» »

Slika gole punce / na disku ki crkuje :)

Slika gole punce / na disku ki crkuje :)

overklocker ::

Pozdravljeni!

Imam disk od kolegice. V njem so vse njene slike od 2009-2017
Disk je iz njenega starega laptopa. Disk se seseda in na njem ni več vidnih datotek, samo še mape.
Naredil sem scan z hdd regeneratorjem:
 Slika

Slika



Ne kaže dobro, disk vrti, vedno je na 100 %
Nekaj malega slik sem rešil.
Zanima me ali obstaja način kako rešiti to. Lastnica diska trdi da je na disku njena gola slika iz faksa, in da jo lahko dobim če mi uspe rešiti.

Res bi ji rad pomagal rešiti ta disk in njene slike :)

Ima kdo kak nasvet?
Motherboard:Asus X579XStrix E CPU:AMD 5950X ,GPU: EVGA RTX 3080,
128GB RamDDR4,Hladilnik NoctuaNU15s,Tipkovnica:Crosair K95 Miška:Logitech g900
2x Samsung m.2 980PRO 500 gb,2x Samsung 860evo 2tb,Monitor:Samsung Odyssey G9

Saul Goodman ::

čim manj drekaj po disku in ga nesi prvemu, ki ve kaj dela. Seveda mu dovoli, da obdrži kopijo.

Zgodovina sprememb…

overklocker ::

Saul Goodman je izjavil:

čim manj drekaj po disku in ga nesi prvemu, ki ve kaj dela. Seveda mu dovoli, da obdrži kopijo.


Sem nesel disk v trgovino kjer so 3 serviserji in so rekli da rešiti slike s takega diska kjer se ne vidi več map je nerealno. tudi če bi prekopirali vse, ne bi ohranilo slik ker so "kao" 0 in 1 že uničene do določene mere
Motherboard:Asus X579XStrix E CPU:AMD 5950X ,GPU: EVGA RTX 3080,
128GB RamDDR4,Hladilnik NoctuaNU15s,Tipkovnica:Crosair K95 Miška:Logitech g900
2x Samsung m.2 980PRO 500 gb,2x Samsung 860evo 2tb,Monitor:Samsung Odyssey G9

Ales ::

Nesi ga k prvemu, ki ve kaj dela. Ne kar k prvemu.

Za reševanje podatkov boš kar lepo plačal.

Trolanje na Slo-techu je pa itak zastonj.

mgermo ::

Rajš reč lastnici, da bi raje kot sliko videl original na kar ti tako ali tako namiguje.

Baja ::

Ontrack EasyRecovery in/ali recuva

s tema dvema mi je ratalo rešiti večino podatkov s tako ali drugače failanih diskov/kartic

edit: ja, pa izogibaj se tistih 3 serviserjev na daleč

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Baja ()

branc ::

mgermo je izjavil:

Rajš reč lastnici, da bi raje kot sliko videl original na kar ti tako ali tako namiguje.

Ampak res :) Predlaga ji naj nov photo session.

Spajky ::

... jest bi najprej naredil "RAW image" diska in ga potem skloniral na en drugi. Tako da bi reševanje potem delal s kopije. Če gre seveda napravit image prej (če ni toliko hin, da ne zmore niti tega). Ker se lahko zgodi, da totalno umre med poskusi restavracije podatkov že.
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

BivšiUser2 ::

branc je izjavil:

mgermo je izjavil:

Rajš reč lastnici, da bi raje kot sliko videl original na kar ti tako ali tako namiguje.

Ampak res :) Predlaga ji naj nov photo session.

Mogoče več ni tak v formi, kot je bila za časa faksa. Potrudi se za original pa še nam kaj pošeraj. :))
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

Baja ::

obstaja tudi možnost da ga trolla, da bo ziher pobral z diska kar se da ;)

darkolord ::

Glede na zgornjo sliko je tale disk resno poškodovan - večja poškodba glave ali površine.

Najboljša rešitev je, da zadevo neseš nekomu, ki ve, kaj počne, in ki ima opremo, da lahko s takega diska prebere čimveč. Pri nas je to npr. Anni/Kotar. Neseš tja in poveš situacijo in zadevo pregledajo in ti z veliko gotovostjo povedo, katere podatke lahko dobijo nazaj.

Sicer pa se naredi celotno sliko vsebine diska in potem na tej sliki uporabi aplikacije za iskanje podatkov (slik) na disku. Glede na število slabih sektorjev je sicer malo verjetno, da lahko to narediš sam.

Vanadium ::

Jaz sem iz skoraj totalno fuč diska z tem rešil podatke: https://www.stellarinfo.com

Pokneš ga v usb caddy da ga zazna in dost velik disk v kibli da notri kopira. Je pa mislim da za 1tb rabilo kar cel dan...

MIHAc27 ::

1Tb v enem dnevu je še super hitrost... sem reševal nekaj Gb teden dni in več. (Žalosni rekord mislim da je 50-55Gb rešenih podatkov v 1 mesecu. Ampak podatke smo pa le dobili).

Veron ::

overklocker je izjavil:

Zanima me ali obstaja način kako rešiti to. Lastnica diska trdi da je na disku njena gola slika iz faksa, in da jo lahko dobim če mi uspe rešiti.

Kaj ko bi se kar slekla pa je tvoj problem rešen, ne rabiš slike 8-)

Mare2 ::

Veron je izjavil:

overklocker je izjavil:

Zanima me ali obstaja način kako rešiti to. Lastnica diska trdi da je na disku njena gola slika iz faksa, in da jo lahko dobim če mi uspe rešiti.

Kaj ko bi se kar slekla pa je tvoj problem rešen, ne rabiš slike 8-)


Ko je bila na faxu, je bila še "dobra". :)

Tako se seveda splača potrudit.

camx ::

Morda je zdaj že upokojenka in si je ne bi želel videti gole...

Sheteentz ::

zaradi ene gole slike toliko zajebancije?

facepalm do tokia

AmokRun ::

Jaz sem že večkrat podatke rešil tako, da je bil disk med skenirajem in backupiranjem v zamrzovalni skrinji. :)

Vazelin ::

Je povedala iz katerega leta je naga slika. 2009 ali 2017?:D Je kar razlika v kakovosti objekta:))

FTad ::

MIHAc27 je izjavil:

1Tb v enem dnevu je še super hitrost... sem reševal nekaj Gb teden dni in več. (Žalosni rekord mislim da je 50-55Gb rešenih podatkov v 1 mesecu. Ampak podatke smo pa le dobili).


Cisto iz firbca, kako izgleda to resevanje toliko GB podatkov? A ti je cel teden disk laufal, ali se to po kosih nazaj pridobi?

kingsix ::

OP... Rub one out like a man in pozabi na njo ter na disk.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

GupeM ::

Jaz sem svoj 320 GB disk reševal več kot en teden. Z njega nisem dobil nič. Nato sem ga nesel na Anni/Kotar, kjer so mi povedali, da lahko skoraj vse podatke dobijo nazaj. Čez nekaj dni so me že klicali, da naj jim prinesem drug disk, da nanj skopirajo podatke, ali pa kar pri njih enega vzamem. No, pri njih sem vzel 1 TB prenosni disk, nanj so mi skopirali podatke, nato sem šel samo še prevzeti zadevo. Zaenkrat še nisem opazil, da bi mi katerakoli datoteka manjkala/bila pokvarjena. Cena skupaj s prenosnim diskom pa mislim, da je bila okrog 750 €.

Zaradi tega sem si kupil NAS (Raid 1), pa še na prenosni disk vsake toliko časa prenesem pomembnejše zadeve. Če zraven štejem še kopijo na lokalnem disku v računalniku in nekaj stvari v cloudu, mislim, da sem dokaj varen. Samo požar/potres/vulkan ipd me lahko še vedno zajebejo. Razen zadev, ki so v cloudu, ali pa če imam prenosni disk slučajno pri sebi namesto doma.

mmcmmc ::

Fora je v tem, da sploh ni nagih slik na disku. To ti je samo rekla, da bi se čim bolj potrudil, da bi disk rešil.

hashtag 3d chess

BigBoss ::

;) Bejba obvlada reševanje podatkov u nulo !

TheBlueOne ::

Jutri pa ti bo povedala, da je pred leti zakopala USB kljucek max dva metro pod zemljo nekje na tocno doloceni povrsini 8mx10m, kjer je video kako se samozadovoljuje in ti ji bos verjetno naredil izkop za klet.

poweroff ::

Včasih sem se s takim reševanjem podatkov - tudi forenzično rekonstrukcijo - ukvarjal tudi jaz. Kolega ima tudi profesionalno opremo za forenzično kopiranje diskov.

Lahko poskusimo, ampak ne bo poceni. Slika od kolegice me ne zanima, plačilo bo kar v evrih... ;)
sudo poweroff

ziga1990 ::

BigBoss je izjavil:

;) Bejba obvlada reševanje podatkov u nulo !


ali pa vrtenje avtorja okoli prsta
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

jizzer ::

TheBlueOne je izjavil:

Jutri pa ti bo povedala, da je pred leti zakopala USB kljucek max dva metro pod zemljo nekje na tocno doloceni povrsini 8mx10m, kjer je video kako se samozadovoljuje in ti ji bos verjetno naredil izkop za klet.

:));((
Saj ni ona kriva, če se on pusti >:D

Ampak razmerje kredibilna / troll tema pa gre vsak dan na slabše.8-O

IL_DIAVOLO ::

Punca bi rada seksala, on se raje z diskom ukvarja.

Vazelin ::

Punca se sedaj s frajerjem ukvarja, on pa disk šraufa:D

m0LN4r ::

Ce je disk mehanicno poskodovan, pozabi na te zastonjske software resitve.
ACATO v munchnu, ki sestavljajo plosce in diske v laboratorijo zahtevajo ca. 1000eur in se vec za tak poseg.

Daj ji teh 1000eur na roke pa bos dubu vec kot le sliko
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

BladE_ ::

Mogoče malo off ampak ne prav veliko... Linus je ravno objavil video kako izgleda reševanje diska... Tehnik mora "obdelati" 3k diskov preden lahko dela posege na strankinem disku 8-O

Akcija - Reakcija

SmeskoSnezak ::

Al treba placat za software jurja al pa za disk dele kar neke. Bo vec prislo resevanje kot ce bi se zmeno za fizicno obliko placila in disk vrgel v oddaljen keson... in trajalo bo dlje... been there, done that :))8-)
@ Pusti soncu v srce... @

MIHAc27 ::

FTad je izjavil:

MIHAc27 je izjavil:

1Tb v enem dnevu je še super hitrost... sem reševal nekaj Gb teden dni in več. (Žalosni rekord mislim da je 50-55Gb rešenih podatkov v 1 mesecu. Ampak podatke smo pa le dobili).


Cisto iz firbca, kako izgleda to resevanje toliko GB podatkov? A ti je cel teden disk laufal, ali se to po kosih nazaj pridobi?

Disk je bil non stop prižgan, zraven je bil še ventilator, da ga je malce hladil. Je pa bila hitrost kopiranja nekaj kb.
Mislim da je že samo skeniranje vzelo cel dan, če ne celo dva. Potem se je pa izbralo najprej najpomembnejše mape, ko so se te skopirale pa še druge. Ampak diska se vmes ni izkljapljalo. Če to narediš včasih potem disk izdihne in nič več ne rešiš na tak način.

knesz ::

Vazelin je izjavil:

Punca se sedaj s frajerjem ukvarja, on pa disk šraufa:D

Punca mu je dala korenček, da se bo maksimalno potrudil.

69charger ::

Jaz sem rešil vse z klikajočega diska, ki ga kompjuter tudi zaznal ni več z Active@ Partition Recovery in TestDisk.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

raceboy ::

...verjeli ali ne. meni je tudi ze ratalo resit podatke s diska s pomocjo zamrzovalne skrinje. sicer niso bli tolko vazni podatki. bi lahko prezivel ampak bolj s firbca.

MostWanted ::

Veron je izjavil:

overklocker je izjavil:

Zanima me ali obstaja način kako rešiti to. Lastnica diska trdi da je na disku njena gola slika iz faksa, in da jo lahko dobim če mi uspe rešiti.

Kaj ko bi se kar slekla pa je tvoj problem rešen, ne rabiš slike 8-)


če se enkrat sleče jenzanimivo da jo vidi v živo, sam slike bo pa lahk nonstop gledu 😀

poweroff ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Punca bi rada seksala, on se raje z diskom ukvarja.

Reševanje podatkov iz diska je bolj intelektualno vznemirljivo.

Pa še dobro plačano je. ;)
sudo poweroff

Glugy ::

To morš nest k specializiranemu podjetju ki se ukvarja z reševanjem podatkov. Domači serviserji v najtežjih situacijah pač ne morejo naredit največ kar se sicer da. Ne vem če imamo kakšno visoko specializirano podjetje za to področje v Sloveniji.

overklocker ::

Baja je izjavil:

Ontrack EasyRecovery in/ali recuva

s tema dvema mi je ratalo rešiti večino podatkov s tako ali drugače failanih diskov/kartic

edit: ja, pa izogibaj se tistih 3 serviserjev na daleč


UPDATE:
Ontrack EasyRecovery je rešil večino podatkov in slik (okoli 90%)
Ostalo se sploh ni dalo dostopiti. Rešil sem njeno diplomsko, slike od leta 2006 dalje. Med njimi je bila tudi "gola" slika.
Lahko jo nalimam, ker je samo v tagicah. od zadaj. Tko da edini ki je bil trolan sem bil jaz.
Bilo je pa nekje za 10 ur dela in 80 gb slik ter ostalih podatkov
Motherboard:Asus X579XStrix E CPU:AMD 5950X ,GPU: EVGA RTX 3080,
128GB RamDDR4,Hladilnik NoctuaNU15s,Tipkovnica:Crosair K95 Miška:Logitech g900
2x Samsung m.2 980PRO 500 gb,2x Samsung 860evo 2tb,Monitor:Samsung Odyssey G9

#000000 ::

Jest sem pred leti nekomu pomotoma zbrisal oz. čez instaliral winse, zgubilo se je 14bg slik in nekaj video posnetkov WTF. Šel na google in snek prvi program mislm da je bil recuva, trajalo je ene dva dni, ampak je rešil, manjkalo praktično ni noben posnetek, ker je imel podoblane v več mapah, edin en video je zginu ter sne 20 slik je mel manjkajoče dele na robovih, ampak suma sumarum sem se zvleku za dlako :)

tko da free recuva komot

BivšiUser2 ::

Meni je recuva na nekih word fajlih recoverala neke kvadratke,pa niti č od črke

Meni je recuva na nekih word fajlih recoverala neke kvadratke,pa niti č od črke
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

Zgodovina sprememb…

_Denny_ ::

Rofl haha, potem sem bil jaz pred 8 leti na boljšem - crknil en Samsung F3 v raid0, izgubil sem vse, vključno s slikami in videi od tedaj že bivše. Ko sem ji povedal, da sem zaradi tega slabe volje, sem dobil nazaj večino z njenega arhiva + še nekaj novih :))

Iz tega sta prišli dve lekciji:
1. Nikoli ne uporabljaj SpinRite ali TestDisk, ker naredita zadevo še slabšo - iz nekaj slabih sektorjev je nastal popolnoma nedelujoči disk
2. Backup, backup, backup...vsaj tedenski


Drugače pa ji zaračunaj nek smešen znesek in te naslednjič garantirano več ne bo vprašala za pomoč. S prehoda iz "v redu je, smo kolegi" na "ok, 5€ za elektriko/pivo" se najhitreje znebiš vseh freeloaderjev.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

[D]emon ::

> 1. Nikoli ne uporabljaj SpinRite ali TestDisk, ker naredita zadevo še slabšo - iz nekaj slabih sektorjev je nastal popolnoma nedelujoči disk

SpinRite ima svoj namen.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

#000000 ::

Jest sem samo skeniral prvo z spinrite, ma se ne spomnim kaj mi ni blo všeč, ampak ni bil okay, recuva pa je naredila pač kar je mislm da takrat sploh še ni bila plačljiva nisem 100% ampak mislm da je bil to razlog, ampak je pa zadeva zelo počasna, sej najde kr neki, samo pol treba vse obkljukat in stisnit recovery, pol ap traja da se poserješ.

Riff ::

ja recuva največkrat reši zadeve z diska, drgač pa za punco se je vredno potruditi ane :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Riff ()

klinker ::

Kaj pa je za nardit z diskom ki klika?

poweroff ::

Če disk klika je za stran. Oziroma, takoj, TAKOJ backup.
sudo poweroff

Miha 333 ::

poweroff je izjavil:

Če disk klika je za stran. Oziroma, takoj, TAKOJ backup.

Prej menjavo diska preveri še napajalnik. Sem imel primer, ko je disk klikal, ker se je napetost preveč sesedala, kriv je bil zanič napajalnik.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Reševanje podatkov iz SD kartice

Oddelek: Pomoč in nasveti
294009 (2978) Mare2
»

Po nesreči formatiran disk (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5214006 (11444) SloBiscuit
»

Reševanje data iz poškodovanega HDD

Oddelek: Strojna oprema
101107 (833) MIHAc27
»

Zbrisane slike-kako jih dobiti nazaj

Oddelek: Pomoč in nasveti
172053 (1836) solatko
»

Program za pridobitev izbrisanih datotek

Oddelek: Programska oprema
356532 (5989) T_F_7

Več podobnih tem