» »

Delovna knjižica

Delovna knjižica

Boomerang ::

Zanima me, kje in kako lahko vidim podatke, ki so vpisani v moji "delovni knjižici". V narekovaje sem dal zato, ker knjižice v papirnati obliki več ne obstajajo, ampak se vse vodi elektronsko in njihovo funkcijo nadomešča ZPIZ. Obstaja kakšna spletna stran, kjer lahko preverim podatke,ki so vpisani? Oz. kam se moram obrniti, da te podatke lahko pridobim?

Miha 333 ::

http://www.zpiz.si/ , klik na Moj eZPIZ

Boomerang ::

Miha 333 je izjavil:

http://www.zpiz.si/ , klik na Moj eZPIZ


401 - Unathorized - Client certificate required.
Zgleda da mi manjka nekakšen certifikat oz. digitalno potrdilo. Kje ga dobim?

Miha 333 ::

Ja seveda, rabiš SIGENCA certifikat. Zastonj na Upravni enoti. Drugače država ne more vedeti, da si ti res ti.

Veljajo tudi od NLB, Pošte in Halcoma, če slučajno katerega imaš.

Informacije, ki jih iščeš, lahko sicer dobiš tudi osebno na svoji območni enoti ZPIZ: http://www.zpiz.si/cms/?ids=content&inf...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miha 333 ()

MadMicka ::

Če se mudi, greš lahko na ZPIZ ali ZZZS in dobiš izpisek brezplačno, če te zanima, če si trenutno zavarovan, pa lahko preveriš kar preko sms-a, poguglaj.

Boomerang ::

Sem mislil, da je postopek enostavnejši. Vbistvu me nič posebnega ne zanima, samo preveril bi rad stanje oz. podatke, ki se beležijo. Pač zanima me, kaj vse mora delodajalec vpisat (od trenutka ko podpišeš pogodbo, do trenutka ko daš odpoved) in nad katerimi podatki ima vpogled. Toliko da si lažje predstavljam, kaj imam v "delovni knjižici".

Tilen ::

Najverjetneje je vse prazno. Razen datum za začetek in konec.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Baja ::

jaz sem pred kratkim šel po izpis delovne dobe. gor so imena firm in koliko časa si delal pri njih. to je to. ter na koncu sešteto vse skupaj.

orbika ::

Meni so pred leti rekli, da je delovna knjižica ukinjena. Evidenca se vodi samo še elektronsko, če pa želiš, si lahko ti sam "vodiš" statistiko. V knjižici ...

Mare2 ::

Boomerang je izjavil:

Sem mislil, da je postopek enostavnejši.

Saj postopek je enostaven. Niso pa podatki javno dostopni. :)

Boomerang ::

Mare2 je izjavil:

Niso pa podatki javno dostopni. :)


To se ve - neka tretja oseba ne sme imeti dostopa. Verjetno ima poleg mene, dostop do podatkov še delodajalec, saj nekako mora vpisat koliko časa sem delal pri njem itd. Imam prav?

Machete ::

Ni ne. Delodajalec ne rabi dostopa do tvojih podatkov delovne dobe, ker on nič ne 'vpisuje'. Na zavod javi od kdaj si začel delat pri njemu in to je to.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

borisk ::

ne, dostop do tega nima delodajalec, ampak v "knjižico" vpisuje ZPIZ na osnovi M obrazcev delodajalca in na osnovi dejansko vplačanih prispevkov. drugače pa ja, postopek je enostaven, če imaš digitalno potrdilo odobreno s strani države.

fikus_ ::

Delodajalec ve za vso preteklo delovno dobo, tudi pri drugih firmah. Nekateri izplačujejo dodatek za celotno delovno dobo in ne samo pri zadnjem.

Cowboy6 ::

A si je kdo za foro izračunal koliko časa mu še manjka do penzije? :)
Tukaj naj bi bil moj podpis.

Machete ::

Tukaj je kar veliko poiskusov raznih izračunov: špekuliranje cen kriptovalut in ICO-jev
:))
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Cowboy6 ::

:))

Machete je izjavil:

Tukaj je kar veliko poiskusov raznih izračunov: špekuliranje cen kriptovalut in ICO-jev
:))
Tukaj naj bi bil moj podpis.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali lahko delodajalec preveri kandidata za zaposlitev (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8813723 (10105) harmony

Delavska knjižica?

Oddelek: Loža
181923 (1326) zee
»

Izpisek dosedanje delovne dobe

Oddelek: Loža
2435365 (30258) St235
»

upokojitev

Oddelek: Loža
84154 (3883) luli
»

Placevanje delovne dobe

Oddelek: Loža
1214639 (14148) ;-)

Več podobnih tem