» »

Lista dobrih filmov

Lista dobrih filmov

techuser ::

Zadnja leta je polno zanič filmov ali pa se je meni okus spremenil. Kje sploh dobit še kakšno listo dobrih filmov? Res je bilo nekaj dobrih ampak so bolj redki. Lahko pa kar napišete svoje favorite, da dobim več dobrih idej.

BivšiUser2 ::

Logan
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

Siddh ::

Predestination


Redorange ::

Uporabnix ::

Black mirror (sicer serija nepovezanih epizod)

Cruz ::

Spremljaj kritike. Rottentomatoes, Metacritic,...
Moj najljubši film zadnjih 5 let je Birdman(2014).
Mislim, da se ti je zgolj okus spremenil, saj se dobri filmi še zmeraj najdejo.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Ales ::

Najdejo se, ampak mainstream je šel totalno v k.rac. Rimejki rimejkov in recikliranje debilnih strip junakov z miljardnimi proračuni, še malo pa bosta Captain America in Thor undercover varuški v vrtcu, v prequelu tega bo pa Iron Man po neki čudni genetski napaki zanosil in rodil medvedka Teda. Bebavost do amena, kot da snemajo filme za popolne debile.

Nekaj, kar bi bil pred leti dober in/ali nadpovprečen film, je zdaj neverjeten presežek vseh presežkov cele sezone, npr. Three Billboards Outside Ebbing, Missouri. Saj je kul, inteligenten, nadih bratov Coen brez bratov Coen, končno nekaj vsaj na trenutke za umret od smeha, četudi vse skupaj tudi na trenutke zvodeni. Ampak vseeno, kul. In to je vse, kar je za videt? Ojoj. Najbolje, da jim dajo kar Nobelovo nagrado.

Za začetek poglej zmagovalce kakih večjih evropskih festivalov, če še nisi, pa druge iz ožjih izborov, tam znaš kaj pametnega ujeti. Kar se mainstreama tiče, se IMHO težišče produkcije seli k TV hišam kot so HBO in Netflix, ampak situacija tu je še precej nestanovitna.

next3steps ::

techuser je izjavil:

Zadnja leta je polno zanič filmov ali pa se je meni okus spremenil. Kje sploh dobit še kakšno listo dobrih filmov? Res je bilo nekaj dobrih ampak so bolj redki. Lahko pa kar napišete svoje favorite, da dobim več dobrih idej.

Pojdi proti vzhodu in imel boš ogromno materiala za pogledati.

GR2 ::

Samo dobre je težko izluščiti, sam pač redno gledam TL in klikam IMDb linke pri novo naloženih filmih.
Normalno, da je vmes serija slabših filmov, pač ker jih zame ni dovolj, dajem dol tudi tiste z oceno 6.0-6.5, včasih tudi z manj kot 5.0, ampak z vsaj 5000 voti, izjemoma s 1000 voti.
Zadnji pogledani, A Quiet Place, Annihilation in You Were Never Really Here so vsi zelo dobri, zdaj imam na sporedu Hostiles in po hitrem pregledu dobro kaže, tako da dobre filme se sigurno najde.
Res pa da sam nimam nobenih problemov z različnimi zvrstmi, kot ima večina starejših recimo s Sci-Fi filmi ali stripovskimi filmi.
Večino plevela najlažje izluščiš, če gledaš samo tiste filme, ki imajo oceno 6.8 ali več, jaz bi jih tako izpustil tretjino.

edlstahl ::

The Body (2012)

techuser ::

Hvala za ideje. Bom si jih kar nekaj ogledal.

starboi ::

Op če si nisi ogledal priporočam film Wind River, ki je zame osebno dragulj leta 2017.

techuser ::

Prvih nekaj omenjenih sem gledal, tega pa ne. Hvala.

Netrunner ::

techuser je izjavil:

Zadnja leta je polno zanič filmov ali pa se je meni okus spremenil. Kje sploh dobit še kakšno listo dobrih filmov? Res je bilo nekaj dobrih ampak so bolj redki. Lahko pa kar napišete svoje favorite, da dobim več dobrih idej.


Kaj je dobro je čisto subjektivno mnenje vendar dejstvo je da se okus s časom spremija. Sem imel podoben problem katerega sem rešil s tem, da se večinoma izogibam holliwoodskim filmom in iščem stare klasike.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

-=Tomaz=- ::

Hvala za nekaj predlogov, ki jih še nisem videl.

Mogoče še sam dodam nekaj filmov, ki so bili subjektivno :) meni všeč:

Anti Matter (2016)
Time Lapse (2014)
Coherence (2013)
The Road (2009)
Babadook (2014)
Bellflower (2011) - da ne bo samo fantastika.

Aquinas ::

Kaj pa Evropa?

Contratiempo (2016)
Rundskop (2011)
Chevalier (2015)

ali pa:
The Death of Stalin (2017)
The Lobster (2015)
The Killing of a Sacred Deer (2017)

Potem pa dalje med suggested, pa bo. Tukaj na ST je že ena tema z malo manj znanimi filmi, v kateri je ogromno dobrih predlogov.

Vitez ::

Malo preširoka tema. Kakšne pa?

jype ::

Dobre. Stalker (1979), recimo.

Pred kratkim sem v kinu videl Thelmo. Super norveški film.

Vitez ::

Vseeno, preveč širok pojem je to. Meni je dober film lahko recimo Idi i smotri od Klimova, ali pa Bergmanov sedmi pečat, Fellinijeve Kabirijske noči..Hitchcockovo Dvoriščno okno..kakšen stil bi avtor rad?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vitez ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Captain America : Civil War (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
12234981 (11010) opeter
»

Filmi ki so tako slabi, da so že dobri :-) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Sedem umetnosti
16929263 (11144) LeQuack
»

The Avengers imeli odlični vikend (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
9423509 (19230) ahac
»

Najboljši filmi

Oddelek: Sedem umetnosti
153555 (3309) Piston

Več podobnih tem