» »

TV šteka pri gledanju 4K vsebin

TV šteka pri gledanju 4K vsebin

David83 ::

TV mi šteka oz lagira pri gledanju 4K vsebin iz prenosnega trdega diska, preko HDMI kabla iz računalnika pa ne. Vendar kadar gledam preko računalnika, ne morem gledat v HDR, ker imam grafično GTX 970, ki ne podpira HDR funkcije, če pa gledam direkt iz trdega diska pa gledam v HDR vendar lagira oz šteka. Potem pa še je opcija, nekakšne vrste stream na računalniku, kjer stisnem na film z desnim klikom da odpre možnosti in izberem "pošlji v napravo xxx" in avtomatsko začne predvajat film na TV v HDR, preko lokalnega omrežja sklepam, vendar isto šteka film. Ali je TV kriv, da ni dosti močen da bi sproti dekodiral 4K film? Imam isti problem na obeh TVjih, en je Philips z linuxom in drugi je Sony z androidom. Kaj bi bila najboljša opcija, če hočem gledat v HDR? Nova grafična, je cca 400EUR ali vče, kaj bolj poceni se mi ne splača jemat, morda kakšen android tv box in ga uporabim kot vmesnik in nanj priključim disk? Ali je še kakšna alternativa?
  • spremenilo: David83 ()

Invictus ::

Disk je najbrž prepočasen...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

David83 ::

Invictus je izjavil:

Disk je najbrž prepočasen...


4k ima bitrate med 35-45mbs, disk premore 80mb/s..

Han ::

Kateri TV, firmware je zadnji? Kakšen video (kodek, vzorčenje...)? Kako je priklopljen disk (USB 2.0 ali 3.0)?

broken/link ::

kot je han napisal, premalo podatkov. ampak na pamet oz če si pomagamo s kristalno kuglo:

- disk:
tle bo verjetno ozko grlo usb2.0 port
preveri v specifikacijah obeh TVjev, kakšna je max hitrost branja preko usbja. in seveda katere dekodirnike sploh TV podpira. ker če nimaš strojne podpore bo tole no-go.

- mreža:
če pa streamaš preko wifija - je wifi problem. preko kabla bi tole moralo delat, če nimaš jajc od routerja.

drugače pa kak novejši android tv box, priklopljen preko mreže, bi mogu delat.

Invictus ::

David83 je izjavil:

Invictus je izjavil:

Disk je najbrž prepočasen...


4k ima bitrate med 35-45mbs, disk premore 80mb/s..

Teoretičnih...

Prepočasen je.

Potem pa še USB bremza, pa nekaj najbrž tudi TV...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

David83 ::

broken/link je izjavil:

kot je han napisal, premalo podatkov. ampak na pamet oz če si pomagamo s kristalno kuglo:

- disk:
tle bo verjetno ozko grlo usb2.0 port
preveri v specifikacijah obeh TVjev, kakšna je max hitrost branja preko usbja. in seveda katere dekodirnike sploh TV podpira. ker če nimaš strojne podpore bo tole no-go.

- mreža:
če pa streamaš preko wifija - je wifi problem. preko kabla bi tole moralo delat, če nimaš jajc od routerja.

drugače pa kak novejši android tv box, priklopljen preko mreže, bi mogu delat.


disk je WD elements 1TB USB 3.0
tv je sony xe8596 z tazadnjim firmwareom, philips ne vem točno
ruter je čisto poleg tv-ja, čeprav imam preko kabla povezano, ruter pa je linksys wrt54gl
filmi so pa vsi iz partisa 2160p hevc remux.

Invictus ::

David83 je izjavil:

ruter pa je linksys wrt54gl

Evo ti ozko grlo...

Ports:
1x 10/100 WAN, 4x 10/100 Switched LAN, 1x Power

Kdo še kupuje to staro, precenjeno sranje?!?!?!?!
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Dr_M ::

Kaj pa ves, mogoce ga ima pa ze 10 let. :))


4k ima bitrate med 35-45mbs, disk premore 80mb/s..


A tok mejhn bitrate? Ojoj.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

gddr85 ::

afaik mu šteka direkt iz diska, sicer disk bi moral špilat bp, 4k hevc tv tudi..
imaš v usb 3 vtaknjen disk?

Dr_M ::

Jest sem ze imel 4k film, ki ga USB disk, ki je bp bral z cca 100MB/s, ni bil sposoben predvajat, medtem ko ga SSD je (slo je pa za 60-280MB/s, toliko je pokazal task manager).
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

gddr85 ::

seveda imaš lahko tud večjo kvaliteto, lossless, zaradi mene magar nekompresiran raw, potem pa logično ne bo delalo, ampak če gre za en navaden lossy compressed 4k 24fps video bi moralo bit ok

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

David83 ::

Invictus je izjavil:

David83 je izjavil:

ruter pa je linksys wrt54gl

Evo ti ozko grlo...

Ports:
1x 10/100 WAN, 4x 10/100 Switched LAN, 1x Power

Kdo še kupuje to staro, precenjeno sranje?!?!?!?!


Sine, ze 12 let ga imam mislim da8-) al bi bilo boljse ruter menjat za kaj bolj zmogljivega ce hocem recimo streamat filme preko lan?

gddr85 je izjavil:

seveda imaš lahko tud večjo kvaliteto, lossless, zaradi mene magar nekompresiran raw, potem pa logično ne bo delalo, ampak če gre za en navaden lossy compressed 4k 24fps video bi moralo bit ok


Filmi so tudi po 70gb+

gddr85 je izjavil:

afaik mu šteka direkt iz diska, sicer disk bi moral špilat bp, 4k hevc tv tudi..
imaš v usb 3 vtaknjen disk?


Ja, v usb 3.0 je vtakjen

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: David83 ()

Spock83 ::

Ja menjaj router. Samo to ti še vedno ne reši težave predvajanja preko USB.

Losless je zahteven glede pasovne širine ni pa toliko, kot če bi bi bil x265.

David83 ::

Spock83 je izjavil:

Ja menjaj router. Samo to ti še vedno ne reši težave predvajanja preko USB.

Losless je zahteven glede pasovne širine ni pa toliko, kot če bi bi bil x265.


Ja saj če streamam iz PC-ja na TV preko LAN-a pa če nebi štekalo, ne rabim usb več. Edini razlog da sem hotel preko diska gledat je ta, ker preko streama šteka, direkt iz PC na tv preko HDMI kabla pa nimam HDR, ker je grafična prestara in ne podpira. Na to tak ne vpliva hitrost interneta, ampak zgolj lokalno omrežje ne? Ker internet imam 10/1mb linijo, ker več trenutno ne gre.

hojnikb ::

preveri ce je tv sploh sposoben dekodirat format, ki ga prevajas.

Da bi bil disk bottleneck je skor neverjetno, 80MB/s je 640Mbit, kar stisnjen h.265 nebo mel, kvecjemu kaksen lossless format.
#brezpodpisa

Han ::

Včasih je MKV čudno zakodiran, da se TV kolca... Preveri s kakšnim ne-gusarskim 4K H.265 posnetkom.

David83 ::

Han je izjavil:

Včasih je MKV čudno zakodiran, da se TV kolca... Preveri s kakšnim ne-gusarskim 4K H.265 posnetkom.


nimam nobene original 4K vsebine žal..

hojnikb je izjavil:

preveri ce je tv sploh sposoben dekodirat format, ki ga prevajas.

Da bi bil disk bottleneck je skor neverjetno, 80MB/s je 640Mbit, kar stisnjen h.265 nebo mel, kvecjemu kaksen lossless format.


piše da od 2014 dalje bi naj bli vsi sony TV-ji

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: David83 ()

hojnikb ::

preveri ce tudi podpira 10 biten h.265, to ne podpirajo vsi.
#brezpodpisa

David83 ::

hojnikb je izjavil:

preveri ce tudi podpira 10 biten h.265, to ne podpirajo vsi.


Supported video files
AVC/H.264
AVCHD
AVI
DivX
FLV
HEVC/H.265
Matroska (MKV)
MOV
MPEG1
MPEG2
MPEG4
TS
WMV
WMV9 HD (VC-1)
Xvid
3GP/3GPP

TV je prav 10bit, če podpira 10 bit h.265 pa nevem

obstaja možnost, da bi popravil to štekanje pri streamu z novim routerjem z višjimi hitrostmi? Da nebom zastonj menjal..gledal sem pa tega

https://www.mimovrste.com/usmerjevalnik...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: David83 ()

hojnikb ::

če prklaplaš disk direkt v tv, potem router nima absolutno nobene veze.

Probi predvajat kakšen film v 8 bitnem hevecu
#brezpodpisa

David83 ::

hojnikb je izjavil:

če prklaplaš disk direkt v tv, potem router nima absolutno nobene veze.

Probi predvajat kakšen film v 8 bitnem hevecu


Z usb diskom sem samo zato probal, ker mi enako šteka pri streamu preko LAN-a iz PC na TV. Če bi normalno delalo, sploh nebi rabil prenosnega diska. Tak da če je mogoče to krivo, ker je router star in počasen, da ne dobi dosti bandwitha pa zato šteka. Trenutno stremam film in gledam porabo v task managerju in je upload prišel do 86mb/s.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: David83 ()

zavajon ::

V 8 bit lahko pretvoriš z ffmpeg tako:
ffmpeg -i input.mp4 -c:v libx265 -preset medium -crf 28 -pix_fmt yuv420p -c:a copy -t 00:00:30 output_8bit.mp4

Parameter -t 00:00:30 pomeni, da bo naredil samo 30 sek filma, najbrž dovolj za testiranje.
Če pa misliš, da je problem hitrost, povečaš kompresijo s parametrom -crf (večja vrednost je večja kompresija, do 51).
Če bi želel ohraniti 10 bit, uporabiš
-pix_fmt yuv420p10le
.

Han ::

Star router ima na kablu 10 MB/s, kar je nekajkrat prepočasi za tekoče predvajanje.

Mavrik ::

Eh? Kje točno imaš ti 4K posnetke ko imajo 80Mbps bitrata?!
The truth is rarely pure and never simple.

IL_DIAVOLO ::

Ti TV podpira 4k? :)

gddr85 ::

poglej specse tvja pa boš videl ;)

TOP ::

Imam povsem identičen primer in to isto na Sony tv Android pa imam veliko bolši ruter kot on pa je isto sranje pa stremam iz Synologyja in šteka,razen HD pa delajo lepo tekoče.Preko prenosnega diska sem pa ugotovu sledeče.Preko vseh programih,ki jih imam inštaliranih app to so:Kodi,VLC in MX player šteka,razen orginal program od Sonyja ne šteka.Problem nastane,ker z tem orginalnem programu nimaš dosti funkcij kot so izbiraš podnapise in ostalo,lahko samo predvajaš in pauza.Probaj tako,če ti bo delalo,drugače jaz tud ne poznam rešitve.Bom še kaj probal pa poročam.

David83 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Ti TV podpira 4k? :)

ne:'(

Mavrik je izjavil:

Eh? Kje točno imaš ti 4K posnetke ko imajo 80Mbps bitrata?!


Ko sem streamal, sem odprl task manager in sem šel pod dejavnosti pošiljanja in prejemanja v omrežju in je bil peak skoraj 90mb/s uploada, ko sem gledal film na tv

TOP je izjavil:

Imam povsem identičen primer in to isto na Sony tv Android pa imam veliko bolši ruter kot on pa je isto sranje pa stremam iz Synologyja in šteka,razen HD pa delajo lepo tekoče.Preko prenosnega diska sem pa ugotovu sledeče.Preko vseh programih,ki jih imam inštaliranih app to so:Kodi,VLC in MX player šteka,razen orginal program od Sonyja ne šteka.Problem nastane,ker z tem orginalnem programu nimaš dosti funkcij kot so izbiraš podnapise in ostalo,lahko samo predvajaš in pauza.Probaj tako,če ti bo delalo,drugače jaz tud ne poznam rešitve.Bom še kaj probal pa poročam.


hmm, morem probat z originalnim programom da vidim. Ker sem vedno do zdaj z VLC ali pa MX player

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: David83 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

H.265 / HEVC (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
527367 (2021) Valvoline
»

Kako močan PC za gledanje 4K na TV

Oddelek: Zvok in slika
493651 (2133) vaščan
»

4k predvajanje filmov (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
539604 (7317) Han
»

Android box vs Apple TV?

Oddelek: Pomoč in nasveti
316949 (3722) Map
»

Kaj kupiti za Media Player? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14232281 (21646) sasoe

Več podobnih tem