» »

Prodaja starejsega vozila

Prodaja starejsega vozila

abyssus ::

Sem lastnik vozila iz leta 2006, ki ima konkretno stevilo prevozenih kilometrov, ima par udarcev od zunaj in ni vec optimalno ohranjeno. Vozilo je se vozno amlak kot tako verjetno ni zanimivo vec nikomur. Vozilo zelim prodati, ne zelim pa se zafrkavat z raznimi avto net kupci. Kam spravit vozilo? Ni mi toliko do dobre cene kot mi je do enostavne, hitre in varne prodaje. Malce sem googlal in imam par linkov. Tega je seveda ogromno, nekateri imajo celo po dva landing pagea. Prosim za predloge. Sem iz Stajerskega konca.

P.s.: linkov zaenkrat nisem lepil, da ne bo kdo smatral za reklamo.

IL_DIAVOLO ::

Na avtoodpad ga pelji, kjer ga razgradijo.

Blinder ::

Take prodajalce imajo dealerji najraje.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

nerro32 ::

Ponudb za odkup vozil je dosti, kontaktiraj jih več in izberi najboljšo ponudbo. Vozilo lahko daš tudi v komisijsko prodajo. V vsakem primeru boš za vozilo dobil manj, kot če ga prodaš sam. Te osebe, ki ponujajo takšne odkupe vozil pa verjetno v večini niso nič boljše od t.i. "raznih avto net kupcev". Lahko pa objaviš oglas na ST, morda se pa tu najde kak boljši kupec ;)

matobeli ::

Če je avto normalno vozen in nima bistvenih težav z rjo/mehanski sklopi/motorjem/elektriko, oziroma je za popravit kaj izmed "potrošnega materiala" in je pač malo pobutan in se notranjosti poznajo kilometri se ga še vedno lahko normalno proda preko avto.net, pogledaš kolk je konkurenčna cen, daš malo nižjo ceno pa je rešeno.

Je pa vse odvisno od modela/znamke avta in dejanskega stanja, zaželjenosti...

Če imaš starga pasata ga komot normalno prodaš tudi če ma 500kkm. 2006 letnik ni tako zelo staro.

MadMax ::

Predvsem pa glej da bo prepis takoj (ne nasedaj obljubam da bi kupec rad samo prepeljal avto domov...).
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Utk ::

Vsaka kripa je zanimiva komu za pravi denar. 2006 letnik je novejsi od 40% avtov na cesti.

kixs ::

Okoli novega leta sem prodajal Punto 1.2 16V 2004 s 190kkm - realnimi, lastnica je bila moja najdrazja prakticno 10 let. Prodajal sem ga cca 4 dni. Na avto.net sem dal ceno 1050EUR. Klicev je bilo kar nekaj, vecinoma preprodajalcev. Na koncu sem ga prodal prvem, ki je prisel avto pogledat. Seveda preprodajalec za 800EUR. Moral sem ga takoj prodati, ker je novi ze cakal na prevzem.

Vse se proda za pravo ceno. Ti samo poslikaj avto zunaj in znotraj, pa daj okvirno ceno. Ce ga v roku enega meseca ne prodas, ga se vedno lahko posljes na odpad.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

pegasus ::

V podobni situaciji sem na avto.net sem prodajal svoj prejšnji avto 6 mesecev. V tem času so se zanj zanimali trije (3).

Trenutnega bom pač vozil dokler ne razpade ...

abyssus ::

Hvala za vse nasvete. Vozilo je trenutno normalno vozno, dnevno z njim opravim 100km po avtocesti, zato mi odpad ni ravno opcija. Je pa se začelo sedaj dogajat, da sem ga letos domov že dvakrat peljal z avtovleko, zato pač za daljše razdalje vozilo več ni zanesljivo.

Tako da hvala, dam na avto.net kot ste predlagali, prav tako pa bom poslal povpraševanja raznim tem preprodajalcem, da vidim, kaj dobim. Bolj sem upal, če kateri tukaj na forumu pozna kakšnega tega preprodajalca, toliko, da je kakšna večja mera zaupanja, nič drugega. :)

kingsix ::

Kake avte pa vi to prodajate, da imate težave s prodajo.

Jaz sem prodal prejšnji avto, Ford Mondeo bencinar l. 2001, v 2 dneh. Pa je bil tudi star 14 let.

anketar ::

ključni problem je, ko dajo previsoko ceno za star avto, zato ni nobenih klicev in pa dajejo ceno višjo od avtohiš/preprodajalcev, ki so tko al tko prenapihnjene, daš ceno 100-200€ nižje od realne pa gre vsak avto takoj

Invictus ::

Star avto, 100 EUR ceneje kot ostali, gre takoj...

Stare robe se je najbolje čimprej znebiti, ker s časom vrednost raste zelo, zelo redkim stvarem ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

pegasus ::

anketar je izjavil:

ključni problem je, ko dajo previsoko ceno za star avto, zato ni nobenih klicev
Se ne strinjam. Oglas sem dal brez cene, avto sem prodal za 600eur (impreza 1.6 1996) s 340kkm.

ginekk ::

Vozna stara jajca do jurja evrov gredo v promet najhitreje, samo oglas daj na avto.net.

bambam20 ::

kingsix je izjavil:

Kake avte pa vi to prodajate, da imate težave s prodajo.

Jaz sem prodal prejšnji avto, Ford Mondeo bencinar l. 2001, v 2 dneh. Pa je bil tudi star 14 let.



Seveda. Star je bil 17 let.

abyssus je izjavil:

Vozilo je trenutno normalno vozno, dnevno z njim opravim 100km po avtocesti, zato mi odpad ni ravno opcija. Je pa se začelo sedaj dogajat, da sem ga letos domov že dvakrat peljal z avtovleko, zato pač za daljše razdalje vozilo več ni zanesljivo.


Upam, da boš kupcu to povedal. Samo takšen avto, če se ne more odkriti razlog težav ne želi nihče kupit.

Daš na avto net in ga prodaš pod ceno z opombo,da ima avto probleme.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

NikolormousB ::

Tako da hvala, dam na avto.net kot ste predlagali,


Tole bo najhitrejša pot. Če dnear ni prioriteta, nastaviš ceno par 100€ pod najnižjo in prodaš prvemu, ki pokliče.

Se ne strinjam. Oglas sem dal brez cene, avto sem prodal za 600eur (impreza 1.6 1996) s 340kkm.


Oglas brez cene je nekaj najslabšega, kar lahko narediš pri prodaji. Že v osnovi gre 90% ljudi mimo.

Magic1 ::

Nikoli nisem gledal oglasov brez cene in preskočim nerealno nizke cene.
Magic

juroz ::

abyssus je izjavil:

Sem lastnik vozila iz leta 2006, ki ima konkretno stevilo prevozenih kilometrov, ima par udarcev od zunaj in ni vec optimalno ohranjeno. Vozilo je se vozno amlak kot tako verjetno ni zanimivo vec nikomur. Vozilo zelim prodati, ne zelim pa se zafrkavat z raznimi avto net kupci. Kam spravit vozilo? Ni mi toliko do dobre cene kot mi je do enostavne, hitre in varne prodaje. Malce sem googlal in imam par linkov. Tega je seveda ogromno, nekateri imajo celo po dva landing pagea. Prosim za predloge. Sem iz Stajerskega konca.

P.s.: linkov zaenkrat nisem lepil, da ne bo kdo smatral za reklamo.

sem mel podobno situacijo pred leti. dal na avtonet za nizko ceno, v roku 3 ur je bil avto odpeljan. ne bit nežen z dilerji pa ne boš mel težav.

bambam20 ::

Iglas brez cene je takšen z razlogom: Cena previsoka. Takšne se preskoči, razen, če se gre za res izjemno redke avtomobile.

joze67 ::

bambam20 je izjavil:

kingsix je izjavil:

Kake avte pa vi to prodajate, da imate težave s prodajo.
Jaz sem prodal prejšnji avto, Ford Mondeo bencinar l. 2001, v 2 dneh. Pa je bil tudi star 14 let.

Seveda. Star je bil 17 let.
Star je bil 14 let, ko ga je l. 2015 prodajal.

abyssus ::

Torej, dal na avto net, ceneje kot sicer, prejel pa tono klicev se preden sem do konca nalozil slike. Za popizdit v glavnem. Naslednjic kupim novejsi avto da ga lahko dam v racun ker prodaja rabljenih vozil je katastrofa.

Ganon ::

abyssus je izjavil:

Ni mi toliko do dobre cene


Objavi oglas na avto.net. Takoj boš dobil xx klicev od preprodajalcev.

IL_DIAVOLO ::

kingsix je izjavil:

Kake avte pa vi to prodajate, da imate težave s prodajo.

Jaz sem prodal prejšnji avto, Ford Mondeo bencinar l. 2001, v 2 dneh. Pa je bil tudi star 14 let.


Ja, samo za kolko :)

kingsix ::

Dobil sem 1100€. In ja.. Leta 2015..dokaj samoumevno iz tega kar sem napisal.

IL_DIAVOLO ::

Ni cudno, da si takoj prodal :)

abyssus ::

Ganon je izjavil:

abyssus je izjavil:

Ni mi toliko do dobre cene


Objavi oglas na avto.net. Takoj boš dobil xx klicev od preprodajalcev.


Tocno to se je zgodilo. Za znoret je bilo.

bambam20 ::

Ganon je izjavil:

abyssus je izjavil:

Ni mi toliko do dobre cene


Objavi oglas na avto.net. Takoj boš dobil xx klicev od preprodajalcev.



Pa dobro. kaj me veze, če so preprodajalci. A se tle želi prodat avto ali izbirat.

NikolormousB ::

Tocno to se je zgodilo. Za znoret je bilo.


Zakaj za znoret? A nisi prodal?

bambam20 ::

abyssus je izjavil:

Sem lastnik vozila iz leta 2006, ki ima konkretno stevilo prevozenih kilometrov, ima par udarcev od zunaj in ni vec optimalno ohranjeno.




Vozilo je z drugimi besedami v slabem stanju.

abyssus ::

Kaj si pa mislil za avto s 350k in letno do 35k km? :)

NikolormousB je izjavil:

Tocno to se je zgodilo. Za znoret je bilo.


Zakaj za znoret? A nisi prodal?


Sem, ampak vse skupaj je bilo prelahko tako da sem preprican, da je zadeva sla precej pod ceno in me sedaj vseeno malce boli :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: abyssus ()

bambam20 ::

abyssus je izjavil:

Kaj si pa mislil za avto s 350k in letno do 35k km? :)


Nič. Tak avto mora biti kot nov. Seveda, če ma realne kilometre in je nemškega porekla.

abyssus ::

No, moj definitivno ni bil. Nemec je bil, avta pa nisem nonstop cistil ali optimalno pazil, prav tako je konstantno bil zunaj. Tudi sedaj recimo, ko je bilo -30.

facepalm ::

jaz sem februarja prodal 2 avta. svojega in od zene. oba prodana prvemu, ki je prisel na ogled. enega sem skoraj senkal, drugi pa je imel realno ceno. seveda sem kupce seznanil z vsemi hibami (tudi skritimi).

zanimivo mi je bilo pa tole, da sem moral cakat na en oglas, da ga preverijo ali potrdijo.. whatever. v glavnem, ni bil takoj objavljen (preveril na razlicnih browserjih in napravah), klici so pa ze padali.
je mozno, da imajo nekateri preprodajalci kak extra dostop?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

Utk ::

Seveda je in imajo. Od česa pa misliš da oglasnik živi.

taja13 ::

pegasus je izjavil:

V podobni situaciji sem na avto.net sem prodajal svoj prejšnji avto 6 mesecev. V tem času so se zanj zanimali trije (3).

Trenutnega bom pač vozil dokler ne razpade ...


Subaruje najhitreje prodaš pozimi. Svojega sem prodala v istem dnevu, ko sem objavila oglas.

Netrunner ::

Jaz imam tudi ničvreden avto. V benediktu mi na avtoodpadu dajo 50€. Pozna kdo še kaki odpad v bližini MB kjer kaj plačajo? Najbližji v MB ne plača nič, benedikt mi je malo iz poti zato iščem alternativo.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

poweroff ::

Blinder je izjavil:

Take prodajalce imajo dealerji najraje.

Jaz sem lansko leto hotel kupiti nov avto, starega bi pa dal prodajalcu v račun. Prodajalec je rekel, da avto ni nič vreden, in da mi da 100 EUR zanj, pa ga bodo uporabili za dele. No, potem se iz določenih razlogov nisem odločil za nakup novega avta (prodajalec je skušal goljufati), in sem star avto peljal ko nekemu random mehaniku in ga vprašal koliko bi dobil zanj. Pa je rekel: "Kaj dosti tale avto vreden ni, mogoče boste dobili 600 EUR zanj".

Potem mi je razložil, da ti "preprodajalci" avto v bistvu vzamejo za majhen denar, ga malo popravijo in poklepajo, prevrtijo kilometre ter prodajo na jug (v glavnem v Bosno). Na koncu imajo vsaj nekaj 100 EUR dobička.


V glavnem, avto bom prodal letos. Je pa kripa stara 18 let, precej prerjavena in v slabem stanju. Če dobim 200 EUR bo kar v redu. 8-)
sudo poweroff

anketar ::

mene neki zanima glede zavarovanja, primer je sledeč:
avto je vreden 60€, tehnični in registracija veljata še 20 dni (avto novega tehničnega ne more naredit, prevelika rja), kako prodat avto 20 dni pred pretekom registracije? Kako novi kupec lahko vozi ta avto, do preteka registracije ali se da zavarovat avto za manj kot en mesec? Pri prepisu grejo lastništvo in tablice, kako je pa z zavarovanjem v teh 20 dni?

Isotropic ::

pelji na razgradnjo

anketar ::

to je ena možnost, zanima me kako je z zavarovanjem, sploh ker dilerji kličejo in mi ni jasno kako narest prepis al se misljo furat brez zavarovanja teh 20 dni?

zobnik ::

pogodba in odjava pol te ne zanima kaj se z avtom dela.

anketar ::

se prav prepis na tehničnem ni dovolj je potrebna tud odjava?

dice7 ::

Ti naredis in placas odjavo, on naredi in placa prepis. Vse na istem okencu.

Z zavarovanjem se ukvarja kupec, ce ga hoce registrirati, ti pa prekines zavarovanje in dobis povrnjen preostanek kupnine (in cestnine pri odjavi)

Avto se da zavarovati tudi za krajsa obdobja, npr 1 mesec

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dice7 ()

zobnik ::

anketar je izjavil:

se prav prepis na tehničnem ni dovolj je potrebna tud odjava?


Pogodba spišta, obrazec dobiš na spletu....Odjava je obvezna.....daš mu ključe, ko ti on da denar in greš.

69charger ::

Tud če maš samo še kakšen teden tehničnega... dovolj, da švercerji dajo gor izvozne tablice pa peljejo čez mejo, vse se da prodat, pa marsikater "odpad" služi še mnogim več let.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nezanesljivi (prevarantski) preprodajalci avtomobilov

Oddelek: Na cesti
296798 (5020) AapocalypseE
»

Karambolirano vozilo

Oddelek: Na cesti
4211614 (9689) Martin Krpan
»

Se splača popravljat karoserijo?

Oddelek: Na cesti
305583 (4219) Olórin
»

Dam ugoden oglas za prodajo avtomobila, vendar večino klicev dobim v prvih par urah

Oddelek: Na cesti
369055 (5957) MIHAc27
»

Prodaja avtov na črno, preprodajalci (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8832423 (27625) St235

Več podobnih tem