» »

Modificiranje notranjosti avta

Modificiranje notranjosti avta

NecroFlex ::

Zanima me če pozna kdo kakšen forum ali pa če se tukaj kdo spozna na take zadeve. Namreč hočem si ''vgraditi'' računalnik v avto, bil bi low power seveda, touchscreen, namen bi bil GPS pa glasba in morda kakšen film če se kje ustavimo, pač kot kakšen potovalni računalnik ki ga imajo nekatrei avti vgrajenega že.
Jaz imam Peugeot 308 letnik 2007, dizel.

Zanimalo bi me bolj glede elektrike kakor kaj drugega, namreč razmišljam da bi bil priklopljen preko konektorja ki je drugače za kadilce, ne vem točno kako se temu drugače reče. Nasplošno me zanima koliko je tista zadeva močna (če je morda od avta odvisno?) in pa koliko bi to obremenilo akumulator? Če bi bilo morda bolje dati še kakšen dodaten vir energine raje notri?

To bi bila mala zadeva, kakšne 8" screen, razmišljam ali raspberry pi ali pa kakšno malo laptopovo plato z U procesorjem ki porablja 5W ali kaj podobnega.

Vem da bi bilo lažje tablico, samo to je bolj za zabavo kot kaj drugega :P
Asus ROG Strix Scar II GL704GW:
i7-8750H | 32GB DDR4 2666MHz | RTX 2070 8GB | 2TB NVMe SSD + 1TB SATA SSD

IL_DIAVOLO ::

2 din radio je opcija. Vendar moras preverit ce imas sploh prostor v armaturki in ce bo treba narediti kaj okoli kablov. 12V vticnica? To je bolj kot ne samo da zvezes kake lucke gor(+,-) ali bilokaksen pretvornik. Tako da za kaj takega to odpade.

NecroFlex ::

Da bi namesto radia dal notri tole?

12V vtičnica ja, tam kjer ponavadi daš adapter da polniš telefone. To je prešvoh?
Asus ROG Strix Scar II GL704GW:
i7-8750H | 32GB DDR4 2666MHz | RTX 2070 8GB | 2TB NVMe SSD + 1TB SATA SSD

Scorpia ::

Zakaj bi priklopil prek konektorja vzigalnika, ce imas zadaj za radiem kablem, kjer lahko priklopis napajanje v tvojem primeru rasbery pi ali karkoli ze. Uglavnem kabli v avtu, so vec kot dovolj debeli oziroma po tvoje mocni, da prenesejo breme, tudi 12v uticnica prenese zelo veliko.

Ker si glih omenil, da imas francoza, ti priporocam da povleces nov kabel za napajanje, vkljucno z varovalko, direkt iz akumulatorja. Namrec psa skupina ima foro, da se ti akumulator ne isprazne, ti po 30 minutah izklopi vse napajanje v avtu. Seveda to ni nic narobe, ampak predvidevam, da ne zelis cakati, da se ti racunalnik vsakic zaganja ko obrnes kljuc. S stalno napetostjo ga lahko das v hibrid pa ti ne bo spraznilo akumulator.

Drugace 308 ima 2din, je treba sneti se odlagalno povrsino in se samo plastika zreze in 2 din radio komot gre. Ker pa avtor zeli samo display ne bo treba nic rezat, samo ven spulis pa je...
////

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Scorpia ()

matobeli ::

Nabaviš google nexus 7 2013, ven vzameš baterijo in namesto nje daš napajanje. in ga nekam montiraš za en okvirček.

Imaš vse, gps, gsm, wifi, TS, relativno odziven sistem z 1001 aplikacijo...

IL_DIAVOLO ::

NecroFlex je izjavil:

Da bi namesto radia dal notri tole?

12V vtičnica ja, tam kjer ponavadi daš adapter da polniš telefone. To je prešvoh?


Ja cigarette lighter je pravi izraz. Verjemi mi, sem ze imel vsega boga gor priklopljenega, od fm playerja, pretvornika za telefon polnit, zdaj pa imam priklopljene gor neke lucke. To je pa v glavnem to.

Moras vedeti, da pri avtoelektriki ni nobene carovnije, precej omejeno vse skupaj. Radio ali tablica, potem se pa hitro konca.

Tablica se najboljse pride do izraza, ker lahko polnis na to 12V vticnico, drugega stroma ne potrebujes. Kako fiksirat, je pa druga zgodba :)

NecroFlex ::

Scorpia je izjavil:

Zakaj bi priklopil prek konektorja vzigalnika, ce imas zadaj za radiem kablem, kjer lahko priklopis napajanje v tvojem primeru rasbery pi ali karkoli ze. Uglavnem kabli v avtu, so vec kot dovolj debeli oziroma po tvoje mocni, da prenesejo breme, tudi 12v uticnica prenese zelo veliko.

Ker si glih omenil, da imas francoza, ti priporocam da povleces nov kabel za napajanje, vkljucno z varovalko, direkt iz akumulatorja. Namrec psa skupina ima foro, da se ti akumulator ne isprazne, ti po 30 minutah izklopi vse napajanje v avtu. Seveda to ni nic narobe, ampak predvidevam, da ne zelis cakati, da se ti racunalnik vsakic zaganja ko obrnes kljuc. S stalno napetostjo ga lahko das v hibrid pa ti ne bo spraznilo akumulator.

Drugace 308 ima 2din, je treba sneti se odlagalno povrsino in se samo plastika zreze in 2 din radio komot gre. Ker pa avtor zeli samo display ne bo treba nic rezat, samo ven spulis pa je...

Glede avtov nimam pojma, zato morda uporabljam narobne izraze, se opravičujem. Torej direkt iz akumulatorja je najboljše da se naredi z vmesno varovalko? Meni ni problema prižigati zadeve vsakič, ker bo notri kar SSD in se bo prižgalo v 3 sekundah, tako da to ni problem.

Drugače sem pa pogooglal tale 2din, zgleda zanimivo, bom videl če se to da najprej dobiti predno začnem po domače delati tam okoli, hvala za predlog!
Asus ROG Strix Scar II GL704GW:
i7-8750H | 32GB DDR4 2666MHz | RTX 2070 8GB | 2TB NVMe SSD + 1TB SATA SSD

Scorpia ::

Ce zelis gledati filme, poslusat glasbo, ob ugasnjenem motorju, bo nuja povlect kabel, kot sem rekel po pol ure izgubis napajanje tudi ce imas kljuc obrnjen. Ze zdaj lahko probas in se prepricas.
////

hojnikb ::

Vzames 2DIN radio z androidom pa gasa. Če pa avto nima prostora za 2DIN (je mogoče kr 1DIN) ali ima pa kako custom rešitev v armaturki, pa kupiš faceplate za tvoj model in vgradiš potem 2Din.

imaš pa tudi 1DIN android rešitve, sam tam se enkranček ven popela.
#brezpodpisa

Scorpia ::

hojnikb je izjavil:

Vzames 2DIN radio z androidom pa gasa. Če pa avto nima prostora za 2DIN (je mogoče kr 1DIN) ali ima pa kako custom rešitev v armaturki, pa kupiš faceplate za tvoj model in vgradiš potem 2Din.

imaš pa tudi 1DIN android rešitve, sam tam se enkranček ven popela.


Njegov avto ima 2din, samo minimalni poseg je treba narediti.
////

Siddh ::

Ne kompliciraj z nekimi računalniki pa tablicami, če nočeš da zgleda kmečko. Potem še boš potreboval ojačevalnik, dodatna napeljava, izdelati neke plastike, da bo lepo zgledalo itd..
Kupi 2DIN android radio, ki ga iz ebaya dobiš z lepim OEM zgledom in bo zgledalo kot tovarniška enota.
Npr:
Ebay opcija 1

Ali:
Ebay opcija 2

Lahko pa tudi kakšne cenejše najdeš ampak, mogoče nebojo z peugeotovim zgledom.


NecroFlex ::

Siddh je izjavil:

Ne kompliciraj z nekimi računalniki pa tablicami, če nočeš da zgleda kmečko. Potem še boš potreboval ojačevalnik, dodatna napeljava, izdelati neke plastike, da bo lepo zgledalo itd..
Kupi 2DIN android radio, ki ga iz ebaya dobiš z lepim OEM zgledom in bo zgledalo kot tovarniška enota.
Npr:
Ebay opcija 1

Ali:
Ebay opcija 2

Lahko pa tudi kakšne cenejše najdeš ampak, mogoče nebojo z peugeotovim zgledom.

Bilo je mišljeno kot projekt, malo zabave, zaradi tega sem prašal.

2din gledam zdaj, žal gledam malo cenejše variante v okolici 100€, max 150€. Tele so 400€+, kar mi je pa malo preveč :P
Asus ROG Strix Scar II GL704GW:
i7-8750H | 32GB DDR4 2666MHz | RTX 2070 8GB | 2TB NVMe SSD + 1TB SATA SSD

IL_DIAVOLO ::

Jaz sem dal 150€ za 1 din pioneer, tako da za 2 din bi treba kar gledati od 300€. Res je, predrage so, za ta denar se raje nabavi dobre zvoznike in kak ojacevalec, da zadeva res spila kot se zagre. Avto pac ni za filme gledat. Med voznjo te itak samo moti, da pa bi filme gledal, ko se kje ustavis, pa ti bo akumulator spraznilo.

Scorpia ::

Ce je akumulator dober, ti bo ena tablica ali rasbery pi tezko spraznil akumulator. Ok ce bi gledal vec dni brez prestanka, bi pa znalo ja.
////

NecroFlex ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Jaz sem dal 150€ za 1 din pioneer, tako da za 2 din bi treba kar gledati od 300€. Res je, predrage so, za ta denar se raje nabavi dobre zvoznike in kak ojacevalec, da zadeva res spila kot se zagre. Avto pac ni za filme gledat. Med voznjo te itak samo moti, da pa bi filme gledal, ko se kje ustavis, pa ti bo akumulator spraznilo.

Bolj sem mislil zaradi funkcionalnosti. Filme sem kar tako rekel, bolj sem v mislih imel GPS pa youtube, problem je ker je od tega peugeota radio nekaj posebnega in menjati z navadnim radiom je problem ker nekaj funkcionalnosti se izgubi na ''potovalnem računalniku'' ki ga ima vgrajenega, npr. prestavljanje ure. Zato sem v mislih imel kakšen posebej ralunalnik ali pa celo tale 2din ker bi vsaj nekaj funkcionalnosti obdržal in celo dodal.

Ce je akumulator dober, ti bo ena tablica ali rasbery pi tezko spraznil akumulator. Ok ce bi gledal vec dni brez prestanka, bi pa znalo ja

Bolj sem imel v mislih med vožnjo na morje ali kaj podobnega, da bi kolegi gledali filem ali pa na YT glasbo dajali ali kaj podobnega, nič kaj več.
Asus ROG Strix Scar II GL704GW:
i7-8750H | 32GB DDR4 2666MHz | RTX 2070 8GB | 2TB NVMe SSD + 1TB SATA SSD

aborko ::

Siddh je izjavil:

Ne kompliciraj z nekimi računalniki pa tablicami, če nočeš da zgleda kmečko. Potem še boš potreboval ojačevalnik, dodatna napeljava, izdelati neke plastike, da bo lepo zgledalo itd..
Kupi 2DIN android radio, ki ga iz ebaya dobiš z lepim OEM zgledom in bo zgledalo kot tovarniška enota.
Npr:
Ebay opcija 1

Ali:
Ebay opcija 2

Lahko pa tudi kakšne cenejše najdeš ampak, mogoče nebojo z peugeotovim zgledom.


A se samo meni zdijo te zadeve grde in ene 10 let za časom, no pa še bistveno predrage. Mislim micen 7" ekran s 1024*600, ok fizične gumbe je res fino imeti, ampak jst bi raje vzel kakšno 8 ali celo 10" tablico (če je prostor na armaturi) z GPS in FM podporo ter kakšnim amoled ekranom in jo pritrdil z magnetnim nosilcem, tako da bi bila preprosto odstranljiva in prenosljiva in tako bistveno bolj uporabna, namesto da ves dan samo tiči v avtu. Muziko lahko iz tablice predvajaš preko BT oz. preko dodatnega Bluetooth receiverja za line in na obstoječ radio. Vse skupaj se da izvesti zelo čisto,...

blackbfm ::

GPS in FM podporo ter kakšnim amoled ekranom


Amoled je najbolj neprimeren zaslon za na sonce in dolgotrajno uporabo kot je gps

aborko ::

Potem bi moj telefon že zdavnaj imel burn in (s7 edge), ker ga tudi ogromno uporabljam za navigacijo, res pa da večinoma v night mode... Glede na teste na gsmarena v kategoriji sunlight legibility test amoled zasloni prednačijo na soncu, sploh Samsungovi na auto mode. Zelo dvomim da imajo tele 2din enote z cheap ass lcdji večjo svetilnost (recimo vsaj 500 nits)...

Scorpia ::

NecroFlex je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Jaz sem dal 150€ za 1 din pioneer, tako da za 2 din bi treba kar gledati od 300€. Res je, predrage so, za ta denar se raje nabavi dobre zvoznike in kak ojacevalec, da zadeva res spila kot se zagre. Avto pac ni za filme gledat. Med voznjo te itak samo moti, da pa bi filme gledal, ko se kje ustavis, pa ti bo akumulator spraznilo.

Bolj sem mislil zaradi funkcionalnosti. Filme sem kar tako rekel, bolj sem v mislih imel GPS pa youtube, problem je ker je od tega peugeota radio nekaj posebnega in menjati z navadnim radiom je problem ker nekaj funkcionalnosti se izgubi na ''potovalnem računalniku'' ki ga ima vgrajenega, npr. prestavljanje ure. Zato sem v mislih imel kakšen posebej ralunalnik ali pa celo tale 2din ker bi vsaj nekaj funkcionalnosti obdržal in celo dodal.

Ce je akumulator dober, ti bo ena tablica ali rasbery pi tezko spraznil akumulator. Ok ce bi gledal vec dni brez prestanka, bi pa znalo ja

Bolj sem imel v mislih med vožnjo na morje ali kaj podobnega, da bi kolegi gledali filem ali pa na YT glasbo dajali ali kaj podobnega, nič kaj več.


Radio lahko postavis npr. pod sedez, pa ne bos izgubil nobene funkcionalnosti :)
////

Mravlek ::

sam sem se pred leti igral s "CENTRAFUSE" aplikacijo .... Deluje v nulo :)
V čem je bistvo življenja? Ups...bistvo računalnika! To je zdaj vprašanje?

blackbfm ::

aborko je izjavil:

Potem bi moj telefon že zdavnaj imel burn in (s7 edge), ker ga tudi ogromno uporabljam za navigacijo, res pa da večinoma v night mode... Glede na teste na gsmarena v kategoriji sunlight legibility test amoled zasloni prednačijo na soncu, sploh Samsungovi na auto mode. Zelo dvomim da imajo tele 2din enote z cheap ass lcdji večjo svetilnost (recimo vsaj 500 nits)...


Ja legibility na soncu imas ko ga nazges na 800 nits.. Auto mode kokr jz vem ga lahko nabije celo prek meje ki jo lahko nastavis rocno. Zelo zdravo za amoled :)) ce menjas tel vsako leto kurjenje displeja ni problem ce ga pa misliš met v avtu naslednjih nekaj let pa nevem, je treba mal premislit

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

hojnikb ::

aborko je izjavil:

Potem bi moj telefon že zdavnaj imel burn in (s7 edge), ker ga tudi ogromno uporabljam za navigacijo, res pa da večinoma v night mode... Glede na teste na gsmarena v kategoriji sunlight legibility test amoled zasloni prednačijo na soncu, sploh Samsungovi na auto mode. Zelo dvomim da imajo tele 2din enote z cheap ass lcdji večjo svetilnost (recimo vsaj 500 nits)...

nastimaj celo belo podlago in bos vidu burnin ;)
#brezpodpisa

smacker ::

Kaj vsi vozite kabriolete, da vam na armaturko sonce šajna? 8-)

strumf666 ::

Če ima original AR aux, potem tablico not priklopiš pa nosilec zanjo, boš najceneje in najelegantneje rešil zadevo; če ga nima, pa se ga da "shekat" isto. Polnjenje rešiš z avtopolnilcem (če je tablica mobilna, po potrebi, ali permanentno, če zadevo vgradiš). Če to ni izvedljivo, potem android AR din ali 2 din, ki zelo verjetno ima vse kar želiš imet in boš še hotel v prihodnje. Če boš šel v samogradnjo/izdelavo te bo na koncu dražje prišlo, ker že kosovnica nanese več kot si napisal, da si pripravljen dat za drugo rešitev. Če pa ne znaš vsega sam in boš rabil še delo plačat pa sploh nima smisla.
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Zgodovina sprememb…

NecroFlex ::

strumf666 je izjavil:

Če ima original AR aux, potem tablico not priklopiš pa nosilec zanjo, boš najceneje in najelegantneje rešil zadevo; če ga nima, pa se ga da "shekat" isto. Polnjenje rešiš z avtopolnilcem (če je tablica mobilna, po potrebi, ali permanentno, če zadevo vgradiš). Če to ni izvedljivo, potem android AR din ali 2 din, ki zelo verjetno ima vse kar želiš imet in boš še hotel v prihodnje. Če boš šel v samogradnjo/izdelavo te bo na koncu dražje prišlo, ker že kosovnica nanese več kot si napisal, da si pripravljen dat za drugo rešitev. Če pa ne znaš vsega sam in boš rabil še delo plačat pa sploh nima smisla.

AR aux? Avto ima 2 AUX vhoda, en rdeč in drugi bel (mislim da) če to kaj več pove?
Lahko zrihtam sam svoj sistem tudi za okoli 100€ ali manj brez problema, poznam nekaj mehanikov ki se z elektroniko ukvarjajo, tako da glede tega tudi ni problem.

Samo bom najprej pogledal za 2din zadeve, vidim jih na bolhi se za okoli 100€ prodajati.
Asus ROG Strix Scar II GL704GW:
i7-8750H | 32GB DDR4 2666MHz | RTX 2070 8GB | 2TB NVMe SSD + 1TB SATA SSD

strumf666 ::

Rdeči in bel cinch sta en aux vhod, če to misliš :) Torej tablico in nosilec ter avtopolnilec; rešitev z najmanj dela je izvedljiva, pa še funkcije, ki so vezane na original AR ohraniš.
Če dobiš 2din android AR za 100€ je tudi dobra rešitev, pa še navlake (nosilec, kabli, polnilec) se znebiš; edino funkcije, ki so vezane na original AR izgubiš, kot si napisal.
Kaj pa imaš v mislih za 100€ oz. manj?
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

NecroFlex ::

strumf666 je izjavil:

Rdeči in bel cinch sta en aux vhod, če to misliš :) Torej tablico in nosilec ter avtopolnilec; rešitev z najmanj dela je izvedljiva, pa še funkcije, ki so vezane na original AR ohraniš.
Če dobiš 2din android AR za 100€ je tudi dobra rešitev, pa še navlake (nosilec, kabli, polnilec) se znebiš; edino funkcije, ki so vezane na original AR izgubiš, kot si napisal.
Kaj pa imaš v mislih za 100€ oz. manj?

http://www.bolha.com/avdio-in-video/avt...
http://www.bolha.com/avdio-in-video/avt...

Tole dvoje sem gledal na bolhi, nista Android, samo bi zadostovalo.
Asus ROG Strix Scar II GL704GW:
i7-8750H | 32GB DDR4 2666MHz | RTX 2070 8GB | 2TB NVMe SSD + 1TB SATA SSD

Scorpia ::

strumf666 je izjavil:

Rdeči in bel cinch sta en aux vhod, če to misliš :) Torej tablico in nosilec ter avtopolnilec; rešitev z najmanj dela je izvedljiva, pa še funkcije, ki so vezane na original AR ohraniš.
Če dobiš 2din android AR za 100€ je tudi dobra rešitev, pa še navlake (nosilec, kabli, polnilec) se znebiš; edino funkcije, ki so vezane na original AR izgubiš, kot si napisal.
Kaj pa imaš v mislih za 100€ oz. manj?


Sem ze gor pisal, da ne rabis izgubiti dolocene funkcije. Radio se nekam prestavi, skrije, funkcije pa upravljas obvolansko, uro pa pac takrat dostopas do njega ko je treba. Eni celo v prtljaznik skrijejo.
////

IL_DIAVOLO ::

NecroFlex je izjavil:

strumf666 je izjavil:

Rdeči in bel cinch sta en aux vhod, če to misliš :) Torej tablico in nosilec ter avtopolnilec; rešitev z najmanj dela je izvedljiva, pa še funkcije, ki so vezane na original AR ohraniš.
Če dobiš 2din android AR za 100€ je tudi dobra rešitev, pa še navlake (nosilec, kabli, polnilec) se znebiš; edino funkcije, ki so vezane na original AR izgubiš, kot si napisal.
Kaj pa imaš v mislih za 100€ oz. manj?

http://www.bolha.com/avdio-in-video/avt...
http://www.bolha.com/avdio-in-video/avt...

Tole dvoje sem gledal na bolhi, nista Android, samo bi zadostovalo.


Ti bi kupoval noname 2 din radio za 100 evrov? Toplo priporocam, da ne delaj tega.

NecroFlex ::

IL_DIAVOLO je izjavil:



Ti bi kupoval noname 2 din radio za 100 evrov? Toplo priporocam, da ne delaj tega.

Kaj naj bi bilo narobe z njima? Pač tako kot veliko drugih stvrai je to pač neka kitajska firma pomoje, kakor sem pa rekel lahko sam naredim podobno zadevo, tako da glede tega ni problem.
Asus ROG Strix Scar II GL704GW:
i7-8750H | 32GB DDR4 2666MHz | RTX 2070 8GB | 2TB NVMe SSD + 1TB SATA SSD

strumf666 ::

Pr kitajcih nikoli ne veš :)
Probaj, če imaš srečo ali nisi preveč zahteven, boš mogoče čisto zadovoljen, drugače pa nazaj na bolho.
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

IL_DIAVOLO ::

NecroFlex je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:



Ti bi kupoval noname 2 din radio za 100 evrov? Toplo priporocam, da ne delaj tega.

Kaj naj bi bilo narobe z njima? Pač tako kot veliko drugih stvrai je to pač neka kitajska firma pomoje, kakor sem pa rekel lahko sam naredim podobno zadevo, tako da glede tega ni problem.


Nic posebnega, samo garancijo bos s tezavo uveljavljal, pa polovico funkcij ti ne bo delalo, drugace pa ni panike.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri DAB+ avtoradio kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
779817 (4778) stratosD
»

Kateri avto radio z navigacijo in bluethoot vmesnikom za Passata priporočate?

Oddelek: Zvok in slika
263635 (2641) nokia6310
»

FM Oddajnik USB Avtoradio

Oddelek: Loža
71349 (1209) blackbfm
»

Avto zvočniki (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
8711080 (6327) dottor
»

Avtoradio za audi a3

Oddelek: Zvok in slika
51266 (1189) Vikking

Več podobnih tem