» »

Nasvet certifikat

Nasvet certifikat

eric_cartman ::

Živjo!

Bi rabil en nasvet glede certifikatov, ki bi me postavil mogoče kakšno mesto višje pri iskanju zaposlitve. Verjetno me najbolj nese to, ker delam elektro smer na faksu, namesto računalniške. Ampak življenje je pač tako naneslo, da sem sedaj tukaj kjer sem. :) In že par mi jih je reklo, da če nimam FRIja al pa FERI-ja računalniško smer narejeno, da moram met vsaj certifikat.

Torej zanima me, če obstaja nek kvaliteten certifikat za javascript ali pa web app-e(React, Vue, Angular). Opazil sem, da ga imajo na Microsoft-u --> App Builder - MCSA Web App. Tukaj je pač poudarek na .NET, C#.

Je mogoče kakšen relevanten certifikat za Javascript tudi? Pa da ima neko težo. Ker Microsoft certifikati sem slišal da so precej zahtevni. Kar pomeni, da dejansko nekaj znaš.
W3Schools ima svoj certifikat za frontend, samo tisto je bolj igračkanje, tako da tisto ne bo noben resno vzel.

Hvala.

Lp

Dpool ::

Hej,

Nevem kdo ti taksne bedarije govori. Sem sam koncal elektro smer, delam pa kot programer ze 3 leta.
Sploh pa to kar ti omenjas JaveScript oz. Web Development - ne potrebujes noben certifikat, zacni si gradit portfolio. Naredi nek example Web page, ki ga lahko predstavis v prijavi na sluzbo. Uporabljal GitHub ce imas kaksne zanimiva lastna orodja, ki si jih spisal.

Skartka v Web / Mobile Development pa ja lahko kaksen svoj portfolio zelo hitro "zgradis" in tukaj noben list, nobena diploma ne prekosa tega - saj imas za pokazat svoje prakticno znanje. Mislim da tudi v SLO smo sli na ta nivo vsaj v tehniski stroki v privat firmah - tudi sam delam v SLO in nimam nobenega lista, da sem "programer".

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dpool ()

Vazelin ::

Ker Microsoft certifikati sem slišal da so precej zahtevni. Kar pomeni, da dejansko nekaj znaš.

:D a ni poanta, da če maš cert da dejansko naj bi malce bolje obvladal stvari?

Invictus ::

Certifikati obstajajo. Lahko greš delat. Vem, da je za Javo kar težak...

V Sloveniji, deželi podjetij faliranih študentov, je certifikat prej minus kot plus.

V tujini zna biti filter, da se ločiš od ostalih kandidatov in dobiš službo. Tako nekako kot znanje lokalnega jezika...

Škodil ti ne bo...

Vazelin je izjavil:


:D a ni poanta, da če maš cert da dejansko naj bi malce bolje obvladal stvari?

Ne ni...

Sicer jih pa ne narediš, če nič ne znaš. Razni testkingi so dandanašnji precej bogi kar se tiče plonkov..
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Banka - prijava z digitalni potrdilom

Oddelek: Loža
223480 (2815) krucymucy
»

So sys admini "mrtvi"? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19827962 (21944) spegli
»

Sigen-ca za strežnik

Oddelek: Informacijska varnost
234549 (3879) Tomas 33
»

Računalniški ali TK tečaj za 160 evrov?

Oddelek: Pomoč in nasveti
282722 (1928) slitkx
»

NLB Klik dela na Androidu

Oddelek: Mobilne tehnologije
3912220 (4693) Gogyto

Več podobnih tem