» »

Slovenija je ..

Slovenija je ..

«
1
2

Gandalfar ::

V soli smo se ucili, da spadamo pod centralno evropo .. vendar smo po mnenju nekaterih (glej trenutni clanek) del jugovzhodne evrope oz. balkana.. kaj vi menite?

Matri[X] ::

Vsekakor centralna evropa. Kdor pravi drugače bo linčan. :D

Zheegec ::

Važno da gremo v EU. Bomo pa rekli da smo v "znotraj šengenske meje" delu Evrope:D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Gwanaroth ::

Glede na stanje v drzavi (1/2 Srbov) spadamo pod jugozahodno evropo oz. Balkan.

Glede pa na zelje in ambicije pa seveda pod srednjo (beri: EU, NATO).

LP.
Lights often keep secret hypnosis..

root987 ::

Centralna Europa. Sicer je še povsod za najti veliko balkanskega mišlenja in podobnega, vendar vseeno.Mislim, da nas tudi drugod(CIA) po navadi dajejo pod centralno evropo...
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: root987 ()

ali3n ::

nikakor (kategoričen "ne"!)!
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

McHusch ::

Windows pravijo, da smo centralna Evropa. V OŠ smo se učili, da smo jugozahodna. V SŠ pravijo, da smo centralna. ;)

Glede na miselnost in kulturo pa smo vsekakor Balkan.

Sergio ::

Jah... Govorimo bolj hrvaško kot avstrijsko.

Smo bolj južni Slovani kot pa Germani.

Imamo BDP bližje .hr kot pa .au.

Zakaj ne JV Evropa? Boste kategorično zanikali to dejstvo le zaradi nekih predsodkov, ki so vam jih ufuravali v osnovni šoli?
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Gandalfar ::

Sergio: komu pa naj verjamem, ce ne moji uciteljici geografije, CIA ter slovenski diplomaciji?

Gwanaroth ::

Rodetu.
Lights often keep secret hypnosis..

OwcA ::

Glede na to, da gre za mejni primer bi moralo biti vseeno. Kakršno koli skrajno stališče do tovrstnih razvrstitvenih problemov kaže le na manjvrednosntne komplekse in nestrpnost, da ne rečem kar sovraštvo.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Marjan ::

Ma, praznje marnje...

Neumno je določati kaj je severno, od katerega milimetra naprej pa jugovzhodno itd.

Vsak posameznik naj se sam odloči kaj je in kje je. In predvsem kako se bo obnašal.

Tko pa imajo vsaksvoj pogled: geografi tako, jezikoslovci drugače,... :P


Se stinjam z Owco.

Gwanaroth ::

Pa saj 3/4 Slovencev ima neke predsodke do Hrvatov, Srbov, skratka vseh balkancev..

Vprasaj enega random mimoidocega, koga ima raje.. Avstrijca al Hrvata.. pa bos vidu..

In pa se.. tudi Hrvati nas nimajo radi.. pomisli: gres na Hrvasko na morje, v restavracijah in barih so ceniki v vseh moznih jezikih, le v Slovenskem ne..
Lights often keep secret hypnosis..

iskra ::

Gwano sej lih en par tednov nazaj je en hrvaški veleposlanik reku d to je po njegovem mnenju sramotno, da na celi hrvaški obali ni enega kosa paprija k bi bil napisan u slo ... in pol je začel neki mutit od ljubezni ... norc

Meni se zdi (v atlas gledano) da smo centralna evropa - edino tisti, k so iz tko velikih držav da ne vejo niti kje je Malta, nas majo za čefote ... :\

Tomi ::

Tudi po moje smo vsekakor centralna Evropa. Mentaliteta je, vsaj v urbaniziranih okoljih, čedalje bolj klasična, pri nas uspevajo vse ideje srednjeevropskih prestolnic, tako da ne vidim razloga, da bi se lahko dali v JV Evropo.
Pa še, nenazadnje, meni je všeč ideja, da smo centralna Evropa.
metrodusa.blogspot.com

upirna ::

Da na Hrvaškem ni nič slovenščine - pač slovenščina ni svetovni jezik. Da pa nas Hrvati ne marajo je pa itak znano. Ne marajo nas predvsem Zagrebčani in ta del Hrvaške. Na Pagu sem bil, denimo, etos že drugo leto na morju pa nas je v tistem hotelu lastnik lepo v slovenščini nagovoril. V trgovini so me tut razumeli. Skratka, dobre izkušnje.

undefined ::

Če že imamo Centralno Evropski Čas (CET), bi potem človek sklepal, da tudi spadamo pod Centralno Evropo, ali pač ne? :)

upirna ::

Ko instaliram winse, moram izbrat uro. Piše (Belgrade, Bratislava, Budapest, Prague, Ljubljana). Pol pa ne vem. :)

madmitch ::

Iskra: ... en hrvaški veleposlanik reku d to je po njegovem mnenju sramotno, da na celi hrvaški obali ni enega kosa paprija k bi bil napisan u slo ...

To je EDINI hrvaški veleposlanik v Sloveniji rekel v HRVAŠČINI!!!!!!!! Me zanima, če njihov veleposlanik v kateri od sedanjih EU držav tako suvereno govori hrvaško. Sicer smo si pa sami krivi.



Sicer smo pa geografsko del balkana in srednje evrope, geo-politično srednje evrope, miselno nismo ne srednje evropejci ne balkanci temveč avstroogrski balkanski hlapci - na žalost.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: madmitch ()

schurda ::

Letos sem bil na tečaju v Atenah, ki ga je organizirala IAEA in pazite, bil sem iz najbolj zahodne države. Utelešenke so bile: Hrvaška, BiH, Srbija, Makedonija, Grčija, Madžarska, Bolgarija, Romunija, Moldova, Turčija, Armenija, Azerbajdžan, Gruzija, Litva, Latvija, Estonija, Malta in Albanija. Zdej pa vidite v kakšen koš nas tlačijo. To mi pove čisto vse.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

DavidJ ::

Dokaj nepomembna zadeva.

Zadnjih 100 let, z izjemo zadnjih 12, smo bili del Balkana. Prejšnjih 1400 let pa del srednje Evrope. Zdaj naj bi bili najjužnejši del centra.

Stvar dogovora pravzaprav. :)
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

bradek ::

Slovenija je vedno bila, je in bo na istem mestu na zemlji (razen ce se kako Jedro neha vrtet - sheesh kaksne filme delajo danes), spreminja se samo nacin razmisljanja. Nekaj so zgodovinska dejstva (slovani etc) nekaj pa politicna ureditev.

Jaz sem iz Slovenije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bradek ()

Thomas ::

Geografska poimenovanja so poimenovanja oblik oblakov. Neumnost.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Sid Izprijeni ::

Sam je res traparija. Bi bilo kaj bistveno drugače, če rečemo, da smo marsovska kolonija?
The true challenge of Creation lies not in the engineering...
...but rather in the ability to control one's project.

gappee ::

...hmm, marsovci imajo baje precej drugačno polt:\ ...

Blisk ::

BALKAN 100% balkan je to kjer smo mi.
Kje še pa kradejo politiki tok kot pa na balkanu??

Marjan ::

Če se ti (in nekateri drugi) smatrate za Balkan je to čisto OK.

Samo ne sedaj vse Slovence poimenovat za balkance.

Kot sem že rekel - kakor komu paše.

Menda pa imajo geografi zelo natančno določeno kaj je to polotok, in Slovenija leži 1/5 ozemlja na Blakanskem polotoku.
To je vse kar lahko rečemo.

Po prepričanju pa naj se opredeli vsak posameznik posebaj!

Business ::

Kaj se tiče plač smo še vedno na balkanu. Vsaj večina slovencev.

kopernik ::

Kar se tiče pijancev na cestah smo še dlje od Evrope kot Balkan.

jRk0 ::

sploh nas stajerski konec je tak:)

Meni osebno je Slovenija cudna drzava. Pa dobro, ker sem ze od tukaj, pac naj bo tak:)
You fuck up once, you loose two teeth.

Arthur ::

gotovo smo nekje med Srednjo Evropo in Balkanom. za take nas imajo tudi tujci, ki pridejo k nam. tisti, ki jih pri nas še ni bilo, bi nas v celoti porinili na balkan, ampak njihovo mnenje ni relevantno.
je pa slednjih neprimerno več, tako da njihova predstava prevlada.


biti ponosen ker si pripadnik nekega naroda je isto, kot biti ponosen, ker nosiš čevlje številka 44.

tako pač je, in tu se ne da nič pomagat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Arthur ()

Zheegec ::

Gospodarsko spadamo na Balkan, diplomacija spada na odpad, mentaliteta tako-tako, usmerjeni smo pa v srednjo Evropo.
Kaj boljšega bi še želeli?

;((
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

schurda ::

Še dve jedrski elektrarni pa bi blo ok.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

upirna ::

Za Slovence ima beseda država res dvojen pomen :\

BigWhale ::

> Da na Hrvaškem ni nič slovenščine - pač slovenščina ni svetovni jezik. Da pa nas Hrvati ne
> marajo je pa itak znano. Ne marajo nas predvsem Zagrebčani in ta del Hrvaške. Na Pagu

Bah! Hrvaski nacionalni radio ima pa porocila v Cescini... Svetovni my ass..

:P

Sahel ::

Hehe...
Mah jst tle s primorske ... opažam da so bli predeli nekoč tesno in so še vedno povezani s hrvaško istro... Samo imaš ene vrste ljudi in imaš druge vrste ljudi. Najbolj sem sovražil ko sem zjutraj hodil po Piranu, da grem v šolo in nism slišal ene slovenske besede... Takrat sm si mislu... Tle bo še ena šengenska meja...
Na ladji za maturanski izlet sm se skoraj stepel z enim htvatom, ki me ni pustu mimo in je trdil da je Piranski zaliv njihov!!! Sm bil že prpravljen ga breč v morje na se utopi ko je začel z idejami, da bo on postal predsednik da bo združu hrvate, ki so po svetu in razširil Hrvaško do Ljubljane... meni je začela vret kri... Je mel srečo da so prišli vodiči in me spravli stran od tam... Hrvati so taki... je kopica frajerjev in dobrih ljudi, ki dobro mislijo je pa malo manjša kopica ljudi, ki bi klala...Đihad!!! Ts vija dej pol sm pršu jst do ideje da bi blo tle potrbno naredit en protihrvaški upor in razširit mejo do Mirne kot pravi Jelinčič... Živim ob meji s hrvaško ma me prav ne vleče dol... Prav gnjusi se mi it dol... ne vem zakaj... slabe izkušnje... aja.. kdo je govoril o kraji politikov... poglej italijo in Berlusconija... pa boš vidu da politiki nasplošno kradejo in da to ni značilno le za blakan...
It's really quite a simple choice: Life, Death, or Las Vegas

Business ::

Mislim da je tema o hrvatih že bila. :P

hruske ::

Sem ravnokar prišel z Irske, pa sem videl kako imajo oni urejen sistem. In tud oni poznajo korupcijo. Pa sem prišel v Slovenijo, pa gledaš in gledaš in pop****.

Evropska unija in naši politiki... katastrofa. Najbrž bo eu bankrotirala.

Po politiki, ki zatira narod, ga manipulira in mu onemogoča svobodo na 1001 način (101 davek, birokracija) pa -- mi je zelo žal, da moram to napisat -- spadamo samo in direkt na balkan.
Rad imam tole državico. <3

BigWhale ::

Sahel:

In ti si kaj boljsi od tistih hrvatov? Aja, ne bi klal, bi ga samo v morje vrgel... ;)

PS: Je nestrpnost do nestprnosti tudi nestrpnost? :)

Alexius Heristalski ::

Vprasaj enega random mimoidocega, koga ima raje.. Avstrijca al Hrvata..

Heh, ne enega ne drugega.>:D
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

@ljash ::

Slovenca!:D

ahac ::

Glede na to, da na morje vsi hodimo na Hrvaško kjer se pustimo pretepat.. da prižgeš radio in slišiš narodnjace.. da priseljenci z juga, ki v SLO živijo že skoraj celo življenje ne govorijo slovensko, ker jim ni treba (smo tolk prijazni, da rajš mi začnemo po njihovo)..

...
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

krneki0001 ::

1.) dalmatinci in istrani niso hrvatje.(vsaj oni se nimajo za hrvate). So pa zelo dobri ljudje in z vsakim, ki sem ga do sedaj srečal(avtohtonega mislim) sem se lahko mirno pogovoril in še nikoli nisem imel nobenih problemov z njimi.
2.) Purgere(zagrebčane in njihove hlapce slavonce) pa itak sovražijo vsi in dalmatinci in istrani in ostali hrvatje. Vi purgeri se nosjo, kao da so neki več, njihove ženske pa tut.
3.) avstrijci so eni posranci, k misljo da so nekaj več so pa nula.
4.) lahi so izdajalci, vse izdajo (nemce 2x) in tut ostale bodo, če jih bo kdo za vrat stisnu.

Slovenija je na Balkanu. Karkoli naredimo bomo še vedno balkanci. Pa kaj! Nikol ne bomo boljši, ker al smo narod hlapcev(če smo pod evropo) al pa balkanci. Rajš sem balkanc pa samostojen, kot pa hlapec pod vodstvom nemcev in francozov.


LP
Nebivedu

schurda ::

Tisto pod točko 2. se da aplicirat tudi na Slovenijo.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

Boki_ ::

Kokodak je Centralna Evropa (... v Sloveniji se stikajo štiri naravne geografske enote: Panonski, Alpski, Primorski in Dinarsko-kraški svet)
I'm back

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Boki_ ()

Alexius Heristalski ::

Hlapci smo od 2. svetovne naprej ...
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

MadMicka ::

Je čist nepomembno, kam naj bi spadali. Ker pa se lepše sliši centrala evropa, kot balkan, sem za prvo varianto, če že moram izbrat :)

Alexius Heristalski, ponavad so hlapci tisti, ki mečejo vn take puhle, kokr ti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMicka ()

Tomi ::

MadMicka: želim (med nama: zahtevam), da uporabljaš lepše izražanje. Hlapec v tem pomeni besede (tudi v drugem) ima negativen prizvok.

Iz SSKJ:

slabš., navadno s prilastkom kdor je pretirano vdan
nadrejenim: Pokazali ste mi, kaj je moj posel - iz
hlapcev napraviti ljudi (I. Cankar); hlapec
okupatorja, režima
metrodusa.blogspot.com

Arkadij ::

Se ne obremenjujem s tem kam spadamo. Smo kar smo. Drugače so nas pa v OŠ učil, da spadamo pod srednjo Evropo.

MadMicka ::

Tomi, najprej mal razmisl, pol pa tali nauke. Če nekdo prav, da smo Slovenci hlapci, pol ni nič narobe, če rečem, da je tudi on hlapec. Najprej zato, ker je on prvi uporabu to besedo in kot drugo zato, ker očitno tudi on misl, da je hlapec...

Če pa misleš, da za narod lahko uporabiš tako besedo, za posameznika pa ne, pa le razlož, zakaj in kako...
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hrvaška kot Izrael (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
13623789 (20243) oxyuranus
»

Slovenija bi lahko bila drugačna balkanska država

Oddelek: Problemi človeštva
181862 (1265) Mipe
»

V ZG napadli vlak SŽ (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
535840 (4645) Nejc Pintar
»

komu verjamete? hrvatom ali slovencem? (incident na morju) (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
524617 (3504) Daedalus
»

Janeza aretirala hrvaška policija (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
26541848 (36312) Bellzmet

Več podobnih tem