko je s polno ritjo srat.


Še 1x, se strinjam če bi bilo leto 2014...


2012-2014 sem delal preko študentske napotnice. 2014 pa sem pet pred dvanajsto (avgusta), ker prej se kao ni dalo oz. ni bilo časa, dobil ponudbo za redno zaposlitev za 800 € neto. Kontra ponudba je bila 1100 € neto + malica + prevoz. Ko je delodajalec začel nekaj mutit s spjem in nekimi državnimi subvencijami, sem mu lepo rekel, da preko espeja ne bom delal. Na koncu sva si dala roki. Na TTR sem imel še dobrih 500 €. Začetek oktobra sem že imel drugje novo zaposlitev. Še na ZRSZ se mi ni bilo treba prijaviti. In to v času, ko je toliko prostih delovnih mest, kot je v Sahari vode.
Danes pa si ljudjem ni potrebno preko sp izplačati manj kot minimalca, ker je služb za "trakom" dovolj, kjer se dobi vsaj minimalca.

jype ::

Mato989 je izjavil:

Ti povem kako to onemogočimo? Ukinit S.P....
Če to storiš, potem bom jaz davke moral plačevati drugi državi.

[D]emon ::

fikus_ je izjavil:

Demon, očitno te nekaj boli, pa še sam ne veš kaj, zato se najpraj zamisli nad seboj.

En link do kalkulacije minimalnih stroškov za življenje iz leta 2016:

http://www.mddsz.gov.si/fileadmin/mddsz...

Za odraslo osebo so pod 450 €/mesec (za leto 2016). Verjetno marsikaj ni upoštevano in kvaliteta življenja je verjetno tudi temu primerna!


Lep dokaz, kako vlada ni v stiku z realnostjo. S pod 450 eur na mesec ne zivis, ampak zivotaris. Ce imas sreco, ti s tem celo uspe placati poloznice.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

ZaphodBB ::

Mavrik je izjavil:

cekr je izjavil:

Vse zaposlitve prekvalificirat v s.p..
Plače pa izplačevat v bruto znesku. Za prispevke naj se pobriga vsak sam.
Država postavi nek minimalni prispevek za ZZ in PIZ.
Le tako bodo tudi nekateri v DU razumeli, da ni plača samo tisto, kar dobiš v žep.


Tale libertarni eksperiment smo laufali v 19. in v začetku 20. stoletja in je prinesel zmanjšanje življenjske dobe, delovne čase po 14 ur na dan in splošno bedo. Slabše kot socializem. Dajte si zgodovino malo pogledati prosim no.

Citation needed.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Mato989 ::

[D]emon je izjavil:

fikus_ je izjavil:

Demon, očitno te nekaj boli, pa še sam ne veš kaj, zato se najpraj zamisli nad seboj.

En link do kalkulacije minimalnih stroškov za življenje iz leta 2016:

http://www.mddsz.gov.si/fileadmin/mddsz...

Za odraslo osebo so pod 450 €/mesec (za leto 2016). Verjetno marsikaj ni upoštevano in kvaliteta življenja je verjetno tudi temu primerna!


Lep dokaz, kako vlada ni v stiku z realnostjo. S pod 450 eur na mesec ne zivis, ampak zivotaris. Ce imas sreco, ti s tem celo uspe placati poloznice.


Odvisno... a niste pravli da za življenje je voda elektrika in odvoz smeti ter hrana... internet, telefon ipd. niso nujni življenski stroški! Čeprav se strinjam da za kvalitetno življenje in napredovanje izjemno pomembni!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

[D]emon ::

Ce zivis v najemu, bi te rad videl da "zivis" s pod 450 na mesec. Brez, da hodis na Karitas ali RK po pakete hrane.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Mato989 ::

[D]emon je izjavil:

Ce zivis v najemu, bi te rad videl da "zivis" s pod 450 na mesec. Brez, da hodis na Karitas ali RK po pakete hrane.


Glede na dejstvo da so slovenci večinoma lastniki nepremičnin račun ne upošteva najema... =) Kar je smiselno in logično, glede na to da je koliko? več kot 80% ljudi v lastniških stanovanjih?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

[D]emon ::

V SLO je primanjkljaj najemniskih stanovanj tam nekje 10k. Go figure.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Wrop ::

Bo treba kakega bogataša odnesti iz neprofitnega stanovanja, da se bo notri dejansko dalo kakega reveža. V Izoli to znajo.

Mato989 ::

[D]emon je izjavil:

V SLO je primanjkljaj najemniskih stanovanj tam nekje 10k. Go figure.


Niti ne... primanjkljaj je samo 10k stanovanj po najemninah okol 200€!!! Tu je catch celotnega dejstva... Če bi primankljaj stanovanj res bil potem na bolhi ne bi bilo nobenega stanovanja niti na nepremicnine.net =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

fikus_ ::

Ali je kdo sploh pogledal link?!

http://www.mddsz.gov.si/fileadmin/mddsz...

Stran 10:
Tabela 3: Struktura izdatkov za (vse) življenjske potrebščine v letih 2006 in 2015, nekmečka
gospodinjstva


Tu se vidi da so stroški strehe nad glavo upoštevana!

gruntfürmich ::

ne razumem takoliko te fame okoli SP-jev...

a tisti trenutek ko odpreš SP ti produktivnost tako drastično pade da ne moreš plačevati vseh prispevkov, zaradi katerih se lahko sončiš na bolniški in greš na dopust ali kako?
ko pa delaš pri nekom, ki pa ima SP, pa tako veliko narediš da ti vse prispevke plačuje, greš na bolniško ko kašljaš ali pa froc noče v šolo, pa še na morje na hrvaško greš takrat ko ti žena gnjavi?

al kako je s tem v sloveniji?
sem mislil da kolikor narediš, toliko dobiš. ali bi ti morala država (oz mi davkoplačevalci) za vsak ustvarjen evro še enega dodati zraven; za boljše počutje?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: [D]emon ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prva Zaposlitev - Hočejo Da Odprem S.P. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8314926 (10655) MadMen
»

Smisel študentskega dela?

Oddelek: Loža
388835 (7180) Phantomeye
»

Odprtje s.p-a 2016 (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6311242 (9650) Invictus

Delo...

Oddelek: Loža
377866 (5855) Meizu
»

Alternativa študentski napotnici (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6220232 (17954) Furbo

Več podobnih tem