» »

V ZDA razmišljajo o obveznem pregledu družbenih omrežij vseh prosilcev za vizume

V ZDA razmišljajo o obveznem pregledu družbenih omrežij vseh prosilcev za vizume

Slo-Tech - V ZDA se ponovno poigravajo z idejo, da bi se resno lotili preverjanje aktivnosti na družbenih omrežjih za tujce, ki želijo vstopiti v državo. Samo po sebi to ni nič novega - že več kot leto dni imajo ameriški uradniki na meji navodila, da v ne tako redkih primerih preverijo mobilne telefone, Facebook in druga družbena omrežja. Že lanskega februarja so se pojavile tudi razprave o obvezni izročitvi gesel. Zgodba se ponavlja, le da želijo sedaj postopek razširiti na vse prosilce za vizum.

V petek je zunanje ministrstvo objavilo osnutek predloga, po katerem bi med zahteve za izdajo vizuma za vstop v ZDA uvrstili pregled aktivnosti na družbenih omrežjih v zadnjih petih letih. Tak ukrep bi prizadel okrog 15 milijonov ljudi, ki vsako leto vstopijo v ZDA, ne bi pa vplival na državljane iz programa visa waiver, ki vizumov ne potrebujejo. Med njimi so tudi Slovenci, na katere sprememba torej ne bi neposredno vplivala. Doslej so te podatke pregledovali le o ljudeh, ki so potovali na sumljiva območja ali so bili kako drugače deležni posebne obravnave. Predlagana sprememba pa to nekritično razširja na vse prosilce za vizum.

Sedaj se je začelo 60-dnevno obdobje, v katerem lahko zainteresirana javnost poda komentarje na predlagano novost. Potem bo Office of Management and Budget presodil, ali se bo novost tudi sprejela. Pred letom dni je Oddelek za domovinsko varnost v svojem poročilu izpostavil, da dotedanje avtomatično preverjanje družbenih omrežij ni prineslo nobenih prednosti. Tudi zaradi tega je lani ameriška vlada začela iskati komercialne partnerje, ki bi ponudili orodja za avtomatizirano preverjanje profilov.

50 komentarjev

«
1
2

[D]emon ::

Seveda to ne bo veljalo za drzavljane iz drzav, ki so podpisnice Visa waiver sporazuma. (Torej med drugim tudi Slovenija)
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Aquafriend ::

orwell 1984

Oberyn ::

Zelo čudno. Kaj se zgodi, če človek res ne sodeluje v teh omrežjih in torej nima računov. Če pove, da računov nima, mu ne bo nihče verjel (končno bi v takem primeru lahko vsak rekel, da jih nima). Ali to pomeni, da človek račune na posameznih omrežjih mora obvezno imeti, če želi vstopiti v ZDA?

Personanonim ::

Na drugi strani pa tole:

"The internet - like a training camp for never amounting to anything."

oglaf.com

algoritem ::

Ne razmišljajo več, to počnejo že nekaj časa :D

fujtajksel ::

[D]emon je izjavil:

Seveda to ne bo veljalo za drzavljane iz drzav, ki so podpisnice Visa waiver sporazuma. (Torej med drugim tudi Slovenija)


ESTA za Visa waiver že ima rubriko za družbena omrežja, ki sicer trenutno še ni obvezna.

Seljak ::

Amerika = drugo ime za butale

jype ::

Če ne uporabljaš družbenih omrežij, pa ne moreš not.

bambam20 ::

Seljak je izjavil:

Amerika = drugo ime za butale


Ni res. Če se čudno obnašaš in podpiraš tetorizem, Sorosa potem je normalno, da nisi zaželjen.

dexterboy ::

khm... kaj ko bi se brez heca vprašali, ČEMU sploh iti v zda?
- Niagarski slapovi
- CES v Las Vegasu
- New York in LA
- zajčja obara v Minnesoti
- Grand Canyon pogojno, ker ni vedno vode in reka presahne
- še kaj?
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

[D]emon ::

SDCC, recimo.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Meizu ::

Jah, ko enkrat odklenka, pac klenka. Da ti pa vstop pogojujejo z izrocitvijo gesla je pa ze kriminal. I smell all sorts of frauds and data mining here.

jype ::

dexterboy je izjavil:

- Niagarski slapovi
To se da videt, ne da bi stopil v ZDA.

Wisse ::

Jaz sem najbrž oplel, ker sem nekoč objavil sledeče :\

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Wisse ()

Qcube ::

Personanonim je izjavil:

Na drugi strani pa tole:



Black mirror - Nose dive se začenja.

Glugy ::

Najprej bodo zahteval od vizumskih obiskovalcev ; kasneje pa ni dvakrat za rečt da ne bodo tak pregled zahteval tud od državljanov nevizumskih držav. Jz se na to da nam zaenkrat še ni treba biti podvržen takim pregledom ne bi kej preveč naslanjal.

max00slo ::

Ow shit... i'm banned from amerika!
Si non confectus, non reficiat.

#000000 ::

Pa sej to ni nč tazga, pomojem hočejo da jim ti ki na vsakem koraku pluvajo po njih, nekako nebi hodili po državi, če že domestic pluvačem ne morejo nič ker so domači, so si rekl, ajde bomo pa vsaj te ki pridejo od zunaj odpikali že na meji, kasneje se bomo poigrali še z domačimi izdajalci :)

Itak pa je glupost, biti kontra nekoga, religije, države ipd, obenem pa imeti blazno željo priti k tem istim v goste ?? Pomojem ne bo tak velik problem, eni bodo mel ban, drugi bodo potovali BP, tretji bodo malo bolj pazljivi pri objavah ??

Meizu ::

#000000 je izjavil:

Pa sej to ni nč tazga, pomojem hočejo da jim ti ki na vsakem koraku pluvajo po njih, nekako nebi hodili po državi, če že domestic pluvačem ne morejo nič ker so domači, so si rekl, ajde bomo pa vsaj te ki pridejo od zunaj odpikali že na meji, kasneje se bomo poigrali še z domačimi izdajalci :)

Itak pa je glupost, biti kontra nekoga, religije, države ipd, obenem pa imeti blazno željo priti k tem istim v goste ?? Pomojem ne bo tak velik problem, eni bodo mel ban, drugi bodo potovali BP, tretji bodo malo bolj pazljivi pri objavah ??


Kaj pa svoboda govora pa to? Dokler ne spodbujas k nasilju je konstruktivna kritika na sistem cisto na mestu, pa ce si domac ali imigrant.

#000000 ::

Ne to men govorit, to boš povedal ko boš vstopal v USA :)

PaX_MaN ::

Meizu je izjavil:

Kaj pa svoboda govora pa to? Dokler ne spodbujas k nasilju je konstruktivna kritika na sistem cisto na mestu, pa ce si domac ali imigrant.

Suverenost države > svoboda govora:
"The exclusion of aliens is a fundamental act of sovereignty … inherent in the executive power," the Supreme Court said in 1950.

oxyuranus ::

Mislim, da bi enako lahko zaceli uporabljati tudi za zaposlotve, kot IQ test, imas FB in veliko uporabljas pomeni, da imas tezave z razumevanjem vzrok - posledica, nisi primeren za zahtevnejsa dela.
Those who do not understand UNIX are condemned to reinvent it, poorly.
(hint: linux)

[D]emon ::

Jaz gladko odjebem vsakega delodajalca, ki bi kaj takega zahteval. Moje zasebno zivljenje se delodajalca pac ne tice.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Meizu ::

PaX_MaN je izjavil:

Meizu je izjavil:

Kaj pa svoboda govora pa to? Dokler ne spodbujas k nasilju je konstruktivna kritika na sistem cisto na mestu, pa ce si domac ali imigrant.

Suverenost države > svoboda govora:
"The exclusion of aliens is a fundamental act of sovereignty … inherent in the executive power," the Supreme Court said in 1950.


Saj nisem nikjer rekel, da je ameriski sistem mentalno cist.

zmaugy ::

Haha, komot lahko dobijo gesli za moj twitter in shitface account. Pa za Gmail tudi, LOL! :))>:D

PaX_MaN ::

Meizu je izjavil:

Saj nisem nikjer rekel, da je ameriski sistem mentalno cist.

Vsak sistem je zgolj odziv.
Ameriški sistem je odziv na - evropskega.
Če jih evropejci ne bi zatirali, ne bi v ustavo zapisali da ima vsakdo pravico do orožja, da ima vsakdo pravico širiti sovražni govor in da ima predsednik pravico iz kateregakoli razloga zavrniti kateregakoli tujca.
Odziv na zatiralca je po definiciji mentalno čist.

fosil ::

Priložnost za novo tržno nišo.
Prodaja neoporečnih fb računov :))
Tako je!

Gavran ::

Odpreš nov FB račun?
Bodimo strpni do virusov. Tudi virusi gripe, prehlada in AIDSa morajo živeti.

#000000 ::

Gavran je izjavil:

Odpreš nov FB račun?



Al pa ene pol leta prej preden potuješ začneš hvalit državo in ureditev kamor si namenjen :)

Markoff ::

#000000 je izjavil:

Pa sej to ni nč tazga, pomojem hočejo da jim ti ki na vsakem koraku pluvajo po njih, nekako nebi hodili po državi, če že domestic pluvačem ne morejo nič ker so domači, so si rekl, ajde bomo pa vsaj te ki pridejo od zunaj odpikali že na meji, kasneje se bomo poigrali še z domačimi izdajalci :)

Itak pa je glupost, biti kontra nekoga, religije, države ipd, obenem pa imeti blazno željo priti k tem istim v goste ?? Pomojem ne bo tak velik problem, eni bodo mel ban, drugi bodo potovali BP, tretji bodo malo bolj pazljivi pri objavah ??

Kaj pa, če moraš tja službeno? Ali na ogled znamenitosti, ki jih nikjer ne vidiš? Menda ne meniš, da je kritika ameriške zunanje politike povezana s kritiko, ne vem, svizca iz Punxatawneya, Astorie v Oregonu ali Cape Canaverala na Floridi? Boš delodajalcu rekel, da raje ne bi šel, ker bi te morda celo zavrnili ali, boh obvar, če si preveč komunajzlast, še strpali v Guantanamo? Če so tebi vse to normalne stvari, potem upam, da tvoje mnenje ni normalno razporejeno po širši populaciji, ker sicer smo pa res vsi f***ed.

Z vsakim dnem smo bližje globalnim orwellovskim državam. Nekoč so take stvari reševali z revolucijami. A ne, če imaš širšo populacijo popolnoma brainwashed, potem revolucij ne more bit, samo upamo pa lahko na razsvetljenske absolutiste...
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Markoff ()

Rokec ::

Predsednik: Cambridge Analytica so pametni. Dajmo še mi to napraviti.
Svetovalec: Ne moremo, Facebook ne dovoli več takšnega vpogleda v podatke.
Predsednik: Hočem rezultate, ne izgovorov!
Svetovalec: Ok, imam idejo, ampak je malo neetična...

MrStein ::

PaX_MaN je izjavil:


Odziv na zatiralca je po definiciji mentalno čist.

citation needed
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

PaX_MaN ::

MrStein je izjavil:

PaX_MaN je izjavil:


Odziv na zatiralca je po definiciji mentalno čist.

citation needed

American Revolutionary War @ Wikipedia

Poldi112 ::

PaX_MaN je izjavil:

Meizu je izjavil:

Saj nisem nikjer rekel, da je ameriski sistem mentalno cist.

Vsak sistem je zgolj odziv.
Ameriški sistem je odziv na - evropskega.
Če jih evropejci ne bi zatirali, ne bi v ustavo zapisali da ima vsakdo pravico do orožja, da ima vsakdo pravico širiti sovražni govor in da ima predsednik pravico iz kateregakoli razloga zavrniti kateregakoli tujca.
Odziv na zatiralca je po definiciji mentalno čist.


Ja, ful so jih evropejci zatirali, ko so hoteli pobirati davke. Tako zelo, da so morali kar vsem omogočit orožje in širjenje sovražnega govora. :)
Še dobro, da smo bili do indijancev prijazni, drgač bi bila živa štala, ti rečem.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

PaX_MaN ::

Poldi112 je izjavil:

Ja, ful so jih evropejci zatirali, ko so hoteli pobirati davke.

Še en ki ne razume kaj pomeni biti samostojen, suveren in neodvisen.

Poldi112 je izjavil:

Tako zelo, da so morali kar vsem omogočit orožje in širjenje sovražnega govora. :)

To sta temelja naroda.
Deal with it.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

MrStein ::

PaX_MaN je izjavil:

MrStein je izjavil:

PaX_MaN je izjavil:


Odziv na zatiralca je po definiciji mentalno čist.

citation needed

American Revolutionary War @ Wikipedia

Niti enkrat ni omenjena beseda "mental".
Poskusi ponovno.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

poweroff ::

PaX_MaN je izjavil:

Ameriški sistem je odziv na - evropskega.
Če jih evropejci ne bi zatirali,

Ne Evrope mešat v to. Ti grduni niso bili Evropejci, pač pa - Britanci.

Ja, tisti, ki so z velikim pompom izstopili iz EU, zdaj ko so zaglavili z Rusi pa jočejo o Evropski solidarnosti. :))
sudo poweroff

PaX_MaN ::

MrStein je izjavil:

PaX_MaN je izjavil:

MrStein je izjavil:

PaX_MaN je izjavil:


Odziv na zatiralca je po definiciji mentalno čist.

citation needed

American Revolutionary War @ Wikipedia

Niti enkrat ni omenjena beseda "mental".
Poskusi ponovno.

A, ta del ste komentirali. Sem mislil da del o zatiranju.
Žal mi je, toda ta del ostane prepuščen bralcu.

poweroff je izjavil:

Ne Evrope mešat v to. Ti grduni niso bili Evropejci, pač pa - Britanci.

No dajte, ne štedite z besedami, kar z naciji jih obsujte!

poweroff je izjavil:

Ja, tisti, ki so z velikim pompom izstopili iz EU, zdaj ko so zaglavili z Rusi pa jočejo o Evropski solidarnosti. :))

Jočejo? Mislim, da jim kar uspeva: 2/3 EU je solidarne z njimi. Tudi Slovenija.

poweroff ::

PaX_MaN je izjavil:

No dajte, ne štedite z besedami, kar z naciji jih obsujte!

Britanci pač niso naciji. Četudi se kakšen viden predstavnik britanske družbe našemi v nacistično uniformo... :))

Amerika je imela spor na začetku izključno z Britanci. Osvobodili so se od njih, ne od "Evrope".
sudo poweroff

PaX_MaN ::

poweroff je izjavil:

Britanci pač niso naciji. Četudi se kakšen viden predstavnik britanske družbe našemi v nacistično uniformo... :))

Kako da ne?

poweroff je izjavil:

Amerika je imela spor na začetku izključno z Britanci. Osvobodili so se od njih, ne od "Evrope".

A od Schrödingerjeve Evrope?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

MrStein ::

PaX_MaN je izjavil:

A, ta del ste komentirali. Sem mislil da del o zatiranju.
Žal mi je, toda ta del ne morem z ničemer podkrepiti.

OK, saj se mi je takoj zdelo, zato pa sem vprašal.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Poldi112 ::

@PaX_MaN

Ta del sem komentiral jaz. Ne veš verjel, ampak vsi ostali na forumu nismo enotnega mnenja. :). Pa daj razloži mi, kako točno so davki zatiranje? A uni izraelci, ki so jih naselili na okupirana ozemlja v Palestini so tudi zatirani, ker Izraelu plačujejo davke?

Podal si trditev, da je 2. amandma zaradi evropskega zatiranja. In z ničemer podkrepil. Jaz pa enostavno mislim, da je to bs. Več ti lahko povem čez kak mesec, ko bom prišel čez The March of Folly @ Wikipedia ,kjer sem trenutno še pri papežih.

Tvoj odgovor, da naj se sprijaznim, je pa tudi pod nivojem. Od kje ti ideja, da se sekiram, če se v USA streljajo po šolah, ker so jih nategnili, da bodo z orožjem bolj varni. Zgodovinsko se mi zdi pa precej bolj verjetno, da so dali rights to bear arms, ker vojska pač ni v enem šusu mogla spucati celega kontinenta, ampak so se morali zanašati na to, da jim bodo tudi civili pomagali radirati indijance. Pa še ceneje je bilo :).
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

PaX_MaN ::

MrStein je izjavil:

PaX_MaN je izjavil:

A, ta del ste komentirali. Sem mislil da del o zatiranju.
Žal mi je, toda ta del ne morem z ničemer podkrepiti.

OK, saj se mi je takoj zdelo, zato pa sem vprašal.

To bi moral vedeti vsak domoljub.
Zdaj vemo, kaj niste.

MihaK3 ::

fosil je izjavil:

Priložnost za novo tržno nišo.
Prodaja neoporečnih fb računov :))


Haha, pa izbral bi lahko kako podroben in za koliko nazaj bi bil, seveda premosorazmerno s ceno, lol

PaX_MaN ::

Poldi112 je izjavil:

Ne veš verjel, ampak vsi ostali na forumu nismo enotnega mnenja. :).

Ne verjamem.

Poldi112 je izjavil:

Pa daj razloži mi, kako točno so davki zatiranje? A uni izraelci, ki so jih naselili na okupirana ozemlja v Palestini so tudi zatirani, ker Izraelu plačujejo davke?

Če bi jim naložili plačati davke, hkrati pa odvzeli pravico voliti svojega predstavnika v parlament, tako kot so Evropejci američanom, potem da.

Poldi112 je izjavil:

Podal si trditev, da je 2. amandma zaradi evropskega zatiranja. In z ničemer podkrepil. Jaz pa enostavno mislim, da je to bs.

https://www.washingtonpost.com/news/mad...

Poldi112 je izjavil:

Tvoj odgovor, da naj se sprijaznim, je pa tudi pod nivojem. Od kje ti ideja, da se sekiram, če se v USA streljajo po šolah, ker so jih nategnili, da bodo z orožjem bolj varni.

Mogoče ker v tej temi na dolgo pišeš o tej temi?

Poldi112 je izjavil:

Zgodovinsko se mi zdi pa precej bolj verjetno, da so dali rights to bear arms, ker vojska pač ni v enem šusu mogla spucati celega kontinenta, ampak so se morali zanašati na to, da jim bodo tudi civili pomagali radirati indijance. Pa še ceneje je bilo :).

Zatiralci delujejo tudi od spodaj navzgor, ne samo od zgoraj navzdol.

Poldi112 ::

Direkt iz tvojega linka:

White Americans were armed so that they could maintain control over nonwhites. Nonwhites were disarmed so that they would not pose a threat to white control of American society.

The restrictions underscore a key point about militias: They were more effective as domestic police forces than they were on the battlefield against enemy nations; and they were most effective when they were policing the African American population.


Kar se mi zdi, da bolj potrjuje mojo tezo, da so dobili 2. amandma za streljat indijance in ne angleže, kot praviš ti.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

poweroff ::

PaX_MaN je izjavil:

Če bi jim naložili plačati davke, hkrati pa odvzeli pravico voliti svojega predstavnika v parlament, tako kot so Evropejci američanom, potem da.

Kolikor vem Američani Evropski uniji niso nikoli plačevali davkov. Prav tako niso imeli pravice voliti svojega predstavnika v evropski parlament.

So pa plačevanje davkov zahtevali Britanci. Taisti Britanci so jim tudi odvzeli pravico voliti svojega predstavnika v britanski parlament.
sudo poweroff

jype ::

Poldi112 je izjavil:

Kar se mi zdi, da bolj potrjuje mojo tezo
Pravilno se ti zdi.

PaX_MaN ::

Poldi112 je izjavil:

Direkt iz tvojega linka:

White Americans were armed so that they could maintain control over nonwhites. Nonwhites were disarmed so that they would not pose a threat to white control of American society.

The restrictions underscore a key point about militias: They were more effective as domestic police forces than they were on the battlefield against enemy nations; and they were most effective when they were policing the African American population.


Kar se mi zdi, da bolj potrjuje mojo tezo, da so dobili 2. amandma za streljat indijance in ne angleže, kot praviš ti.

To je šele nek četrti "razlog", ki se ga je potegnilo "iz scanja".

jype je izjavil:

Poldi112 je izjavil:

Kar se mi zdi, da bolj potrjuje mojo tezo
Pravilno se ti zdi.

Motite se.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Na družbenih omrežjih 95 odstotkov lažnih računov ostane

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
114033 (2303) boogle
»

ZDA bodo za izdajo vizumov zahtevale informacije o vseh profilih na družbenih omrežji

Oddelek: Novice / NWO
366624 (4320) tikitoki
»

Donald Trump bi prek Twitterja in FB sledil vsem prosilcem za vizo

Oddelek: Novice / Zasebnost
174909 (2690) Dr_M

Več podobnih tem