» »

Zaposlitveni oglasi brez objavljanje plac

Zaposlitveni oglasi brez objavljanje plac

Temo vidijo: vsi

-valvoline- ::

V trznem gospodarstvu ne vidim nobenega razloga da bi se skrivale ponujene (in ze izpogajane) place. Ce nek delodajalec meni da bo dobu ovce za minimalno mezdo naj tako tudi ponudi v oglasu, tist k pa res rabi kadra bo ze ponudil primerno placilo.

TheBlueOne je izjavil:

Vazelin je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Mah sej naceloma me ne bi motilo, ce bi bile place javne kakor na Norveskem. Samo tezko si predstavljam, da bi kdo kaj taksnega spravil skozi parlament. :D

Morda bi bilo treba dodati se samo, kar berem sedaj v clanku gelde Norveske in sicer, da vidis kdo te je gledal. ;)

Bos zacel s peticijo? Morda je mozno na Slo-Techu. :) Koliko glasov potrebujes za referendum?

Mediji bi te sesuli s takšnim predlogom. :) Tisti v JU pa forsirali, da bo referendum na najbolj nemogoč dan v letu. Brezveze se truditi. Tja 2100 leta morda pa bo


Jaz mislim, da bi to slo skozi, ker je vecina ljudi bolj revezev in radovednost naredi svoje. Ajde Slo-Tech pravniki, kjer lahko zacnemo s peticijo? :D Meni se zdi zanimivo, se posebej ker so volitve.

Gremo
+

Zgodovina sprememb…

TheBlueOne ::

Zakonodajni referendum

Najmanj 40 tisoč volivcev lahko (pod pogojem, da pobudnik zahteve v sedmih dneh po sprejemu zakona obvesti o svoji pobudi predsednika Državnega zbora na način, ki je določen v 16. členu ZRLI) zahteva, da Državni zbor razpiše zakonodajni referendum o uveljavitvi zakona, ki ga je sprejel. Rok za zbiranje podpisov volivcev za podporo zahtevi je petintrideset dni. Zakon je na referendumu zavrnjen, če proti njemu glasuje večina volivcev, ki so veljavno glasovali, pod pogojem, da proti zakonu glasuje najmanj petina vseh volivcev.

Pobudo volivcem za vložitev zahteve za razpis referenduma lahko da vsak volivec, politična stranka ali drugo združenje državljanov.

Če je pobuda vložena v skladu z zakonom (vsebovati mora referendumsko vprašanje v skladu s 16.c členom ZRLI in mora biti podprta z najmanj 2500 podpisi), predsednik Državnega zbora v sedmih dneh po njenem prejemu obvesti o dani pobudi ministrstvo, pristojno za vodenje evidence volilne pravice, in določi koledarski rok, v katerem se zbirajo podpisi volivcev za podporo zahtevi za razpis referenduma. Zahtevo volivcev lahko vloži pobudnik najpozneje v sedmih dneh po preteku roka za zbiranje podpisov volivcev.

Državni zbor je vezan na izid zakonodajnega referenduma in eno leto po razglasitvi odločitve na referendumu ne sme sprejeti zakona, ki bi bil vsebinsko v nasprotju z odločitvijo volivcev.

Imam nekaj casa ampak toliko ga pa tudi nimam v sluzbi, da nastudiram kako in kaj. :) Pa skoraj vedno se najdejo pravniki, ki svetujejo. Morda bos moral odpreti novo temo.

Vazelin ::

Vprašanje pa je, kako bi bilo varnostno tvegano pri nas imeti javne te podatke?:D

Invictus ::

Gužva bi bila prvi mesec.

Potem ne bi bilo več...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

imagodei ::

To je spet ena paradigma neoliberalizma. Kapitalisti so nam prodali idejo, da je na delovnem mestu med zaposlenimi grdo govorit o plačah. Oziroma celo, da "je to osebni podatek in ga ne smeš razkrivat". To, da se pri zaposlitvenih oglasih ne navaja plač, je samo podaljšek tega. Gre pa zelo na roko delodajalcem.

Trg lahko le, če imata prodajalec in kupec zadosti dobro informacijo (najboljše popolno, ampak idealnega trga tako ni). Trg dela ni nič drugačen. Za delodajalca je to super: svojim zaposlenim lahko plače drži pod dejansko ceno ter grozi tistim, ki se pridejo pogajat s plačam, da pred vrati čakajo horde, ki bi morile za njegovo obstoječo plačo. In naj gre kar kam drugam, če misli, da bo lahko izpogajal več (ker baje ne bo mogel). Zaposleni ne more pogledat zaposlitvenih oglasov in ocenit, koliko je njegovo delo dejansko vredno na trgu, zato kupi te debilne izgovore. Indija Koromandija za delodajalce. Če je slučajno kateri izmed zaposlenih dovolj neizprosen pogajalec, pa pride v poštev zgoraj omenjena indoktrinacija, da se o plačah "ne sme" govorit. Potem lahko v isti pisarni sedijo kolegi, ki opravljajo praktično identično delo, pa je en plačan 80, drugi 100, tretji pa 120 enot. Prvi dela za 50% svoje plače ceneje, kot tretji, delodajalec pa mu pri pogajanju o plačah prodaja zgodbice, da si firma ne more privoščit povišat plače, da so težki cajti, da bi se morda lahko zmenili čez pol leta, če bo nase prevzel še dodatno delo...

Skratka, za neoliberalnega kapitalista ni boljšega, kot držat ljudi v šahu z nizko plačo, hkrati pa zaposleni sami (še posebej tisti, ki so si uspeli izpogajat boljšo plačo) omogočajo ta sistem.


Kar pa se tiče iskanja nove službe: pred časom sem se prijavil na oglas s področja IT-ja v znanem slovenskem podjetju. O plači na razpisu seveda ne duha ne sluha. Ker sem že vedel, da je bojda nesramno spraševat za plačo na prvem razgovoru, sem se pač zadržal. Prišel sem v drugi krog, kjer sem vseeno povprašal, a so bili kadrovniki in šef IT-ja nadvse prizadeti, da se pač o plači zdaj še niso pripravljeni pogajat. Da je to tema za naslednji razgovor, če bom pač izbran. WTF? Omenil sem jim, da sem si že 2x vzel čas, pa niti ne vem, ali imamo podobna pričakovanja, nakar so z veliko težavo bili povsem nezavezujoče pripravljeni razkriti približni rang. Kar je edino, kar sem pričakoval.

Resno, slovenski delodajalci pričakujejo od resnega kandidata, ki se bo prijavil na N delovnih mest in bo pri 5 podjetjih prišel v 2. krog, da bo torej vzel 5 dni dopusta ali koriščenja ur, zato da na koncu še vedno ne bo vedel, ali je delovno mesto sploh pripravljen nastopit?! In pričakujejo, da bo še tretjič prišel v isto podjetje, kjer mu bodo povedali, da je izbran, nakar bodo ugotovili, da so pričakovanja kandidata čisto v drugem rangu, kot ponudba delodajalca?! Pri tem seveda obstaja precej velika verjetnost da izgubijo druge potencialne kandidate, ki bi bili pripravljeni delati za nižji znesek, a niso bili izbrani (ker so seveda manj usposobljeni od izbranega kandidata - in zato cenejši).

Očitno se delodajalcem tak način dela še vedno splača. Ker ceno delovne sile lahko držijo dovolj nizko, ravno zaradi vse te skrivnostnosti, ki se je vzpostavila okoli plač. Za bruhat.


(In ja, vem, da vsi delojemalci ne pristajajo na ta način dela in vem, da si nekateri izpogajajo dovolj dobre pogoje dela. So pa v manjšini in za te velja, da je s polno ritjo lahko srat. Nekdo, ki dela na minimalcu ali pa za par 100 € več, ne upa tvegat izgube službe, zato pristaja na ta način dela. In točno tu leži moč delodajalcev/neoliberalistov).)
- Hoc est qui sumus -

imagodei ::

3p je izjavil:

Lahko bi za začetek za vzgojo delodajalcev slo-tech upgradali in skenslali oglase brez navedbe plače.


^^
This!
- Hoc est qui sumus -

Vazelin ::

Pač bodo napisali eno imaginarno cifro, npr. rang od do :) recimo od 2000 - 6000 :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

looser ::

k'era fabr'ka je to, božja podoba?

-valvoline- ::

looser je izjavil:

k'era fabr'ka je to, božja podoba?

Sj je napisal imaginarno :)

imagodei je izjavil:

To je spet ena paradigma neoliberalizma. Kapitalisti so nam prodali idejo, da je na delovnem mestu med zaposlenimi grdo govorit o plačah. Oziroma celo, da "je to osebni podatek in ga ne smeš razkrivat". To, da se pri zaposlitvenih oglasih ne navaja plač, je samo podaljšek tega. Gre pa zelo na roko delodajalcem.

Trg lahko le, če imata prodajalec in kupec zadosti dobro informacijo (najboljše popolno, ampak idealnega trga tako ni). Trg dela ni nič drugačen. Za delodajalca je to super: svojim zaposlenim lahko plače drži pod dejansko ceno ter grozi tistim, ki se pridejo pogajat s plačam, da pred vrati čakajo horde, ki bi morile za njegovo obstoječo plačo. In naj gre kar kam drugam, če misli, da bo lahko izpogajal več (ker baje ne bo mogel). Zaposleni ne more pogledat zaposlitvenih oglasov in ocenit, koliko je njegovo delo dejansko vredno na trgu, zato kupi te debilne izgovore. Indija Koromandija za delodajalce. Če je slučajno kateri izmed zaposlenih dovolj neizprosen pogajalec, pa pride v poštev zgoraj omenjena indoktrinacija, da se o plačah "ne sme" govorit. Potem lahko v isti pisarni sedijo kolegi, ki opravljajo praktično identično delo, pa je en plačan 80, drugi 100, tretji pa 120 enot. Prvi dela za 50% svoje plače ceneje, kot tretji, delodajalec pa mu pri pogajanju o plačah prodaja zgodbice, da si firma ne more privoščit povišat plače, da so težki cajti, da bi se morda lahko zmenili čez pol leta, če bo nase prevzel še dodatno delo...

Skratka, za neoliberalnega kapitalista ni boljšega, kot držat ljudi v šahu z nizko plačo, hkrati pa zaposleni sami (še posebej tisti, ki so si uspeli izpogajat boljšo plačo) omogočajo ta sistem.


Kar pa se tiče iskanja nove službe: pred časom sem se prijavil na oglas s področja IT-ja v znanem slovenskem podjetju. O plači na razpisu seveda ne duha ne sluha. Ker sem že vedel, da je bojda nesramno spraševat za plačo na prvem razgovoru, sem se pač zadržal. Prišel sem v drugi krog, kjer sem vseeno povprašal, a so bili kadrovniki in šef IT-ja nadvse prizadeti, da se pač o plači zdaj še niso pripravljeni pogajat. Da je to tema za naslednji razgovor, če bom pač izbran. WTF? Omenil sem jim, da sem si že 2x vzel čas, pa niti ne vem, ali imamo podobna pričakovanja, nakar so z veliko težavo bili povsem nezavezujoče pripravljeni razkriti približni rang. Kar je edino, kar sem pričakoval.

Resno, slovenski delodajalci pričakujejo od resnega kandidata, ki se bo prijavil na N delovnih mest in bo pri 5 podjetjih prišel v 2. krog, da bo torej vzel 5 dni dopusta ali koriščenja ur, zato da na koncu še vedno ne bo vedel, ali je delovno mesto sploh pripravljen nastopit?! In pričakujejo, da bo še tretjič prišel v isto podjetje, kjer mu bodo povedali, da je izbran, nakar bodo ugotovili, da so pričakovanja kandidata čisto v drugem rangu, kot ponudba delodajalca?! Pri tem seveda obstaja precej velika verjetnost da izgubijo druge potencialne kandidate, ki bi bili pripravljeni delati za nižji znesek, a niso bili izbrani (ker so seveda manj usposobljeni od izbranega kandidata - in zato cenejši).

Očitno se delodajalcem tak način dela še vedno splača. Ker ceno delovne sile lahko držijo dovolj nizko, ravno zaradi vse te skrivnostnosti, ki se je vzpostavila okoli plač. Za bruhat.


(In ja, vem, da vsi delojemalci ne pristajajo na ta način dela in vem, da si nekateri izpogajajo dovolj dobre pogoje dela. So pa v manjšini in za te velja, da je s polno ritjo lahko srat. Nekdo, ki dela na minimalcu ali pa za par 100 EUR več, ne upa tvegat izgube službe, zato pristaja na ta način dela. In točno tu leži moč delodajalcev/neoliberalistov).)

Evo, ekola, o tem govorim. Zguba casa in zivcev po nepotrebnem.

Zgodovina sprememb…

imagodei ::

Vazelin je izjavil:

Pač bodo napisali eno imaginarno cifro, npr. rang od do :) recimo od 2000 - 6000 :D

Mnja, če napišejo imaginarno cifro, npr. v rangu 800-1200€, se tisti, ki ciljajo na 1500 ali 2000 € ne bodo prijavili. Kar je že prednost.
- Hoc est qui sumus -

Vazelin ::

looser je izjavil:

k'era fabr'ka je to, božja podoba?

niti ne. mislim da sem tu na slotech zasledil en oglas ranga od 2000 do 6000 bruto:D

imagodei je izjavil:

Vazelin je izjavil:

Pač bodo napisali eno imaginarno cifro, npr. rang od do :) recimo od 2000 - 6000 :D

Mnja, če napišejo imaginarno cifro, npr. v rangu 800-1200EUR, se tisti, ki ciljajo na 1500 ali 2000 EUR ne bodo prijavili. Kar je že prednost.

saj zato daš cifro, ki pokrije vse:))

Od 2000 - 10.000 da še "Invictuse" not dobiš

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

imagodei ::

Božja podoba je referenca na moj nick.

Fabrka je pa Mimovrste.

DISCLAIMER: Ne delam tam niti nikoli nisem.
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()

looser ::

ja, no, imagodei, poskusi kaj bolj konkretno v it industriji, ne pa pri trgovcu bit vzdrževalec sw. meni je webshop sicer fajn, tudi JP se je odlično znašel, česa več pa ne vem, včasih vidim njihovo skladišče s parkirišča, ampak ne vem, če so tam res ta pravi izzivi.

Vanadium ::

-valvoline- je izjavil:

looser je izjavil:

k'era fabr'ka je to, božja podoba?

Sj je napisal imaginarno :)

imagodei je izjavil:

To je spet ena paradigma neoliberalizma. Kapitalisti so nam prodali idejo, da je na delovnem mestu med zaposlenimi grdo govorit o plačah. Oziroma celo, da "je to osebni podatek in ga ne smeš razkrivat". To, da se pri zaposlitvenih oglasih ne navaja plač, je samo podaljšek tega. Gre pa zelo na roko delodajalcem.

Trg lahko le, če imata prodajalec in kupec zadosti dobro informacijo (najboljše popolno, ampak idealnega trga tako ni). Trg dela ni nič drugačen. Za delodajalca je to super: svojim zaposlenim lahko plače drži pod dejansko ceno ter grozi tistim, ki se pridejo pogajat s plačam, da pred vrati čakajo horde, ki bi morile za njegovo obstoječo plačo. In naj gre kar kam drugam, če misli, da bo lahko izpogajal več (ker baje ne bo mogel). Zaposleni ne more pogledat zaposlitvenih oglasov in ocenit, koliko je njegovo delo dejansko vredno na trgu, zato kupi te debilne izgovore. Indija Koromandija za delodajalce. Če je slučajno kateri izmed zaposlenih dovolj neizprosen pogajalec, pa pride v poštev zgoraj omenjena indoktrinacija, da se o plačah "ne sme" govorit. Potem lahko v isti pisarni sedijo kolegi, ki opravljajo praktično identično delo, pa je en plačan 80, drugi 100, tretji pa 120 enot. Prvi dela za 50% svoje plače ceneje, kot tretji, delodajalec pa mu pri pogajanju o plačah prodaja zgodbice, da si firma ne more privoščit povišat plače, da so težki cajti, da bi se morda lahko zmenili čez pol leta, če bo nase prevzel še dodatno delo...

Skratka, za neoliberalnega kapitalista ni boljšega, kot držat ljudi v šahu z nizko plačo, hkrati pa zaposleni sami (še posebej tisti, ki so si uspeli izpogajat boljšo plačo) omogočajo ta sistem.


Kar pa se tiče iskanja nove službe: pred časom sem se prijavil na oglas s področja IT-ja v znanem slovenskem podjetju. O plači na razpisu seveda ne duha ne sluha. Ker sem že vedel, da je bojda nesramno spraševat za plačo na prvem razgovoru, sem se pač zadržal. Prišel sem v drugi krog, kjer sem vseeno povprašal, a so bili kadrovniki in šef IT-ja nadvse prizadeti, da se pač o plači zdaj še niso pripravljeni pogajat. Da je to tema za naslednji razgovor, če bom pač izbran. WTF? Omenil sem jim, da sem si že 2x vzel čas, pa niti ne vem, ali imamo podobna pričakovanja, nakar so z veliko težavo bili povsem nezavezujoče pripravljeni razkriti približni rang. Kar je edino, kar sem pričakoval.

Resno, slovenski delodajalci pričakujejo od resnega kandidata, ki se bo prijavil na N delovnih mest in bo pri 5 podjetjih prišel v 2. krog, da bo torej vzel 5 dni dopusta ali koriščenja ur, zato da na koncu še vedno ne bo vedel, ali je delovno mesto sploh pripravljen nastopit?! In pričakujejo, da bo še tretjič prišel v isto podjetje, kjer mu bodo povedali, da je izbran, nakar bodo ugotovili, da so pričakovanja kandidata čisto v drugem rangu, kot ponudba delodajalca?! Pri tem seveda obstaja precej velika verjetnost da izgubijo druge potencialne kandidate, ki bi bili pripravljeni delati za nižji znesek, a niso bili izbrani (ker so seveda manj usposobljeni od izbranega kandidata - in zato cenejši).

Očitno se delodajalcem tak način dela še vedno splača. Ker ceno delovne sile lahko držijo dovolj nizko, ravno zaradi vse te skrivnostnosti, ki se je vzpostavila okoli plač. Za bruhat.


(In ja, vem, da vsi delojemalci ne pristajajo na ta način dela in vem, da si nekateri izpogajajo dovolj dobre pogoje dela. So pa v manjšini in za te velja, da je s polno ritjo lahko srat. Nekdo, ki dela na minimalcu ali pa za par 100 EUR več, ne upa tvegat izgube službe, zato pristaja na ta način dela. In točno tu leži moč delodajalcev/neoliberalistov).)

Evo, ekola, o tem govorim. Zguba casa in zivcev po nepotrebnem.



Ma morali bi zakonsko določit, da je delodajalec dolžan objaviti minimalno zagotovljeno plačo in to faking neto za določeno delo, ko dajo razpis na zavod. Koliko dopusta sem tako zavrgel za brezvezne razgovore
raje ne omenjam... itak so pa najboljši tisti kateri nočejo takoj povedat, pa sploh pol mutenje okoli npr lahko bi vam dali med 1500 in 2000 bruto ipd.... in ti si potem lahko kaj zračunaš če neveš kok točno boš dal...

Dejansko bi morali malo poenostavit zakonsko zadeve glede plač in ostalih zadev:
- plačo javno objavit v zaposlitvenih oglasih (neto),
- ukinit kakršnokoli bruto plačo v delovnih razmerjih (mene kot delojemalca to ne zanima kaki strošek sem delodajalcu, naj si sam zračuna če se mu splača me zaposlit),
- na koncu leta nimaš z dohodnino kot delojemalec nimaš nobenega opravka, če je premalo plačana naj FURS jebe delodajalca, če je preveč mu vrnite keš saj je njegov (seveda smo se dogovorili o neto plači pri zaposlitvi ane? glej 2 alinejo),
- kakršnokoli olajšave imaš (za družinske člane, otroke), to na koncu leta lepo daš vlogo not in prijaviš in ti država vrne, kar ti pripada v skladu s socialnimi trasferji).

Pa še kaj bi se našlo...

TheBlueOne ::

Kaj bomo odprli novo temo o tem, kako zaceti zbirati podpise za referendum o tem, da placani davki posameznikov postanejo javno dostopni. :D

Ajde -valvoline-, imas projekt...

"Dostop do placanih davkov fizicnih oseb, mora biti javno dostopen?"

Da se ne bo samo leporecilo... Morda celo platforma na Slo-Techu lahko omogoca zbiranje. Bi bila fina promocija portala, ce je to v interesu lastnikov. ;)

imagodei ::

looser je izjavil:

ja, no, imagodei, poskusi kaj bolj konkretno v it industriji, ne pa pri trgovcu bit vzdrževalec sw. meni je webshop sicer fajn, tudi JP se je odlično znašel, česa več pa ne vem, včasih vidim njihovo skladišče s parkirišča, ampak ne vem, če so tam res ta pravi izzivi.

Rekel sem, da sem se pred časom prijavil tja na zaposlitveni oglas. Če pomislim, sva bila z boljšo polovico takrat še brez otrok, se pravi govorimo o času okoli 2010, ne vem več točno. Poleg tega se nisem prijavljal za web developerja, ampak za sysadmina/inženirja. Tudi oni potrebujejo nekoga za vzdrževanje IKS.
- Hoc est qui sumus -

-valvoline- ::

TheBlueOne je izjavil:

Kaj bomo odprli novo temo o tem, kako zaceti zbirati podpise za referendum o tem, da placani davki posameznikov postanejo javno dostopni. :D

Ajde -valvoline-, imas projekt...

"Dostop do placanih davkov fizicnih oseb, mora biti javno dostopen?"

Da se ne bo samo leporecilo... Morda celo platforma na Slo-Techu lahko omogoca zbiranje. Bi bila fina promocija portala, ce je to v interesu lastnikov. ;)

Jaz projekt? :)
No debata tu je misljena predvsem o objavljanju plac na razpise za delovna mesta, ker to kar se danes dogaja je na nivoju pure debilizma. Lahko se doda tudi javna objava za ze sklenjenih pogodb, placne liste vsem na vpogled (sploh pa tiste za drzavne kolhoze in sofhoze, lahko tudi brez objavo osebnih podatkov).

Zgodovina sprememb…

TheBlueOne ::

Glej to lahko pomoje dosezes. :D Podatki JS so ze dostopni.

Norveski model dejansko resi tvoj problem, ker dejansko tocno ves za kaksno placo se moras pogajati. Pogledas za recimo bodocega sodelavca...

Mavrik ::

*khm* Tema je o objavljanju plač v oglasih. Dajte ostalo off-topic cikcakanje kam drugam prosim :)
The truth is rarely pure and never simple.

Mato989 ::

Ma morali bi zakonsko določit, da je delodajalec dolžan objaviti minimalno zagotovljeno plačo in to faking neto za določeno delo, ko dajo razpis na zavod. Koliko dopusta sem tako zavrgel za brezvezne razgovore
raje ne omenjam... itak so pa najboljši tisti kateri nočejo takoj povedat, pa sploh pol mutenje okoli npr lahko bi vam dali med 1500 in 2000 bruto ipd.... in ti si potem lahko kaj zračunaš če neveš kok točno boš dal...

Dejansko bi morali malo poenostavit zakonsko zadeve glede plač in ostalih zadev:
- plačo javno objavit v zaposlitvenih oglasih (neto),
- ukinit kakršnokoli bruto plačo v delovnih razmerjih (mene kot delojemalca to ne zanima kaki strošek sem delodajalcu, naj si sam zračuna če se mu splača me zaposlit),
- na koncu leta nimaš z dohodnino kot delojemalec nimaš nobenega opravka, če je premalo plačana naj FURS jebe delodajalca, če je preveč mu vrnite keš saj je njegov (seveda smo se dogovorili o neto plači pri zaposlitvi ane? glej 2 alinejo),
- kakršnokoli olajšave imaš (za družinske člane, otroke), to na koncu leta lepo daš vlogo not in prijaviš in ti država vrne, kar ti pripada v skladu s socialnimi trasferji).

Pa še kaj bi se našlo...


Neumnost... BRUTO plača je TVOJA PLAČA... ne NETO... sicer se strinjam da bi morali marsikaj spremenit, ampak v trenutnem sistemu je bruto eini primeren pokazatelj višine tvoje plače. pa četudi tebe in še par nevednežev zanima predvsem NETO... še več,zaradi katastrofalnega stanja v šolah kjer te NE UČIJO kaj sploh pomeni BRUTO BRUTO kaj BRUTO in Kaj NETO, opažam tudi pri svojih vrstnikih, sploh pa pri mlajših od mene, da ko jih vprašam kakšno NETO plačo imajo mi navržejo plačo + malico + prevoz... Ker za njih je NETO = izplačilo na TRR...

Ampak ja... to da je plača takšen tabu v Sloveniji tudi na razgovorih je neumnost prve klase... ampak kot je imagodei rekel, pa to pomagajo vzdrževat tudi tisti ki se izpogajajo za več in tega ne delijo tudi s kolegi s katerimi gredo na pir... Jaz sem recimo vedno povedal koliko sem dobil za cel mesec plače če me je kdo vprašal...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

-valvoline- ::

Sej ni cudn da majo vedezevalke tolk dela....Predno gres na razgovor za siht poklices in vprasas kolk bo..
:D

Zgodovina sprememb…

bbbbbb2015 ::

Mato989 je izjavil:

Hm, poznam precej folka k dela za avstrijska podjetja prisotna v MB in okolico, pa place niso nic boljse kot to nase mizerno povprecje. V MS recimo mam zlahto tam je pol tovarn ze v Avstrijskih rokah place vsepovsod minimalne.


To se bo popravilo, šele takrat ko bodo vsi staro-šolniki odšli v prenizke penzije... takrat bo marsikatero podjetje propadlo, ker ne uvaja menjav generacij ampak izkorišča... staro-šolniki so stara garda ki so zadnji ki so navajeni biti v istem podjetju od začetka do konca... ti imajo zdaj že krepko preko 30 let delovne dobe... vsi ki so na trg prišli po letu 1995, pa niso več tako lojalni oz. vsako leto manj... ti ki danes gredo na trg pa so lojalni točno nič...


Po moje debatirata o nečem, kar pojma nimata. V Pomurju sta dve veliki firmi, ena nemški lastniki, ena avstrijski lastniki. Jaz sem svojčas učil na višji šoli enega od njihovih informatikov v Sloveniji.

Oni pač imajo strategijo, da aplikacije razvijajo v Nemčiji/Avstriji, v Sloveniji rabijo samo "kabel vtikalca", oziroma kot to tujci lepo rečejo, "IT monkey". Tu napredovati ni mogoče, niti nekdo ne more biti IT admin, niti razvijalec, niti nič.

V bistvu bi najraje vzeli nekoga za 4 ure/dan ali 6 ur/dan. Ker so skalkulirali, koliko ta ajti monki sploh dela ima s fizično instalacijo mašin. Niti nočejo vzeti inženirja, ker že to samo dejstvo povzroči pričakovanja o plači. Ta kekec, ki sem ga učil, je ob delu končal višjo strokovno, a predvsem za to, da gre drugam delat. Preden se je vpisal na to višjo šolo, je imel megleno idejo, kako naprej, ko je pa srečal informatike po drugih firmah (to je bil izredni študij), pa je poastalo kristalno jasno, kaj je njegova vloga.

Zgodovina sprememb…

looser ::

Mato989 je izjavil:

Jaz sem recimo vedno povedal koliko sem dobil za cel mesec plače če me je kdo vprašal...

no, jaz se spomnim, da smo enega kolega vprašali, koliko zasluži, pa smo vsi neke cifre metali ven, on pa je rekel, da že takrat dvakrat višja plača ne pomeni bogatije, pa smo vsi zeleni ratali od favšije... naslednjič nikdar več ni hotel komentirati plač, tudi izogibal se nam je, ko smo se začeli o tem pogovarjati...

Mato989 ::

bbbbbb2015 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Hm, poznam precej folka k dela za avstrijska podjetja prisotna v MB in okolico, pa place niso nic boljse kot to nase mizerno povprecje. V MS recimo mam zlahto tam je pol tovarn ze v Avstrijskih rokah place vsepovsod minimalne.


To se bo popravilo, šele takrat ko bodo vsi staro-šolniki odšli v prenizke penzije... takrat bo marsikatero podjetje propadlo, ker ne uvaja menjav generacij ampak izkorišča... staro-šolniki so stara garda ki so zadnji ki so navajeni biti v istem podjetju od začetka do konca... ti imajo zdaj že krepko preko 30 let delovne dobe... vsi ki so na trg prišli po letu 1995, pa niso več tako lojalni oz. vsako leto manj... ti ki danes gredo na trg pa so lojalni točno nič...


Po moje debatirata o nečem, kar pojma nimata. V Pomurju sta dve veliki firmi, ena nemški lastniki, ena avstrijski lastniki. Jaz sem svojčas učil na višji šoli enega od njihovih informatikov v Sloveniji.

Oni pač imajo strategijo, da aplikacije razvijajo v Nemčiji/Avstriji, v Sloveniji rabijo samo "kabel vtikalca", oziroma kot to tujci lepo rečejo, "IT monkey". Tu napredovati ni mogoče, niti nekdo ne more biti IT admin, niti razvijalec, niti nič.

V bistvu bi najraje vzeli nekoga za 4 ure/dan ali 6 ur/dan. Ker so skalkulirali, koliko ta ajti monki sploh dela ima s fizično instalacijo mašin. Niti nočejo vzeti inženirja, ker že to samo dejstvo povzroči pričakovanja o plači. Ta kekec, ki sem ga učil, je ob delu končal višjo strokovno, a predvsem za to, da gre drugam delat. Preden se je vpisal na to višjo šolo, je imel megleno idejo, kako naprej, ko je pa srečal informatike po drugih firmah (to je bil izredni študij), pa je poastalo kristalno jasno, kaj je njegova vloga.



Ni bilo govora samo o IT področju ampak nasploh... na koncu ti še vedno rabiš dobrega CNC majstra za strojem, ne pa samo tipa ki bo pritiskal start/stop... V firmi v kateri sem bil pred zdaj že skoraj 4 leti, so bili 4je stručkoti, ki so znali vse, in 50 debilov ki so znali delno uporabljat šubler in stiskat start/stop na CNC mašinah... mogoče od teh 50tih sta znala še 2 izvest korekcijo in premik ničelne točke na obdelovancu...

Potem smo prišli tja 4je, ki smo znali 70% tega kar so znali tisti stručkoti, plačo smo pa meli tako kot tistih 50 pacientov + 50€... ni odveč povedat da so vsi stručkoti stari 50+ kaj bo ko bodo odšli oni? Tudi ni odveč rečt da vsi 4je ki smo prišli več tam ne delamo =)

O tem je govora. Drugače se pa jaz s tabo strinjam... ampak s takim odnosom, predvsem ubijajo lojalnost, to pa sploh zato ker ne želijo nudit nekaj malega več in bi bil ta tipo tam srečen... Kolikokrat se je zgodilo da je folk odšel samo zato ker mu niso hotli dat neke drobtinice...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

imagodei ::

Slovenci radi mislimo, da če imamo plačo npr. 1800 € neto, da nas bodo drugi videli kot bogataše. In res je tako, da marsikdo pozeleni od zavisti, ker pač sam domov nosi 900 €.

Ampak dejstvo je, da se trg dela lahko spremeni samo, če so informacije prisotne. Ker če veš, da tvoj kolega dela v drugi firmi za 1.200 € isto delo, kot ga opravljaš ti v prvi firmi za 1.000 €, potem veš, kakšno plačo lahko ti zahtevaš od svojega delodajalca oziroma koliko lahko zahtevaš na razgovoru za novo firmo.

Če pa se o plačah ne govori, manager pa ve, da v svoji prejšnji firmi delavcu na X delovnem mestu ni plačal več kot 1.000 €, potem ve, da tudi v novem podjetju ni treba pristat na zahteve delavcev po 1.200 €.

Če smo o plačah vsi skrivnostni, na dolgi rok to škoduje vsem. No, ne tistim, ki se uspejo zrinit vsaj v middle management. Tam so pogoji drugačni.
- Hoc est qui sumus -

TheBlueOne ::

imagodei je izjavil:

Slovenci radi mislimo, da če imamo plačo npr. 1800 € neto, da nas bodo drugi videli kot bogataše. In res je tako, da marsikdo pozeleni od zavisti, ker pač sam domov nosi 900 €.

Ampak dejstvo je, da se trg dela lahko spremeni samo, če so informacije prisotne. Ker če veš, da tvoj kolega dela v drugi firmi za 1.200 € isto delo, kot ga opravljaš ti v prvi firmi za 1.000 €, potem veš, kakšno plačo lahko ti zahtevaš od svojega delodajalca oziroma koliko lahko zahtevaš na razgovoru za novo firmo.

Če pa se o plačah ne govori, manager pa ve, da v svoji prejšnji firmi delavcu na X delovnem mestu ni plačal več kot 1.000 €, potem ve, da tudi v novem podjetju ni treba pristat na zahteve delavcev po 1.200 €.

Če smo o plačah vsi skrivnostni, na dolgi rok to škoduje vsem. No, ne tistim, ki se uspejo zrinit vsaj v middle management. Tam so pogoji drugačni.


Tako je, relevanten je podatek, kaksne so dejanske place in ne kaj se obljublja. In ni samo to, kar pravis. Ce bi bile place vseh znane, bi lahko tudi pogledal, koliko ima tvoj sef in njegov "necak" in ce je razlika veckratnik, dela pa podobno bo tezko jokcal slabo placanemu, da ni denarja.

looser ::

imagodei je izjavil:

Ampak dejstvo je, da se trg dela lahko spremeni samo, če so informacije prisotne. Ker če veš, da tvoj kolega dela v drugi firmi za 1.200 € isto delo, kot ga opravljaš ti v prvi firmi za 1.000 €, potem veš, kakšno plačo lahko ti zahtevaš od svojega delodajalca oziroma koliko lahko zahtevaš na razgovoru za novo firmo.

se nikakor ne strinjam; enak naziv delovnega mesta še ne ne pomeni enake produktivnosti, ne znotraj teama v firme, kaj šele v drugi firmi, prav tako tudi ne moreš enostavno oceniti kakovosti dela, komunikativnosti, iznajdljivosti, committment... ne moreš primerjati plače rookiea proti tech leada (ali pa kakšnem arhitektu), čeprav sta od daleč oba "programerja"...

Mato989 ::

looser je izjavil:

imagodei je izjavil:

Ampak dejstvo je, da se trg dela lahko spremeni samo, če so informacije prisotne. Ker če veš, da tvoj kolega dela v drugi firmi za 1.200 € isto delo, kot ga opravljaš ti v prvi firmi za 1.000 €, potem veš, kakšno plačo lahko ti zahtevaš od svojega delodajalca oziroma koliko lahko zahtevaš na razgovoru za novo firmo.

se nikakor ne strinjam; enak naziv delovnega mesta še ne ne pomeni enake produktivnosti, ne znotraj teama v firme, kaj šele v drugi firmi, prav tako tudi ne moreš enostavno oceniti kakovosti dela, komunikativnosti, iznajdljivosti, committment... ne moreš primerjati plače rookiea proti tech leada (ali pa kakšnem arhitektu), čeprav sta od daleč oba "programerja"...


Zato pa imaš lahko nazive... Sistemski admin III, sistemski admin II in sistemski admin I... zelo na easy ;)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

looser ::

in potem še sysadmin 3.1, 3.2, 3.3?

očitno delaš v industriji in imaš tiste e1-e7 variante in to.
pa še tam so salary bandi overlapping...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: looser ()

TheBlueOne ::

Sej nihce ne predlaga uravnilovke in obvezne enake place. Pac uporabis kot kompas, primerjas pa se seveda s tistimi, ki so ti podobni.

Mato989 ::

looser je izjavil:

in potem še sysadmin 3.1, 3.2, 3.3?

očitno delaš v industriji in imaš tiste e1-e7 variante in to.
pa še tam so salary bandi overlapping...


Zakaj pa misliš da imaš junior pa senior? A to pa je ok?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

looser ::

mato989, senior je dokazljivo sposoben ene zadeve izpeljat na strokovnem nivoju in z več programerji...
junior pač to (zaenkrat) ni...

Mato989 ::

TheBlueOne je izjavil:

Sej nihce ne predlaga uravnilovke in obvezne enake place. Pac uporabis kot kompas, primerjas pa se seveda s tistimi, ki so ti podobni.


Tako je, saj tudi to ne pomeni da boš ti pričakoval isto, ampak boš lahko rekel, poglejte, povprečna plača za junior admina je 1.050€ neto na mesec, jaz sem pripravljen delat za 900€ 2 leti da se izučim potem pa pričakujem jurija...

looser je izjavil:

mato989, senior je dokazljivo sposoben ene zadeve izpeljat na strokovnem nivoju in z več programerji...
junior pač to (zaenkrat) ni...


Enako je lahko vsepovsod... sys admin III rabi mentorja... sys admin II je dokazljivo sposoben delat sam po 1 mesečnem uvajanju, sys admin I pa takoj, ker je skoraj overqualified...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

-valvoline- ::

Sj normalno nihce ne more takoj pricakovat placo magistra z 20letnimi izkusnjami, pravtako tudi delodajalec ne bo dobu iskanega kadra za miloscino. Zato pa placa MORA bit navedena v oglasu, da bodo pricakovanja podobna na eni in drugi strani.

looser ::

mato989, to so bands znotraj firme, tole namreč ni nekaj globalnega in univerzalnega, niti v industriji ni to skupno.
"admin 1 v firmi a" najbrž ni enak "admin 1 v firmi b"
če kdaj bo, se bomo takrat dalje pogovarjali.
nagrade v firmi tudi niso vedno direktno denarne, lahko gre tudi za izobraževanje itn.

imagodei ::

looser je izjavil:

imagodei je izjavil:

Ampak dejstvo je, da se trg dela lahko spremeni samo, če so informacije prisotne. Ker če veš, da tvoj kolega dela v drugi firmi za 1.200 € isto delo, kot ga opravljaš ti v prvi firmi za 1.000 €, potem veš, kakšno plačo lahko ti zahtevaš od svojega delodajalca oziroma koliko lahko zahtevaš na razgovoru za novo firmo.

se nikakor ne strinjam; enak naziv delovnega mesta še ne ne pomeni enake produktivnosti, ne znotraj teama v firme, kaj šele v drugi firmi, prav tako tudi ne moreš enostavno oceniti kakovosti dela, komunikativnosti, iznajdljivosti, committment... ne moreš primerjati plače rookiea proti tech leada (ali pa kakšnem arhitektu), čeprav sta od daleč oba "programerja"...

Kot rečeno, eno so nazivi.

Drugo je sposobnost delodajalca, da zagovarja svoje stališče. Če meni, da oseba B s plačo 1.200 € naredi več, kot oseba A s plačo 1.000 €, ki se je prišla pogajat za višjo plačo, potem mu to lahko gladko pove. In ko se bo oseba A čez pol leta ali eno leto naučila/potrudila ter merljivo pokazala rezultate svojega dela, ta argument odpade. Če oseba A misli, da se ji dela krivica (kar je tudi možno), lahko zamenja šiht in pri tem cilja na višjo postavko.

Tretjič, zaposleni, ki ima željo po višji plači, lahko argumentira, zakaj misli, da zasluži tako plačo, kot njegov sodelavec in pri tem ne pristaja na izgovore delodajalca, češ da nimajo denarja. Skratka, pogovor se premakne od izgovorov tipa "Pred vrati čaka 10 takih, kot si ti in komaj čaka, da bodo dobili tvojo plačo," ter "Ne moremo si privoščiti plačati toliko, je ravno kriza z naročili" na konkretno vsebino - zakaj se delodajalcu zdi delo od zaposlenega manj vredno od njegovega sodelavca, ki ima 20% višjo plačo.


Skratka, tvoji pomisleki IMHO ne zdržijo.
- Hoc est qui sumus -

looser ::

dokler si ti na tisti strani mize, ki (še) nima podpisane pogodbe pred seboj, lahko ti filozofiraš kolikor želiš, ker ti ni potrebno prepričati mene (no, nekoč bi me moral) ampak nekoga drugega.

imagodei ::

Takoj ko izustiš, da "filozofiram", lahko sklenemo, da tale tema nima smisla in nehamo debatirat. To je sicer nekoliko nerodno, saj je v nasprotju z duhom foruma, kjer naj bi načeloma potekale debate.
- Hoc est qui sumus -

looser ::

oprosti, si pa občutljiv, nisem hotel žaliti... želel sem reči, da se v svojem bistvu sicer ne motiš, ampak da je vmes N faktorjev, ki se jih, izgleda, NE upošteva in delodajalec je (navadno, nikakor pa ne vedno) močnejša stran v razgovorih za službo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: looser ()

imagodei ::

Nisem zameril, nič nisem občutljiv. Samo povem, kako se bere tisti del "... lahko ti filozofiraš kolikor želiš, ker ti ni potrebno prepričati mene". Jasno je, da ne prepričujem tebe in jasno je, da tale tema k celotni sliki ne bo prispevala kaj dosti.

Je pa očitno izpuščanje navedbe okvirne plače pri zaposlitvenih oglasih dovolj velik problem, da si zasluži vsaj 2 3 strani dolgo temo na S-T.

In hkrati smo podali nekaj rešitev (ki morda sploh niso dobre, ampak ne zavrzimo dojenčka v odtočni jašek skupaj z vodo, v katerem ga kopamo), ki bi morda izboljšale stanje. Počasi. Korak po korak. ;)
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()

-valvoline- ::

Tudi delodajalcem bi bilo to v interesu, vsaj tistim postenim, k res rabijo delovno silo in za opravljeno delo tudi posteno placajo. Tisti bodo mel vedno najboljso izbiro kadrov in novega znanja. Skopuhi pa naj pocrkajo, ali se prilagodijo.
Mnogim verjetno ne bo problem se mal dlje vsak dan pretegnit na siht za primerno placo, al pa celo preselitev.

Zgodovina sprememb…

looser ::

pri pogajanju za višjo plače moraš navesti, zakaj si jo zaslužiš.
že, če se pripraviš kolikor-tolikor dobro in firma zmore, boš dobil 5% povišice za trud.
za 10% moraš bit že kar dober, za 20% pa izjemen, o več pa nima prav smisla razpravljati.
včasih komu (uspešno) svetujem, kako dobiti nekaj % poleg...
če pa si nek samoiniciativen in komunikativen, pa postaneš legenda, okoli katere gradijo nove ekipe.

Mato989 ::

looser je izjavil:

pri pogajanju za višjo plače moraš navesti, zakaj si jo zaslužiš.
že, če se pripraviš kolikor-tolikor dobro in firma zmore, boš dobil 5% povišice za trud.
za 10% moraš bit že kar dober, za 20% pa izjemen, o več pa nima prav smisla razpravljati.
včasih komu (uspešno) svetujem, kako dobiti nekaj % poleg...
če pa si nek samoiniciativen in komunikativen, pa postaneš legenda, okoli katere gradijo nove ekipe.


Ja, ampak, ker smo ljudje bolj taki, če ne vemo koliko je plačno povprečje za neko delovno mesto, težko rečemo da smo res toliko vredni... ker lahko delodajalec skoz meče neke izgovore kot jih je omenil imagodei... in ti mu ne moreš z ničemer nazaj obrazložit ničesar oprijemljivega (razen če delaš neposredno v prodaji in mu izračunaš tvoj NETO prihodek od tvojega dela, pa še takrat se to porazdeli tudi med ostale kot je čistilka ipd...)

Če bi imela oseba A, vpogled v plačo in bi bilo povprečje vseh informatikov na delovnih pozicijah sys admina cca. 1.100€ neto on pa bi imel 750€ neto bi z večjo odločnostjo lahko zahteval več, in ne bi sprejel delodajalčevih izgovorov, ker bi mu lahko postregel s povprečjem... seveda ne pomeni da bi si vsi zaslužili več ampak bilo bi lažje.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

looser ::

zato imaš letne razgovore, če tvoj šef ni največji kreten, ti bo sam povedal, kako je na stvari (ne v številkah ampak skozi cilje), ki jih moraš doseči za povišico oz. napredovanje po interni lestvici. v majhnih firmah je problem, zato pa skušaj poizvedeti (kot, recimo tule, dejansko) po neformalnih kanalih. šef je vseeno podvržen racionaliziranju stroškov in plače (če ne gre za vip) brez konkretnega razloga sam ne povišuje...

TheBlueOne ::

Potem bi moralo biti zakonsko doloceno, da delodajalec razpise delovno mesto, kjer je podana placa, ki lahko niha za recimo +-x%.

Problem je, da kjer delam sam verjetno ne bi nikoli nasli nikogar. Zelo pogosto se zgodi, da se na razpis za zacetnika prijavi nekdo izkusen, ki ga je treba od napisanega preplacati 150%++, lahko pa bi bilo, da se isce izkusenega, prijavi se zacetnik, pa ni mogoce narediti kompromisa, ker je v oglasu podana stevilka za iskusenega.

To bi bila kadrovska nocna mora, ko bi bilo treba najti recimo Informatik 3b.c12343, ki ima tocen nabor znanja in placi recimo 2500€ bruto +-3%.

Sahiranje skoraj nikoli ni dobro informiranje pa skoraj vedno, zato bi bilo boljse, da bi se ljudi informaralo, koliko zasluzijo ostali na primerjalnih in ostalih polozajih.

imagodei ::

looser je izjavil:

pri pogajanju za višjo plače moraš navesti, zakaj si jo zaslužiš.

Ampak tu je izhodišče problematika plač ob zaposlitvi. Jasno - to je povezano tudi s kasnejšimi povišicami, sploh dokler vsi skrivajo svoje plače.

looser je izjavil:

že, če se pripraviš kolikor-tolikor dobro in firma zmore, boš dobil 5% povišice za trud.
za 10% moraš bit že kar dober, za 20% pa izjemen, o več pa nima prav smisla razpravljati.
včasih komu (uspešno) svetujem, kako dobiti nekaj % poleg...
če pa si nek samoiniciativen in komunikativen, pa postaneš legenda, okoli katere gradijo nove ekipe.

Ne vem, če bi se strinjal. Vem za primere, ko so ljudje delali v isti pisarni, eden zraven drugega, opravljali isto delo (ne gre za programiranje, gre za stvari, ki so precej lažje merljive, kot npr. nabava), pa so imeli drastično različne plače.

Ravno tale vikend sem izvedel za primer dobre prijateljice, ki je dala odpoved. Pred nekaj meseci je njena sodelavka na istem delovnem mestu dala odpoved. (Tudi zato) ker je prijateljica podedovala komplet delo od njene sodelavke, je zahtevala, da zaposlijo še eno osebo in da ona dobi višjo plačo. Le-te ji niso želeli dati, češ da ne morejo. So pa na prazno delovno mesto zaposlili drugo osebo in njej dali bistveno višjo neto plačo! Govorimo o cca 20-30% višji plači.

To dejansko izgleda kot merjenje kurcev. Izkazovanje moči managerja nad zaposlenim, češ, "ne boš zmagal, po moje bo!" Oziroma slaba partija šaha, pri kateri manager vidi samo 1 korak naprej, ne vidi pa, da bo v roku 5 potez izgubil kraljico, konja in nato dobil šah mat.
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()

-valvoline- ::

TheBlueOne je izjavil:

Potem bi moralo biti zakonsko doloceno, da delodajalec razpise delovno mesto, kjer je podana placa, ki lahko niha za recimo +-x%.

Problem je, da kjer delam sam verjetno ne bi nikoli nasli nikogar. Zelo pogosto se zgodi, da se na razpis za zacetnika prijavi nekdo izkusen, ki ga je treba od napisanega preplacati 150%++, lahko pa bi bilo, da se isce izkusenega, prijavi se zacetnik, pa ni mogoce narediti kompromisa, ker je v oglasu podana stevilka za iskusenega.

To bi bila kadrovska nocna mora, ko bi bilo treba najti recimo Informatik 3b.c12343, ki ima tocen nabor znanja in placi recimo 2500EUR bruto +-3%.

Sahiranje skoraj nikoli ni dobro informiranje pa skoraj vedno, zato bi bilo boljse, da bi se ljudi informaralo, koliko zasluzijo ostali na primerjalnih in ostalih polozajih.

V oglasu je skoraj vedno vse navedeno kaj delodajalec isce, izkusnje taksne in taksne, vozniski izpit, pripravljenost za to in ono itn. Ce isce pripravnika v oglasu se tega napise in se ponudi pripravniska placa. Ni nobenega izgovora tu.

Zgodovina sprememb…

looser ::

to je vse odvisno od tistega, pri katerem se opravlja job interview...
zakona, da se okviren rang plače navede za okvirne merljive izkušnje, zaenkrat ni, se mi pa ne zdi slaba ideja.
za managerja se ne boj, če izgubi kraljico. če jo bo večkrat, bo odletel, če ne, pa bo dobil nove figure.
tudi jaz sem že zaj* kakšno reč, ki mi je res prišla do živega, ampak včasih z nekom pač nisi kompatibilen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: looser ()

imagodei ::

looser je izjavil:

zato imaš letne razgovore, če tvoj šef ni največji kreten,

Ne vem, a si nepoboljšljiv romantik, ali pa živiš v kateri drugi državi? Direktorji sicer niso kreteni, ampak v svojo skledo ne pljuvajo. Nemara ravno zato ne pljuvajo v svojo skledo. Šefi (middle management) pa nimajo nujno ne interesa ne vpogleda v dejanske pogodbe drugih zaposlenih. Boh ne daj pa, da bi imel nek senior developer višjo plačo od svojega šefa. ;((

looser je izjavil:

ti bo sam povedal, kako je na stvari (ne v številkah ampak skozi cilje), ki jih moraš doseči za povišico oz. napredovanje po interni lestvici. v majhnih firmah je problem, zato pa skušaj poizvedeti (kot, recimo tule, dejansko) po neformalnih kanalih. šef je vseeno podvržen racionaliziranju stroškov in plače (če ne gre za vip) brez konkretnega razloga sam ne povišuje...

Meni se tole, "po neformalnih kanalih" ne zdi rešitev. Trg, kateri koli, dobro deluje samo, če so prisotne zadosti dobre informacije. Drugače degenerira. In to se zares dogaja na našem trgu dela.
- Hoc est qui sumus -

-valvoline- ::

Zakon o obveznem objavljanju place za delovno mesto bi bil povsem v duhu danasnjega casa, trznega gospodarstva in ekonomije, in preprecil nepotrebnega zapravljanja dragocenega casa ki ga danes vedno primanjkuje. Pa se bi skoraj zagotovo povzrocil takojsen dvig plac v tistih panogah kjer kadra primanjkuje, pa bi se marsikateri fikus mogoce odlocil za zamenjavo svojega poklica in izobrazbo za kej bolj perspektivnega.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Plačilna lista (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9310403 (7325) FrRoSt
»

Dobra vprasanja za novo delovno mesto (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8112088 (8412) Invictus
»

Iskanje zaposlitve

Oddelek: Programiranje
359687 (7950) Gambino
»

Smešni oglasi zavoda za zaposlovanje (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15636591 (29002) Vitez

Več podobnih tem