» »

Odprtje s.p-a 2016

Odprtje s.p-a 2016

1
2
»

Kleemen ::

Kaj ima ta konkurenčna klavzula sploh veze z odprtjem s.p.-ja kot je namen teme?:|

Mavrik ::

Kleemen je izjavil:

Kaj ima ta konkurenčna klavzula sploh veze z odprtjem s.p.-ja kot je namen teme?:|


Če odpiraš popoldanski s.p. ob redni zaposlitvi ne smeš delati direktne konkurence zaposlovalcu.
The truth is rarely pure and never simple.

mat xxl ::

Ja in glavni zaposlovalec, se mora z tem nekako strinjati, sicer če to narediš za njegovim hrbtom, je to zanj dober razlog za prekinitev delovne pogodbe.

Sam imam dve zaposleni, ki sta že v naprej postavljali pogoj, da se jim to pusti, kar je tudi napisano v zaposlitveni pogodbi.

ZaphodBB ::

mat xxl je izjavil:

Ja in glavni zaposlovalec, se mora z tem nekako strinjati, sicer če to narediš za njegovim hrbtom, je to zanj dober razlog za prekinitev delovne pogodbe.

Sam imam dve zaposleni, ki sta že v naprej postavljali pogoj, da se jim to pusti, kar je tudi napisano v zaposlitveni pogodbi.

In ti nisi vedel, da ju komot odjebeš ker so taki časi? /s

Is a joke.

Edit: jasno je, da se tebi posel še vedno splača - upam, da bo kakšen bralec kaj potegnil zase iz tega.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZaphodBB ()

Smurf ::

Hja, jaz imam konkurencno klavzulo in verjetno bi jo firma tudi uveljavljala, ce bi dejansko hotel iti k direktni konkurenci. Osebno se tolazim, da lahko tisto leto, dve, prezivim tudi na kaksni tropski plazi :).

ZaphodBB ::

Jaz, če bi bil siguren, da mi bo delodajalec izvršil konkurenčno klavzulo, bi to sigurno izkoristil.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Kleemen ::

Če smo že pri teh stvareh.. Podjemno in avtorsko pogodo se lahko verjetno kupi v knjigarni ali kako je s tem?

krneki0001 ::

Podjemno ali avtorsko pogodbo sestaviš sam, lahko ti jo pa tudi jaz napišem. ampak podjemna in avtorska sta danes preveč obdavčeni. Se že skoraj ne splača.

Kleemen ::

Sem bil sedaj v knjigarni in kupil podjemno.. 2,80eur pride, če koga zanima. Avtorske verjetno ni mogoče kupiti in jo lahko sestavi vsak sam. Kar sem računal preko spodnjega linka v primeru zaslužka 100eur mesečno preko podjemne dobiš izplačano neto 61eur, stroški delodajalca pa so 109eur.. Žalostno koliko pobere država, ampak jbg. Mislim, da se pri dohodnini potem nekaj dobi nazaj.

MadMicka ::

Eno je konkurenčna prepoved, ko tekom trajanja delovnega razmerja ne smeš brez dovoljenja delodajalca delati za konkurenco. To velja po zakonu.

Drugo pa je konkurenčna klavzula, ki velja po prenehanju delovnega razmerja. Ta pride res izjemoma in zelo zelo redko v poštev. Mora biti v pisni obliki, določeno mora biti denarno nadomestilo, če takšna klavzula onemogoča delavcu pridobitev zaslužka, primerljivega prejšnjemu. Gre za pridobivanje specifičnih znanj in ne znanj, ki bi jih lahko pridobil, tudi če bi delal v kakem drugem podjetju iz iste branže. Tako da večina teh klavzul je nična ne zato, ker ne bi bilo določeno denarno nadomestilo, ampak zato, ker po zakonu konkurenčne klavzule ne moreš uveljaviti za vsako delovno mesto.

krneki0001 ::

Kleemen je izjavil:

Sem bil sedaj v knjigarni in kupil podjemno.. 2,80eur pride, če koga zanima. Avtorske verjetno ni mogoče kupiti in jo lahko sestavi vsak sam. Kar sem računal preko spodnjega linka v primeru zaslužka 100eur mesečno preko podjemne dobiš izplačano neto 61eur, stroški delodajalca pa so 109eur.. Žalostno koliko pobere država, ampak jbg. Mislim, da se pri dohodnini potem nekaj dobi nazaj.


Po podjemni pogodbi za 200 evrov bruto, ti dobiš 109 evrov neto. Preverjeno iz prve roke, ker delam za firme (vse kar se tiče računalnikov - hardware, software, konfiguriranje omrežja, polaganje mrežnih kablov, elektro kablov, sestavljanje omaric, ...) in imam z vsemi podjemne pogodbe in pavšal 200 evrov na mesec. V to je pa vključen oddaljen dostop in 3 ure dela pri njih (po 15 uri). Vsaka nadaljna ura pa je 50€. Seveda sem na začetku več delal, sedaj ko imajo pa vse v nulo postavljeno, se pa samo še enkrat mesečno priklopim remote, pa malo loge pogledam, preverim kako serverji delajo in podobno (10 minut dela na firmo) pa enkrat letno pridem posesat vse računalnike.

mat xxl ::

ZaphodBB je izjavil:

mat xxl je izjavil:

Ja in glavni zaposlovalec, se mora z tem nekako strinjati, sicer če to narediš za njegovim hrbtom, je to zanj dober razlog za prekinitev delovne pogodbe.

Sam imam dve zaposleni, ki sta že v naprej postavljali pogoj, da se jim to pusti, kar je tudi napisano v zaposlitveni pogodbi.

In ti nisi vedel, da ju komot odjebeš ker so taki časi? /s

Is a joke.

Edit: jasno je, da se tebi posel še vedno splača - upam, da bo kakšen bralec kaj potegnil zase iz tega.



Splača se, če res dobiš vrhunske kadre one vsaj 9 od 10, če pa dobiš povprečne ali take, katerih je ko listja na trgu in delo ni zapleteno, da ga lahko opravlja vsak, potem, pa tega ne dovoliš. Samo pri nas takih kadrov ne rabimo.

Ljudi moraš vedno dobro plačati, da se bo vodstvo mastilo ko svinje, delavci bodo pa ko ofce še plačevali lastna parkirišča, pa bili pod minimalcem, ker so pristali, da si en požeruh polni žepe ja mislim na eno Iskro iz stegen.... potem to, na dolgi rok sigurno ne gre !!!

Pravi princip je deli in vladaj, ne pa izkoriščaj in molzi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

krneki0001 ::

mat xxl je izjavil:

Pravi princip je deli in vladaj, ne pa izkoriščaj in molzi.


V sloveniji? Ne bo šlo. Tukaj je velika večina šefov in lastnikov takih, da si po dobrem letu kupi 2 nemška avta, naslednje leto pa nima več za poslovanje in gre v kredite, potem pa porazno leto in zaključi z ogromno izgubo, živeti hoče pa še vedno na veliki nogi in ima vse delavce na minimalcu. Bil v taki firmi, delal 2 leti, od tega eno leto nori zaslužki (v tistih časih sem imel 40k sit na teden (nekje 220k na mesec), direktor kompletne pošte v ljubljani (mati) pa 143k sit na mesec, dobra pokojnina je bila pa 67k sit) in tretje leto ni bilo več za burek. Šef je pač po dobrem letu kupil 2 avta, enega so mu ukradli (pa nič od zavarovalnice, ker so bile neke mučke), drugega mu je pa žena razbila.

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

Delodajalec ti za konkurenčno klavzulo v pogodbi ni dolžan nič plačevati. Drugo je, če se tako dogovoriš.

Ampak ker je večina kadrovskih butljev, je ne znajo pravilno napisati v kolektivno pogodbo.

Ko vidijo koliko ti morajo plačevati, če greš ven, se vsi temu odpovedo. Roki za uveljavitev so pa precej kratki.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Konkurenčna klavzula (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17143463 (5421) Beli_Zajcek
»

S.P. ali avtorska pogodba

Oddelek: Loža
263998 (3144) St235
»

Dve službi naenkrat

Oddelek: Loža
92502 (2004) black ice
»

Delo po delu

Oddelek: Loža
276497 (5317) St235
»

Ponujanje storitve (fizična oseba)

Oddelek: Loža
213872 (3339) SkIDiver

Več podobnih tem