» »

Pomoč, Macbook pro 17 2009

Pomoč, Macbook pro 17 2009

traxxas ::

Mam sledeč problem. Lastim si macbook pro 17 2009 . Na belih poljih lcd-ja se mi pojavljajo artefakti v roza barvi. Menjal sem že termalno pasto . Opazil sem,da če narahlo pritisnem na področju levo in desno od trackpada artefakti izginejo pod pritiskom ,ko popustim se spet pojavijo .Tudi lcd,če se malo poprime se pojavlja ta roza barva .Na vsake toliko časa spet izginejo. Baterija mogoče malček napihnjena . Večino časa na štromu.Kaj mi svetujete ! Kako pripnem sliko?
  • spremenil: traxxas ()

MrStein ::

traxxas je izjavil:

Kako pripnem sliko?

Uploadaš nekam (recimo www.imgur.com ) in potem tu objaviš URL slike.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

traxxas ::

Je kje kdo, ki se mu kej svita?

solatko ::

Priklopi zunanji monitor, če je tam enako, je šla grafika, oziroma bo šla v kratkem.
Pomoč je servis, vprašanje pa za kakšno ceno in, če se sploh splača.
Popustili so namreč sloji vezja in bi za nekaj časa pomagala peka MB.
Delo krepa človeka

djabi ::

Naredi to, kar je solatko napisal.
Tudi jaz sumim grafično. Če bi crknil ekran, bi bile drugačne črte.


Skoraj desetletje delovanja je lepa starost, sploh, če primerjam(o) z današnjo elektroniko. Bodi vesel, da ti je toliko časa delal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: djabi ()

solatko ::

Devet let uporabe, pomeni nekaj tisočkrat dvignjen pokrov, pri tem pa se vsakokrat malenkost zvije celotno ohišje in s tem tudi matična plošča. Ker je ta iz več plasti, se zgodi, da plasti niso več tovarniško skupaj, temveč je med njimi nastalo nekaj mehurčkov in stiki niso več trdni. Za to se ob določenih pritiskih na ohišje, zoper vzpostavi stik in zadeva deluje.
To je problem vseh prenosnikov, saj morajo bit panti dovolj trdi, da ekran stoji v vsaki legi, kar pa pomeni delovanje sil ob dviganju in zapiranju pokrova, delno pomaga dvoročno odpiranje - ena roka na robu spodnjega dela in druga na sredini pokrova ob odpiranju in zapiranju. Enoročno odpiranje vogala, pa lahko celo sproži lom displeja.
Delo krepa človeka

traxxas ::

Laptop je vseskozi na mizi in odprt z njim se zelo lepo ravna ,otroc ne prčkajo po njem . Redko se zapira. Mi bo sin pomagal slike pripet ,ko pride domov.

 ok

ok



 ok

ok

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: traxxas ()

solatko ::

Si poizkusil z zunanjim monitorjem ali televizorjem?
Delo krepa človeka

traxxas ::

OJ, sem ravnokar probal s priklopom na TV. Na TV ni kazalo znakov ,istočasno na prenosniku pa so simptomi?

traxxas ::

Koliko možnosti je,da štrajka povezava z monitorjem?

solatko ::

Lahko je povezava z monitorjem ali pa celo dispej koraka k bridkemu koncu.
Delo krepa človeka

traxxas ::

zanimivo, da samo na belem pisnem polju dela te roza črtice. Slike četudi je vključena bela so OK. Na namizju samo bližnjice ,ozadje je OK

solatko ::

Če na zunanjem display-u ni teh napak, je potrebno poiskat napako v prenosniku - kabel ali celoten ekran.
Delo krepa človeka

solatko ::

poglej kako to izgleda

Delo krepa človeka

traxxas ::

To je pa mal preveč zahtevno,da popraviš brez poškodb.

solatko ::

Pač neseš nekomu, ki ima prakso, saj ni tako težko, veliko jih danes menja ekrane na telefonih in tablicah, kjer je včasih še težje vse skupaj.
Če nimaš predznanja in prakse, se takih poslov pač ne lotiš sam, pooblaščeni servis pa bi ti za to vzel preveč, se potem bolj splača kupit nov prenosnik.
Delo krepa človeka

traxxas ::

Še nekaj sem opazil. Če gledam film se te motnje ne pojavljajo. Istočasno na namizju ,pa na belih podlagah motnje.

DeeCoy ::

Verjetno so 2 grafične, ne da se mi it iskat specifikacij.. Šla ti je tista "tašvoh", procesorjeva, ločena grafična je očitno ok. Z lcdjem sigurno ni nič narobe, če v filmih dela popolnoma normalno.

traxxas ::

Je kakšna rešitev?

DeeCoy ::

Če drži, kar sem jaz napisal, za vse uporabi high performance gpu. Nisem pa več ziher, ker je to precej staro..
https://support.apple.com/en-us/HT202053

DOOM_er ::

isti problem pri nešteto prenosnikih ki sem jih popravljal. Kabel ima slab stik, nič hujšega. Odpri zadevo, zamenjaj kabel, lahko tudi samo malo repozicioniraš obstoječega in bi moralo biti za nekaj časa okej.
Robots will steal your job. But that's OK

traxxas ::

Hvala ,bom poiskusil čez vikend.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Utripanje monitorja na prenosniku

Oddelek: Strojna oprema
121436 (1207) Ahim
»

Vprašanje - skener

Oddelek: Pomoč in nasveti
161629 (810) Han
»

Ko priklopim ekran na laptop, hitrost interneta pade na skoraj 0kbs

Oddelek: Pomoč in nasveti
202766 (1873) nurmaln
»

Okvarjen LCD ali samo kabel prenosnega računalnika?

Oddelek: Strojna oprema
7593 (416) solatko
»

Premočen backlight na novem prenosniku?

Oddelek: Pomoč in nasveti
152761 (2169) fosil

Več podobnih tem