» »

Upravljalec diskov - problem

Upravljalec diskov - problem

aokorn ::

Spoštovani,
rad bi povečal c: particijo, katere je na voljo samo še 18%. Rad bi jo povečal za 430GB zdrave primarne particije, ki je na disku 0 še na voljo. Sam se bojim posega, da ne bi kaj pokvaril...
 Upravljalec diskov

Upravljalec diskov



Ali mi lahko kdo pomaga?

Lp
Andrej
  • spremenil: aokorn ()

popster ::

a naredit backup?

aokorn ::

Ne, particijo NOV bi rad povečal za neuporabljeno 430GB veliko neuporabljeno particijo čisto desno na sliki. Ne vem, kako se to naredi. Se pravi, mislim si nisem pa siguren...
Rad bi taksativna navodila, kako se to naredi z ukazi, ki so na voljo ob desnem kliku na particijo, ki bi jo rad širil.

mihagr ::

Ne bo šlo, ker ni takoj za particijo Nov(C), ampak je vmes še ena particija. Mislim, da se bi morda dalo, z neko vrsto particije, ki se ji reče "span" ali nekaj takega, ampak to ti bo naredilo hudo zmedo v bodočnosti, če boš moral karkoli preseljevati na drug disk, oziroma imel boš hude težave.

aokorn ::

Hmm, a je potem ta prostor zgubljen? Ne morem verjeti. Sicer sem sam naletel na problem, ker je vmes še ena particija. Bom počakal, če še kdo pride s kakšno idejo, oz. kaj je s to 'span' particijo, ki jo omenjaš...
Zaenkrat hvala!

ngc2392 ::

minitool partiton wizard 10 portable. zbrišeš tisto particijo pred 430 gb, daš resize na 430 in zmanjšaš za toliko, kolikor hočeš povečati c. daš resize na c do konca (potegneš v desno) in daš apply. in je.
United We Stand, Divided We Fall

gddr85 ::

oz. zbrišeš obe 619mb + 430gb v en (unallocated) prostor in potem dodaš c:ju

aokorn ::

Sem naredil tako, kot sta svetovala ngc2392 in gddr85. Iz Minitool Partiton Wizzard 10 Free, sem oba brisal in dodal k C:.
Hvala obema in sebi, ker sem brez napak izvedel...;)

Lp
Andrej O.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

polovica diska manjka

Oddelek: Strojna oprema
7737 (524) nsa_ag3nt
»

Povečanje sistemske particije WIN7

Oddelek: Pomoč in nasveti
155723 (2873) Hanzi77
»

migracija na večji SSD

Oddelek: Pomoč in nasveti
223494 (2933) tomaz-
»

Disk management Win 8.1

Oddelek: Operacijski sistemi
6590 (489) misek
»

Povečanje particije

Oddelek: Pomoč in nasveti
222818 (2547) solatko

Več podobnih tem