» »

Hrvaška kot Izrael

Hrvaška kot Izrael

1
2
3

dexterboy ::

Mr.B je izjavil:

Ojej, nesposobni Slovenci ki volijo nesposobne Politike, ki se prodajajo za kos Zemlje, da lahko vsak vikend hodijo na morje... No ampak kot je nekako Jype rekel za nesposobnost volilnega telesa so vedno krivi drugi.

THIS
Kako so nas še v osnovni šoli učili? Pometi prvo pred svojim pragom.
Pametovati za druge je najlažje. Tu se ti pa, trenutni primer je Igor B, pa prosto sprehaja naokoli.
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Mr.B ::

dexterboy je izjavil:

Mr.B je izjavil:

Ojej, nesposobni Slovenci ki volijo nesposobne Politike, ki se prodajajo za kos Zemlje, da lahko vsak vikend hodijo na morje... No ampak kot je nekako Jype rekel za nesposobnost volilnega telesa so vedno krivi drugi.

THIS
Kako so nas še v osnovni šoli učili? Pometi prvo pred svojim pragom.
Pametovati za druge je najlažje. Tu se ti pa, trenutni primer je Igor B, pa prosto sprehaja naokoli.

Obstaja diplomatski jezik, ki ga razume tudi hrvaska. Kot kaze taki kot ti mislijo da ga ne razume. No sem preprican, da ga razume zelo dobro. Hrvaska tudi ve, da se slovenci ne bodo odreki romanja v istro namesto k masi. Ampak ja, obstajajo geni za nasilnos, ravno zemljo, harp nadzor in upravljanje vremena, gen za muslimana, gen za pedra, gen hlapca, gen hr je izrael,etc... te gene skupaj poimenujemo pomanjkanje splosne izobrazbe.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Vanich ::

jype je izjavil:

Starodavni je izjavil:

niti ne vem zakaj bi morali američani bolj favorizirati hrvate, če lahko pokrijejo obe državi.
Ker Trump podpira Hrvate, ti imajo pa bogato zgodovino nacističnih tendenc:



Jap: albanski-hrvat. It doesn't get worst than that.

tikitoki ::

lynxslo5 je izjavil:

Pravkar je bila na SLO3 oddaja, kjer je o problemu meje med Slovenijo in Hrvaško razlagal bivši diplomat Milan Balažic. Zanimivo je predvsem to, da je povedal, da je iz zanesljiivih virov iz Hrvaške diplomacije izvedel, da ima Hrvaška strateški načrt, da postane takšna kot Izrael, to je regionalni agresivni hegemon z močno podporo ZDA. Prva Hrvaška žrtev pa naj bi bila Slovenija, kjer namerava v mejnem sporu s Slovenijo Hrvaška zmagati za vsako ceno.

Kaj mislite, ali je Hrvaška res lahko balkanski Izrael? Jaz sem malo skeptičen do tega.


Nisem vedel, da so Hrvati infiltrirali vse pore ameriske politike, vihtijo mocno financo moc v drzavi,....

Vanich ::

Glugy je izjavil:

Hrvaška je Ameriški odgovor na Rusko oboroževanje Srbov.

Bull. Najprej so Hrvatje kupili raketni sistem 300km dometa in se hvalili, "da sedaj pa lahko ciljajo tudi na Niš".
Še pred tem so kupili nemške dalekometne samohodne havbice dometa do 60km, potem so od amerikancev dobili Kiowe, sedaj pa čakajo še Black Hawke in pa še za katerikoli letala se bodo odločili. (seveda bodo izbrali ameriške F16)

Za ta čas so Rusi dostavili Srbiji: 1 generator za kurblanje starega MiG-29 na letališču, je pa res v planu občutno povečanje in posodabljanje eskadrile srbskih MiG-29 - samo do sedaj ni še prišlo nič in pa z sedanjo garnituro na oblasti v Srbiji tudi slabo kaže, da bodo sploh kdaj kaj poslali.

In kdo se sedaj oborožuje?

Mr.B ::

Pravm vam, invazija na slovenijo bodo naredili. Verjetno jim spet nismo kej prodali po skonto ceni.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

damjan1980 ::

Hrvaška nima nič od nič, da bi bila lahko pomembna za ZDA, da s pomočjo nje mešajo drek na balkanu. Da oni postanejo nek Izrael sredi balkana je približno enako kot mi Švica na drugi strain alp.
Je pa Hrvaška v vseh možnih aspektih kot država v riti. Vlada ne funkcionira, njihova diplomacija je kup nesposobnežev. Medtem ko nam je EU prinesla lep napredek, oni tega niso znali izkoristiti in so danes v situaciji, ko jih Romunija prehiteva. Čehi so za njih gospodi, pa tako se radi norca delajo iz njih. V zadnjih 2 letih je iz države spakiralo skoraj 200.000 ljudi. Problem je toliko večji, ker odkar so v EU, srbi in bosanci več ne morejo kar tako delati pri njih, kot so lahko pred EU. Noben v EU pa seveda noče delati pri njih, če so med najrevnejšimi državami v EU. Sem bral en članek pred kratkim v hrvaških medijih kjer ugotavljajo da večina hrvatov ne dosega mesečnega dohodka 440€ neto.
Turizem ne znajo obrnit sebi v prid. Oni bi imeli denar od njega, samo nebi delali. Saj je sonce in morje dovolj. Naj si za vzor vzamejo Italijo. Vsak ki se na hrvaškem gre turizem, bi moral iti tja za 2 tedna na dopust. Da vidi kako se stvari dejansko streže. Vsak ki hodi na hrvaško vsaj za vikend na morje je verjetno opazil, da napredka, sprememb tam ni. Infrastruktura že od nekdaj ni sposobna požirati mas čehov, slovencev in nemških gastarbajterjev, ampak njih to ne gane. Vlaganj praktično ni.
V glavnem, ni za opaziti da bi jim ZDA v bilokaterem aspektu pomagali.
Koliko se mi včasih pritožujemo nad našo diplomacijo, so vseeno dosegli da so se lepo zlizali z EU veljaki, kar hrvatom nikakor ne uspeva. Se pravi eu jih ne šljivi 5%, USA tudi ni videti da bi. In tako so nepomembna tvorba na balkanu ki glasno laja, ampak ne grize.

Vanich ::

FrRoSt je izjavil:

Ishmael je izjavil:

Če misliš da s našo slovensko vojsko, ki jo trenutno sploh ni v sloveniji, je na meji z rusijo in s slovenskimi policaji, ki so nekje dol na balkanu, lahko branimo meje, se motiš.

Invazija in kapitulacija slovenije se bo zgodila v enem dnevu.



Saj je že cajt, da ta nesposobna država propade. :))

Se bo vsaj rodila druga, bolj sposobna. :)) Če se bo, sploh. ;)


Ja, samo, če nas okupirajo Hrvatje, bodo stvari še 100x slabše - tega si ne želiš.
Druga stvar bi bila, če bi nas, recimo, okupirala Avstrija - potem bi pa stvari zalaufale.
Pravzaprav sem mnenja, da bi mi morali avstrijsko okupacijo prehiteti in nemudoma razglasiti unilateralni in brezpogojni anšluss h Avstriji - pa naj oni potem gledajo, kaj bodo z nami. :))

Če bi bili pa še bolj prebrisani, bi pa nekako simulirali nek incident, ki bi sprožil vojno med Slovenijo in Avstrijo in potem, ko bi Avstrija napadla, bi Slovenija še isto minuto brezpogojno kapitulirala in Avstrija bi zasedla ozemlje Slovenije. Volk sit in koza cela!:D

Smrekar1 ::

lynxslo5 je izjavil:

Pravkar je bila na SLO3 oddaja, kjer je o problemu meje med Slovenijo in Hrvaško razlagal bivši diplomat Milan Balažic. Zanimivo je predvsem to, da je povedal, da je iz zanesljiivih virov iz Hrvaške diplomacije izvedel, da ima Hrvaška strateški načrt, da postane takšna kot Izrael, to je regionalni agresivni hegemon z močno podporo ZDA. Prva Hrvaška žrtev pa naj bi bila Slovenija, kjer namerava v mejnem sporu s Slovenijo Hrvaška zmagati za vsako ceno.

Kaj mislite, ali je Hrvaška res lahko balkanski Izrael? Jaz sem malo skeptičen do tega.


Po miselnosti, razvoju, strategiji, taktiki in obnašanju so prej balkanski PLO kot kaj drugega.

Nadalje Milanu Balažicu svetujem, da v roke vzame kako knjigo, ker očitno informacije dobiva izključno iz propagandnih letakov in krajših videoposnetkov.

http://bos.zrc-sazu.si/cgi/neva.exe?nam...

Lokalna hegemona na tistem delu sveta sta Savdska Arabija in Iran, ne Izrael.

ZaphodBB ::

Jaz podpiram, da Hrvaška postane civilizirana kot Izrael. Nič ne bi imel proti, če bi tudi Slovenija postala civilizirana kot Izrael.

Hkrati bi samo izkoristil ta trenutek in opomnil soforumaše, da je irelevantni jype še vedno irelevanten.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZaphodBB ()

jype ::

ZaphodBB je izjavil:

Hkrati bi samo izkoristil ta trenutek in opomnil soforumaše, da je irelevantni jype še vedno irelevanten.
ZaphodBB vas na subtilen način poskuša opozoriti, da včasih zameša pomensko popolnoma različne pojme, v tem primeru "civiliziran" in "militariziran".

Zgodovina sprememb…

ZaphodBB ::

Armed society is a polite society.

jype ::



Who knew?

ZaphodBB ::

jype je izjavil:



Who knew?


Yes, who knew...


Yes, antifa is the moral equivalent of neo-Nazis

https://www.washingtonpost.com/opinions...

Zgodovina sprememb…

FrRoSt ::

ZaphodBB je izjavil:

Jaz podpiram, da Hrvaška postane civilizirana kot Izrael. Nič ne bi imel proti, če bi tudi Slovenija postala civilizirana kot Izrael.

Hkrati bi samo izkoristil ta trenutek in opomnil soforumaše, da je irelevantni jype še vedno irelevanten.


Nasel se v Izrael, da boš vsaj enkrat v življenju živel v civilizirani državi. :))
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: SaXsIm ()

FTad ::

damjan1980 je izjavil:

Turizem ne znajo obrnit sebi v prid. Oni bi imeli denar od njega, samo nebi delali. Saj je sonce in morje dovolj. Naj si za vzor vzamejo Italijo. Vsak ki se na hrvaškem gre turizem, bi moral iti tja za 2 tedna na dopust. Da vidi kako se stvari dejansko streže. Vsak ki hodi na hrvaško vsaj za vikend na morje je verjetno opazil, da napredka, sprememb tam ni. Infrastruktura že od nekdaj ni sposobna požirati mas čehov, slovencev in nemških gastarbajterjev, ampak njih to ne gane. Vlaganj praktično ni.


Kaj je toliko bolje v Italiji? Me zanima.


Vanich je izjavil:

FrRoSt je izjavil:

Ishmael je izjavil:

Če misliš da s našo slovensko vojsko, ki jo trenutno sploh ni v sloveniji, je na meji z rusijo in s slovenskimi policaji, ki so nekje dol na balkanu, lahko branimo meje, se motiš.

Invazija in kapitulacija slovenije se bo zgodila v enem dnevu.



Saj je že cajt, da ta nesposobna država propade. :))

Se bo vsaj rodila druga, bolj sposobna. :)) Če se bo, sploh. ;)


Ja, samo, če nas okupirajo Hrvatje, bodo stvari še 100x slabše - tega si ne želiš.
Druga stvar bi bila, če bi nas, recimo, okupirala Avstrija - potem bi pa stvari zalaufale.
Pravzaprav sem mnenja, da bi mi morali avstrijsko okupacijo prehiteti in nemudoma razglasiti unilateralni in brezpogojni anšluss h Avstriji - pa naj oni potem gledajo, kaj bodo z nami. :))

Če bi bili pa še bolj prebrisani, bi pa nekako simulirali nek incident, ki bi sprožil vojno med Slovenijo in Avstrijo in potem, ko bi Avstrija napadla, bi Slovenija še isto minuto brezpogojno kapitulirala in Avstrija bi zasedla ozemlje Slovenije. Volk sit in koza cela!:D


Prvi jezik v solah takoj nemscina? Prvi tuji jezik anglescina, opcijsko slovenscina? :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FTad ()

FrRoSt ::

Mr.B je izjavil:

Pravm vam, invazija na slovenijo bodo naredili. Verjetno jim spet nismo kej prodali po skonto ceni.


Na žalost ne bodo. :| Se bodo pa kurčili po piranskem zalivu. Na to pa lahko staviš svojo glavo. In zakaj se ne bi!? Dokler jih ne bo nekdo po p(t)ički!?

Bo naš predstavnik pri natu zadeve uredil. :)):))

Če bi pa napadli, bi jih pa tile naši kleni petelinčki tako nagnali, da bi se hrvati ustavili šele v Crni Gori, večina pa šele v Albaniji. :)):)):))
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: SaXsIm ()

ZaphodBB ::

Nasel se v Izrael, da boš vsaj enkrat v življenju živel v civilizirani državi. :))

Ne morem, ne izpolnjujem pogojev.

Isotropic ::

srbija se tudi nekaj malega oborožuje. mislim pa, da bo naslednja vojna tu okoli vključevala albanijo in ??? (ne vem, mogoče tudi hrvaško)

Zgodovina sprememb…

FrRoSt ::

Vanich je izjavil:


Ja, samo, če nas okupirajo Hrvatje, bodo stvari še 100x slabše - tega si ne želiš.
Druga stvar bi bila, če bi nas, recimo, okupirala Avstrija - potem bi pa stvari zalaufale.
Pravzaprav sem mnenja, da bi mi morali avstrijsko okupacijo prehiteti in nemudoma razglasiti unilateralni in brezpogojni anšluss h Avstriji - pa naj oni potem gledajo, kaj bodo z nami. :))

Če bi bili pa še bolj prebrisani, bi pa nekako simulirali nek incident, ki bi sprožil vojno med Slovenijo in Avstrijo in potem, ko bi Avstrija napadla, bi Slovenija še isto minuto brezpogojno kapitulirala in Avstrija bi zasedla ozemlje Slovenije. Volk sit in koza cela!:D


Draga moja Pepa, tile vici so že stari. :))
Ne vem, kaj si želim. ;) Kaj si želiš in domišljaš ti, je pa druga zgodba. Imajo pa tudi v Avstriji naborniški sistem vojske. 8-O

Naj se teli naši piščanci in mladi petelinčki sami odločijo, kaj bi radi in za kaj se bodo borili. ;)

Kakor si bodo postlali, tako bodo spali. :))

Osli gredo samo enkrat na led. ;) In jaz sem Osel. :)) Za tole državo NE mignem več z MEZINCEM. Še za piščanca v grbu si ne bom več prizadeval. :))

ZaphodBB je izjavil:


Ne morem, ne izpolnjujem pogojev.


Potem pa še naprej tukaj zganjaj propagando. :))

Morda ti bo ta civiliziran narod priznal kakšno boniteto. :))
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FrRoSt ()

dronyx ::

lynxslo5 je izjavil:

Američani so prisluškovali našim arbitrom za časa Obame in so potem posnetke pogovora dali Hrvatom, da so ti izstopili iz arbitraže

Obstajajo za to kakšni dokazi ali gre še vedno samo za "slutnjo"? Namreč nenavadno se mi zdi, da bi kdo dal kar tako neke obveščevalne podatke, ki jih je pridobil. Razen seveda če ne gre za kakšno prefinjeno obliko maščevanja, ker nas občasno zanese proti Rusiji...

Isotropic ::

Utk je izjavil:

Hrvasko na vseh nivojih prehiteva Romunija, za Slovasko in ostalimi so itak ze zdavnaj zaostali, pa so imeli se 10 let nazaj prednost. In ne, za to ni kriva vojna. Zato rabi izgovore zakaj je v riti. Vsi problemi, ki jih je Slovenija vsaj napol dala cez, njih se cakajo. Drugi krog prihvatizacije, placilo avtocest, razvoj zeleznice, luke, Agrokor, ki je vecja pizdarija kot vse slovenske banke skupaj, itd. Sloveniji ni v interesu revna Hrvaska, ampak tako pacje in dokler se ne postima, se z njimi ne bo dalo nic zmenit. Tista ideja, da se spor o meji zamrzne za 50 ali 100 let, postaja vse manj neumna.

srbi so krivi

ZaphodBB ::

Obstajajo za to kakšni dokazi ali gre še vedno samo za "slutnjo"? Namreč nenavadno se mi zdi, da bi kdo dal kar tako neke obveščevalne podatke, ki jih je pridobil. Razen seveda če ne gre za kakšno prefinjeno obliko maščevanja, ker nas občasno zanese proti Rusiji...

Kakšne dokaze bi pa ti rad... Pisen dekret od Obame al kaj?

Smrekar1 ::

dronyx je izjavil:


Obstajajo za to kakšni dokazi ali gre še vedno samo za "slutnjo"? Namreč nenavadno se mi zdi, da bi kdo dal kar tako neke obveščevalne podatke, ki jih je pridobil. Razen seveda če ne gre za kakšno prefinjeno obliko maščevanja, ker nas občasno zanese proti Rusiji...


Trenutno edino kar ima kaj dokazov zadaj je, da so prisluškovali nemci in posnetke izročili hrčkom, oboje zaradi prošenj neimenovane slovenske opozicijske stranke naj storijo tako.

http://www.delo.si/novice/politika/so-s...

Orignialnega članka v Dnevniku žal ne dobim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

jype ::

ZaphodBB je izjavil:

Kakšne dokaze bi pa ti rad...


dronyx ::

ZaphodBB je izjavil:

Kakšne dokaze bi pa ti rad... Pisen dekret od Obame al kaj?

In zakaj ne bi bili Rusi, Kitajci, Nemci ali pa morda celo kar sami Hrvati?

3p ::

Kako ne vidite, da je to skrivna igra Karelove zunanje politike, ki je nahujskala ruse in amere, da oborožijo srbe in hrvate, ki valjda ne bojo mirno sedeli na novih igračkah in se bojo spet sklatili, potem pa, ko jim bo ostalo samo še kamenje, mi zavladamo Balkanu. >:D

dronyx ::

Smrekar1 je izjavil:

Trenutno edino kar ima kaj dokazov zadaj je, da so prisluškovali nemci in posnetke izročili hrčkom, oboje zaradi prošenj neimenovane slovenske opozicijske stranke naj storijo tako.

Tu ni nikakršnih resnih dokazov, samo neki "neimenovani viri" z informacijami, ki naj bi jih potrdili (neimenovani) "sovini agenti". Meni se zdi tu povsem možno, da je cilj takega pisanja v prvi vrsti blatenje opozicije. To, da bi imela opozicija (verjetno je mišljen s tem "janša" in ne "novakova") moč naročati pri nemški obveščevalni službi kaj naj naredijo (še prej pa razpolagala s podatki, do kakšnih podatkov so nemški obveščevalci prišli) se mi zdi pa malo neverjetno.

Verjamem pa, da je za marsikoga nekaj takoj res, če je bilo na TV ali pisalo v časopisu...zato pa si politika vedno prizadeva imeti v lasti vsaj kakšen medij.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Smrekar1 ::

dronyx je izjavil:


Tu ni nikakršnih resnih dokazov, samo neki "neimenovani viri" z informacijami, ki naj bi jih potrdili (neimenovani) "sovini agenti". Meni se zdi tu povsem možno, da je cilj takega pisanja v prvi vrsti blatenje opozicije.


Morda. Članek je vsekakor močno nastrojen proti neimenovani stranki opozicije. Lahko je seveda tudi resničen, kajti nedvomno nekdo je prisluškoval ali šaril po disku, ki ni bil njegov.

To, da bi imela opozicija (verjetno je mišljen s tem "janša" in ne "novakova") moč naročati pri nemški obveščevalni službi kaj naj naredijo (še prej pa razpolagala s podatki, do kakšnih podatkov so nemški obveščevalci prišli) se mi zdi pa malo neverjetno.


V primerjavi s "Posnetke so jim priskrbeli ameri, da bi se Sloveniji maščevali za pogosto prorusko politiko" je zadeva precej verjetna. Nemška premieika o glanem osumljencu namreč pravi tole:

http://www.politikis.si/?p=39182

So evropski strankarski kolegi (EPP) in povsem možno je, da so do omenjenih podatkov prišli prek nemcev.

Anton Rop bo tudi vedel dosti povedati o predhodnjem sodelovanju glavnega osumljenca s hrčki, tako da tudi ne bi bilo prvič, da bi se zgodilo kaj takega. Enkrat so ga glede tega obsodili, torej so dejanski podatki o tem kar naj bi izdal morali biti točni (če tajni podatki ne obstajajo jih ne moreš izdati), zdaj so ga oprostili, ker naj bi jih dobil drugje, ne ker bi bili omenjeni podatki netočni.

http://www.delo.si/novice/kronika/anton...

Povedano drugače, glavni osumljenec se je zanesljivo že dogovarjal s hrčki o nečednem dogajanju okoli Piranskega zaliva, tako da to niti ne bi bila zanj nič novega.

Verjamem pa, da je za marsikoga nekaj takoj res, če je bilo na TV ali pisalo v časopisu...zato pa si politika vedno prizadeva imeti v lasti vsaj kakšen medij.


Nekatere celo ustvarjajo svoje medije z uredniško politiko na ravni Pravde. Originala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

jype ::

Smrekar1 je izjavil:

Nekatere celo ustvarjajo svoje medije z uredniško politiko na ravni Pravde. Originala.
Z madžarskim kapitalom, jasno.

Smrekar1 ::

jype je izjavil:

Z madžarskim kapitalom, jasno.


Ne pri ustanavljanju, ampak po tem, ko so kapital, ki bi jim moral zadoščati za 2 leti, pokurili v ~6 mesecih.

lynxslo5 ::

dronyx je izjavil:

lynxslo5 je izjavil:

Američani so prisluškovali našim arbitrom za časa Obame in so potem posnetke pogovora dali Hrvatom, da so ti izstopili iz arbitraže

Obstajajo za to kakšni dokazi ali gre še vedno samo za "slutnjo"? Namreč nenavadno se mi zdi, da bi kdo dal kar tako neke obveščevalne podatke, ki jih je pridobil. Razen seveda če ne gre za kakšno prefinjeno obliko maščevanja, ker nas občasno zanese proti Rusiji...


https://www.rtvslo.si/slovenija/ustavni...

Hrvaški ustavno sodnik, je našemu ustavnemu sodniku povedal "prisluhe so Hrvaški priskrbele ZDA, da bi disciplinirale Slovenijo"

ZaphodBB ::

dronyx je izjavil:

ZaphodBB je izjavil:

Kakšne dokaze bi pa ti rad... Pisen dekret od Obame al kaj?

In zakaj ne bi bili Rusi, Kitajci, Nemci ali pa morda celo kar sami Hrvati?

V temi o arbitražnem sporazumu je bilo precej povedanega na to temo. Jaz neposrednih dokazov nisem videl, kot se pri jih pri takih zadevah ponavadi tudi ne da videti. Vse kar imamo so špekulacije in govorice, ki so podkrepljene leaki o obveščevalnih službah, ter seveda zgodovinske zapise, iz katerih se da videti kako so take stvari potekale v preteklosti.

BlaY0 ::

dronyx je izjavil:

ZaphodBB je izjavil:

Kakšne dokaze bi pa ti rad... Pisen dekret od Obame al kaj?

In zakaj ne bi bili Rusi, Kitajci, Nemci ali pa morda celo kar sami Hrvati?

Sploh nima veze kdo je prisluškoval... Če bi Sekolec takrat rekel, da na posnetku ni on in tožil cajtng, ki je zadevo objavil bi bila zadeva v tistem trenutku zaključena, ker se Hrvati ne bi imeli več na kaj opreti, ne da bi razkrili vir. Ampak on se je raje v hlače pokakal.

Mr.B ::

V galvnem samo da lhako hodite na vikendice na Hrvaško, brez da bi kaj čakali, medtem ko vam zapirajo severno mejo. Amerji zaradi zgodovinske predespozicije so idealni krivec, če ne prepričaš, daš pa še Nemce, potem pa s piko na i še jebene Srbe z Beogradom. Tako pokriješ mentaliteto večine prebivlstva Slovenije.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

jype ::

Moram reči da se meni osebno zdi ta možnost nekoliko bolj verjetna
Ker nočeš verjeti, da je tvoj izbrani politik pokvarjen.

Smrekar1 ::

lynxslo5 je izjavil:


https://www.rtvslo.si/slovenija/ustavni...

Hrvaški ustavno sodnik, je našemu ustavnemu sodniku povedal "prisluhe so Hrvaški priskrbele ZDA, da bi disciplinirale Slovenijo"


Če je hrvaški ustavni sodnik prišel do teh podatkov mora to tam biti precej splošno znana zadeva. Če ne se gre za še eno dezinformacijo več. Njegova pravljica je privlečena za lase, zakaj bi ustavnega sodnika klicali na zunanje ministerstvo, da bi tam opazoval kako to ameriški agenti predajajo tajne informacije hrčkom?

Pravljica sodnika Deisingerja dobi svoj pomen če vemo kdaj je nastopil funkcijo ustavnega sodnika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

PacificBlue ::

Branko Grims je takrat po prisluhih dejal, da obstaja najmanj osem razlicnih moznih izvorov prisluhov. Je mislil tudi kak domestic source? :))

oxyuranus ::

Starodavni je izjavil:

niti ne vem zakaj bi morali američani bolj favorizirati hrvate, če lahko pokrijejo obe državi.


Ti jaz povem, pa se vsem ostalim, da destabilizirajo balkan, ker iz tega profitira njihova industrija. To pocnejo po celem svetu, glede bliznjih, pa v Makedoniji, kjer s podporo Kosovskim Albancev "trolajo" in destabilizirajo njih. Sicer je to njihova klasicna taktika, ki jo vec ali manj uporabljajo povsod, destabiliziraj (tudi vojasko), pokupi. Verjetno republikanska podpora SDSu izvira iz enakih razlogov in vprasanje, ce ne tudi stalno podpihovanje sporov s hrvasko s strani njihovih politikov. S tem, da je to tezje izvajati v drzavah EU, ker se skrivamo za ostalimi. Verjetno bi jim najbolj pasala se ena vojna na balkanu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: oxyuranus ()

Smrekar1 ::

oxyuranus je izjavil:


Ti jaz povem, pa se vsem ostalim, da destabilizirajo balkan, ker iz tega profitira njihova industrija. To pocnejo po celem svetu


Tisočkrat ponovljena laž postane resnica.

Kao.

jype ::

Smrekar1 je izjavil:

Tisočkrat ponovljena laž postane resnica.
Pomembno je pa, da razumeš, da alternative implicirajo, da ZDA vodijo nesposobneži. Mene to sicer ne preseneča in se mi zdi celo zelo verjetno, je pa kljub temu taka dejstva včasih težko sprejeti, če imaš rad ZDA.

Smrekar1 ::

jype je izjavil:

Pomembno je pa, da razumeš, da alternative implicirajo, da ZDA vodijo nesposobneži.


Med vodstvenim kadrom se definitivno znajdejo tudi nesposobneži.

Glavni razlog za tole 'mišljenje' o ZDA je sicer to, da se redno postulira, da so za vse krive ZDA, izmisli razloge zakaj so za nekaj krive ZDA in potem te izmišljene razloge prodaja kot dokaz, da je postulat pravilen.

Eni temu rečejo "podrobna analiza".

jype ::

Drži, ZDA se v resnici praviloma zelo trudijo v pravo smer, vsake toliko časa pa pride na ključen položaj nesposobnež ali zlobnež in povzroči očitno PR katastrofo (in včasih pri tem še dobro zasluži).

Ampak kljub temu je trend trenutno negativen: "America first" je diametralno nasprotje vsega, za kar so ZDA stale v večjem delu 20. stoletja.

balluf ::

Vanich je izjavil:

FrRoSt je izjavil:

Ishmael je izjavil:

Če misliš da s našo slovensko vojsko, ki jo trenutno sploh ni v sloveniji, je na meji z rusijo in s slovenskimi policaji, ki so nekje dol na balkanu, lahko branimo meje, se motiš.

Invazija in kapitulacija slovenije se bo zgodila v enem dnevu.



Saj je že cajt, da ta nesposobna država propade. :))

Se bo vsaj rodila druga, bolj sposobna. :)) Če se bo, sploh. ;)


Ja, samo, če nas okupirajo Hrvatje, bodo stvari še 100x slabše - tega si ne želiš.
Druga stvar bi bila, če bi nas, recimo, okupirala Avstrija - potem bi pa stvari zalaufale.
Pravzaprav sem mnenja, da bi mi morali avstrijsko okupacijo prehiteti in nemudoma razglasiti unilateralni in brezpogojni anšluss h Avstriji - pa naj oni potem gledajo, kaj bodo z nami. :))


Zakaj bi pa nas okupitali, a ti se ne boš nič branil ......ta mularija !
Če bi bili pa še bolj prebrisani, bi pa nekako simulirali nek incident, ki bi sprožil vojno med Slovenijo in Avstrijo in potem, ko bi Avstrija napadla, bi Slovenija še isto minuto brezpogojno kapitulirala in Avstrija bi zasedla ozemlje Slovenije. Volk sit in koza cela!:D

Smrekar1 ::

jype je izjavil:


Ampak kljub temu je trend trenutno negativen: "America first" je diametralno nasprotje vsega, za kar so ZDA stale v večjem delu 20. stoletja.


Oh nedvomno. Ampak tole da ZDA destabilizirajo cel svet, da bi imela njihova industrija profite, je še vedno iz trte izvito.

Države v vojni namreč kupujejo bore malo iPhonov in podobne šare. Gospodarstvo ZDA je take narave, da jim koristita mir in stabilnost.

Rusi ... so drugačne narave. Orožje, hrano, gorivo in surovine so nekaj, kar rabijo države v vojni vsaj toliko kot tiste v miru.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

jype ::

Smrekar1 je izjavil:

Ampak tole da ZDA destabilizirajo cel svet, da bi imela njihova industrija profite, je še vedno iz trte izvito.
Ja, definitivno. Če kaj, potem ZDA stabilizirajo svet, da bi njihova industrija imela profite.

Smrekar1 je izjavil:

Rusi ... so drugačne narave. Orožje, hrano, gorivo in surovine so nekaj, kar rabijo države v vojni vsaj toliko kot tiste v miru.
Drži, pa tudi bistveno bolj so naklonjeni avtoritarnim prijemom, doma in na tujem.

Scaramouche ::

Smrekar1 je izjavil:

jype je izjavil:


Ampak kljub temu je trend trenutno negativen: "America first" je diametralno nasprotje vsega, za kar so ZDA stale v večjem delu 20. stoletja.


Oh nedvomno. Ampak tole da ZDA destabilizirajo cel svet, da bi imela njihova industrija profite, je še vedno iz trte izvito.

Države v vojni namreč kupujejo bore malo iPhonov in podobne šare. Gospodarstvo ZDA je take narave, da jim koristita mir in stabilnost.

Rusi ... so drugačne narave. Orožje, hrano, gorivo in surovine so nekaj, kar rabijo države v vojni vsaj toliko kot tiste v miru.


Gledaš z napačne strani!


The business of war is profitable. In 2011, the 100 largest contractors sold $410 billion in arms and military services. Just 10 of those companies sold over $208 billion.
These companies have benefited tremendously from the growth in military spending in the U.S., which by far has the largest military budget in the world. In 2000, the U.S. defense budget was approximately $312 billion. By 2011, the figure had grown to $712 billion. Arm sales grew alongside general defense spending growth. SIPRI noted that between 2002 and 2011, arms sales among the top 100 companies grew by 51%.

BlaY0 ::

Smrekar1 je izjavil:


Države v vojni namreč kupujejo bore malo iPhonov in podobne šare. Gospodarstvo ZDA je take narave, da jim koristita mir in stabilnost.

Dobr si se tole pohecal.

Smrekar1 ::

Scaramouche je izjavil:



Gledaš z napačne strani!


Gledam celo sliko, ne samo posameznih detajlov. V tem se razlikujeva. Članek se nadaljuje:

However, the trend has recently reversed. In 2011, the top 100 arms dealers sold 5% less compared to 2010. Susan Jackson, a SIPRI defense expert, said in an email to 24/7 Wall St. that austerity measures in Western Europe and the U.S. have delayed or slowed the procurement of different weapons systems. Austerity concerns have exacerbated matters.

https://www.usatoday.com/story/money/bu...

Plus v seznamu 10 največjih orožarjev, na osnovi katerega si vlekel zaključke, so evropske firme (BAE, EADS, Finmeccanica). Ne zdi se mi ravno logično, da bi ameri destabilizirali Evropo zato, da bi dajali dobičke evropskim orožarjem - ampak glede na to, da si jih vključil v seznam, si trdil točno to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

sirotka ::

Hrvaška kot Izrael :D Gospodarstvo iz leta v leto slabše, odvisni so od turizma bolj kot države tretjega sveta, vsako leto jih je manj in vse živo beži ven, oni pa naj bi bili Izrael? Država, ki z 8 MIO prebivalsta, od tega par mio arabcev ščijejo proti kompletnem arabskemu svetu, imajo razvojne centre praktično vseh največjih firm IT trga in hkrati močan lasten vojaški razvojni center... hrvati imajo pa kaj točno od tega?
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

So Hrvatje totalno nori (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
21937126 (29781) PaX_MaN

Republika Srpska (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
25350186 (44877) bluefish
»

Kaj menite o peticiji Ukinimo vojsko? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21933932 (31517) bluefish

Več podobnih tem