» »

Poljubljanje ob pozdravu

Poljubljanje ob pozdravu

«
1
2 3 4

Samo346 ::

Mislim, da je telesen stik dotik pomemben za splošno zdravje. Na žalost SLovenci spadamo med bolj hladne, ali kulturno severnjaške ljudi na splošno,

Ali drži, da se med mediteranskimi narodi, Španci, Italijani, pa tudi Francozi itd. ljudje med seboj ob pozdravu, četudi se srečajo prvič, poljubijo na lice?
Kako je to med moškimi, ali se tudi moški ob pozdravu in pri poslavljanju med seboj poljubljajo na lica? Kdo ve mogoče?

forplan ::

Verjetno ti nič čudnega če s tem gor rasteš. Če pa kot mi pridemo v tako okolje ja pa čudno :)

Sem kar nekaj časa preživel v Španiji, kjer je to popularno.
Recimo praktični primer: Prideš na zabavo recimo nekomu v stanovanje. 20 ljudi recimo 50/50 po spolu. Je v navadi da greš okoli do vsakega in ga pozdraviš. Ženske poljubiš na lice, moške pa normalno rokovanje (razen če se pozdravljajo ta topli med sabo)

V glavnem jaz se tega nisem nikoli navadil. Sem bolj navajen recimo prideš v Sloveniji na takšno zabavo pa čez sobo pozdraviš vse pa je to to :)
da se strinjam

Samo346 ::

forplan je izjavil:

Verjetno ti nič čudnega če s tem gor rasteš. Če pa kot mi pridemo v tako okolje ja pa čudno :)

Sem kar nekaj časa preživel v Španiji, kjer je to popularno.
Recimo praktični primer: Prideš na zabavo recimo nekomu v stanovanje. 20 ljudi recimo 50/50 po spolu. Je v navadi da greš okoli do vsakega in ga pozdraviš. Ženske poljubiš na lice, moške pa normalno rokovanje (razen če se pozdravljajo ta topli med sabo)

V glavnem jaz se tega nisem nikoli navadil. Sem bolj navajen recimo prideš v Sloveniji na takšno zabavo pa čez sobo pozdraviš vse pa je to to :)


Kaj z vsemi ženskami se poljubiš na lice ob pozdravu, četudi si jih prvič videl in šele spoznal?

Kako pa je recimo v primeru, ko se spoznaš s parom- moškim in žensko. A poljubiš njegovo žensko ko se predstaviš?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samo346 ()

forplan ::

Kot sem rekel za nas je nenavadno, za njih ne...

Recimo ko spoznaš novo dekle rokovanje izrečeta imeni in potem dva poljubčka na lice (tudi ni nič nenavadnega če še vedno se rokujeta).

V poslovnem svetu je pa samo rokovanje, če imaš takšen primer.

To ti govorim za jug španije, če so pa na severu bolj zaprti pa nevem.

Še en primer: sem srečal preko znanca eno slovenko in ob prvem pozdravu čisto presenečenje. Rokovanje + 3 lubčke pa še objemala bi se :) Potem tekom pogovora pa sem videl kako lubčka pesa pa kak jo on liže po obrazu mi je pa vse minilo...
da se strinjam

val46 ::

Samo346 si pa že kupuje letalsko karto za jug španije pomoje zdej hehe :D

perci ::

Prvič se mi je to zgodilo na Portugalskem cca 20 let nazaj.

S punco sva bila na interrailu in sem eno portugalko vprašal nek nasvet glede vlaka (na kateri vhod je treba iti or sth) in na koncu sem bil čist paf, ker se je poslovila s poljubom. Skratka, pri njih je to stvar vljudnosti.

Dons je pa to (vsaj pri moji generaciji 38+) itak tudi v Sloveniji normalno. V naši družbi vsi to počnemo. Ampak ne za popolne tujce, samo za tiste, ki so že v krogu prijateljev.

jype ::

Mene je najbolj presenetilo, da se Danci ves čas objemajo, ker nisem znal sodelovat. Potem so mi severnejši severnjaki razložili, da so to itak skandinavski južnjaki, pa je nenadoma postalo povsem smiselno.

arnecan1 ::

Poljubljanje ima globlji smisel, če se uporabi redko. Npr. z tistimi, katerimi te veže globlja vez, pa jih dolgo nisi/ne boš videl.

Sicer pa je to stvar kulture. Mislim, da pri nas velja bolj to, kar sem napisal. Tudi meni bi bilo malo čudno, če bi se kuševal z nekom, ki ga vidim drugič v življenju.

Samo346 ::

arnecan1 je izjavil:

Poljubljanje ima globlji smisel, če se uporabi redko. Npr. z tistimi, katerimi te veže globlja vez, pa jih dolgo nisi/ne boš videl.

Sicer pa je to stvar kulture. Mislim, da pri nas velja bolj to, kar sem napisal. Tudi meni bi bilo malo čudno, če bi se kuševal z nekom, ki ga vidim drugič v življenju.


Ni mišljeno kuševanje z ustnicami, temveč lice ob lice sicer, drugače pa je čudno ker je takšna kultura tukaj.

ginekk ::

Potrjeno, v Španiji je poljubljanje na lici v pozdrav med neznanci mešanega spol povsem pričakovano. Izpadeš outsider če tega ne počneš.
Ampak seveda ne pomeni nič več kot pozdrav.

Vazelin ::

obstaja kakšna kultura, kjer je BJ vljudnostna gesta?:D

nejcek74 ::

Tudi za nemški del Švice je značilno da se z nasprotnim spolom pozdraviš s poljubi. In to tremi. Španci in Francozi mislim da uporabijo dva. Se pa stvar prakticira med dobrimi znanci.

jype ::

Vazelin je izjavil:

obstaja kakšna kultura, kjer je BJ vljudnostna gesta?:D
Ja, ampak moraš ti prvi.

opeter ::

forplan je izjavil:

Sem kar nekaj časa preživel v Španiji, kjer je to popularno.
Recimo praktični primer: Prideš na zabavo recimo nekomu v stanovanje. 20 ljudi recimo 50/50 po spolu. Je v navadi da greš okoli do vsakega in ga pozdraviš. Ženske poljubiš na lice, moške pa normalno rokovanje (razen če se pozdravljajo ta topli med sabo)


Na Madžarskem in v Romuniji je podobno.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

perci ::

jype je izjavil:

Vazelin je izjavil:

obstaja kakšna kultura, kjer je BJ vljudnostna gesta?:D
Ja, ampak moraš ti prvi.

Sej to ga zanima. Vazelin bi rad bil vljuden.

SimplyMiha ::

Saj se tudi politiki kušujejo pred kamerami. Le da zgrešijo ritnice in naletijo na lica.

bambam20 ::

ginekk je izjavil:

Potrjeno, v Španiji je poljubljanje na lici v pozdrav med neznanci mešanega spol povsem pričakovano. Izpadeš outsider če tega ne počneš.
Ampak seveda ne pomeni nič več kot pozdrav.


Ja seveda. Da se bom poljubljal z moškimi .. Sej nisem gay . To počnejo gayi pa biseksualci, sa se z moškimi poljubljajo, pa če tudi na lica ..

Samo346 ::

ginekk je izjavil:

Potrjeno, v Španiji je poljubljanje na lici v pozdrav med neznanci mešanega spol povsem pričakovano. Izpadeš outsider če tega ne počneš.
Ampak seveda ne pomeni nič več kot pozdrav.


A poljubljajo se med seboj moski in zenske, ko se predstavijo eden drugemu ali znanci?
Moski znanci se med seboj ne poljubljajo predvidevam?
Spanija je velika in raznolika drzava, regije se tudi med seboj razlikujejo?
V katerem delu si bil?

nejcek74 je izjavil:

Tudi za nemški del Švice je značilno da se z nasprotnim spolom pozdraviš s poljubi. In to tremi. Španci in Francozi mislim da uporabijo dva. Se pa stvar prakticira med dobrimi znanci.


Ne bi tega pricakoval za bolj hladne Svicarje, sem mislil da je to bolj v navadi mediteranskih narodov

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samo346 ()

Glugy ::

bambam20 je izjavil:

ginekk je izjavil:

Potrjeno, v Španiji je poljubljanje na lici v pozdrav med neznanci mešanega spol povsem pričakovano. Izpadeš outsider če tega ne počneš.
Ampak seveda ne pomeni nič več kot pozdrav.


Ja seveda. Da se bom poljubljal z moškimi .. Sej nisem gay . To počnejo gayi pa biseksualci, sa se z moškimi poljubljajo, pa če tudi na lica ..


Ja pa sej ne boš z vsakemu ki ga vljudnostno poljubiš na lice šel v zvezo al pa šel z njim/njo seksat. To je prej izjema kot pravilo v kulturah kjer je poljub mišljen kot pozdrav. Kaj mislš da se v teh kulturah poljubljajo na lica zato ker se privlačijo pa si želijo te osebe? Ne; to je vljudnostna poteza. Če imaš enga pač rad al pa ga spoštuješ še ne pomen da ga hočš položit v postelji al pa omrežit. Imaš popolnoma lahko rad katerokoli osebo kot prijatelja / prijateljico in to je to.

[D]emon ::

Sicer je clanek s svet24 ampak lepo pokrije razlicne navade po Balkanu in tujini.

http://novice.svet24.si/clanek/zanimivo...
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

PrihajaNodi ::

perci je izjavil:

Prvič se mi je to zgodilo na Portugalskem cca 20 let nazaj.

S punco sva bila na interrailu in sem eno portugalko vprašal nek nasvet glede vlaka (na kateri vhod je treba iti or sth) in na koncu sem bil čist paf, ker se je poslovila s poljubom. Skratka, pri njih je to stvar vljudnosti.

Dons je pa to (vsaj pri moji generaciji 38+) itak tudi v Sloveniji normalno. V naši družbi vsi to počnemo. Ampak ne za popolne tujce, samo za tiste, ki so že v krogu prijateljev.



Poljubljanje je normalno v Sloveniji? Ajd za rojstni dan. Sam se tega ne bom nikoli privadil, dam šapo babi pa ajde...sem imel rojstni dan, ene 40 bab mi je dalo lupčka. Osebno se mi zdi malce preveč poseganje v intimni prostor človeka, drugo je če je partner.

</head> ::

http://www.thepiripirilexicon.com/2013/...

Zemljevid, koliko poljubčkov se pričakuje v franciji:

SimplyMiha ::

Zgleda kot karta epidemije.

Samo346 ::

</head> je izjavil:

http://www.thepiripirilexicon.com/2013/...

Zemljevid, koliko poljubčkov se pričakuje v franciji:



Kaksne osebne izkusnje in anekdote bi rajsi slisal, ce jih imas

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samo346 ()

bbbbbb2015 ::

Samo346 je izjavil:

Mislim, da je telesen stik dotik pomemben za splošno zdravje. Na žalost SLovenci spadamo med bolj hladne, ali kulturno severnjaške ljudi na splošno,

Ali drži, da se med mediteranskimi narodi, Španci, Italijani, pa tudi Francozi itd. ljudje med seboj ob pozdravu, četudi se srečajo prvič, poljubijo na lice?
Kako je to med moškimi, ali se tudi moški ob pozdravu in pri poslavljanju med seboj poljubljajo na lica? Kdo ve mogoče?


To je v pisarni, kjer delam, dnevno.
Flamski del se rad rokuje z moškimi, valonski (francoski) se rad poljublja. Enkrat tako lice ob lice in lupčka v zrak stisnejo.
Moški moške kušujejo zelo redko.

Če ženska čaka lupčka (če moškemu ni jasno, kak je to z pozdravom), pač malo pomenljivo nagnejo glavo in potem samo butastemu ni jasno, kako se je treba pozdraviti.

Tudi dve ženski v trgovini (obe prodajalki), če imata problem, ena priteče in sploh zjutraj, ko je trgovina boljkone prazna, si izmenjata tak zračni lupček.

Razumejo pa, če se kdo noče poljubljati in razumejo, če se ženska ne poljublja (recimo kakšna tujka). Je pa tudi res, da ženske uporabljajo močne parfume. Že na dva metra dišijo. Včasih pridem v lift, ki diši ko parfumerija.

Pa še dosti takih razlik je.

Nam se to zdi čudno, njim pa pač ne.

DeeJay ::

In the former Yugoslavia, cheek kissing is also very commonplace, with your nationality being ascertainable by the number of kisses on each cheek. Typically, Croats and Bosniaks will kiss once on each cheek, for two total kisses, whereas Serbs (be they from Bosnia, Croatia, Serbia or Montenegro) will kiss three times, typically starting at the right cheek. In Serbia and Montenegro, it is also not uncommon for men to kiss each other on the cheek three times as a form of greeting, usually for people they have not encountered in a while, while male-female and female-female kissing is also standard.

Cheek kissing @ Wikipedia

PrihajaNodi ::

V Sloveniji se ne poljublja ob pozdravljanju.

[D]emon ::

@PrihajaNodi, cisto odvisno. V mesanih druzinah, kjer je eden od starsev iz ene od bivsih bratskih republik je se vedno pogost pojav. Medtem ko pa v zategnjenih slovenceljskih druzinah tega ni, jasno.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

kingsix ::

Eh to meni ni nič jasno. Že za rojstb dan ne vem kako gre.
Ok z ženskami 3je poljubi na lice in objem. Ponekod vidim, da to storita tudi moška. Jaz to ne.. Z moškimi le handshake in to je to. Pa ne zato, ker bi bik kak homofob ali karkoli.. Splošno mi ke to vse kar nekaj. Kaj delate pri vas.. Kako so sploh navade?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

[D]emon ::

Pri moji razsirjeni druzini ... desna-leva-desna.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Aquafriend ::

[D]emon je izjavil:

Pri moji razsirjeni druzini ... desna-leva-desna.


cigava desna? tvoja ali njihova ( bi vprasal trol...) :D

Samo346 ::

bbbbbb2015 je izjavil:

Samo346 je izjavil:

Mislim, da je telesen stik dotik pomemben za splošno zdravje. Na žalost SLovenci spadamo med bolj hladne, ali kulturno severnjaške ljudi na splošno,

Ali drži, da se med mediteranskimi narodi, Španci, Italijani, pa tudi Francozi itd. ljudje med seboj ob pozdravu, četudi se srečajo prvič, poljubijo na lice?
Kako je to med moškimi, ali se tudi moški ob pozdravu in pri poslavljanju med seboj poljubljajo na lica? Kdo ve mogoče?


To je v pisarni, kjer delam, dnevno.
Flamski del se rad rokuje z moškimi, valonski (francoski) se rad poljublja. Enkrat tako lice ob lice in lupčka v zrak stisnejo.
Moški moške kušujejo zelo redko.

Če ženska čaka lupčka (če moškemu ni jasno, kak je to z pozdravom), pač malo pomenljivo nagnejo glavo in potem samo butastemu ni jasno, kako se je treba pozdraviti.

Tudi dve ženski v trgovini (obe prodajalki), če imata problem, ena priteče in sploh zjutraj, ko je trgovina boljkone prazna, si izmenjata tak zračni lupček.

Razumejo pa, če se kdo noče poljubljati in razumejo, če se ženska ne poljublja (recimo kakšna tujka). Je pa tudi res, da ženske uporabljajo močne parfume. Že na dva metra dišijo. Včasih pridem v lift, ki diši ko parfumerija.

Pa še dosti takih razlik je.

Nam se to zdi čudno, njim pa pač ne.


Prav zanimiva debata. Meni se zdi simpaticna gesta, ljudje so si bolj blizu in bolj povezani, manj odtujeni.

A to delas v Belgiji, ko omenjas Valonce in Flamce? A to je splosen kulturen obicaj oz navada znacilna za Valonce v Belgiji?

bbbbbb2015 ::

Samo346 je izjavil:


Prav zanimiva debata. Meni se zdi simpaticna gesta, ljudje so si bolj blizu in bolj povezani, manj odtujeni.
A to delas v Belgiji, ko omenjas Valonce in Flamce? A to je splosen kulturen obicaj oz navada znacilna za Valonce v Belgiji?


Ja, to je Belgija. Je ja, navada. Rekel bi sicer sredi ulice redko, a tako ko prideš v neko pisarno ali stanovanje, pa se vsi poljubljajo.
Rekel bi, tudi če je kakšna Flamka vmes, ni druge, kot da jo vsi poljubijo. V pisarni so sicer vse Flamke, samo vse govorijo po francosko. Priimek jih izdaja, od kod so. Ampak ne glede na to, vse je treba poljubiti v pozdrav, tako da so se navzele te navade.

Sem pa enkrat delal v pisarni, kjer sta bili dve Valonki, dve Grkinji, ena Estonka. Nekaj časa so se v pozdrav pojubljali, potem pa ne več. Niti Estonki, niti Grkinji ta navada ni sedla in so se preprosto (lokalno v pisarni) nehali tako pozdravljati. To je vse bolj mehka znanost.

So se pa tujke (v glavnem) tega navadile. Tu je ena Angležinja, ta se kušuje prav po mojstrsko. To je njej (očitno) zelo v redu navada.

Včasih prileti generalni direktor, toliko pogledat nas. Zanimivo, njega nisem videl poljubljati nobene. Oziroma sem, računovodkinjo, starejšo žensko. Je pa en tak rešpekten odnos do generalnega direktorja, ki ga v Sloveniji nikoli nisem videl.

Skratka, drugače je. Pa tudi pri delu so zelo učinkoviti, ni samo to pozdravljanje.

PrihajaNodi ::

[D]emon je izjavil:

@PrihajaNodi, cisto odvisno. V mesanih druzinah, kjer je eden od starsev iz ene od bivsih bratskih republik je se vedno pogost pojav. Medtem ko pa v zategnjenih slovenceljskih druzinah tega ni, jasno.



Ne pri nas kot čistokrvnih slovencih tega ni, skupaj z ostalimi sosedi in vasjo. To sedaj prvič vidim ampak se ne bom nikoli navadil da bi dal babi ki ni moja poljub. Potem pa dam roko, me pa čudno gleda oziroma pride do nekak awkward situacije: )

stara mama ::

V franciji (v Marseillu bolj natančno) stojimo zunaj pred diskačem. Ob ograji zunaj sedi par varnostnikov.
Pride en njihov kolega in vsakemu po vrsti stisne dva poljuba. Meni čudno, pri njih izgleda normalno tudi med moškimi.

ginekk ::

bambam20 je izjavil:

ginekk je izjavil:

Potrjeno, v Španiji je poljubljanje na lici v pozdrav med neznanci mešanega spol povsem pričakovano. Izpadeš outsider če tega ne počneš.
Ampak seveda ne pomeni nič več kot pozdrav.


Ja seveda. Da se bom poljubljal z moškimi .. Sej nisem gay . To počnejo gayi pa biseksualci, sa se z moškimi poljubljajo, pa če tudi na lica ..


Včasih se mi zdi da gugl boti berejo in pišejo. Piše: "med neznanci mešanega spol", sicer nerodno in če popravim na "med neznanci mešanih spolov", bo zdaj dovolj razumljivo?

Samo346 je izjavil:

ginekk je izjavil:

Potrjeno, v Španiji je poljubljanje na lici v pozdrav med neznanci mešanega spol povsem pričakovano. Izpadeš outsider če tega ne počneš.
Ampak seveda ne pomeni nič več kot pozdrav.


A poljubljajo se med seboj moski in zenske, ko se predstavijo eden drugemu ali znanci?
Moski znanci se med seboj ne poljubljajo predvidevam?
Spanija je velika in raznolika drzava, regije se tudi med seboj razlikujejo?
V katerem delu si bil?



Andaluzija. Mešan spol (ženska + moški) obvezno, tudi ženska/ženska, moški in moški ne.
Vedno ob predstavljanju, neznanci ali znanci ni pomembno in ravno zato te preseneti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ginekk ()

poweroff ::

Ja, pri bolj "južnih" narodih je poljubljanje na lica v navadi. Obstaja tudi varinta, da se samo dotakneš z lici in "cmokneš" z ustnicami. To se prakticira tako z nasprotnim, kot z lastnim spolom. In ja, taka navada obstaja tudi na Primorskem.

Meni je sicer to nekaj obupnega, še rokujem se bolj na silo, ampak v določenih kulturah je to normalno.
sudo poweroff

nejcek74 ::

poweroff je izjavil:

Ja, pri bolj "južnih" narodih je poljubljanje na lica v navadi. Obstaja tudi varinta, da se samo dotakneš z lici in "cmokneš" z ustnicami. To se prakticira tako z nasprotnim, kot z lastnim spolom. In ja, taka navada obstaja tudi na Primorskem.
Meni je sicer to nekaj obupnega, še rokujem se bolj na silo, ampak v določenih kulturah je to normalno.

Ce bi si prebral vsaj pol napisanega, bi sedaj ze vedel, da to sploh ni navada rezervirana samo za bolj "juzne" narode. Glede ostalega pa, khm, zreli, odrasli osebi ne bi smelo biti nerodno ob vzpostavljanju osebnih stikov.

stara mama ::

PrihajaNodi je izjavil:

...sem imel rojstni dan, ene 40 bab mi je dalo lupčka. Osebno se mi zdi malce preveč poseganje v intimni prostor človeka, drugo je če je partner.

Res hudo tebi ;((

judoka ::

Smesno je povezovanje poljubljanja z zategnenostjo/hladnostjo. Ta predsodek, da smo slovenci hladni in zaprti je ze zdavnaj precrtan pri vsakemu, ki je bil malo po svetu.

next3steps ::

nejcek74 je izjavil:

poweroff je izjavil:

Ja, pri bolj "južnih" narodih je poljubljanje na lica v navadi. Obstaja tudi varinta, da se samo dotakneš z lici in "cmokneš" z ustnicami. To se prakticira tako z nasprotnim, kot z lastnim spolom. In ja, taka navada obstaja tudi na Primorskem.
Meni je sicer to nekaj obupnega, še rokujem se bolj na silo, ampak v določenih kulturah je to normalno.

Ce bi si prebral vsaj pol napisanega, bi sedaj ze vedel, da to sploh ni navada rezervirana samo za bolj "juzne" narode. Glede ostalega pa, khm, zreli, odrasli osebi ne bi smelo biti nerodno ob vzpostavljanju osebnih stikov.

Značilnost teh "južnih" narodov je, da rade volje kažejo svojo intimnost. Kakopak so tudi ženščeta lažja in zatorej vsaj meni neprivlačna. Ne nujno, da je ta "južna" navada čisto zares na jugu nas. V Evropi jo je zaznati marsikje, pravtako v osrednji Ameriki in južneje(pun). Meni je že južneje, ko se moram predstavljati ljudem, katerih ime ne bom nikoli potreboval. Pravtako je južnjaško, ko prideš na zabavo in te gostitelj ne predstavi ostalim ter pričakuje, da se boš sam predstavljal in povezoval. V takem primeru se moraš sam lotevati selekcije uporabnega in neuporabnega, kar je časovno prepotratno.

poweroff ::

nejcek74 je izjavil:

Glede ostalega pa, khm, zreli, odrasli osebi ne bi smelo biti nerodno ob vzpostavljanju osebnih stikov.

Saj mi ni nerodno.

Ni mi prijetno. Raje imam mir. 8-)

Da bi mi 40 babnic (ali pa celo dedcev) dalo lupčka... raje se odpovem praznovanju rojstnega dne. ;)
sudo poweroff

PrihajaNodi ::

Da bi mi 40 babnic (ali pa celo dedcev) dalo lupčka... raje se odpovem praznovanju rojstnega dne. ;)


Sem se tudi jaz želel, ampak protokol je pač protokol...

Zgodovina sprememb…

nevone ::

Meni je pa dejanje samo po sebi simpatično. Ampak seveda v širšem kontekstu posameznega primera mi tudi lahko ni všeč.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

opeter ::

PrihajaNodi je izjavil:

Ne pri nas kot čistokrvnih slovencih tega ni, skupaj z ostalimi sosedi in vasjo. To sedaj prvič vidim ampak se ne bom nikoli navadil da bi dal babi ki ni moja poljub. Potem pa dam roko, me pa čudno gleda oziroma pride do nekak awkward situacije: )


Saj pri nas je celo rokovanje tabu oz. te čudno pogledajo.
Velja tudi za moške ... medtem, ko je to čisto normalno recimo na vzhodu in zahodu.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

next3steps ::

PrihajaNodi je izjavil:

Da bi mi 40 babnic (ali pa celo dedcev) dalo lupčka... raje se odpovem praznovanju rojstnega dne. ;)


Sem se tudi jaz želel, ampak protokol je pač protokol...

Se mu pa odpoveš.

PrihajaNodi ::

next3steps je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Da bi mi 40 babnic (ali pa celo dedcev) dalo lupčka... raje se odpovem praznovanju rojstnega dne. ;)


Sem se tudi jaz želel, ampak protokol je pač protokol...

Se mu pa odpoveš.



Ja ker sodelavci ti prinesejo darila ali keš ti se pa pod mizo skriješ?

[D]emon ::

opeter je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Ne pri nas kot čistokrvnih slovencih tega ni, skupaj z ostalimi sosedi in vasjo. To sedaj prvič vidim ampak se ne bom nikoli navadil da bi dal babi ki ni moja poljub. Potem pa dam roko, me pa čudno gleda oziroma pride do nekak awkward situacije: )


Saj pri nas je celo rokovanje tabu oz. te čudno pogledajo.
Velja tudi za moške ... medtem, ko je to čisto normalno recimo na vzhodu in zahodu.


Ne vem kje ti zivis, da te zaradi rokovanja cudno gledajo. Ajde, ce dajes sogovorniku obcutek, ko da je prijel crknjeno ribo, ker ne znas roke dat je druga stvar...
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

PrihajaNodi ::

.

Zgodovina sprememb…

jype ::

Razložiš, da se ne maraš objemat in poljubljat, ter ponudiš roko.
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Spolne bolezni (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
8820840 (15480) BorutO
»

feminizacija zahodnega moškega (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
38172660 (64661) jype

Več podobnih tem