» »

Vezava avto-radia z zvočniki

Vezava avto-radia z zvočniki

flameir ::

Kolega me je prosil, da mu zvežem zvočnike v avtu. Sam je že nabavil radio in zvočnike.
Radio je z impedanco 4ohm in štirimi 50W RCA izhodi.

Zraven je kupil dva 400W zvočnika z impedanco 8ohm.

Ne vem točno, kako je to najbolj optimalno zvezat. Probal sem priklop enega zvočnika na en izhod, pa vzporedno vezavo obeh (da je bila podem impedanca zvočnikov 4ohme), probal sem vzporedni priklop obeh zvočnikov na dva izhoda (nula je na vseh RCA izhodih ista, sem pomeril z multimetrom).

Pri vseh vezavah je problem isti - zvok sicer je na zvočnikih, vendar zelo, zelo potihem. Pa še to, ko radio naviješ do konca. Zdaj sem ostal v slepi ulici, saj ne vem, kaj bi moral naredit.

Ena opcija je verjetno, da kupi še ojačevalnik. Kolikor sem pogooglal, je pri vsem skupaj treba gledati veliko parametrov, zato bi bil vesel vaše pomoči, kaj je treba gledat pri nakupu (ali so morda zvočniki premočni za "švoh" radio, ali striže tudi kaj drugega...).

Hvala.
  • spremenil: flameir ()

Trupl0 ::

Radio ima 25W RMS izhoda po kanalu.
Na zadnji RCA nimaš kaj priklapljati zvočnika saj nimaš ojačevalca. Tam ni ojačitve signala s strani končne stopnje avtoradija..
Če je zvočnik 8Ohm potrebuješ dva zvočnika na en izhod od avtoradia.
Vežeš + na prvem ter nato + na drugem in nato na + v avtoradiju. Ponoviš in sicer - na prvem ter nato - na drugem in nato na - v avtoradiju. To je sedaj zapolnjen prvi kanal na 4 Ohm.

Ponavljaš nato naprej.

naj ti pa povem, da je to nesmisel saj dobiš recimo prav Pioneer zvočnike za 10 EUR več kot je kupil ta poceni kitajski material.
Zvočniki 400W za 25EUR itd je bullshit

Preveri dokumentacijo zraven radia saj imaš Quickstart navodila za montažo priložena.
If you are going through Hell, keep going !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Trupl0 ()

Trupl0 ::


tole si poglej.
If you are going through Hell, keep going !

blackbfm ::

Če je zvočnik 8Ohm potrebuješ dva zvočnika na en izhod od avtoradia.


Ce je impendanca zvočnika visja od impendance izhoda je ok in ne rabis posebnih vezav

@op radio ima dva tipa izhodov, klasicni izhod za direktni priklop zvočnikov in rca za na ojačevalec.. Glej v manual

Trupl0 ::

je ok ampak izgubi tudi pol moči.
Uporabnik še bolj pojača volume, več distorzije, papa tuljava
al kaj
If you are going through Hell, keep going !

blackbfm ::

Ce misli nazigat brez ojacevalca bo v vsakem primeru distorzija:))

Trupl0 ::

tru :))
If you are going through Hell, keep going !


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AV receiver

Oddelek: Zvok in slika
6781 (615) Crasowc
»

priklopitev 4 zvocnikov na 2 kanala -avto

Oddelek: Zvok in slika
142592 (2164) Pyr0Beast
»

Kater oz. kakšen ojačevalec potrebujem ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
243751 (3435) Meizu
»

Priklop radio stolp zvočnikov na avtoradio

Oddelek: Na cesti
214868 (4452) jest10
»

sistem zvočnikov po hiši

Oddelek: Loža
204322 (3827) St235

Več podobnih tem